Загубен детски живот - майката нехае

  • 2 865
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 506
Не приемам за нормално да се рови по този начин в живота на хората. Наистина това страшно ме дразни като манталитет, все някой знае по-добре от теб как и какво трябва да правиш или как живееш собствения си живот.
Момичето може да има психически проблеми, от прочетеното разбирам, че е била с трудно детство. По-скоро има нужда от помощ, отколкото от клюки и подигравки. Не всеки може да се справи с травмите си сам. Ако темата беше пусната с тази насоченост щеше и дискусията да е полезна.
А това как реагира на смъртта-да, аз със сигурност не бих отишла на дискотека, но пък съм от хората, които не плачат пред други хора. И на погребения също не плача-след това когато съм сама с мислите си и чувствата си плача и скърбя, изолирам се, просто съм такъв човек. Може на някой от страни да му е изглеждало, че не ми пука или съм студен човек, но това съм аз.
Има си институции, подавайте си сигнали след като смятате, че живото дете е в риск, но пак казвам, че очевидно майката има нужда от помощ и подкрепа.

# 31
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 907

Арша е жертва на родителите си и обществото, за разлика от много от нас, не е имала родители, които да я защитят, родила е като тийнейджърка, самотна майка е, преживяла е тежка катастрофа. Ми, честно да ви кажа, аз нямам сърце да соча такъв човек с пръст.


А тази тежка карастрофа с мотор знаеш ли че е била бременна за трети път и се е качила с гаджето си без изобщо да помисли, нито за децата си, нито за бебето си, нито за себе си? Това е адски безотговорно и една майка така не бива да прави, особено когато е бременна! Въобще не ми изглежда като човек, който може да поеме отговорност за себе си, а какво остава за деца.
А за да не е съвсем сама можеше да приеме помощта на майка си и баща си, която не един път са се опитали да й дадат. Когато си родител според мен трябва много да внимаваш какви решения взимаш, защото те влияят не само на теб.

# 32
  • Мнения: 9 709
Каква е целта на темата? Да събираме съчки за клада или да потренираме хвърляне на камъни?

# 33
  • Мнения: 5 009
И двете. Госпожата защо не си гледа собственото семейство и живот, а е тръгнала да се рови и намесва в чуждия.Някой да е искал помощта й? Дано инфлуенсърката има достатъчно ум и да я осъди за клевета и друг път да не се навира, там където не са я канили.

# 34
  • Мнения: 39 318
Вярвам, че никой не и мисли злото. Нито да я разпъва. Най -добре е социалните да и съдействат за подобряване на родителския капацитет и другото дете да се отглежда от нея. Срещи с психолог също биха и се отразили добре.

# 35
  • Мнения: X
Мисля най-вече за детето, останало в тази среда. Но с хора, които считат, че "не трябва да се намесваме в чуждия живот", дори когато едно дете е неглижирано, потискано или бито, явно нямам какво да си кажа.

# 36
  • Мнения: 134
Ако трябва да проява гражданско самосъзнание и да съм част от някакъв обществен коректив, то бих се насочила към изискване на проверка: как и и при какви обстоятелства са и отнети родителските права. Последвана и от проверка - как са върнати същите тези родителски права? Ако тук са съмненията за надскачане на закона, то трябва да се извърши проверка на тези обстоятелства. Тя ги е взела Юни 23г., а трагедията е станала Декември 23г. Проверка около обстоятелства на смъртта на детето- дали е допуснато лекарска грешка или е в резултат на неглижиране и нехайство на тежко състояние на отговорното лице - в случая майката. Тук компетентните органи наистина трябва да се произнесат много категорично. Вследствие на тези проверки да се вадят изводи може или не може да се грижи и за другото дете.
Ако се докаже, че лекарите нямат никаква вина, бих ги посъветвала да я съдят за уронване на престиж, за каквото могат. Защото ако имаш някаква вина, носи си последствията от това, не да обвиняваш целия свят и да си вечната неразбрана, травмирана жертва.

# 37
  • София
  • Мнения: 13 155
... едно дете е неглижирано, потискано или бито ...

След като можеш да го докажеш и/или си пряк свидетел, подала ли си сигнал?

# 38
  • Мнения: 5 009
Мислете за собствените си деца, за чуждите има кой да мисли.

# 39
  • Мнения: 1 131
Повдига ми се от тази тема, честно. Не знам момичето какво е, но по-добре се притеснявайте за вашите деца и фактът, че растат в толкова злобна и негативна среда. Явно и възрастните трябва да си преговарят уроците от детската градина, че не е хубаво да сочим с пръст хора, които не познаваме и не сме в техните обувки.

Ако имате доказателства за насилие, подайте ги в институциите. Хубаво е да знаете обаче, че социалните не са някакви меки китки и много ги подценявате.

# 40
  • Мнения: X
... едно дете е неглижирано, потискано или бито ...

След като можеш да го докажеш и/или си пряк свидетел, подала ли си сигнал?
Да, подала съм.
Повдига ми се от тази тема, честно. Не знам момичето какво е, но по-добре се притеснявайте за вашите деца и фактът, че растат в толкова злобна и негативна среда. Явно и възрастните трябва да си преговарят уроците от детската градина, че не е хубаво да сочим с пръст хора, които не познаваме и не сме в техните обувки.

Ако имате доказателства за насилие, подайте ги в институциите. Хубаво е да знаете обаче, че социалните не са някакви меки китки и много ги подценявате.
Разчитаме много на социалните, не ги подценяваме, понякога да съжаление правомощията им са ограничени, защото на първо място трябва да проверяват материалните условия.

# 41
  • София
  • Мнения: 13 155
Т.е. правилно съм разбрала, че ти си пряк свидетел как тази майка тормози детето си?
Не просто зрител в социалните мрежи.
Тогава приеми един юридически съвет от мен. Писането ти по форуми единствено може да те дескредитира, защото далеч не е анонимно.
И реално е и ще бъде занапред в ущърб на детето, за което уж си загрижена.

# 42
  • Мнения: 1 506
Авторката не разбрах на каква база смята, че детето е неглижирано? Тик ток? Инстаграм? Мега несериозно.
Всеки ден се засичам с една майка на площадката в морската градина-тя облечена, гримирана, детето е с едно и също мръсно яке, мръсни ръчички и бузки. Определено го неглижира, но според мен! И какво трябва да направя аз? Да й дръпна една лекция за хигиената или една цяла как се гледа дете? Мне, поздравявам я и подминавам. Детето си е нейно, моето мнение няма значение!

# 43
  • София
  • Мнения: 28 579
Здравейте,
Повдигам темата за случая на Арша Йорданова, изявяваща се активно в социалните мрежи, най-вече Тик Ток.
Това е 22-годишна жена, чиито деца бяха взети от социалните и настанени в приемни семейства през януари 2022 г. и върнати обратно при нея през юни 2023 г. Има данни, че чрез измама е "доказала родителски капацитет".
За огромно съжаление по-малкото й дете на 3 г. почина в началото на януари тази година в болница. Там постъпва на 28.12. в крайно тежко състояние, преди това оставен от майката за дълго време при други хора, заедно с по-големия си брат, също боледуващ в онзи момент. Майката обвинява лекарите с цел да прикрие собствената си отговорност за случая. За погребението биват събрани поне 19000 лв от дарители, които пари не са отчетени.
Много скоро след смъртта на детето продължава да е активна в интернет с музика, песни, танци, актьорско майстортво и цинизми. Видяна е по дискотеките, хвали се с почивки по СПА хотели. Криминално проявена е.
Чули ли сте за случая и какво мислите? Към момента много граждани се събираме с цел да се даде гласност и да се помогне на все още живото детенце, отглеждано в дома й.
Някакви доказателства, данни за тези твърдения има ли?
Защото дотук виждам клюки в стил ЕднаЖенаКаза.

# 44
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 892
Изобщо не знам коя е тази жена и какво се случва с живота ѝ, нито ме интересува. Доколкото разбирам от авторката, институциите са сезирани, дори има и разследване.
Какво тогава се иска от форума?

Общи условия

Активация на акаунт