“Дяволското гърло 2“ - “Есента на демона“ - нов сезон по НОВА ТВ - Тема №6

  • 34 424
  • 751
  •   2
Отговори
# 360
  • Мнения: 2 495
Явно съм единствена, която не харесва Наумовски. Не визирам играта му. Направо видях кефа му, като разказваше за богомилите. Както и да е.
Тъпа серия.
Грудов наистина не му разбирам играта. Отива при шефа си и си реже ноктите?! Ти уважение нямаш ли? Държи се все едно той определя всичко, саботира разследването, доколкото разбирам от промото на следващата серия е дал записа на Тороманов и Елдърова и сега имат назначен нов шеф, който отстранява Филип и Мия, нали така?
Нали се коментираше, че има снимка от ЯМР на стената на демона, защо му е да си я очаква там, освен да се присеща.
Ох, не знам, загубих се в превода…

Останах с друго впечатление. Не, че имат нов шеф, а това май е някакъв началник от София, който ги отстранява, защото жертвите само растат, а Мия и Филип не успяват да хванат демона. Също така Грудов не просто показа записа на Тороманов, а явно го е изнудил.

# 361
  • София
  • Мнения: 712
Да,изнудваше го в тях. В последствие реших, че са го отстранили, но като се замисля е така, както казваш.

Явно съм единствена, която не харесва Наумовски. Не визирам играта му. Направо видях кефа му, като разказваше за богомилите. Както и да е.
Тъпа серия.
Грудов наистина не му разбирам играта. Отива при шефа си и си реже ноктите?! Ти уважение нямаш ли? Държи се все едно той определя всичко, саботира разследването, доколкото разбирам от промото на следващата серия е дал записа на Тороманов и Елдърова и сега имат назначен нов шеф, който отстранява Филип и Мия, нали така?
Нали се коментираше, че има снимка от ЯМР на стената на демона, защо му е да си я очаква там, освен да се присеща.
Ох, не знам, загубих се в превода…

Останах с друго впечатление. Не, че имат нов шеф, а това май е някакъв началник от София, който ги отстранява, защото жертвите само растат, а Мия и Филип не успяват да хванат демона. Също така Грудов не просто показа записа на Тороманов, а явно го е изнудил.

# 362
  • España
  • Мнения: 1 234
Като ще си говорим за мъже -  оооо, Владо Карамазов!!! Най - нелепия сериал ще гледам заради него !😂😉Нищо,че е на възраст.  И на 100 год.да стане -пак ще ми харесвааа
Абееее….на мен ми е тамЪн , амаааа…..
 Много ме радва Владо , така хубаво и натурално обиграва героя си ! Глътка свеж въздух в сериала е ! ❤

# 363
  • Мнения: 105
В следващия сезон да изберат не толкова харизматични актьори, че да може да забележите скритите жокери Wink Сега само са похабили едни ресурси на вятъра Simple Smile

# 364
  • Мнения: 490
Младостта е относително понятие.
Тони Наумовски е на 46 и далеч не го намирам за възрастен, но аз съм по-голяма от него на години. И наистина е много привлекателен по моя вкус. А дикцията му направо ме омагьосва.

Да, ами и Владоо и Блатечки, те също хващат окото. Simple Smile

# 365
  • Мнения: 5
В една сцена , от последния епизод , като даваха демона - забелязах , че демона има много дълги мигли ! Чак стърчаха от маската на вънка !
Относно Владо Карамазов , като го видя в гръб , с тоя огромен задник (1 декар) - все се чудя , к'во па толко му харесват жените... Ама , все пак съм мъж - за нас , мъжкото съсловие , си остава да се любуваме на Духовникова...

# 366
  • София
  • Мнения: 13 285
И Владо, и Тони са умишлено състарени за образите си, докато Асен си е натуралише.

# 367
  • Мнения: 90
В една сцена , от последния епизод , като даваха демона - забелязах , че демона има много дълги мигли ! Чак стърчаха от маската на вънка !
Относно Владо Карамазов , като го видя в гръб , с тоя огромен задник (1 декар) - все се чудя , к'во па толко му харесват жените... Ама , все пак съм мъж - за нас , мъжкото съсловие , си остава да се любуваме на Духовникова...

чак пък "огромен" задник!? аз лично много харесвам мъже с дупета Simple Smile И изобщо да има къде да го шляпнеш или къде да се гушнеш вечер. Simple Smile

# 368
  • Мнения: 1
Здравейте на всички ! Днес си направих регистрация във вашият форум и за първи път коментирам, но отдавна ви чета и следя по различни теми. Понеже гледам филмът с интерес.

Моето предположение е, че е намесена Дора ! Подозренията са ми много !

Намесен може да е и Илчев със знанията отвътре в системата и това, че е добър компютърен специалист, но може и да е точно обратното - той да помогне да се разкрие Демона !

Интересна ми е фамилията на Блатечки във филма - Десподов ! Деспотичен е точното описание за него и може той също да е в играта, а отвличането на дъщеря му да е за заблуда и тя да играе с него също, а ако ли не - той ще бъде последният убит !

В началото мислех за Библиотекарят, но сега стана много тривиално и дори би ми развалило кефа от филма, ако е той. Това ще е най-тъпият убиец !

Грудов, Тороманов, Харитонов, Мия и Филип са абсурдни да са !

# 369
  • Мнения: 31 238
О да, определено има голям задник Владо, но му прощавам заради муцунката, гласа, излъчването и усмивката. Страхотен е. Тони Наумовски също е готин.

# 370
  • España
  • Мнения: 1 234
Това са характерни местни фамилии, писах го вече.
Ето ви част от "Звено "Административно обслужване на ВТОБС" от сайта на Община Велико Търново:
"Копнах малко" за видите нагледно и да не се чудите защо са им такива фамилиите във филма Grinning.   
Скрит текст:
Валентин Точков   valentin.tochkov@veliko-tarnovo.bg
Венцислав Спирдонов   ventsislav.spirdonov@veliko-tarnovo.bg
Гюнай Далоолу   gyunai.daloolu@veliko-tarnovo.bg
Деян Хаджийски   deyan.hadzhiyski@veliko-tarnovo.bg
Деян Куздов   deyan.kuzdov@veliko-tarnovo.bg
Дончо Бораджиев   doncho.boradzhiev@veliko-tarnovo.bg
Ирена Стасинопулу    irena.stasinopulu@veliko-tarnovo.bg
Йордан Свраков   yordan.svrakov@veliko-tarnovo.bg
Калина Широкова   kalina.shirokova@veliko-tarnovo.bg
Мавроди Калейнски   mavrodi.kaleynski@veliko-tarnovo.bg
Николен Стойнов   nikolen.stoynov@veliko-tarnovo.bg
Петко Тюфекчиев   petko.tyufekchiev@veliko-tarnovo.bg
Сунай Мунков   sunai.munkov@veliko-tarnovo.bg
Христо Бонджолов   hristo.bondzholov@veliko-tarnovo.bg
Юлия Тонкова    yulia.tonkova@veliko-tarnovo.bg

Като отворихте тема за търновските фамилии :
Скрит текст:
В студентските ми години във Велико Търново имах една приятелка , чиито хазяи се казваха “семейство Тъпанарови” , баща и много се забавляваше , като разказваше как в началото на всеки месец им се обажда :”Господин Тъпанаров , изпратих Ви наема на дъщеря ми “.

В следващия сезон да изберат не толкова харизматични актьори, че да може да забележите скритите жокери Wink Сега само са похабили едни ресурси на вятъра Simple Smile
Мис Марпъл ,да ти отговоря с един цитат от Харитонов от последния епизод , много актуален и за разследването и за нашата тема : “ Човек, като започне много да се вглежда в детайлите и изпуска цялото !“ ✌🏻

Сега малко размисли и страсти по снощния епизод , а и не само :
Така и така започнах с цитатите , ето още два , които изключително ме впечатлиха , казани от Библиотекаря към Мия и Фил :
  “Всяко добро се превръща в зло , ако му оставиш достатъчно  време “

“Не е трудно за злото да дойде в живота , веднъж дошло , обаче, е трудно да си отиде “

Така казано , а и плюс погледа и реакцията , когато полудялата Мия взе да го бучи с иглата за мен е проява на изумление и може би просветление , твърде е възможно той да се е досетил вече ясно кой може да е Демонът и тази мисъл го ужасява ! Освен това , докато Мия му забиваше иглата , мисля , че флашовете с яростното изчадие бяха от подсъзнанието не на Мия , а на него самия ( той е изключително хладнокръвен и успява да укроти Дявола в себе си с интелект и смиреност, но при стрес , виждаме сянката му )

Поне за едно нещо се оказах права , а именно , че леговището на Убиеца е в изоставената базилика под Патриаршията на Царевец ! Както и Милошев споменава .
Скрит текст:
Ако правилно си спомням , преди мнооого години  с групата по археология , аз съм слизала в това подземие : тъмно , стръмно и студено …. Даже мисля , че за туристи никога не е отваряно . Колкото и да е “облагородено “ за филма , няма как там да се помещава човек с проблеми в двигателния апарат ( Кърджиев , дори и да приемем , че симулира парализа , все пак е претърпял инцидент и би му било непосилно) . Пък и докато стигнеш до там си е доста “трудоемко”, нежели да пренасяш кръстове, железарии, уреди….)
Та , като видях изуменото изражение на Библиотекаря ми хрумна и следната идея : Дали е възможно Демонът да е някой , който много го обича и отмъщава за нещастието му ? А на него сега да му “просветна” тази мисъл ? Примерно преди години претърпява катастрофа , загубва дете…семейство , а той оцелява като инвалид . Всичко е “скрито” и преиначено от съдия, адвокат, прокурор, журналист…..Кърджилов обаче , вместо да търси вендета , просто се затваря в себе си и се отдава на любимата си история . Някой ( Демонът) обаче не може да се примири с това , изработва план и сега настъпва “Есента” на неговото изпълнение?!

Друго от снощи :

Тороманов е от “старата школа” …каквито и глупости да е правил някога и сега , сякаш има някакъв вроден морален барометър .

За Илчев , на мен не ми е в списъка все още  , на за тези , които го подозират да кажа , че ми направи впечатление , че само той ( по мои наблюдения) и винаги при огледите е с ЧЕРНИ ръкавици ( както Демона в подземието ) . Обаче ….и аз  понякога домакинствам с такива ….тъй че……


П.п. Леле мале….аз докато измислям хипотези за убийствата …..вие сте отворили тема за задници ….мъжки при това….на Владо особено …..връщам нагоре да чета !!!! 🤪

# 371
  • Плевен
  • Мнения: 353
Привет Simple Smile
И аз следя Simple Smile
Не знам дали сте обсъждали тази линия, но да споделя какво си мисля.
Едва днес успях да изглеждам снощната серия и съм убедена, че Ирина е една от убийците. Убеди ме това, че изследвалия почерк, който е написал писмото й каза, че писмото е писано от момичето, тъй като почерк й съвпада, но писмото е писано с недоминантната ръка. Демек, Миа разбра, че убиецът е левичар в предната серия. Т.е. искам да кажа, че Ирина е левичар, а е писала писмото с недоминантната си дясна ръка Wink

# 372
  • Мнения: 105
Не знам аз колко се вглеждам в детайлите, по-скоро имам критично мислене и подлагам всяко нещо на съмнение, докато вие повярвахте, че рентгеновата снимка на прешлен била на мъж, защото се виждали тестисите - ами те са меки тъкани, не са рентгеноконтрастни! Но всеки чува, това което иска да чуе. Важното е да си вярвате!

# 373
  • Мнения: 34
Тия бележки ги пише някой от екипа, стараейки се да вкара различен почерк. Приличат си, но има и разлики. Когато е писал бележката от Орце е ползвал друго "е", но пък "ъ-тата на Орце и Десподов поразително си приличат. В-то на Десподов и на Демона също много си приличат, но пък п-тата се различават. Абе, стараело се е момчето да са различни, но някак, наклонът, замахът ... приличат си (не знам защо, ама ми прилича на мъжки почерк).

То май Десподов/Блатечки го видяхме като пише в тефтера. Значи може  Блатечки да е писал всичко - тъй и тъй е почнал.  Nerd Stuck Out Tongue

Сега прослушах пак разговора с експерта. Думите му са: " Текстът е с почерка на момичето, без обръщението към полицията.Думите са разкривени, сякаш са писани с деноминантна ръка." ... Т.е. двете писма са писани с една и съща писалка с черно мастило. Но твърдението за неводещата ръка се отнася само за писмото на Ирина-Теодора.

Освен това бележката с обръщението към полицията е писана със синьо мастило!

# 374
  • Мнения: 105
Сигурно на някои от вас са им разширявали зениците за преглед с капки и си спомняте как всичко ви е размазано. Сега си представете момиче да ПРЕПИСВА ТЕКСТ под влиянието на конска доза фенобарбитАл. Написала го е с недоминантната си ръка, за да изглеждат буквите разкривени като под въздействието на опиат.

Общи условия

Активация на акаунт