Изследване на ХОРМОНИ – 27 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 7 403
  • 198
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 123
Денис на 31 г съм, пуснати са на 10 ден от АГ да видим дали ще има овулация в Рамус. Много се притесних ,ужасно ниски ми се виждат. Сега пуснах в Лина и чакам резултат и от там.  Приемам Инозитол, Коензим Кю 10, Омега 3,6 ,Витамини Елевит.Да не би да е нещо от тях .Благодаря .

Последна редакция: пт, 10 май 2024, 14:43 от Каракостова 🩷

# 151
  • София
  • Мнения: 36 080
Здравейте, във връзка с планиране на забременяване пуснах полови хормони. Пуснати са на 4-ти ден от начало на
Скрит текст:
МЦ. Пролактинът е ужасно завишен, но сега четох, че май не е ок да се прави в началото на МЦ? Освен това ми казаха да почивам само 10 минути преди взимане на кръв, да не говорим, че всеки път съм под ужасен стрес като ми се взима кръв, защото не винаги е успешно от първия път, както и често ми става лошо и ми пада кръвното при неуспешен опит. Та, кога да повторя пробата и като цяло какво ще ме посъветвате? И във връзка с останалите показатели също ще се радвам на мнение. На 37 години съм. Изследването е пуснато в Бодимед.
Здравей!
ТСХ е висок, добре е да се повтори заедно с Т3 и Т4, на чист ден. ТСХ показва Хипофункция на ЩЖ, а тя може да е причина за по-високите нива на Пролактина.
ФСХ и Е2 са високи - възможно е да има киста, ЗФ... трябва да те видят на УЗ.
Инсулинът е малко висок - много вероятно да си с ИР, а тя също може да е причина за по-високи нива на Пролактина.
Добре е да провериш Андростендион, ДХЕА, Тестостерон, 17ОН Прогестерон - точно на 3 ден от МЦ и да се консултираш с Ендокринолог.
Провери за дефицити на вит. и минерали ( посочени са на 1 стр. на темата)
Пролактинът повтори на чист ден
Ще чакам да споделиш какъв е проблема... и не се притеснявай, може да е някакъв инцидент, а и всичко това може да се контролира.


Денис на 31 г съм, пуснати са на 10 ден от АГ да видим дали ще има овулация в Рамус. Много се притесних ,ужасно
Скрит текст:
ниски ми се виждат. Сега пуснах в Лина и чакам резултат и от там.  Приемам Инозитол, Коензим Кю 10, Омега 3,6 ,Витамини Елевит.Да не би да е нещо от тях .Благодаря .
Е2 е нисък. Засега няма ДФ, но е възможно О. да е по-късна... т.е. по-късно да се формира ДФ.
Ако те гледат на УЗ, попитай какво се вижда: има ли фоликули, колко, с какви размери...

Последна редакция: пт, 10 май 2024, 19:34 от denis©

# 152
  • Мнения: 123
Повторих другаде и резултатите са различни .

# 153
  • София
  • Мнения: 36 080
Повторих другаде и резултатите са различни .
Скрит текст:
Е2 малко се е повишил, дано да има ДФ.
При първото изследване е 55, при второто е около 83 ( конвертирах в съответната мерна единица)
ЛХ също е малко по-висок, но той не трябва да се повишава, защото може да лутеинизира фоликула.
Лекар трябва да ги коментира, на база УЗ информация.
Ще чакам да споделиш какво се случва.
ПП.
За всеки фоликул преди О. (ДФ), с размер 18-19 мм, трябва да има Е2:
200-300 pg/mL или 750- 1100 pmol/L

# 154
  • Мнения: 123
Е има време Е2 да се повиши до ПИК нали ? 🩷

# 155
  • София
  • Мнения: 36 080
Е има време Е2 да се повиши до ПИК нали ? 🩷
Има Simple Smile, стискам палци да се случи Peace

Ako отново ги изследваш следи Е2, ЛХ и Прогестерон.

# 156
  • Мнения: 34
Бях обещала да пиша, какво е казала гинеколожката относно дългото зацапване и страничните ефекти от противозачатъчни Aristelle. Зацапването продължи около 10 дни. Докторката каза, че е нормално и организмът се нуждае от време за да свикне с хормоните. Все пак съм със страшно разбъркани всякакви хормони. Така и стана. Зацапването спря, гърдите по-малко болят, има някакво подобрение. Вчера взех последното хапче за месеца, днес имам зацапване, като мисля, че менструацията, ще започне днес. Свикнала съм на цикъл 40-45 дни, не знам как ще ми се отрази тази ранна менструация, ще пиша отново, какво се случва. Нормално ли е на 21 дни да ми идва?

# 157
  • София
  • Мнения: 36 080
Бях обещала да пиша, какво е казала гинеколожката относно дългото зацапване и страничните ефекти от
Скрит текст:
противозачатъчни Aristelle. Зацапването продължи около 10 дни. Докторката каза, че е нормално и организмът се нуждае от време за да свикне с хормоните. Все пак съм със страшно разбъркани всякакви хормони. Така и стана. Зацапването спря, гърдите по-малко болят, има някакво подобрение. Вчера взех последното хапче за месеца, днес имам зацапване, като мисля, че менструацията, ще започне днес. Свикнала съм на цикъл 40-45 дни, не знам как ще ми се отрази тази ранна менструация, ще пиша отново, какво се случва. Нормално ли е на 21 дни да ми идва?
Благодаря, че сподели.
21 дни МЦ е границата, под нея показва проблем и няма как да се случи О., т.е. няма физиологично време Ф. да се превърне в ДФ. При 21 дни МЦ е възможно и по-къса ЛФ, т.е. под 14 дни, а това носи риск за нормално развитие на ЖТ и т.н.

# 158
  • Мнения: 97
Благодаря за отговора Simple Smile Май най-добре ще е да отивам на ендокринолог.
Кисти нямам. Гледаха ме на ехограф преди месец.
Като витамини засега съм пуснала само B12 по препоръка на хематолог (244 е от референтни 145-569, на мен лично ми се струваше ок), но докторът препоръча да приемам допълнително Methylcobalamine по 1 на ден. Правя го от месец. Феритин и хомоцистеин също пуснах.


Прогестеронът умишлено не го включих сега. Не се ли прави на 21-22 ден от МЦ? Може да го пусна заедно с нов Пролактин?

Иначе, Бодимед е ок за изследване на хормони, нали? Или да ходя другаде?  [ quote author=denis© link=topic=1641161.msg48012025#msg48012025 date=1715358532]
Здравейте, във връзка с планиране на забременяване пуснах полови хормони. Пуснати са на 4-ти ден от начало на
Скрит текст:
МЦ. Пролактинът е ужасно завишен, но сега четох, че май не е ок да се прави в началото на МЦ? Освен това ми казаха да почивам само 10 минути преди взимане на кръв, да не говорим, че всеки път съм под ужасен стрес като ми се взима кръв, защото не винаги е успешно от първия път, както и често ми става лошо и ми пада кръвното при неуспешен опит. Та, кога да повторя пробата и като цяло какво ще ме посъветвате? И във връзка с останалите показатели също ще се радвам на мнение. На 37 години съм. Изследването е пуснато в Бодимед.
Здравей!
ТСХ е висок, добре е да се повтори заедно с Т3 и Т4, на чист ден. ТСХ показва Хипофункция на ЩЖ, а тя може да е причина за по-високите нива на Пролактина.
ФСХ и Е2 са високи - възможно е да има киста, ЗФ... трябва да те видят на УЗ.
Инсулинът е малко висок - много вероятно да си с ИР, а тя също може да е причина за по-високи нива на Пролактина.
Добре е да провериш Андростендион, ДХЕА, Тестостерон, 17ОН Прогестерон - точно на 3 ден от МЦ и да се консултираш с Ендокринолог.
Провери за дефицити на вит. и минерали ( посочени са на 1 стр. на темата)
Пролактинът повтори на чист ден
Ще чакам да споделиш какъв е проблема... и не се притеснявай, може да е някакъв инцидент, а и всичко това може да се контролира.


Денис на 31 г съм, пуснати са на 10 ден от АГ да видим дали ще има овулация в Рамус. Много се притесних ,ужасно
Скрит текст:
ниски ми се виждат. Сега пуснах в Лина и чакам резултат и от там.  Приемам Инозитол, Коензим Кю 10, Омега 3,6 ,Витамини Елевит.Да не би да е нещо от тях .Благодаря .
Е2 е нисък. Засега няма ДФ, но е възможно О. да е по-късна... т.е. по-късно да се формира ДФ.
Ако те гледат на УЗ, попитай какво се вижда: има ли фоликули, колко, с какви размери...
[/quote]

# 159
  • Мнения: 311
Здравей ,Денис. Може ли коментар на изследванията? Момиче на 20 години с висок тестостерон е,хормоните са пуснати на 6 ден от МЦ ,спазено е изискването за изследването на пролактина.
Когато станат и другите ще ги публикувам отново.

# 160
  • Мнения: 73
Здравейте,

Бих искала съвет относно тези изследвания:



Правени 3-6 ден от цикъл



Тези са правени на 2-3 ден от цикъл




Тези са правени на 23-24 ден от цикъл.

Като жената е на 35 години със склонност към мастопатия, пред менструално кървене ( зацапване ). Косопад и акне предимно по брадата, разширени вени. Суха кожа. Подут корем в долната част, който спада само след цикъл за ден два и пак се надува. Желязо-дефицитна анемия. Световъртежи и ниско кръвно. След лечение на анемия световъртежите продължават.

Не добра работа на някоя жлеза дали се вижда от тези изследвания? Това зацапване преди цикъл, който е редовен на 26 дни, дали е нормално за тази възраст или по-късна възраст поради менопауза? Коя добавка или билка наистина помага?

Последна редакция: пн, 13 май 2024, 10:52 от Simply_fun

# 161
  • Мнения: 11
На 30г., с ИР, преди 2г Хома беше 7.5, преди година беше 5.5, сега е 3.5.
Прогестеронът е на 22ри ден, но на същия ден тест за овулация ми отчете положителен.
Другите са на 3ти ден.
Имах несполучлива бременност декември 2022, прекратена в 6та гс
Пия иногинол 2х1 на ден и профертил

Преди несполучливата бременност, цикълът ми беше на 27-30 ден, след нея стана по-дълъг, около 35-37.

Тази късна овулация проблем ли е? Какво виждате от изследванията?

https://prnt.sc/12EsvpMzUz4J
https://prnt.sc/5gUau9NUg-Uz

# 162
  • Мнения: 97
Здравейте, някой с информация дали доц. Катя Тодорова прави прегледи в София?

# 163
  • София
  • Мнения: 36 080
Здравей ,Денис. Може ли коментар на изследванията? Момиче на 20 години с висок тестостерон е,хормоните са
Скрит текст:
пуснати на 6 ден от МЦ ,спазено е изискването за изследването на пролактина.%5Bimg width=476 height=600%5D//cdn.bg-mamma.com/sgMl/W0Mrm.jpg%5B/img%5D%5Bimg width=559 height=600%5D//cdn.bg-mamma.com/sgMl/MBI3u.jpg%5B/img%5D
Когато станат и другите ще ги публикувам отново.]пуснати на 6 ден от МЦ ,спазено е изискването за изследването на пролактина.
Когато станат и другите ще ги публикувам отново.
Здравей!
ТСХ е висок, показва Хипофункция на ЩЖ.
ФК, В12 и вит. Д - трябва да са на горна граница. Не са готови, но ще може да прецениш какво е там положението.
ЛХ е доста висок - показва ПКЯ... високият тестостерон е една от причините за нея.
Пролактинът е висок, възможно е да е от ЩЖ.
Хемоглобинът е малко нисък.

Здравейте, някой с информация дали доц. Катя Тодорова прави прегледи в София?
Здравей!
Прави, но трябва да се запишеш и доста се чака, около месец.

# 164
  • Мнения: 311
Благодаря ,Денис❤️❤️❤️

Общи условия

Активация на акаунт