Кокичета красят земята, втората черта изпълва с радост сърцата ! ~бебеправене 601~

  • 25 636
  • 942
  •   1
Отговори
# 885
  • гр. София
  • Мнения: 564
Мини, пуснахте ли хормони преди пункцията? От Естрадиола често може да се направи бегла сметка колко са фоликулите с яйцеклетки и колко са такива дето не стават / или имат само зачатие на яйцеклетки, най-лаишки казано/ От толкова случаи които съм чела, виждала и имам близки приятелки, въпреки че имам 100% доверие на лекаря си, винаги поставям нещата под съмнение, за да можем заедно след това да не допуснем грешки. Не че съм за пример, но смятам че с всяка една крачка вървим напред. При такава разлика във фоликулите и реално извадените яйцеклети, явно е че нещо не е ок, и не мисля, че това си ти. По-скоро дозирането на стимулацията, препаратите  на които респондира тялото ти, таймирането. Както каза АА, първите стимулации обикновено са опознавателни. Но пък ти имаш цели четири! яйцеклетки, т.е. на 100% е възможно въобще да нямаш нужда от последващо напасване! Не прочетох заядливи коментари, просто смятам, че в момента си по-емоционална, но! Мини това си е успех - имаш четири яйцеклетки!

# 886
  • Мнения: 4 547
Естрадиолът ми отговаряше на броя на фоликулите. Кажи как неправилната доза на препарата може да повлияе на яйцеклетките във фоликулите и какво общо има опознавателната стимулация с празните фоликули. Моля, обоснови се.
Никъде не съм казала, че някой се заяжда с мен. Това не разбрах как го решихте няколко човека.

# 887
  • Мнения: 1 752
Мини , оттеглям си предположението , извинявай , може би малко необмислено го написах . Въобще не твърдя  , че грешката е в лекаря , а че може би при друга стимулация ще реагираш по-добре . Лекарката няма как да знае , първата стимулация е на принципа проба-грешка.

# 888
  • Мнения: 3 155
minnie според мен спри, просто спри. С всеки коментар звучиш все по-заядливо, а явно не такава е нагласата ти. Коментирай си с лекаря, изисквай от него обосновки. Тук каквото и да се опитаха да ти кажат няколко човека за теб не е ок, така че по-добре спрете и без това сме на 60 страница, няма нужда от спамене докато rave пусне новата тема

# 889
  • Мнения: 4 547
Алисън, аз дори не съм искала да ги коментираме тези неща. Другите започнаха с предположенията. Не разбирам защо на мен трябва да правиш препоръки дали да пиша или не. За теб аз звуча заядливо, а това че няколко човека откровено се заядоха с мен и ми сложиха думи в устата, за теб нямам проблем.
Напълно нормално след като са си споделили мнението да искам да знам защо тези хора мислят по този начин. На този въпрос лекаря ми няма как да отговори.

# 890
  • гр. София
  • Мнения: 564
Естрадиолът ми отговаряше на броя на фоликулите. Кажи как неправилната доза на препарата може да повлияе на яйцеклетките във фоликулите и какво общо има опознавателната стимулация с празните фоликули. Моля, обоснови се.
Никъде не съм казала, че някой се заяжда с мен. Това не разбрах как го решихте няколко човека.
Рисковете, на писанията, вместо на директния разговор, не чуваш тона на отсрещния човек и понякога интерпретираш грешно. 
Първо почвам с неправилните препарати. Те не са неправилни, просто не на всички препарати тялото реагира както трябва. При мен например така прехваления перговерис не ги подбутва изобщо, но пък Мериоферта ми действа и всички растат
Дозировката също трябва да се следи,  за това предполагам си ходила освен при стартирането, също и на проследяване няколко пъти, преди пункцията. Прекалено силните дози водят до презряване, а прекалено слабите не карат всички фоликули да развиват добри яйцеклетки. Тук влизат и т.нар блокиращи / Цитротид, Оргалотран.../, които пък също следва да се преценят точно кога да се сложат и дали да се сложат. При мен Лх-то скача изведнъж, при мои приятелки се покачва постепенно с два, три дни, реално при първа стимулация лекарят няма как да знае как реагираш. Просто тук за жалост няма константа и всеки организъм е различен.
Изпитах го на собствен гръб - ще приспиш, ще помислиш, ще почетеш  и ще разбереш, че утрото е по-мъдро от вечерта Simple Smile Тогава ще вникнеш, че наистина в стимулацията ти нещо не е протекло както трябва. Дали е виновен лекарят или не, не можем да знаем, защото може да е имало индикации за различни действия, а може и да не е . Протоколите са стандартни, след това е ролята на лекаря. И пак казвам - имаш четири яйцеклетки! Трябва ти една!

# 891
  • Мнения: 4 547
Благодаря, че каза какво точно имаш предвид, petufin.

# 892
  • Мнения: 2 544
Мини, напълно подкрепям казаното от Петуфин. Аз за съжаление имам огроооомен опит. Или самият препрарат, или дозата или таймирането не е както трябва. Не търси вината в себе си, нито в лекаря. Той няма как да знае как ще реагира организмът ти. Пожелавам ти от сърце да имате здрави бластоцисти, а случайно, ако нямате, със сигурност няма да имаш толкова празни фоликули на следващата стимулация. Успех 🍀
Аниго ❤️

# 893
  • Мнения: 774
Амии излезе резултатът Wink На 15 ден имах пик на LH, ако предположим, че О е била на 16 ден, а ЛФ по принцип ми е 14 дни, имам 2-3 дни до датата на М. Днес ми е иначе 28 ден, но този месец О беше късна. Винаги ми е на 11-12 ден по принцип.
Скрит текст:

# 894
  • Мнения: 2 544
Аниго, знаех сиииии, честито! Пожелавам ти лека бременност и здрав финал! ☺️🫶

# 895
  • София
  • Мнения: 3 032
Anigo, супер завършек на темата! Лека, безпроблемна и до финал!

# 896
  • Мнения: 356
Супер, Аниго, браво! Много се радвам!!!

# 897
  • Мнения: 1 020
Аниго, честито! Ще те чакаме в новата тема с още добри новини от прегледа! Flowers Four Leaf Clover

# 898
  • Мнения: 1 752
Мини , моя много близка приятелка имаше такъв проблем - образува много Ф при стимулация , но празни . Оказа се , че HCG инжекцията не я таймираха навреме , но това се разбра след втората пункция . Има едно момченце от инвитро след третата пункция и година по-късно зачена напълно естествено и има и момиченце . Затова си позволих да изкажа съмнение , че може да е нещо от стимулацията . При това доста от нас сме изчели голям обем  от информация и не виждам нищо лошо да споделим . Знам че ти е емоционално , успокой се , всички много ти стискаме палци и се молим да се развият ембриончетата .
Angiooo , yessssss !!!! Честитооо

# 899
  • Мнения: 333
Браво, Anigo, честито и безпроблемно до финал! Yellow Heart

Общи условия

Активация на акаунт