Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 92

  • 12 639
  • 256
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 21
Много съжалявам, Родопа Sweat Надявам се следващият път да ти се получи и ти стискам много палци Flowers Four Leaf Clover
Това ЗЕТ ли беше? Съжалявам не помня. Ако е ЗЕТ може и другия месец да опиташ. Питай и доктора си. След СЕТ е добре да изчакаш поне 1 месец. Най-вече зависи ти как се чувстваш?
Благодаря Фрида, да ЗЕТ - поредният донорски ембрион.
Надявам се да има шанс за последния.. значи сега като ми дойде минава един цикъл и на следващият цикъл ако лигавицата е добре - мога да опитам, нали?

# 31
  • Мнения: 1 385
Можеш разбира се Simple Smile С ДЯ ли си или с донорски сперматозоиди?

Привет, момичета! Интересува ме, ако някой е правил акупунктура в клиниката, как стоят нещата - много ли се чака за час, колко често се ходи?

Ходила съм. Обади се по телефона, за да си запишеш час. Виж го в сайта на болницата. Може и да чакаш много, може и на другия ден да те запише, зависи дали графика му е пълен.
Плаща се в брой. Продължителноста е около час и половина. Едно посещение е, 4 процедури една след друга. Ох, много е неудобно да лежиш толкова дълго в една и съща поза.

Последна редакция: пн, 19 фев 2024, 13:07 от Фрида

# 32
  • Мнения: 31
Здравейте, моля за мнение за Д-р Петко Гошев Илиев от Надежда. Предстои ми преглед относно биопсия, но ме разпределиха при него заради пълния график на д-р Стаменов. Притеснена съм, че няма визитка в сайта и е много млад. Благодаря предварително!

# 33
  • Мнения: 82
Можеш разбира се Simple Smile С ДЯ ли си или с донорски сперматозоиди?

Привет, момичета! Интересува ме, ако някой е правил акупунктура в клиниката, как стоят нещата - много ли се чака за час, колко често се ходи?

Ходила съм. Обади се по телефона, за да си запишеш час. Виж го в сайта на болницата. Може и да чакаш много, може и на другия ден да те запише, зависи дали графика му е пълен.
Плаща се в брой. Продължителноста е около час и половина. Едно посещение е, 4 процедури една след друга. Ох, много е неудобно да лежиш толкова дълго в една и съща поза.
Много благодаря! Ще се обадя да видя за кога ще ме вмъкне. Simple Smile

# 34
  • Мнения: 83
Здравейте,
Аз бях на преглед един път при него, защото заместваше моя доктор. Внимателен е много и обяснява. Успех! 🍀
Здравейте, моля за мнение за Д-р Петко Гошев Илиев от Надежда. Предстои ми преглед относно биопсия, но ме разпределиха при него заради пълния график на д-р Стаменов. Притеснена съм, че няма визитка в сайта и е много млад. Благодаря предварително!

# 35
  • Мнения: 508
Аз лично не бих правила при него. Ще изчакам следващ цикъл и Стаменов
Здравейте,
Аз бях на преглед един път при него, защото заместваше моя доктор. Внимателен е много и обяснява. Успех! 🍀
Здравейте, моля за мнение за Д-р Петко Гошев Илиев от Надежда. Предстои ми преглед относно биопсия, но ме разпределиха при него заради пълния график на д-р Стаменов. Притеснена съм, че няма визитка в сайта и е много млад. Благодаря предварително!

# 36
  • Мнения: 1 385
Ходила съм веднъж при Петко Илиев. Внимателен е и много се  старае.
Също, той асистираше при успешния ми трансфер Animal Hatching Chick

# 37
  • Мнения: 246
Тези, които сте изследвали тромбофилии в лабораторията на болницата - след колко време излезе резултатът?

# 38
  • Мнения: 167
Здравейте, момичета! Някой може ли накратко да ми каже какво общо има Зарзио с ембриотрансфер и защо се изписва? Четох, четох, и доколкото разбрах, е нещо като имуностимулант Rolling Eyes Също и че само в Надежда го изписват.
Извинявам се, ако някъде вече е коментирано, не открих Sad

# 39
  • Мнения: 1 385
Напиши в търсачката на бг мама "зарзио" и ще видиш много мнения. На мен ми донесе успех Blush

# 40
  • Мнения: 109
Здравейте, момичета! Някой може ли накратко да ми каже какво общо има Зарзио с ембриотрансфер и защо се изписва? Четох, четох, и доколкото разбрах, е нещо като имуностимулант Rolling Eyes Също и че само в Надежда го изписват.
Извинявам се, ако някъде вече е коментирано, не открих Sad
Зарзио се изписва за подтискане на имунната система за да не приема организма ембриона като чуждо тяло и да го изхвърли.

# 41
  • Мнения: 150
Здравейте, момичета !  Някой да е пил от тези добавки на Стаменов Anti-Age AAKG? Ще се радвам да споделите дали имахте ефект с тях. Благодаря, усмех на всички Flowers Four Leaf Clover:
Аз ги пих. Без успех. Нещо ме отблъсна от тази търговия там.

# 42
  • Мнения: 233
Здравейте момичета, сигурно е коментирано, но не намирам отговор колко време действа РВМС. Миналия месец, при все че доктора знаеше, че няма да има трансфер ми назначи поставяне на РВМС с уговорката този месец да стартираме подготовка за ЗЕТ. Но май и този месец не са ок нещата и няма да се стигне до трансфер та се чудех напразно ли направих РВМС още миналия месец?

# 43
  • Мнения: 381
Май 2-3 месеца ми беше казал док. Но за по-точна информация може да се обадиш в имунологичния кабинет, те ще ти кажат.

# 44
  • Мнения: 1 130
Здравейте, момичета! Някой може ли накратко да ми каже какво общо има Зарзио с ембриотрансфер и защо се изписва? Четох, четох, и доколкото разбрах, е нещо като имуностимулант Rolling Eyes Също и че само в Надежда го изписват.
Извинявам се, ако някъде вече е коментирано, не открих Sad
Копирам кратко обяснение:
Скрит текст:
Filgrastim is a granulocyte colony-stimulating factor (G-CSF) analogue and is employed in IVF because natural G-CSF is suspected to have an important role in oocyte maturation, the ovulation process and endometrial receptivity
Филграстимът (активната съставка на Зарзио) е аналог на гранулоцитния колонистимулиращ фактор (G-CSF) и се използва при IVF, тъй като се предполага, че естественият G-CSF играе важна роля в узряването на яйцеклетките, процеса на овулация и ендометриалната рецептивност.
С други думи след ембриотрансфер подобрява рецептивността на ендометриума.
Наистина четох мнооого по темата, защото на мен също ми е изписан, и явно все още няма категорични доказателства, че помага, защото някои проучвания установяват по-висок процент имплантация, други не, както и различните проучвания не постигат единодушие за това дали подобрява шансовете за живо-родено дете. Но в държави като Англия примерно също често се прилага в случай на множество имплантационни неуспехи (RIF) или множество аборти. На места протокола е маточна обливка преди трансфер, другаде обливка + инжекции, на трети места е като в Надежда - само инжекции.

Общи условия

Активация на акаунт