Кокичета красят земята, втората черта изпълва с радост сърцата ! ~бебеправене 601~

  • 25 641
  • 942
  •   1
Отговори
# 900
  • Мнения: 134
Прекрасен завършек на темата, Аниго. Тихичко честито! Много късмет и пухкав финал:)
 АА какво пиеш за по-добряване на късната овулация?  Моята е много късна, а след цветаната снимка е ужас.

# 901
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 450
Гери - вкарвам си щитовидната в ред (демек пия хормон), вит Д и миоинозитол. Те са ми ключови за овулацията. Отделно другите витамини и добавки (бета каротен, метафолат, б12, коензим, омега, цинк, селен).

Сега, за други момичета с късна О, важно е да се уточни има ли СПКЯ или ИР, там е от значение правилното хранене и спорта освен добавките. Спортът прави тялото по-чувствително на инсулина, а правилното хранене (и лекарства ако трябват) го държи нисък. Високият инсулин води до дефектни яйцеклетки.

Аниго ❤

# 902
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 548
Аниго честито!
Файона не се извинявай , Мини й е кофти.
Мини дано имате добри новини скоро,и след Пид!

# 903
  • Мнения: 258
Аниго, стискам палчета за успешен и пухкав финал! HeartHeartHeart

Момичета, не е нужно да се заяждаме една с друга. Форумът е подкрепа на всяка една от нас и когато ни се случи нещо кофти ставаме по-емоционални. Нека сме по-търпеливи и разбиращи една към друга Heart

# 904
  • Мнения: 182
Аниго ❤
АА, в момента пия Вит. Д, метилирана фолиева и миоинозитол ( вдигнах дозата на 2х500 преди няколко дни). Данни за СПКЯ нямам - нито ехографски, нито от хормоните, поне лекарите така казват всеки път. Може би е добра идея да изследвам ИР наистина, въпреки че аз спортувам сравнително постоянно и се храня сравнително! качествено.
Взех си сега и CoQ10 да добавя, да видим другия месец как ще е. На мен ми стана тъпо, че досега никой лекар не се е сетил да каже, че с такъв дълъг цикъл може би не е добро качеството на яйцеклетките. И че не съм се сетила сама да се поровя малко повече по темата. Ама поне вече знам какво да правя (донякъде).
Иначе репродуктивната предложи стимулация, но за хората като мен, които тепърва се сблъскват с това - стимулацията може да повлияе времето, за което нараства и се пука фоликула, но не и качеството на яйцеклетката, нали така?

# 905
  • Мнения: 255
Привет и от мен, момичета не съм се включвала скоро, но ви чета редовно.

💐💐 Sunshine_00 💐💐 Честито за одобрението! Стискам палци да е успешен още първия опит! До колкото си спомням ти доскоро беше на инсеминации нали така?

petufin  Heart Много съжалявам!
 
Anigo  Честито!!! Heart Eyes Heart EyesHeart Eyes Лека и успешна бременност!

Среднощно слънце  Heart

При нас както ви казах този месец пропуснахме инсеминация номер 3 и за сметка на това се постарахме вкъщи. Мисля, че успях на хвана Ову с лентичките на Туип точно вчера (а и си имах обичайната болка в яйчника).
Стискайте палци!
Скрит текст:
Не знам кой беше споменал това с краката на стената и "шейкването на дупето" та на шега на майтап и ние го приложихме, дано даде резултат Joy

Имам питане отнсно ЦС тъй като имах такава наподобяваща белтък от сурово яйце, но още на 9ти и 10ти ден, когато пропуснахме и по информация тогава са уж най-силните дни, но лентичките не отчетоха тогава, а на 13тия ден и болките бяха на 13ден. (попр цикъла ми е около 30 дни)

 " Тя става по-кремообразна до подобна на еластични, сурови яйчени белтъци. Този мокър, хлъзгав секрет улеснява плуването на сеперматозоидите нагоре по влагалището и достигането им до матката за оплождането на яйцеклетката. Ако жената прави секс по това време, тя увеличава шансовете си забременяване."

Възможно ли е тази ЦС да не съвпада в Овулацията?

Последна редакция: пн, 18 мар 2024, 15:30 от Flowering1808

# 906
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 450
Дудъл, виж и щитовидната как е. Също е важно поначало колко ти е дълъг цикъла, изместила ли се е във времето овулацията (ако още от пубертета си с 45-дневен цикъл и късна О примерно ще е различно, мисля). Ти май скоро пуска полови хормони и бяха ок или те бъркам с някоя мацка?

За ЦС - белтъкообразна е по време на фертилните дни, тоест и дните преди О.

# 907
  • Мнения: 300
И аз съм с късна О ... вече ми закъснява с няколко дни, тестовете са все отрицателни... мисля утре сутринта да препикая още един... с моя нередовен Ц и късна О, никой никога от АГ не ми е казвал, че може да е на проблем. Сега ще чакам да дойде и да минава, че да ида да пусна МБ и да почнем да следим О с ехографа, а като се видя със Сенкова края на април, ще го коментираме и с нея това нещо, че ме притеснява и мен тази късна О....

# 908
  • Мнения: 134
Да, благодаря АА за отговора. Всичко това го пия.
Плюс Убекванол.
При мен няма ИР - имам хронично бъбречно заболяване, заради което внимавам изключително много с какво се храня - без мазнини, без вредни храни, общо взето много плодове и зеленчуци. 
Заради него не съм и за силови тренировки.  И гледам да не кача много кила.
Иначе поначало винаги съм била с много дълъг цикъл, но никога толкова дълъг. Предполагам, че годините вече си оказват влияние, няма как. Мисля, че за моите изследвания говореше...

# 909
  • Мнения: 182
Гери, и за моите май 😄 На мен половите ми бяха ок. Щитовидна ще ходя този уикенд да пусна, мисля направо да си поискам и гликиран хемоглобин, инсулин иии не знам какво още. Обременяване не знам дали да правя на тоя етап, аз съм 50кг с мъка 😄.
Иначе моят цикъл винаги е бил 35 дни (изключая период, когато пих противозачатъчни), но след аборта стана много играещ, последните два месеца е по 40дни все, сега с толкова късна О ще отиде на 47!!.

# 910
  • Мнения: 255
Благодаря ти АА !
Скрит текст:
Мислех, че такава ЦС е точно в деня на Ову. Значи не сме се постарали чак толкова Smiley
Някои хора решиха да заспят точно в тези дни...

# 911
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 548
Ир имат и слаби хора..

# 912
  • Мнения: 1 753
Flowering , не сме  правили инсеминация . Цветков искаше , но аз се отказах . Поради ниския ми ЯР и мъжкия фактор , сметнах , че инсеминацията би била излишен финансов и емоционален фактор при нас . При това внимателно проучих и установих , че това си е обичайна практика в Надежда - айде докато чакаме фонда да направим 1-2-3 инсеминации . Не , мерси !

# 913
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 450
И за Гери и за Дудъл - без адекватни мазнини, тялото не може да произвежда качествено полови хормони.

Гери, какво общо има бъбречното с мазнините? Бъбреците преработват протеините? Доколкото знам даже при хронични бъбречни заболявания трябва да се храниш с богати на омега-3 мазнини, за да ги държиш под контрол.

Дудъл, ако си с нисък ИТМ може това да е проблемът.

# 914
  • Мнения: 337
Flowering, аз бях с метода с шейкването. 😂 Хайде да ви е на късмет! И при мен тази ЦС се появява 2-3 дни преди овулацията.

Общи условия

Активация на акаунт