Загубен детски живот - майката нехае

  • 2 861
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 155
Не знам за другите неща, но вече няколко мнения виждам, в които някой смята, че скръбта трябва да е показна явно, за да докажеш на хората, че те боли. Не го разбирам това. Всички хора сме различни и всеки преживява по различен начин и хубавото, и лошото в живота си.

# 16
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
Момичето явно членува в някаква секта, така че не можем да съдим как изживява скръбта си.

# 17
  • Мнения: 1 916
А и още нещо да добавя , че изобщо не съм съгласна да печели харесвания и коментари на гърба на детето си . Това е гадно .. Може би греша , но с такова впечатление останах .

# 18
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
Ние може да не сме съгласни, но животът си е неин и не ни дължи обяснения.

# 19
  • Мнения: 12 790
От това, че ние тук си чешем езиците, не виждам другото дете да печели нещо.
Един опит да се създаде обществено мнение срещу майката не знам каква тежест се очаква да има.
Ако някой може да помогне с нещо, да го направи.
Ако не,  всичко остава на ниво празни приказки и клюки

# 20
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 907
Майката на Арша се беше появила също в тик-ток, за да каже, че много неща били лъжа в предаването на Цанов, че никога не ги е оставяла в кофите, както твърди Арша, че баща си го познава, той е в България и не веднъж и двамата са й предлагали помощ, но тя нищо не приемала и предпочитала да се прави на онеправдана. Аз не знам на кого да вярвам, но не смятам, че е правилно няколко дни след като ти е починало детето да ходиш по дискотеки, че даже и да се държиш арогантно, когато те питат как не те е срам.

# 21
  • Мнения: 39 318
Майка да не е длъжна да изживява скръбта си? Не, не е длъжна. Но и не е нормално да не го правиш. Тик токърка, инфуенсърка или каквато и да е не е нормално да ходиш по дискотеки дни след смъртта на най-милото ти.
Сори, за мен жената явно не е много в час.

# 22
  • София
  • Мнения: 13 155
Току що изгледах няколко интервюта с нея. Жената никога не е познавала нормалните човешки отношения и отношенията между майка/родител и дете. Нормално е да не може да изрази реалните си чувства. Научена е да показва колко е добре, независимо какво изживява. Явно и психически проблеми има, и е възможно да приема определени субстанции. Може би изживява и типичната митомания на отхвърлените деца. Което не означава, че е лоша майка или че не изпитва болка от загубата на детето й.

# 23
  • Мнения: 1 916
Току що изгледах няколко интервюта с нея. Жената никога не е познавала нормалните човешки отношения и отношенията между майка/родител и дете. Нормално е да не може да изрази реалните си чувства. Научена е да показва колко е добре, независимо какво изживява. Явно и психически проблеми има, и е възможно да приема определени субстанции. Може би изживява и типичната митомания на отхвърлените деца. Което не означава, че е лоша майка или че не изпитва болка от загубата на детето й.

Никой не е казал , че е лоша майка , но не мога да приема това , че след тази тежка загуба имаш сили да отидеш на дискотека . Ти ще отидеш ли ? До празнуване ли ще ти е ? Да, не е длъжна да скърби или да се обяснява , но все пак е починало детето и , а не комшийката от среща . Поне малко уважение към детето за което всеки ден говори . Нещо не я слуша главата определено .

# 24
  • Мнения: 1 302
И за мен не е нормално да ходи по дискотеки дни след смъртта на детето си. Най-малкото има още едно дете, което току-що е загубило братчето си и има нужда от тя да е до него, а не да си размята задника на дансинга.

# 25
  • Мнения: X
Вижте, аз тук не мога да споделям как точно са се разбрали дадени детайли по случая, които са обект на разследване от съответните органи.
Може да не съм права, но съм шокирана от случая и ми се иска като общество да вземем отношение. Знаете ли колко деца я следват в Тик Ток и точно те й се радват и копират това поведение. Снощи отново имаше страшни цинизми от видимо дрогирани хора - та и брат й. Искам младите да видят, че това не е редно. Не е редно да не почиташ паметта на близките си, не е редно да псуваш хората, които са ти помогнали и да си над закона.

# 26
  • Мнения: 5 006
С какво нарушава закона?

# 27
  • София
  • Мнения: 13 155
Може и да отида, ако ще ми стане по-добре от това. Не знам и дано не ми се налага да разбера, но приемам смъртта като нормална част от живота и не смятам, че моят начин за приемане на нещо трябва да отговаря на нечии стандарти, нито бих държала сметка на някой, че не изразява емоциите си по начин, който аз приемам за правилен.
Жената го каза в едно интервю как ги разбира нещата - не ми е много точен цитатът, но каза, че дори животът да продължи, дори да се усмихва и забавлява, детето й ще е винаги в сърцето й и винаги ще мисли за него.
Не е престъпление да не се заключиш вкъщи да ревеш със седмици. Всеки има различна психика.
Вече за поведението, цинизмите и т.н. всеки преценява дали да гледа той или децата му.
Законът не е нарушен с нищо в конкретния случай.

SDimitrova88, какво означава да почиташ паметта на близките си? Всички еднакво ли трябва да ги почитаме? Ако някой се отклони от "правилата", затвор.

# 28
  • Мнения: 1 131
Фундаменталното, което не можете да разберете, е фактът, че няма абсолютно никакво значение какво мислим ние, вие, попа и всички останали. Всеки приема скръбта по различен начин. Един се хвърлят от мост, други не излизат от дома си с години, трети прибятват до зависимости, четвърти търсят отмъщение и т.н. Знаете ли кое е общото във всички тези случаи? Че натриването на сол и 'ама аз така мисля' НЕ помага и е нищо повече от клюкарска седянка, каквато си спретнахме тук.

Арша е жертва на родителите си и обществото, за разлика от много от нас, не е имала родители, които да я защитят, родила е като тийнейджърка, самотна майка е, преживяла е тежка катастрофа. Ми, честно да ви кажа, аз нямам сърце да соча такъв човек с пръст.

В момента хвърляте празни обвинения, които звучат доста грозна, а единственият ви довод е 'ама тя ходи по дискотеки'.

# 29
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 106
Знаете ли колко деца я следват в Тик Ток и точно те й се радват и копират това поведение. Снощи отново имаше страшни цинизми от видимо дрогирани хора
Ами иди се карай на родителите на тези деца, дето им дават да гледат цинизми в интернет без никакъв родителски контрол. Дори тази конкретна жена да спре да се показва в Тик Ток децата просто ще почнат да гледат цинизмите на някой друг, така е сега.

Общи условия

Активация на акаунт