Тест за овулация - въпроси /тема 17/

  • 4 046
  • 126
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 211
Хора, изтрещях. Вчера правихме секс, днес е пика на хормона ми, а моят мъж има проблеми в работа и секса не върви. Аз днес тотално изтрещях, скарахме се и така. Грозна картинкта и пропуснат месец. Не знам дали това вторачване и тези ову ленти ми влияят на психиката. Някой друг? ☹ Дали да не ги поспра и просто да правим секс с желание, а не по график.

# 31
  • Мнения: 745
Violetka, опити се правят и преди пика, така че щом предния ден сте имали, а О може да настъпи до 36 часа някъде и по принцип сперматозоидите живеят няколко дни, е много вероятно да се получи.

# 32
  • Мнения: 211
Violetka, опити се правят и преди пика, така че щом предния ден сте имали, а О може да настъпи до 36 часа някъде и по принцип сперматозоидите живеят няколко дни, е много вероятно да се получи.

Дай Боже. Притеснява ме това, че последните месеци всичко стана на живот или смърт за мен. И май започна откакто почнах да използвам лентичките. Няма секс за удоволствие вече, а по график. И ето вчера, не му стана, от проблеми и стрес в работа и аз се развиках. Не е нормално това.

# 33
  • Мнения: 94
Violetka, опити се правят и преди пика, така че щом предния ден сте имали, а О може да настъпи до 36 часа някъде и по принцип сперматозоидите живеят няколко дни, е много вероятно да се получи.

Дай Боже. Притеснява ме това, че последните месеци всичко стана на живот или смърт за мен. И май започна откакто почнах да използвам лентичките. Няма секс за удоволствие вече, а по график. И ето вчера, не му стана, от проблеми и стрес в работа и аз се развиках. Не е нормално това.
Разбира се, че не е нормално, но се случва. В крайна сметка и ти го искаш, и той го иска, но понякога се случват така нещата, особено като забременяването се проточва във времето. Случва се на всички. Simple Smile Ние правим опити от 1+ година и също сме така, разбира се - за удоволствие ти се прави, когато не си в пик на тестовете Grinning
Мога да ви дам съвет от нашия опит, ние горе долу знаем кога ни е фертилната седмица и гледаме да не поемаме никакви ангажименти извън работа, а и на работа - защото имаме възможност да избираме кога какво да правим. По този начин си правим седмицата една идея по-спокойна, стоим си вкъщи и така горе долу се получават нещата, разбира се - винаги има изключения.

# 34
  • Мнения: 149
Здравейте,от този месец и аз се тествам с лентички.След 6 месеца опити изпадам в отчаяние.
Помогнали ли ли са ви на вас тези лентички?
Ние правихме опит на 9 ден от цикъла,като преди това имаше 2 дни въздържание.
Започнах с лентичките 2 дни след това и на третия ден имаше плътни черти,като преди тях отново не сме правили секс 2 дни.Та при два поредни положителни теста и двата дни сме правили опити та даже и третия ден също.Не знам дали има някаква схема,но моля за съвет вече се обърках тотално кога и как трябва да бебеправим.

# 35
  • Мнения: 94
Здравейте,от този месец и аз се тествам с лентички.След 6 месеца опити изпадам в отчаяние.
Помогнали ли ли са ви на вас тези лентички?
Ние правихме опит на 9 ден от цикъла,като преди това имаше 2 дни въздържание.
Започнах с лентичките 2 дни след това и на третия ден имаше плътни черти,като преди тях отново не сме правили секс 2 дни.Та при два поредни положителни теста и двата дни сме правили опити та даже и третия ден също.Не знам дали има някаква схема,но моля за съвет вече се обърках тотално кога и как трябва да бебеправим.
Информацията, която имам аз от моя репродуктивен лекар е, че най-добре да се правят опити през 1 ден. Започвате 3 дни преди овулацията и продължавате 1-2 дни след нея. общо взето 3-4 опита около дните на овулацията са достатъчни.
Не коментирам факта, че при хора, които нямат проблеми става и от един път, или от правене всеки ден, това по-горе е какво моя лекар препоръчва.

# 36
  • Мнения: 79
Привет! На 10 ден от МЦ бях на преглед при АГ като се видя фоликул с диаметри 21мм/16мм като според АГ предстои да се спука в същия или следващия ден. На 10, 11 ден лентичките не се насищат, днес на 12ти ден направих тест в 11ч и тестът все още е с бледа черта. Възможно ли е да се е спукал и лентичките да не отчитат коректно? Имах си всички симптоми като лека болка, обилна ЦС. Последните месеци О. в засичам на 12ден.

Предишните месеци съм го засичала паралелно с УЗ и лентички и е съвпадало. При няколко проследявания не съм имала и ЗФ.

Последна редакция: чт, 21 мар 2024, 12:09 от busteeeed

# 37
  • Мнения: 34
Здравейте, мили дами. Започнахме опити за бебче  преди два дни само и сега се информирам.  Искам да ви попитам дали сте разчитали на приложенията на телефона за следене на овулация и периода ? Дойде ми на девети този месец,  предния месец на 10ти, имам редовна менструация. Кога е най-вероятно да съм в овулация и да напрявя този тест ?

# 38
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 844
На първа страница има таблица, в която пише от кой ден да се тества спрямо дължината на цикъла.

# 39
  • Мнения: 149
Добро утро,вчера имах странно много бледо розово зацапване,а до цикъла ми има 5 дни.Лошото е че се чуствам все едно ще ми дойде,подута съм и ми е много дискомфортно на корема.

# 40
  • Мнения: 40
Здравейте,
Не съм качвала снимки тук от лентички, защото то няма какво да им се гледа. Вече 3-4 месеца се тествам и не съм видяла резултат по-висок от 0,25  /с приложението Premom/. Признавам си, че трудно се въздържам да не пия вода. НО два часа преди тестване винаги спирам. Възможно ли е това да е проблема, многото течности изпити за деня. Защото се тествам през ден, през два още от 5я ден на МЦ. Два вида лентички смених. А месеците преди да почна да се тествам съм била на АГ и се е виждала О. Лентичките не искат да я покажат :

# 41
  • Мнения: 94
Здравейте,
Не съм качвала снимки тук от лентички, защото то няма какво да им се гледа. Вече 3-4 месеца се тествам и не съм видяла резултат по-висок от 0,25  /с приложението Premom/. Признавам си, че трудно се въздържам да не пия вода. НО два часа преди тестване винаги спирам. Възможно ли е това да е проблема, многото течности изпити за деня. Защото се тествам през ден, през два още от 5я ден на МЦ. Два вида лентички смених. А месеците преди да почна да се тествам съм била на АГ и се е виждала О. Лентичките не искат да я покажат :
Здравей,и аз отскоро се тествам като в началото бях като теб - през ден-два,не много постоянно. Този месец тествам всеки ден без пропуск,старая се да спазвам часовете,въпреки че като съм на работа ми е трудно. За себе си,а и от предишни теми установих,че чертата може да се насити и избледнее след това в рамките на часове, което означава, че тестване през ден-два,особено в началото, когато тестваме повече с опознавателна цел/поне аз/ е недостатъчно.

# 42
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 844
Според мен с тестването през ден, а камо ли два, сте изпуснала пика. Тества се всеки ден, а в дните когато приложението “предполага” овулацията - дори по два пъти. Аз го правя (в очакваните дни) сутрешна урина и после следобед около 16. И този, и предишния месец хванах пика сутрешно - ако бях чакала щях и аз да мисля, че не е имало.

Последна редакция: пт, 22 мар 2024, 11:58 от Sway

# 43
  • Мнения: 34
Правих за първи път тест за овулация и само една черта, т.е твърдо отрицателен, а приложението my period показва, че ову трябва да настъпи утре или на следващия ден. Когато тестът е толкова отрицателен, означава ли да не чакам ову изобщо в следващата седмица ?

# 44
  • Мнения: 79
Мислите ли, че пикът е бил на 12 ден? Тестовата черта не беше по-тъмна, но и нямах възможност да направя по-ранен тест от 20ч.

Общи условия

Активация на акаунт