Кръводаряване - много сме, силни сме...

  • 16 866
  • 86
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 013

P.S. Аз писах и по-нагоре, но някой може ли да ме светне защо жената не трябва да е в цикъл, когато дарява кръв? Днес забравих да питам заради понижената съсирваемост ли?  Thinking



Дадох кръв по спешност за операция на свекърва ми миналата сряда - бях в последен ден на цикъла, но казах, че не съм. Бях яла нещо, бях пила доста кафе (действието се развива по обяд). Леко ми се зави свят като станах, сложиха ме да легна, но аз нали съм си бойна - станах, изпих една енергийна напитка от торбичките, които раздават, тръгнах да си ходя, докато почти не припаднах.... Повърнах върху себе си. Лежах 15 минути поне, докато бях в състояние да се кача в колата (с мъжа ми бях, той също даваше кръв).

Нашите две банки не стигнаха. Наложи се да купим още 2 - по 100 лева едната, като пазарлъкът започваше от 350 за банка. Има цяла мафия, която се занимава с това, не ми се говори направо.

Вече съм решила, че ще давам кръв през 2 месеца (това е разрешеният срок), тъй че, ако някой има нужда след време - пишете!

Последна редакция: пт, 20 юли 2007, 16:56 от Divana

# 76
  • Мнения: 178

Divana, съжалявам, че при теб така се е получило. Sad Следващия път - ще слушаш сестрите.  Hug

Нямам думи за циганите, които търгуват с нещо, което не е за продан.  #Cussing out

# 77
  • Мнения: 4 195

Divana, съжалявам, че при теб така се е получило. Sad Следващия път - ще слушаш сестрите.  Hug

Нямам думи за циганите, които търгуват с нещо, което не е за продан.  #Cussing out
търгуват до време - имаше нещо - след еди колко си дрявания, нещо им ставало - ама той Господ си знае работата. Аз също винаги съм насреща Peace

# 78
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
ми не знам, ама това е и причината аз да изчаквам да дам - Миленка, ще дам до 27-ми и веднага ще ти пиша, само да ми свърши пустиняка Embarassed

Благодаря ти, Чут  bouquet

Знам, че мога да разчитам на Вас момичета.

# 79
  • София
  • Мнения: 2 100
по темата за циганите на 10 Баща ми преживя сърдечна операция. Трябваха ни 5 банки, от които 3 0- кръвна група. Нямаше никой който да даде такава кръв. Циганите отвън веднага се "претакаха на Помощ". Искаха да ни изнудват, защото операцията беше спешна и нямахме време да търсим дарители. Искаха ни 1500лв за 3 банки кръв. Теглих им една с риск да си изкарам як бой , но наистина ги напсувах.

От центъра изпратиха спешно необходимата кръв, а след това когато открием дарител с 0- тогава дарява. Благодаря за разбирането на служителите там.
А за циганите просто думи нямам

# 80
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Имам предвид, че не е логично при този недостиг на кръв в столицата да има само един Кръвен център.  Rolling Eyes

Дори при добро желание да дариш, трябва да отделиш поне няколко часа за целта. Ако наистина искат да насърчат доброволното кръводаряване, според мен трябва да се осигурят условия за даряване на възможно най-много места!  Peace
Редовно се организират дарителски кампании - по държавни учреждения, университети и прочее. Да, условията в тези кампании не са добри - най-вече защото всичко се носи с линейка, т.е. всичко е на походни условия, но не това е важното в случая.
Оглеждай се за плакати - редовно има разлепени, указващи дата, място и час.
Това е един по-лесен вариант за кръводаряване.

В цикъл не се дава кръв заради ниския хемоглобин - ще ви хванат, не пробвайте, безмислено е.

# 81
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Благодаря на Ванче и Чут Чут, които се отзоваха и дари кръв за баща ми  bouquet

# 82
  • Мнения: 4 651
Някой сеща ли се колко време след операция не пускат да се кръводарява?
Има въпрос в анкетата от сорта на: "Претърпявали ли се хирургична интервенция последните ......" не се сещам колко беше времето.

# 83
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Някой сеща ли се колко време след операция не пускат да се кръводарява?
Има въпрос в анкетата от сорта на: "Претърпявали ли се хирургична интервенция последните ......" не се сещам колко беше времето.
"В последната една година", ако правилно помня.

# 84
  • Мнения: 4 651
Мерси, Мис Бу Simple Smile

# 85
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Някой, знае ли с какво работно време е кръвния център в София?

# 86
  • Мнения: 4 195
Някой, знае ли с какво работно време е кръвния център в София?
да от 8 до 17.00 Peace

Общи условия

Активация на акаунт