"Зелени" идеи за домашна употреба

  • 103 799
  • 1 044
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 070
Добре, че Уриел ми каза за темата, не бях влизала дори в този подфорум.
Ще се включа с информация за биопродукти в България и органично земеделие, но няма да е скоро, трябва да попрепиша от тук от там, няма ги качени нещата.

  bouquet

# 76
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Умбра, страхотна си  Heart Eyes

# 77
  • Мнения: 899
secret, дебнех аз, кога ще се появиш, да знаеш, че си ми едно от вдъхновенията  Heart Eyes

dutci, благодаря много за рецептата за сапун, мъж ми ме бъзикаше, че ще варим в казан пред блока, предполагам, че ще ми се зарадва много като ме види да го правя в кухнята  Laughing Но смятам в скоро време да се възползвам, макар да ме е страх дали ще се справя.

Майка ми ми каза, че содата в пералнята разваля уплътненията. Та сега си мисля да я ползвам по-рядко (основно за бяло), то така или иначе нямам кой знае каква нужда от омекотител. Допада ми само аромата на прането.

Иначе да ви кажа в офиса, 20 мъже са и аз, успях да ги науча да хвърлят разделно. На всяко кошче си има лепенка за какво е и хората с кеф разделят и питат Simple Smile Та не е никак сложно. У дома ще приложа идеята си за един голям кош за пране, в който да има 4 торби.

Малко ми е тъжно, че не ми остава достатъчно време, за да направя всичко, което искам - например да си заквасвам мляко.. Но все някой ден няма да съм толкова натоварена.

Ако искате да се откажете от сладките газирани напитки, ето ви две хубави, свежи рецепти за цитронада и оранжада:

Цитронада: изцеждат се два лимона, слагат им се три лъжички мед, доливате с газирана вода, до приятен за вас вкус и воала! Свежо за лятото.
Оранжадата по същия начин, само че аз слагам захар, вместо мед.

Вместо натурални сокове от кутия - по-добре фреш. Сокоизтисквачките и цитрус пресите не са никак скъпи, пък е полезен разход. А и да знаете, че сокът от зеле е много добро лекарство за болен стомах Simple Smile

Направих си лосион за почистване на лицето от розова вода и масло от жожоба, освен, че почиства идеално, кожата ми остава мека и свежа. Шампоаните още ги мисля..

deshtovidi, очаквам и твоето подробно включване Simple Smile

# 78
  • Мнения: 2 070
Да ви кажа, за някои неща, на които май никой не е отговорил:

- батериите - от една друга подобна тема разбрах, че в Метро имало специално място, където да си изхвърлиш старите батерии.

- За домашния хляб - има много интересни етнографски книги и писаници за хляба на българите едно време - за ритуали и празници и в ежедневието. Понеже съм учила етнология съм ги прелиствала - има и технологията, но не съм се зачитала особено подробно. Според разни изследвания в края на 19 и началото на 20 век българите са били от най-дълго живеещите и то именно заради хляба. Благодарение на някакви си там полезни дрожди, които нека добрата химичка ни обясни какво са.  Wink  Ако решите да се поинтересувате и четете - има доббро изследване на обредни хлябове на Димитър Маринов май беше, има го във всяка библиотека.

- за Био Милк - на мен пък много ми харесва - точно като от едно време, кисело си е, само не ми харесва натрапчивата миризма на масло, то си е и висок процент масленост. Купивала съм три пъти и го пазя чинно някой друг да не го унищожи, само малката да го пие, една кофичка изпива на два-три пъти, разреждам и го с вода и малко захар. Скъпо ми е, но ако и го разделям така за два-три дни не ми е чак толкова скъпо.

- моят въпрос или по-скоро нещо, на което все казвам, че ще си обърна внимание, но не го правя - в големите вериги /в Хаджи Димитър съм точно по средата между Европа, Билла и Фантастико/ за плодовете винаги взимам от техните най-тънки найлонови торбички, нали ги връзват и мерят и им лепят стикерче с цената. Все се каня да си взема повече използвани вече торбички и всеки път забравям. така дори и да имаш платнена по-голяба торба, като купиш три вида плодове взимаш и три пликчета... В крайна сметка ще трябва да се оборудвам и чантата ми да е пълна със стари торбички.   ooooh!

- за енергоспистяващите - още не знам какви да вземем - Philips, Osram, имало и китайски за 4лв, но кой ги знае какви са...  newsm78

# 79
  • Мнения: 2 070
deshtovidi, очаквам и твоето подробно включване Simple Smile

За съжаление и аз тепърва се уча като теб, едва ли чак толкова подробна мога да съм. Затова и аз я дебна Сикрет да се включи, колкото и да и е досадно, както веднъж спомена.  Wink

Трябва да поканим и Wolf, има какво да каже за крушките и електричеството.

# 80
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
не мисля, че в сапуна остават мазнини .....след реакцията с основата , мазнините се превръщат в сапуни ..... възможно е пералнята да се запушва от неразтворен сапун ...... аз ползвам сапуните на Дуру .... те са ароматизирани, имат различни аромати, изпират добре, миришат ненатрапчиво, но приятно ....и ссе разтварят много добре .... освен това са твърди и много лесно се стържат на най- ситното ренде  Hug

# 81
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз бях решила да си правя сапун, но не се осмелих , купих основата и до там.... страшничко е ..... и в никакъв случай не го прави вътре ..... освен това сапуна трябва да престои около 3 месеца преди да се използва ....... аз мисля да накарам баба да ме научи да правя сапун и после ще ви светна от личен опит .....

...четох, че в основата се съдържало олово, но ако е така във всички сапуни има, така че реших да не се натоварвам с повече информация по въпроса

# 82
  • Мнения: 836
Аз отдавна спрях си купувам дезодоранти. Минах на парфюми  Wink
 

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 704
какво е това био-кисело мляко и защо е био?

а в Метро, като съберат батериите,какво ги правят после?

secret, кажи как се казваше натуралният ти шампоан, моля те

опаковките на натуралния сок по-еко ли са от ПВЦ-то?

крайно време е този подфорум да си има закована тема  Wink

# 84
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз отдавна спрях си купувам дезодоранти. Минах на парфюми  Wink
 

в парфюмите се съдържат вещества, които влияят върху хормоните ..... някои от тях са синтетични, други естествен муск

# 85
  • Мнения: 2 070
Сигурно почнах да досаждам с тия постинги един след друг, ама да ви кажа по повод шока от гледката в Неудобната истина и притесненията, че нещата са необратими. Има една по-позитивна теория, отдавна попадам на худож. литература по въпроса, психологически изследвания и т.н., но наскоро гледах и филм за това. Става дума за Закона на привличането. Че НИЕ сами привличаме хората, ситуациите, местата, болестите, чудесата, всичко, което ни се случва. Един вид се програмираме. Филма се казва Тайната /The Sicret/... Говори се за силата на мисълта, на визуализацията - едва ли не, че колкото по-подробно и в детайли си помечтаеш нещо, то задължително ще те сполети. Но трябва да си с ясно съзнание, докато го правиш да не допускаш съмнения и притеснения и т.н. Във филма имаше примери на хора, които са станали много богати, които са се излекували от болести, които са намерили човека на живота си. Сигурна съм, че всички сме правили това като малки, някои продължават и досега така да живеят - следват мечтата и сърцето си и получават това, което искат. Някои от вас вече са гледали сигурно и Великата тайна на водата. Ако се сещате имаше там не само за водата, но и за силата на колективната молитва, медитация и т.н.
Та според мен света трябва да е много информиран за глобалното затопляне и да прави всичко възможно да го спре, но и трябва всички заедно да имаме положителни мисли за това, което искаме да се случи с планетата, да не се параноясваме толкова от тия апокалиптични гледки, да живеем така, сякаш това няма да се случи и нещата ще тръгнат в добрата посока.
Във филма наблягаха на това защо все не успяват световните Анти движения. Самото изречение - Не на войната, Не на глобалното затопляне, Не на еди какво, е неправилно. Говоренето за проблемите, преувеличаването, масовото оплакване по някакъв начин преекспонират проблемите и ги увеличават/има си и физично обяснение, квантовата теория, закона на привличането/.  По-скоро трябва да говорим за плюсовете.. Оф, не мога да го обясня подробно, по-добре гледайте филма. Нямам идея от къде да го изтеглите, на нас ни го подариха. Аз се радвам, че антиглобалистите например вече не наричат себе си така, а алтерглобалисти. Тоест няма го това НЕ на глобализацията, а по-скоро се прелагат алтернативи на това как да се справяме с негативните и процеси или последици.

# 86
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
какво е това био-кисело мляко и защо е био?

а в Метро, като съберат батериите,какво ги правят после?

secret, кажи как се казваше натуралният ти шампоан, моля те

опаковките на натуралния сок по-еко ли са от ПВЦ-то?

крайно време е този подфорум да си има закована тема  Wink


кисело мляко :  http://bio.bg/

шампоана ми го прати приятелка от Англия ....органик бейби .... от Ягодка можете да си поръчате продукти на д-р Хаушка, които са натурални...има шампоани, кремове....много неща

опаковките на соковете и млеката са от PE (полиетилен )AL ( алуминий ) и хартия ..... няма PVC, споко ...някои от шампоаните на Ален Мак са в PVC опаковки ...триъгълник с 3 вътре

# 87
  • Мнения: 899
И аз се мислех за Дуру, наблюдавам ги в магазина, та ще си взема от тях. Мен също малко ме  е страх да си правя сапун, жалко, че баба ми е далеч, а и няма сили да ми показва и прави.

Био-то кисело мляко не мога да го намеря по магазините в квартала..

И никой да не си мисли, че досажда с постингите си, колкото повече, толкоз по-добре Simple Smile

Отивам да се къпя и да спирам водата, докато се сапунисвам  Mr. Green

# 88
  • БГ
  • Мнения: 352
Много хубава тема,ще я следя за идеи.
Също ползвам сода и лимонтузу за почистване на печки и мивки, по ефикасно е дори от повечето препарати. Peace
 Не използвам шампоани за коса, след тежък косопад и всякакви лечения една аптекарка ми препоръча катранен сапун и го ползвам вече година.Мирише лошо докато ти е мокра косата, но като исъхне не остава миризма.

# 89
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Много хубава тема,ще я следя за идеи.
Също ползвам сода и лимонтузу за почистване на печки и мивки, по ефикасно е дори от повечето препарати. Peace
 Не използвам шампоани за коса, след тежък косопад и всякакви лечения една аптекарка ми препоръча катранен сапун и го ползвам вече година.Мирише лошо докато ти е мокра косата, но като исъхне не остава миризма.

честно казано си мисля, че и катраните не са полезни ... даже хич .... извинете за мрачното включване  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт