Ще имам близнаци! Тема с продължение 40

  • 3 381
  • 141
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 801
Съвсем се обърках...дали да не направя първо БХС...и ако евентуално има нещо,едва тогава Вижън..

# 16
  • Мнения: 5 337
Ако всичко е било наред на ФМ си направете БХС, ако има някакви съмнения тогава може би пренатален.

# 17
  • Мнения: 2 144
Ако решите да правите БХС, трябва от сега да запишете час. Не знам, дали на всякъде е така, но при мен се чу пулс в 7гс и едва запазих час за БХС в Надежда. Всички бяха заети. По спомен прави се в 12 гс.

Цитат на: blondyberry link=topic=за 769097#msg47769097 date=1710845315
Съвсем се обърках...дали да не направя първо БХС...и ако евентуално има нещо,едва тогава Вижън..

# 18
  • Мнения: 135
Аз съм с близнаци също и днес съм точно в 10 гс завършена. На мен също ми казаха за БХС, че е излишен и също мисля да правим пренатест. Само че точно гледах за Вижън отзиви в други теми и със сигурност няма е да е той. А и някак имам много лоши спомени от Афродита клиниката и не искам да стъпвам там.
Насочила съм се към теста дето се прави в марковс и се чудя за още един verifi . На 26.03 съм на преглед и ще го обсъдя с доктора. Той ще ме праща на ФМ в марковс и предполагам ще направя техния тест.


quote author=blondyberry link=topic=1637946.msg47769097#msg47769097 date=1710845315]
Съвсем се обърках...дали да не направя първо БХС...и ако евентуално има нещо,едва тогава Вижън..
[/quote]

# 19
  • Мнения: 1 663
Тестовете не показват кой близнак е проблемен, ако не дай си боже има проблем, се прави амниоцентеза. Аз направих БХС, след него консултация с генетик, ехокардиография и ме правих пренатален. Товар лична преценка.

# 20
  • Мнения: 5 337
И аз така знам за пренаталните.
При мен на ФМ и БХС всички беше наред, не съм правила допълнителни консултации.

# 21
  • Мнения: 913
БХС е безплатен (да не е надежден, но е някаква база). Прави се БХС и ФМ, ако се има някакви отклонение/ съмнения за нещо, тогава амниоцентезата е с 99,9 % сигурност. Пренаталните тестове са скъпи и НЕнадежни при близнаци, но поне ще разберете половете, ако не друго. Много лекари рекламират разни пренатални тестове, но всеки сам си преценя дали да прави и кой от всичките на пазара. В повечето случаи са напълно излишен разход. Аз също не направих, макар че на БХС излезе висок риск за нещо( вече не помня за какво), но лекаря от ФМ махна всякакви притеснения в мен, като каза, че бебетата са си идеални, а високия риск идва от възрастта ми. Ако има риск за нещо, на ФМ се вижда и има данни/показатели за това, а амниоцентезата показва при кое бебе, какъв е проблема. Това изследване обаче е рисково и се прави само по лекарско назначение и по необходимост.

# 22
  • Мнения: 2 801
Другото ,което забравих да  спомена е ,че докторката ми препоръча да се запозная с профилактичния серклаж. Някоя от Вас правила ли го е ? Доколкото се запознах се прави при необходимост...

# 23
  • Мнения: 2 144
На мен не са ми препоръчвали профилактичен серклаж, имах скъсена шийка в 27гс (18мм), и понеже е късно за серклаж, ми сложиха пръстен песар. Махнаха го преди секциото в 37+1 гс


Другото ,което забравих да  спомена е ,че докторката ми препоръча да се запозная с профилактичния серклаж. Някоя от Вас правила ли го е ? Доколкото се запознах се прави при необходимост...

# 24
  • Мнения: 2 420
Аз исках серклаж от страх.
Лекарят категорично ми отказа.
Обясни ми, че крие риск от инфекция,  ако се наложи поради скъсена шийка,  а не просто ей така ще ми пъде востанен писар.

Тест прентален не съм правила.
Никой не ме и карал в предвид,  че е скъп и безсмислен при близнаци.
Правих БХС  и един кръвен( на своя грава), който май вече не се предлага във Варна.
Покрива само три показателя при близнаци( но скъпите и те май толкова изследват).
Беше доста евтин под 200лв и си плащах транспорта до САЩ. Всичко около 400лв

# 25
  • Мнения: 906
Аз не съм правила пренатални тестове, а само 3 ФМ, като първа и втора бях при двама различни специалисти и отделно ехокардиография. Имах и 2 серклажа, които помогнаха износването, но всичко си заслужаваше накрая.

# 26
  • Мнения: 658
Мамчета какъв магнезий пиете

# 27
  • Мнения: 5 337
Магнерот 3х2.

# 28
  • Мнения: 2 144
Магнерот, накрая стигнах до доза 3х2. Според АГ, този бил най - пречистен за бременни

Мамчета какъв магнезий пиете

# 29
  • Мнения: 957
Само Диаспорал ме спасяваше мен. Магнерот, Магнерич са слаба работа според мен.

Общи условия

Активация на акаунт