Кръводаряване - много сме, силни сме...

  • 16 871
  • 86
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 673
Ванче, незнам кое място \"само едно"\ имаш впредвид??  И кампанията ли визираш или по принцип ...че мястото е само едно.. newsm78 newsm78

# 61
  • Мнения: 178
Ванче, незнам кое място \"само едно"\ имаш впредвид??  И кампанията ли визираш или по принцип ...че мястото е само едно.. newsm78 newsm78

Имам предвид, че не е логично при този недостиг на кръв в столицата да има само един Кръвен център.  Rolling Eyes

Дори при добро желание да дариш, трябва да отделиш поне няколко часа за целта. Ако наистина искат да насърчат доброволното кръводаряване, според мен трябва да се осигурят условия за даряване на възможно най-много места!  Peace

# 62
  • Мнения: 2 673
Във ВМА се дарява също кръв, стига да желаеш да го направиш. За другите големи болници нямам инфо как е?

# 63
  • Мнения: 178
Във ВМА се дарява също кръв, стига да желаеш да го направиш. За другите големи болници нямам инфо как е?

 Shocked Shocked Shocked В Националния център по трансфузионна хематология преди време ми казаха съвсем друго и ме пратиха в някаква болница на Централна гара. Sad

Благодаря за инфото, Карил!  Hug

# 64
  • София
  • Мнения: 2 100
ние ходихме с мъж ми. но само то него взеха.Аз съм била под 50кг и ме върнаха

# 65
  • Мнения: 2 673
ние ходихме с мъж ми. но само то него взеха.Аз съм била под 50кг и ме върнаха
да, така е..
под 18 години ако сте или сте преболедували ХЕПАТИТ В, С - неможе да се дарява..Има и още критерии, но не ги знам. Вече ако се окаже, че сте с анемия, макар и над 50 кг ..пак неможе да се дарява..Най-добре е да се пита в самата болница\център\

# 66
  • София
  • Мнения: 2 100
Не трябва от48 часа да са вземани лекарства. Една жена я върнаха заради аспирин

# 67
  • Мнения: 2 759
Не трябва от48 часа да са вземани лекарства. Една жена я върнаха заради аспирин
                    И никакъв алкохол, и други такива.

# 68
  • Мнения: X
А също и през последната година ли беше, шест месеца ли беше да не сте ходили на зъболечение.
А и жената не трябва да е в мензис, макар че това точно не ми е ясно защо.

# 69
  • Мнения: 2 759
А също и през последната година ли беше, шест месеца ли беше да не сте ходили на зъболечение.
                    Също татуиране и други подобни. Сигурно защото трябва известно време, за да се изградят антитела срещу евентуалните зарази, а без тях болестите не могат да се хванат...

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Ванче и Чут Чут се отзоваха, трябва ми още един дарител. Теди?


Аз съм 0+ и съм на линия  Hug

За София, става дума.

Последна редакция: пт, 20 юли 2007, 13:04 от Миленика

# 71
  • Мнения: 78
За София някяква организация ще направим ли?
На линия съм другата седмица.

# 72
  • Мнения: 178
Искам да споделя, че с мен се държаха прекрасно в НЦТХ.  Heart Eyes Може би, защото бях единственото момиче и от малкото дарители от немалцинствен произход. Wink  Накрая дори ми викнаха такси.   Blush

Кръвното ми беше малко ниско, но ме пуснаха до залата с леглата. Досега съм дарявала в подвижни центрове и се изненадах от добрата организация в Кръвния център - всичко е направено да става максимално експедитивно, следят дарителите, помагат и така...  Peace

Стискам палци на таткото на Миленика, както и на всички, които имат нужда от животворната течност! Капка по капка живот!  Peace

P.S. Аз писах и по-нагоре, но някой може ли да ме светне защо жената не трябва да е в цикъл, когато дарява кръв? Днес забравих да питам заради понижената съсирваемост ли?  Thinking

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 3 553

Стискам палци на таткото на Миленика, както и на всички, които имат нужда от животворната течност! Капка по капка живот!  Peace


Искрено ти благодаря, Ванче  bouquet
Ще се радвам да се запознаем!

# 74
  • Мнения: 4 195
ми не знам, ама това е и причината аз да изчаквам да дам - Миленка, ще дам до 27-ми и веднага ще ти пиша, само да ми свърши пустиняка Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт