Мами в Италия - част 47

  • 16 537
  • 274
  •   1
Отговори
# 210
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
      Да не е паднала бобма в Италия,че от вчера ви няма никакви?!Срамота! Naughty

# 211
  • Мнения: 3 425
В Борово били обезвредили бомба  Crazy ,но по италианско не съм чувала  Joy

# 212
  • Мнения: 764
Бомба не е паднала,но подозирам,4е са нападали вси4ки в леглата,а и с тази смяна на времето....на мен не ми се отразява,но 4увам 4е на много ло6о им се пи6е Whistling
Я да питам аз едно не6то:има ли някоя от вас степер? и ако слу4айно има,мойе ли да ми кажете по колко броя стълби се правят на ден или по колко минути за да е ефективно?В смисъл да се поддържа добра форма,не да се правят мускули на римски пехотинец,де  JoyАз 1вия път едва за 10 мин направих 150.Сега /3 седмици по-късно/за 10мин. правя 300.И много малко калории се топят,бе хора,зна4и 200 стълби са 28 калории,ми то за да изгори6 една паста,цял ден на степера трябва да се фръцка6  Shocked

# 213
  • Мнения: 5 462
Абе момичета къде се загубихте ..затъжих се за вас Hug  bouquet ????Я драснете някой ред , коя кво прави ..и как е прекарала уикенда .

# 214
  • Мнения: 3 425
Ей ме на и мен пак  Crazy

При нас нищо интересно!Радваме се,че не познаха времето и днес се радвахме на супер слънчице  Mr. Green

Италина, аз имам степпер!И аз забелязах,че калориите и крачките са малко,но пък резултатата от 10мин степпер на ден е по-добър тонус...аз престанах да гледам цифри и джиткам всеки ден и тва е!Аз определено се чувствам по-добре и съм доволна от покупката Peace

Лека вечер  Flutter

# 215
  • Мнения: 5 462
Ееее най сетне бе момичета , ако знаете как ми липсвате когато не се вясвате тук ...аз съм в Бг а вие в Ит ,а пък ми е толкова приятно да си лафя с вас.

# 216
  • Мнения: 708
ето ме и мен,
не се вясвах тея дни,но пък успях да ви изчета  Grinning
за бебе покупките само да кажа,не копувайте преди да сте се посъветвали с някой с опит,понеже като се сетя колко пари похарчих за глупости  ooooh!

за захранването,скоро ще да е и ще ви питам доста да знаете.Нещо не ми е ясно защо трябва да слагам в бродото разни оризови каши,не може ли да си сложа направо ориз и после да пасирам,или фиде например  newsm78
Не за нещо друго ами в БГ изобщо ги няма и както лятото мислим да седим 3 месеца,трябва всичко от тук да мъкна  Whistling
За кърменето и аз доста се измъчих и накрая се предадох.Доста виновна се чуствах,ама после ми мина  Embarassed
Не издържах кърмене по 3 часа и след 10 минути пак гладна,понеже от въпросните 3 часа,пове4ето време спеше на цицата  ooooh!

Иначе уикенда беше леко крив.Вчера свекито прояви желание да гледа бебе,а ние се отдадохме на шопинк,когато се върнах обаче какво да видя.беба просната в банята на стойката за попиване и като питах свеки зашо е там,ми отговори,че не искала да седи кротко в количката и затова я метнала на фашатоето....и така цели 2 часа  Shocked #Cussing out #2gunfire
Не и идва на акъла или и идва ама не си дава зор,да я поноси малко  ooooh!
Полсе направи изказване,че нямало да ч евземе да спи в тях,докато не почне да спи непробудно по цяла нощ и се научи да седи в количката без да мрънка  #Crazy

Както и да е,ужасно се почуствах,толкова виновна че си оставих детето.Така изморена и измъчена простната там с часове  Sad

Не ми се мисли какво ще става тая седмица,в четвъртък влизам в болницата да ме оперират и 2 дена няма да ме има,как ще я гледа идея си нямам.Надеждата ми е в мъжо   Shocked

айде отивам да поспинкам.цунки на вси4ки  Hug

# 217
  • Мнения: 5 476
Добро утро от мен!  Hug



Слагам закуската (макар ,че тук е мрачно и вали  Twisted Evil )

Бимбе ,твоето свеки  #2gunfire...може ли да зареже детето така за 2 часа  Crazy

Да докладвам набързо за събота.  Peace
Ходих за пореден път до Куестурата.   Wink
   Rolling Eyes Чакали да излезе в държавен вестник закона ,според който изобщо да няма нужда от пермессо за еуропеи  Peace 

 Thinking Между другото гледам,че днес са направили аджорнаменто на сайта на Полиция ди Стато. Wink

http://www.poliziadistato.it/pds/ps/immigrazione/carta_soggiorno_cittadini_ue.htm

ето го и чирколарето

http://www.poliziadistato.it/pds/ps/immigrazione/documents/circo … va_comunitari.pdf

Да ни е честита новата регола!   bouquet

Пожелавам на всички успешна седмичка!   bouquet

 

Последна редакция: пн, 26 мар 2007, 10:38 от Giorgia

# 218
  • Мнения: 32
Добро утро на всички и спорна седмичка!  bouquet


При нас суб и неделя както винаги преминаха ужасно бързо между дежурното седмично пазаруване, градинарски изяви-садене на петунии и разни други цветенца, семейни срещи в следобедите с представители на мъжовата рода Simple Smile ( сестра, племенници), дори успяхме да пламираме как ще празнуване Цветниза и Великден, че тука с тез многобройни фамилии да няма засегнати. Иначе в неделя сутрин правих мекички, които доста се харесват на съпружието, въпреки че не станаха баш много бухнали;  тази сутрин дори правих малко от останалото тесто и Ант, надушил апетитната миризма от вратата на кухнята  ми вика на бг : Къде са ми мекиците?  Joy  Heart Eyes

# 219
  • Мнения: 764
Бимбе,изоб6то не се притеснявай,как 6те си храни6 бебата в БГ.Там 6те ти е даже много по-лесно Peace 6те си копува6 готови месни или зелен4укови пюренца и си готова без да бърка6 каквито и да е булама4и.Има и много пове4е плодови ка6и,както и зелен4укови със или без мляко,на разли4ни европейски марки,но ако 6те6 и само на най-простата бг "Слън4о".Там никой не забърква тази смеска тука6ната,вси4ко си е готово,за около лев и не6то си копува6 буркан4ето и си спокойна.Това което излиза от така приготвената им смеска тук не е никак апетитно и ти сама 6те се убеди6-опитай да си представи6 бульон+ориз.бра6но+смлян зелен4ук+олио какво се полу4ава.Съставките са съ6тите но няма този вкус на сготвено ястие.Аз си правех сама в на4алото зелен4уковите пюрета,така както бих го приготвила и за себе си-зелен4уци,мляко,малко масло,тяхното е само смлян зелен4ук,без никакъв вкус.По-късно прибавях и месо,където може и да се използва това което се продава тук,но зелен4укови така или ина4е има малко като избор,и ако иска6 да използва6 пове4е зелен4уци 6те трябва да си ги прави6.Тук готовите пюрета имат безбожната цена от поне 2евро едното,но са поне по вкусни.На мен майка като идва6е ми донесе 1 торба от БГ на6и,ела да види6 Киара как лапа6е hahahaТака 4е стягай багажа,без да се тормози6.
А за свеки...без коментар newsm78
Веси,тук от пицариите може да си копува6 готово тесто,от него стават прекрасни мекици без да се мъ4и6 да бърка6.Опитай  Peace

Последна редакция: пн, 26 мар 2007, 10:58 от Italina

# 220
  • Мнения: 3 388
Добро утро и успешна седмица от мен   bouquet

Бимба, тази твоя свеки, ако не беше раждала щях да я оправдая някак си, но в нейния случай изглежда едно дете никак не й е било достатъчно да я научи на нещо в това отношение!

Давай ние ще я гледаме фуфата, тъкмо да видим как стават работите нагледно  Crazy

Аз снощи си сънувах бебето!  Rolling Eyes Беше новородено, но си изглеждаше на поне 3-4 месечно. Опитвха да го кърмя, а то се опъваше и не искаше. После се появи майка ми и го сложи в паседжиното директно! Кой знае до 9-ия месец какви ще ги сънувам  Crazy

# 221
  • Мнения: X
Мили италиански мами, моля за помощ.
Трябва ми много ето тази глупост:
http://www.nonsolobimboclub.com/ecommerce/default.asp?modulo=sch … ID=124&sub=21
Чичко Гугъл ми казва че я има само в този италиански магазин.
Писах няколко писма на въпросния магазин, но на английски, затова предполагам че не отговарят. Другата причина е че е нещо дребно и не им се занимава с опаковане и доставка до Франция. Не мога и да се регистрирам там и директно да поръчам, защото нямам някакъв персонален италиански номер, който те изискват.
Тази седалка вече не се произвежда, затова предполагам я няма другаде. Намерих подобен модел в американски сайтове, но той е доста по-обемен и с доставката до тук ще ми излезе златна тая седалка.

Моля, някой ако е пазарувал от този магазин, нека каже коректни ли са? Как да ги накарам да ми пратят седалката? Имате ли идея как да се сдобия с това чудо, че наистина ми трябва заради моя големия глезльо.

Благодаря!

# 222
  • Мнения: 708
Ей който може да даде инфо на Мишенцето да помага,че доста се изтормози покрай тая седалка.
Аз още я търся из магазините,ама я няма и това си е  #Cussing out


Днес ставаме на 4 месеца,4ерпя виртуално и отивам да бъркам торта за фуфата  Mr. Green

  bouquet

# 223
  • Мнения: 6 167
Здравейте и добра седмица от мен!
Ние сме тази седмица у дома, т.е двамата, ще се гледаме по цял ден.

Иначе в събота бяхме на една изложба, нагледах се на големи изгъзици ( поредните).
През цялото време си спомнях един постинг на Ани за изкуството в една моя тама и колко е била права.
Запознах се с един испански творец, който беше композирал 3 картни с които се представяше - нарисувани свещници, а там, където трябва да са нарисувани свещите е закачил такива бутилки за оцет и олио  Shocked И тоз човек заедно с приятелката си пари е давал до тук да дойде да си покаже шедьоврите. 
Думи нямам, но пича беше много земен и приятен.

После ходихме на една вечеря, на която се запознах с една ултра-колоритна госпожа, на около 70.
От тези, които са имали славно минало в артистични среди, били са музи на не един и двама, носили са маркови дрехи, харчили са всичко и веднага, а сега са сами сред 3-4 котки и няколко кутии спомени. Невероятен образ. Първо ме омая, като ми хвърли 50ина комплимента, после ми говори за обиколките си по света, истории... срещи. Аз обожавам такъв типаж и я слушах със зяпнала уста. А на нея токова и й трябваше)) Накрая трудно се разделихме и бяхме поканени у тях да й видим котките, едната от кооито се казва Бижу.

И така))


  bouquet

# 224
  • Мнения: X
Бимбичка, благодаря ти!  bouquet

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт