Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 92

  • 12 649
  • 256
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 167
Здравейте, момичета! Някой може ли накратко да ми каже какво общо има Зарзио с ембриотрансфер и защо се изписва? Четох, четох, и доколкото разбрах, е нещо като имуностимулант Rolling Eyes Също и че само в Надежда го изписват.
Извинявам се, ако някъде вече е коментирано, не открих Sad
Копирам кратко обяснение:
Скрит текст:
Filgrastim is a granulocyte colony-stimulating factor (G-CSF) analogue and is employed in IVF because natural G-CSF is suspected to have an important role in oocyte maturation, the ovulation process and endometrial receptivity
Филграстимът (активната съставка на Зарзио) е аналог на гранулоцитния колонистимулиращ фактор (G-CSF) и се използва при IVF, тъй като се предполага, че естественият G-CSF играе важна роля в узряването на яйцеклетките, процеса на овулация и ендометриалната рецептивност.
С други думи след ембриотрансфер подобрява рецептивността на ендометриума.
Наистина четох мнооого по темата, защото на мен също ми е изписан, и явно все още няма категорични доказателства, че помага, защото някои проучвания установяват по-висок процент имплантация, други не, както и различните проучвания не постигат единодушие за това дали подобрява шансовете за живо-родено дете. Но в държави като Англия примерно също често се прилага в случай на множество имплантационни неуспехи (RIF) или множество аборти. На места протокола е маточна обливка преди трансфер, другаде обливка + инжекции, на трети места е като в Надежда - само инжекции.

Много благодаря за информацията Hug Че много го мислих какъв му е ефектът.

# 46
  • Мнения: 49
Момичета, предстои ми ЗЕТ на 28.02. Доктора ми назначи Пролутекс инжекции 2×1 от 23.02, като е записал ,че 23.02 е нулев ден. Пия естрофем 2×1т, обаче днес нещо ме наболява ниско долу...и се чудя дали е възможно да е овулация или
 естрофема я потиска и няма как да се случи. Притесняваме , защото януари изтървахме овулацията , но тогава не пиех нищо. Много се надявам да не ми отложат трансфера отново

# 47
  • Мнения: 10
Здравейте, някой да е по скоро преминал чрез хистероскопия? Ако иска да ми разкаже как е прекарала самия процес и как се усещала след анестезията? Става въпрос за Персенска.

# 48
  • Мнения: 218
Здравейте, някой да е по скоро преминал чрез хистероскопия? Ако иска да ми разкаже как е прекарала самия процес и как се усещала след анестезията? Става въпрос за Персенска.
Правих при нея преди няколко години, пълна упойка, за половин ден мина всичко ( докато те пусне упойката и те пуснат да си ходиш ),малко почивка след това и за зацапване докато не ми дойде цикъла. Не боли и не помниш нищо

# 49
  • Мнения: 49
Здравейте, в деня на трансфера преглеждат ли с ехограф ...непосредственно преди процедурата или направо ти слагат ембрионите?

# 50
  • Мнения: 215
Здравейте, в деня на трансфера преглеждат ли с ехограф ...непосредственно преди процедурата или направо ти слагат ембрионите?
Самото поставяне на ембрионите се осъществява под ехографско наблюдение.

# 51
  • Мнения: 54
Здравейте момичета! След положителен тест, кога спират преднизолона? Тъй като не го дават да е много ок при бременни...
Също колко дни след трансфера,  обикновено викат за първи преглед?

Последна редакция: пт, 01 мар 2024, 11:32 от Alisa_A

# 52
  • Мнения: 65
Честито:) това първи трансфер ли ви е? При кой лекар сте?

Здравейте момичета! След положителен тест, кога спират преднизолона? Тъй като не го дават да е много ок при бременни...
Също колко дни след трансфера,  обикновено викат за първи преглед?

# 53
  • Мнения: 54
Това ми е 7 трансфер.  Обиколила съм няколко клиники, сега съм при д-р Чапанова

Честито:) това първи трансфер ли ви е? При кой лекар сте?

Здравейте момичета! След положителен тест, кога спират преднизолона? Тъй като не го дават да е много ок при бременни...
Също колко дни след трансфера,  обикновено викат за първи преглед?

# 54
  • Мнения: 65
Много се радвам за вас, и аз съм при нея и много я харесвам, надявам се и ние да имаме успех Simple Smile

# 55
  • Мнения: 27
Здравейте, кога ви спряха медрола след успешна процедура? Ужасно ми се гади и повръщам от него. 7+6 г.с. съм, сустановени сърдечни пулсации на ембриона. Дали ще е много лигаво да им звънна за съвет?

# 56
  • Мнения: 61
Здравейте, момичета.

Предстои ми ЗЕТ в петък (по думите на моят лекар от прегледа вчера сутринта). Вчера следобяд ми се обадиха от Надежда с потвърждение да очаквам обаждане от ембриолозите за точен час.
Все още обаче нямам обаждане и започва да ме тресе паниката. Лошото е, че не помня при предишния трансфер колко по-рано ми звъннаха да ми кажат за час..

Според вас да звъня ли на лекаря или да си изчакам и до утре?

# 57
  • Мнения: 27
Здравейте, момичета.

Предстои ми ЗЕТ в петък (по думите на моят лекар от прегледа вчера сутринта). Вчера следобяд ми се обадиха от Надежда с потвърждение да очаквам обаждане от ембриолозите за точен час.
Все още обаче нямам обаждане и започва да ме тресе паниката. Лошото е, че не помня при предишния трансфер колко по-рано ми звъннаха да ми кажат за час..

Според вас да звъня ли на лекаря или да си изчакам и до утре?

Изчакай до утре, но си стой на телефона.
На мен ми звъннаха три дни преди насрочената дата, тоест ок два дни след последния преглед. Щом са казали, ще звъннат, организирай си програмата за петък отсега.

# 58
  • Мнения: 1 385
Здравейте, кога ви спряха медрола след успешна процедура? Ужасно ми се гади и повръщам от него. 7+6 г.с. съм, сустановени сърдечни пулсации на ембриона. Дали ще е много лигаво да им звънна за съвет?

Вземи си нещо срещу гадене. Знам какво е.

# 59
  • Мнения: 61
Здравейте, момичета.

Предстои ми ЗЕТ в петък (по думите на моят лекар от прегледа вчера сутринта). Вчера следобяд ми се обадиха от Надежда с потвърждение да очаквам обаждане от ембриолозите за точен час.
Все още обаче нямам обаждане и започва да ме тресе паниката. Лошото е, че не помня при предишния трансфер колко по-рано ми звъннаха да ми кажат за час..

Според вас да звъня ли на лекаря или да си изчакам и до утре?

Изчакай до утре, но си стой на телефона.
На мен ми звъннаха три дни преди насрочената дата, тоест ок два дни след последния преглед. Щом са казали, ще звъннат, организирай си програмата за петък отсега.

Много благодаря за отговора. Ще чакам търпеливо..  Sweat Smile

Общи условия

Активация на акаунт