L'emozione della vita : еssere Mamme! или Мами в Италия 44

  • 11 790
  • 278
  •   1
Отговори
# 45
Аз нещо не мога да ти схвана темата този път, Маркрит
За какво точно става въпрос? Не вярвам някой заможен пенсионер да иска от теб пари ... какво те дразни? не разбрах

Весна съгласна съм с теб, но не знам за Бъглария, дали е приложимо нуда проприета и какви са рисковете.

# 46
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Да Весна, трудно е да се разделиш с къщурката си и затова най-добре в името на стария дом да ровим по кофите и да се оплакваме от мизерията в която се намираме с 200 кв. апартамент дзона "Славейков"  Money 

Както и да е, пенсионерита винаги са били жертви  Peace някои, наистина едвам свързват двата края и трябва да им се помага, но други...  Whistling нека си пазят старите къщурки и да се оплакват  Simple Smile

ами аз пък се надявам един ден след като съм ба4кала цял живот и съм си плаЩала данъците, съм си платила жилиЩето и да ре4ем, съм успяла да помогна Що годе на децата си, да бъде мой избор дали да го продам и да отида някъде на село или в някой забутан квартал да живуркам спокойно, а не да СЪМ ПРИНУДЕНА да го направя.

# 47
  • Мнения: 154
АМИ добре Феям, това е твоя Вариянт  Mr. Green Имаш си Право на мнения и не СИ ПЕИНУДЕНА да ми го натрапваш  Mr. Green Sunglasses   Wink

Както споменах, познавам ги лично, някои дори са без деца, не ги съдя, но ми е непонятно поведението им, за какво да се лишават и гладуват, като могат да си изкарат спокойно старините си  Grinning

Тяхен си проблем....

Чао от мен,  че закъснавам за Палестра - та

# 48
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
АМИ добре Феям, това е твоя Вариянт  Mr. Green Имаш си Право на мнения и не СИ ПЕИНУДЕНА да ми го натрапваш  Mr. Green Sunglasses   Wink

Както споменах, познавам ги лично, някои дори са без деца, не ги съдя, но ми е непонятно поведението им, за какво да се лишават и гладуват, като могат да си изкарат спокойно старините си  Grinning

Тяхен си проблем....

Чао от мен,  че закъснавам за Палестра - та

не ми се струва ниЩо никому да натрапвам.  #Crazy
4овек си казва какво мисли, кой съгласен, кой не, кой разбрал, кой не, не е моя работа

# 49
  • Мнения: 3 388
Хелоу и от мен, кариссими   bouquet

Не ми се включва в дискусията, че има много тъжни истини, които не искам дори да произнасям. Само едно ще кажа, че що се отнася до имоти, хората в Бг ги имат много повече / като собственост/ , отколкото в Централна Европа или Щатите например. Просто го има това мислене за собствения дом на всяка цена, като един вид сигурност. И какво лошо има? Нищо, разбира се. Само  си мисля, че нещата доста ще се променят в бъдеще. Все повече хора ще живеят под наем, както се случва масово и тук, в Италия или ще изплащам по 30 години жилище, ако няма кой да им го завещае или да продаде нещо, за да им го купи.
А ако тук хората не  плащаха нито наем, нито мутуо и имаха собствени домове, както имат повечето в Бг, нали си представяте колко рязко щеше да се  вдигне  стандарта.

Пка по въпроса за къщите, ние в събота обикаляхме да търсим нова, нали ни трябва по-голям дом. Ходихме да разглеждаме в района на Милано суд и разни вили към Павия. Ама верно, че района е много по-беден и инфраструктурата е доста по-лоша от тази към Комо и Варезе, например. Останах много разочарована от това, което видях и се надявам да не ни се налага / поради мотиви за работата/  да купуваме точно там.

Тук е пекнало страхотно слънце. След фреш от портокал и 3 кивита се чувствам просто прекрасно. Поздрави на всички!

..... темата за стрегите вече свърши, тази е алтро дженере, тъй че оккио мамме Mr. Green

# 50

Пка по въпроса за къщите, ние в събота обикаляхме да търсим нова, нали ни трябва по-голям дом. Ходихме да разглеждаме в района на Милано суд и разни вили към Павия. Ама верно, че района е много по-беден и инфраструктурата е доста по-лоша от тази към Комо и Варезе, например. Останах много разочарована от това, което видях и се надявам да не ни се налага / поради мотиви за работата/  да купуваме точно там.


не знам какво са ви показали и какви параметри сте им  задали, но не мога да се съглася с това!!!!

# 51
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Хелоу и от мен, кариссими   bouquet

Не ми се включва в дискусията, че има много тъжни истини, които не искам дори да произнасям. Само едно ще кажа, че що се отнася до имоти, хората в Бг ги имат много повече / като собственост/ , отколкото в Централна Европа или Щатите например. Просто го има това мислене за собствения дом на всяка цена, като един вид сигурност. И какво лошо има? Нищо, разбира се. Само  си мисля, че нещата доста ще се променят в бъдеще. Все повече хора ще живеят под наем, както се случва масово и тук, в Италия или ще изплащам по 30 години жилище, ако няма кой да им го завещае или да продаде нещо, за да им го купи.
А ако тук хората не  плащаха нито наем, нито мутуо и имаха собствени домове, както имат повечето в Бг, нали си представяте колко рязко щеше да се  вдигне  стандарта.

Пка по въпроса за къщите, ние в събота обикаляхме да търсим нова, нали ни трябва по-голям дом. Ходихме да разглеждаме в района на Милано суд и разни вили към Павия. Ама верно, че района е много по-беден и инфраструктурата е доста по-лоша от тази към Комо и Варезе, например. Останах много разочарована от това, което видях и се надявам да не ни се налага / поради мотиви за работата/  да купуваме точно там.

Тук е пекнало страхотно слънце. След фреш от портокал и 3 кивита се чувствам просто прекрасно. Поздрави на всички!

..... темата за стрегите вече свърши, тази е алтро дженере, тъй че оккио мамме Mr. Green

хм, да, сега видях, обеЩавам в тази тема само по май4ини въпроси да пиШа, така 4е не ме провокирайте с други аргументи.

(Що така, мен околностите на Павия ме кефят... с изклЮ4ение на лятото, когато е фраШ с комари и посред бял ден ? Rolling Eyes)

# 52
да не говирим за винцето дето го майсторят мммммм (това майчинско ли беше?)

# 53
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
да не говирим за винцето дето го майсторят мммммм (това майчинско ли беше?)

да, ако питаШ Щерка ми как си по4ива майка и, веднага Ще ти проговори за винце. ТАка 4е, в темата сме.  Laughing

# 54
  • Мнения: 3 388
Може и така да е, ама това, което ни показахаааа  ooooh! Вие за кои хубави места ми говорите? Точно около Павия и мен ме кефи, нали там се женихме дори, че много ни харесва. Но идва доста далеч за живеене.

Феямчо, и при нас има комари, дори днес ги гледам започнаха да се появяват като се повишиха температурите  Wink / ние нали сме към Тичино/

Шегувам се за стрегите  Crazy Ама сега няма смао за памперси да говорим  Wink ... въпреки, че се сещам за някои бебешки аргумента вече  Flutter

# 55
та като ще си горворим за майчински въпроси- май ще се окажем едно от последните поколения майки - EGM?

# 56
# 57
  • Мнения: 2 379
убедена съм оба4е, 4е 60/70евро пенсия на 4овек, който е работил цял живот са си жива подигравка, да не кажа, покана за самоубийство. Хората живеем с мисълта, 4е Ще можем да помогнем на децата си, а не 4е Ще се намерим в ситуация, в която да сме зависими от тях.
Точно така, Феиам. Много е тъжно, обаче и аз така бих го дефинирала.

Лейди & Маркрит... И аз живея в центъра на София и имам като на Червеното Кокиче съседите - с 4-стайни апартаменти и ровещи по кофите. За мен обяснението се изчерпва с това, което съм цитирала тук по-горе от Феиам. Чисто човешки - това са възрастни хора, а не играчи на борса някаква. Възрастни хора с пречупена воля, с накърнено желание за живот, изправени на ръба на мизерията в една възраст, когато не се действа и разсъждава смело като на 20-30-40 години. Ами и аз да съм поставена в такива условия, ще искам поне да ме оставят на мира да си живея в моя си дом, а не отгоре на всичката хубост да се забия в някоя панелка в Люлин (примерно). Ако погледнете по-човешки на тези пенсионери, абстрахирайки се от цените на имотите, смятам, че ще разберете защо си живеят в къщите.

# 58

embrioni geneticamente modificati
до колкото разбрах в англия дават вия либера на ри4ерката
виж в Google - Notizie

# 59
убедена съм оба4е, 4е 60/70евро пенсия на 4овек, който е работил цял живот са си жива подигравка, да не кажа, покана за самоубийство. Хората живеем с мисълта, 4е Ще можем да помогнем на децата си, а не 4е Ще се намерим в ситуация, в която да сме зависими от тях.
Точно така, Феиам. Много е тъжно, обаче и аз така бих го дефинирала.

Лейди & Маркрит... И аз живея в центъра на София и имам като на Червеното Кокиче съседите - с 4-стайни апартаменти и ровещи по кофите. За мен обяснението се изчерпва с това, което съм цитирала тук по-горе от Феиам. Чисто човешки - това са възрастни хора, а не играчи на борса някаква. Възрастни хора с пречупена воля, с накърнено желание за живот, изправени на ръба на мизерията в една възраст, когато не се действа и разсъждава смело като на 20-30-40 години. Ами и аз да съм поставена в такива условия, ще искам поне да ме оставят на мира да си живея в моя си дом, а не отгоре на всичката хубост да се забия в някоя панелка в Люлин (примерно). Ако погледнете по-човешки на тези пенсионери, абстрахирайки се от цените на имотите, смятам, че ще разберете защо си живеят в къщите.

добре де ама в крайна сметка какъв е проблемът? защо трябва да им анализираме поведението и да им правим сметките в джоба?

Общи условия

Активация на акаунт