"Зелени" идеи за домашна употреба

  • 103 774
  • 1 044
  •   1
Отговори
# 1 035
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://www.zdrave.bg/?c=n&id=3342   Sad

# 1 036
  • Мнения: 531
Това за вредността от енергоспестяващите лампи и аз съм го чувала, но у дома от много отдавна сме с такива.Аз, например не мога да понасям луминисцентни, онези дългите пури.Започва да ме боли глава, да ми се вие свят, да виждам цветни кръгове-гадна работа.

# 1 037
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Това за вредността от енергоспестяващите лампи и аз съм го чувала, но у дома от много отдавна сме с такива.Аз, например не мога да понасям луминисцентни, онези дългите пури.Започва да ме боли глава, да ми се вие свят, да виждам цветни кръгове-гадна работа.

Това е защото са от старата технология с дроселите. Новите системи с електронно запалване не трептят като старите. Но въпреки това живака в лампите си е доста вреден в дългосрочен план ....

# 1 038
  • Мнения: 13 191
За миялните - наскоро гледах насипен прах за миялна и се чудех дали ако сложа по-малко от определената доза ще върши работа, когато съдовете не са особено замърсени (както често се случва)?  Thinking

Анна в., и на мен много ми харесва!
Ако не са ми загорели тенджарите  Mr. Green винаги слагам много малко прах. Добре се измиват, не мога да се оплача. Така правя и с пералнята, защото съпруга има алергия- ако не са много мръсни дрехите- една лъжичка прах и допълнително изплакване.

# 1 039
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://www.capital.bg/showimg.php?filename=oo_447102.jpg

http://www.capital.bg/show.php?storyid=447101

# 1 040
  • Мнения: 13 512
За миялните - наскоро гледах насипен прах за миялна и се чудех дали ако сложа по-малко от определената доза ще върши работа, когато съдовете не са особено замърсени (както често се случва)?  Thinking

Анна в., и на мен много ми харесва!
Аз от години мия с половин таблетка и разлика- няма.

# 1 041
  • Мнения: 950
Темата е супер  Hug  направо немога да смогна да я чета цялата   #Crazy

Благодарности на alfa1   bouquet за подробното разяснение ,за съжаление тук в Бургас едвам намират място за един контейнер пък кво остава за няколко  Sad и незнам коя година ще стане че да сложат и тук да рециклираме  Crossing Arms

# 1 042
  • Мнения: 7 091
Момичета, пуснах нова тема, синтезирах предните страници, но има нужда и от доброволци малко. Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=257188.0;topicseen

# 1 043
  • Мнения: 3 271
Браво за труда, Tandoori  Heart Eyes Hug

# 1 044
  bouquetЗдравейте! Страхотна тема! Благодаря на всички за идеите и съветите!
Моята "зелена вълна" е:
- къпя децата в корито и използвам водата след това за тоалетна;
- с водата, с която съм мила подовете, мия и терасата;
- спирам водата докато си мия зъбите и докато насапунисам чинните;
- пускам 1/2 вода в тоалетната при малка нужда!
- купувам плодове и зеленчуци, които не са лъскави, а такива с не толкова търговски вид. Предпочитам да купувам от бабите с по една щайга плодове, пък макар и да ме лъжат в грамажа (евентуално!)
Това беше до вчера! Вчера открих тази тема и от днес сутринта...
 - измих пода с вода и оцет (подът ми е балатум или мозайка);
- измих мивката в кухнята със сода бикарбонат (направо свети и ще изхвърлям "Бинго"-то)
- купих си 2  кърпи, с едната вече изчистих вратите само с вода и съм много доволна;
- проверих за Фрош във Фантастико, но такъв препарат не се предлага;
- при покупката във Фантастико отказах найлонова торбичка, а използвах тази, която бях взела предварително;
- купих си Био Кисело мляко и го пробвах - хареса ми на вкус, но сравних това, което пише на опаковката (т.е. без сухо мляко, генномодифицирани организми и консеерванти) с това от другите млека - разлика няма. Не знам на кое мляко да вярвам в крайна сметка. Не знам дали това наистина е Био. Пък и цената му е висока - 1.40 във Фантастико - Изток.
- снощи, като си лягах, изключих всички възможни контакти и зарядни.

Явно съм била узряла за тези идеи, трябвало ми е само спусък. Та за това БЛАГОДАРЯ!
Това, което планирам в най-скоро време е:
- енергоспестяващи крушки;
- да засадя дърво;
- да събирам разделно!
- да събирам изразходените батерии в торбичка, за да чакат своето подобаващо погребение. (имаме доста батерии, предвид факта, че имаме 2 деца - на 3г. и на 1,2г. и играчките са много)

Не ви давам явно нови идеи, но се включвам към съмишлениците на ЗЕЛЕНАТА ИДЕЯ!
ОЩЕ ВЕДНЪЖ БЛАГОДАРЯ И ДАНО СТЕ ЗДРАВИ!

Общи условия

Активация на акаунт