Как готвите зрял боб?

  • 36 555
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Ето още импровизации с боб Stuck Out Tongue

   БОБЕНО ПЮРЕ
Купичка добре сварен боб се намачква или се разбива с миксер. Прибавят се ситно нарязан кромид лук, китка магданоз, 2 с. л. доматено пюре. Подправя се с лимон, 2-3 с. л. зехтин и маслини.

 БОБЕНА САЛАТА НА ПАРА
Бобът се кисне във вода за една нощ. На сутринта се сменя водата и се оставя бобът да кисне още в новата вода. В тенджера със съдче за пара се сипва бобът и 350 мл вода - вари се на бавен огън за около час (до сваряване). След това се слага изцеденият боб в отделен съд и към него се прибавят 2 глави нарязан на лентички лук, 3 нарязани домата, 4 печени, обелени и нарязани чушки, 2 настъргани моркова, 1/2 връзка магданоз, зехтин и сол на вкус. По желание се добавя лимон или оцет.

НАХУТЕНА САЛАТА НА ПАРА
Приготвя се като бобената салата, но с нахут вместо боб.

# 16
  • Мнения: 1 464
Освен изхвърлянето на първата вода на бобеца се слага една щипка сода за хляб,за да няма пръц-пръц после Mr. Green
Аз правя една салата от бобец.Значи купувате си от по-едрия боб,сварявате го.Нарязвате си лук тип"водняк"на лентички след което го намачквате с малко сол и прибавяте към боба.Нарязвате печени чушки и също прибавяте,а също и лютеница.Омесвате добре със зехтин,магданоз,сол.Може и оцет да прибавите,това е по желание.
А мъжо го готви по една странна рецепта,ама става де.
Значи сварява боба със всичките му екстри/разбирай кой как си го прави като за яхния/,нарязва кисело зеленце и го омешва с бобеца,слага всичко в тавичка и отгоре реди пъстърма и с наденица става.Е омита тавата ви казвам Laughing

# 17
  • Мнения: 1 269
Аз правя бобена салата в последно време така:
  Бобеца го кисна от предния ден в подсолена вода,при вареното му хвърлям първата вода.Като се свари го исзаждам в тава да изстине.В купа смесвам 1 чч оцет,1/2чч олио,1 сл сол,1 чл захар,3 глави червен кромид,нарязани на тънки ивици,връзка магданоз,щипка сух джоджен.Лукът трябва да поеме марината . Разбърквам боба със сместа и сервирам с клонче магданоз и маслинки наоколо. Wine Glass

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Извинявам се за може би смешния въпрос, но защо се изхвърлят първите 1-2-3 води на боба??? Аз го знам с киснене, но не повече от 2-3 часа.

# 19
keit,
Доколкото знам като се изхвърлят първите 2-3 води, бобчето не дразни стомаха.

Общи условия

Активация на акаунт