Разделно Хранене- част 6

  • 43 636
  • 305
  •   1
Отговори
# 255
  • Варна
  • Мнения: 974
Да КАми тези сърмички имам предвид...вече са във фурната ..сложих тука-таме сол, и на гъбките и на каймицата Hug
Благодаря за разясненията!!!  bouquet

# 256
  • Мнения: 1 227
Здравейте момичета
Днес е понеделник, т.е. ден за равносметка при мен. И така  още 0,5 кг надолу, но по-хубавото е талия -4см, ханш -2см, бедра -2см. Извинявайте, че ви занимавам с тези неща, но вие ме стимулирате и си мисля, че без вас нямаше да постигна това подобрение.
Иначе вчера ми беше първият "неразделен" ден, хапнах си доста добре на обяд, но без хляб и това беше единственото ми ядене. Вечерята ми беше  само краставица. Незнам дали е правилно, но когато ми се случи нещо да сгафя с рх просто спирам яденето и си се чувствам прекрасно и нямам угризения. Все пак, както сме писали не веднъж рх не е диета, а начин на живот, а аз все още изграждам моя...
dan4eto54, добре дошла при нас.
Спокойна нощ

# 257
  • Мнения: 190
Здравейте на всички!!!  newsm57

Най-после се реших да ви пиша, след като прочетох почти всичко писано за разделното хранене в тия форуми... и да, доста време ми отне  Simple Smile обаче не исках да изпусна някой интересен съвет. (Още повече, че вече пет книги вече събрах за разделно...  Shocked Много се запалих аз)

Иначе аз от три дена съм на разделно, защото имах невероятен проблем с киселинките, направо няколко месеца нищо не ми помагаше. Килца ако сваля, толкова по-добре. Но не мога да си намеря място от радост, че намерих решението за киселинките  Sunglasses

Иначе, за рецептички още не мога да се включа, че още несигурно се чувствам с всички комбинации Simple Smile Но и това ще стане. За вечеря, освен салатка, хапнах картофки на пара, поръсени с Вегета още в самото начало. Стават адски вкусни, може и с малко масълце, а е супер бързо и лесно.

Така че, ще ви пиша тук, ако нямате нищо против Simple Smile

# 258
  • Мнения: 2 959
...ще ви пиша тук, ако нямате нищо против ...
Декси, да имаме нещо против ли прочетох?! Разбира се, че не, дори се радваме че ще станеш част от нашата скромна виртуална компания! Страхотно е че си открила РХ, не със цел сваляне на кг, а като лек. Успех Ти желая и занапред, а Твойте картовфки с Вегетата, като първи разделен опит звучат вкусни и здравословни, очакваме утре и кулинарките ни да го потвърдят!
...че само за два дни е свалила 1 кг, без да гладува...
Алексче, без да гладува и с много движение, предполагам?! Нали и Аля е с теб на тае бо, а Тя доста често играе и тенис? Аля май има доста прилики с Теб, говоря като вкусове и манталитет, не визуално.
...Не ме притеснява особено "сладката ми вакханалия",...
Софи, със сигурност няма да Те притесни, първо защото Ти си минала през доста трънлив път за откриване на точният хран. режим, а второ защото Софийката доста енергия и сили Ти дърпа, и трето търновските хълмчета не са шега работа. И ако си посрещала гостите с тез чеснови бутчета и салатка, наистина си се отчела пред Тях.
Ками, поздравления за хубавият режим който си създала за Калоян, за плодовете и зеленчуците, дано така продължи и занапред. И благодаря за новите броколски рецепти, особено супите звучат много вкусно!
Илияна на Вава, честит Ти нов аватар. А Ти доволна ли си от храната на детската кухня, 3 хранения ли предлагат?
...Незнам обаче как качвате снимки...
РеГе31, виж тук , и дано да успееш да се пребориш, заслужава си да се покаже такова събитие! Успех и с решението което трябва да вземаш. Ти започна ли вече активният спорт?
...без да преминавам през двумесечния срог режим...
lst, какви са тез "строги" режими?! Недей така, най- добър показател за Теб си самата Ти. Пробвай, въведи си тоз "неразделен" ден, виж как ще ти се отрази и след това си направи режима. А за кърменето, не Ти разбрах въпроса, по колко пъти на ден ли питаш, ако е това вече сме само на 2-3 пъти, но Дана расте и по- лесно вниманието й се привлича от другите неща. А за Пурлан100, мисля че го има и в БГ, просто в Кърмаческият попадах на Момичета които са го използвали. Успех Ти желая и да преборите бързо таз хрема на Александра.
...равносметка при мен...0,5 кг надолу, ...талия -4см, ханш -2см, бедра -2см. ...
Мади, поздравления за успешната равносметка! И как да не се чувстваш добре при тез цифри?! Дано така продължаваш и напред, важното е да Ти е добре и приятно с това което правиш, а не да го приемаш като задължение и ограничение.
...съм решила да направя на децата разни неща като теб за хрускане. ..
ДидиП, ако са като публикуваните от Теб овесени соленки, предполагам че ще си оближат пръстчета Танчето и Силви, хем домашни хем здравословни. И дано наистина новият лекар да е специалист и да си доволна от него. Това наследствено ли е при Теб или придобито, имам впредвид хормоналното напълняване?
Тедъ, няма да се отказваш изобщо, пък току виж след време 1/2 сам се завърне да Ти прави компания с РХ отново, въпреки че ти май заради него го започна новият режим?
Исайкова, започна ли новият АБ на Кристи? Той нали приема достатъчно течности?
Мартеа, оздравяхте ли с Теа?
Лилиет, как върви срахотната диета, как са Дафи и Михаела?
Джоя, как върви прочистването?
НелиВБ, как стана 8-мартенската торта?
Ани33, как е във Варна, тинейджърката слуша ли повече?
Амейка, знаеш че ни липсвате с Шоки, но новият апартамент много грижи иска, нали?!

# 259
  • Мнения: 392
Добро утро момичета!
Започнах деня с медена вода , сега пия кафе ,а след него ще изчакам и ще закуся плодове.И като ви слушам за тези картофки,днес май ще ги опитам.
Декси добре дошла!Радвам се ,че за толкова кратко време си усетила ефекта от РХ.
Мади поздравления за успеха!
Ист когато аз си хапвам неразделно не ми става тежко и не ме боли корема.То явно е до организьм.Аз по принцип прегрешавам с нещо сладко и рядко ама наистина много рядко с някоя неразделна комбинация.
Отивам и аз при рецептите да видя какво ново сте сьтворили.
Чао и лек ден

# 260
  • Мнения: 2 724
Добро утро  Grinning. Днес влизам по- късно ,че имах работа, след малко пак изчезвам. Калида, никакъв глад мила   Naughty,нали описах менюто на Аличка, а тя срахотно харесва зеленчуковите сандвичи ,особено с маслини и малко мерудия .Вчера една нейна приятелка опитала от тях и също много ги харесала, но решила да се пробва с диетата, която изключва въглехидрати  Thinking. Аз всеки ден обяснявам ,че разделното хранене не е диета, а начин на живот. За приликите си права- на външен вид се шегуваме, че не е от мен   Laughing,защото тя е руса със сини очи и много висока/ бащичко /, а аз съм с тъмна коса, зелени очи и фъстък  newsm03.Иначе влечението към спорта го е наследила от мен .Добре дошла и от мен Декси ,поздравления за картофките ,аз често си варя на пара, но не ми е дошло наум да ги поръся с вегета още в началото, ето една идея за вечеря  newsm10.Ками ,като четох как си приготвяла бисквитки на малкия сладур, направо ми се прииска и аз да ги направя, дано ги има в рецептурника ,ей сега отивам да ги търся yes. Диди ,и твоите овесени соленки ще търся,аз много обичам овесени сладки ,но соленки не съм пробвала   Grinning.Радвам се за успехите на всички  Grinning,няма да ги споменавам поименно ,Калида е свършила добре тази работа   Peace.Желая ви чудесен мартенски вторник! Цунки   love001.Чао .

# 261
  • Мнения: 402
Здравейте момичета, как сте тази сутрин?
Идвам да ви се похваля, за един месец съм  -3 кг. Peace
И всичко това при положение, че признавам си не съм била съвсем изпълнителна/ позволявала съм си и не до там разделни комбинации или нещо сладко/. Embarassed
Но, най-важното за мен е, че се чувствам страхотно. Видима е разликата в обиколките на ханша и бедрата. Peace
Вчера съпруга ми се качи на кантара, преди беше 108 сега е 104. Grinning
Но, и той смята, че този начин на хранене му харесва.

Имам един въпрос към дамите от форума, единственото нещо, което не знам дали съм разбрала правилно е:
Между храненетата трябва да има 4 часа разстояние.
От кафето до следващото ядене, трябва да има поне 2 часа.
Кафето мога ли да го пия с мед? Мнението ви за кафе с подсладител /аспартам/? Може ли нещо да се пие или яде с кафето?
Навсякаде, където в рецептите има сметана е растителна, нали?

Ох, май много въпроси станаха!
Извинете ме ако съм ви натоварила с моите терзания.

Хайде сега от мен весел и усмихнат ден!   bouquet

# 262
  • Мнения: 138
Момичета немога сутрин да пия кафето си без захар иначе всичко друго спазвам даже днес карах велоергометъра които имам в къщи и даже не поглеждам само му бърша праха.Също си свалих и 8 минутното Тае бо хареса ми само тази захар сутрин не мога нещо да я заменя дали ще ми пречи много.

# 263
  • София
  • Мнения: 570
geri.pl, браво, много добър резултат. Интервалът между храненията зависи от това какво си яла: след салата - 2 ч., след въглехидратни храни - 3 ч., след месо - 4 ч., след неразделна комбинация - минимум 8 ч. Относно кафето - аз гледам поне един час да е минал и после хапвам плод. Ако можеш да изчакаш повече, ще е по-добре. А кафето го пия със захар - просто не мога да пия горчиво кафе. Пробвала съм с мед, ама не ми харесва. Обаче ползвам кафява захар - по-малкото зло.

# 264
  • Варна
  • Мнения: 974
Здравейте и от мен,
вчера направих Онези "Особени сърми" ...мммммммм страшна вкусотия, чак ме е яд че имахме гости и всичко изядоха...и сега нямааа вече Joy
И Арабската салата от моркови стана вълшебна!!
Ками рецептите ти са върховни и стават на 100%, Благодаря за труда!!

Калида, доволна съм от кухнята, най-вече заради разнообразието. Винаги е прясно сготвено и има супа, второ и десерт, последния не ни е любим, но там вингаи се намира с какво да се замести. Освен това не съм ангажирана даготвя и за малката. Знам че един ден ще се наложи, но засега съм на по-лесния вариянт.

geri.pl , каква е тази растителна сметана, аз лично ползвам заквасена ...дали наситина не е грешка????

Аз лично си пия кафето с мляко, така отказах захарта от кафето, преди много години и сега е абсурд да го пия със захар..

Хайде отивам да видя какво ше готвя днес!!!

# 265
  • Мнения: 402
Сметаната бива два вида, животинска и растителна, дори и при сметанките за кафе са два вида.
Та въпроса ми беше в тези рецепти на Ками, заквасена сметана ли се има предвид или тази растителната в кутии /като на прясното мляко/. Това е важно, защото аз ползвам основно заквасена, дали не е грешка ми е въпроса?

# 266
  • Мнения: 422
Благодаря за отговорите, момичета.Засега ще пробвам варианта с неразделния ден.И аз ще ходя в готварския   chefда видя какво ще готвя днес, а и между другото може и да пусна някоя и друга рецепта.

Приятен ден, мили мамчета.  love001

# 267
  • Мнения: 422
geri.pl доколкото знам, сметаната трябва да е от растителната в кутиите, например Hopla.

# 268
  • Мнения: 422
Сега се бях заровила в готварската си книга и попаднах на едни рецепти , който съм изровила от нета докато бях бременна, то тогава само за хапване мислех, та и аз да питам, сирене с орехи, риба с  орехи , месо с орехи, подходящи комбинации ли са?

# 269
  • Мнения: 190
Ей, много се радвам на топлото посрещане  Grinning Благодаря на всички ви!

geri.pl Не знам за другите неща, но за аспартама мога да ти кажа - в никакъв случай не го използвай! На една приятелка майка и работи в сферата на ароматите и подсладителите (общо взето в най-добрата фирма в тая област) и от първа ръка знам, че е канцерогенен и адски вреден. Изобщо така стои въпросът с почти всички подсладители. Използвай или мед или кафява захар, както Верчето каза. Само не използвай аспартам!!!

lst Ами, доколкото знам, орехите също са наситени белтъчини, да не говорим, че са и богати на мазнини, така че сами по себе си са трудносмилаема храна. Още повече, че по правило не се смесват белтъчини от различен вид. Така че комбинацията от орехи с месо, риба и сирене чисто технически не е удачна.

Последна редакция: вт, 13 мар 2007, 13:42 от dexy

Общи условия

Активация на акаунт