Уреаплазма и Микоплазма - 5

  • 6 080
  • 170
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 69
Хора ще се побъркам моля ви какво да правя
 Положителните резултати са взети от личната ми гинеколожка , тези в геника също са с цервикален секрет взети от гинеколог , които не е мои личен но е взета посявка от АГ специалист и занесен от мен в петък , резултат получавам днес отрицателен 😫 шокирана съм . Имах оплаквания , но те са на приливи и отливи . Течение нямам след лекуване на Кандида . Само болки в уретрата и парене след уриниране , имах болки в бъбреците за ден два . Стерилна урина съм правила и какво ли още не , отчаях се . Колко пари и още колко изследванкя да мина , не съм пила антибиотици. Исках да ми излезне антибиограма от геника и сега уви отрицателни?

Чувал съм, че bodylab са с най добрия и чувствителен pcr! Пробвайте там, ако отново е отрицателен знами гърсете другаде проблема!

# 46
  • София
  • Мнения: 1 370
На мен от урина ми излиза отрицателно, сега ще видя и от цервикален секрет, но аз симптоми си имам и ако и там е отрицателно ще съм в патова ситуация.

# 47
  • Мнения: 7
Хора ще се побъркам моля ви какво да правя
 Положителните резултати са взети от личната ми гинеколожка , тези в геника също са с цервикален секрет взети от гинеколог , които не е мои личен но е взета посявка от АГ специалист и занесен от мен в петък , резултат получавам днес отрицателен 😫 шокирана съм . Имах оплаквания , но те са на приливи и отливи . Течение нямам след лекуване на Кандида . Само болки в уретрата и парене след уриниране , имах болки в бъбреците за ден два . Стерилна урина съм правила и какво ли още не , отчаях се . Колко пари и още колко изследванкя да мина , не съм пила антибиотици. Исках да ми излезне антибиограма от геника и сега уви отрицателни?

Чувал съм, че bodylab са с най добрия и чувствителен pcr! Пробвайте там, ако отново е отрицателен знами гърсете другаде проблема!



Аз никога не съм правила pcr всичко винаги е било ДНК анализ от цервикален секрет , и въпреки всичко този резултат просто ме шокира

# 48
  • София
  • Мнения: 1 370
Ииии PSR отрицателен излиза и вече ще се гръмна. Имам симптоми, бактерия няма...Сега ще изчакам и микробиологията и ще видя какво ще правя.
Ама това ми изглежда на PSR твоето изследване в Геника 🤔
Хора ще се побъркам моля ви какво да правя
 Положителните резултати са взети от личната ми гинеколожка , тези в геника също са с цервикален секрет взети от гинеколог , които не е мои личен но е взета посявка от АГ специалист и занесен от мен в петък , резултат получавам днес отрицателен 😫 шокирана съм . Имах оплаквания , но те са на приливи и отливи . Течение нямам след лекуване на Кандида . Само болки в уретрата и парене след уриниране , имах болки в бъбреците за ден два . Стерилна урина съм правила и какво ли още не , отчаях се . Колко пари и още колко изследванкя да мина , не съм пила антибиотици. Исках да ми излезне антибиограма от геника и сега уви отрицателни?

Чувал съм, че bodylab са с най добрия и чувствителен pcr! Пробвайте там, ако отново е отрицателен знами гърсете другаде проблема!



Аз никога не съм правила pcr всичко винаги е било ДНК анализ от цервикален секрет , и въпреки всичко този резултат просто ме шокира

Последна редакция: ср, 17 яну 2024, 14:35 от aria_82

# 49
  • Мнения: 7
Не си правете PCR няма смисъл , дори и от урина не е сигурен и надежден начин да се хване , мъжете - еякулит . Два пъти давам цервикален секет само това и толкова се надявах в Геника просто да си ми излезне положителна за да си я лекувам . Сега бях в лабораторията , за да ги питам и да им покажа положителния ми резултат от МиЛаб , те бяха шокирани как едно и също изследване едва ли не в най-надеждната лаборатория им е излязло отрицателно . Аз медикаменти антибиотични не съм използвала .  Единствено антихестамин и седативни понеже заради тази бактерия си подсилих хипохондрията . Имуностимулиращи билки и магнезии , друго не съм пила . Секрет един и същ 🤷🏼♀ чета много по темата и се информирам , антибиотици и то силни с такива дълги курсове сама без адекватно лечение и без адекватни резултати няма да предприема . Просто отново сега ново изследване, ново чакане , още напрежение и губене на време . Докторите често неглижират тези микроорганизми и ние трябва сами да натискаме да ни лекуват .

# 50
  • Мнения: 69
Не си правете PCR няма смисъл , дори и от урина не е сигурен и надежден начин да се хване , мъжете - еякулит . Два пъти давам цервикален секет само това и толкова се надявах в Геника просто да си ми излезне положителна за да си я лекувам . Сега бях в лабораторията , за да ги питам и да им покажа положителния ми резултат от МиЛаб , те бяха шокирани как едно и също изследване едва ли не в най-надеждната лаборатория им е излязло отрицателно . Аз медикаменти антибиотични не съм използвала .  Единствено антихестамин и седативни понеже заради тази бактерия си подсилих хипохондрията . Имуностимулиращи билки и магнезии , друго не съм пила . Секрет един и същ 🤷🏼♀ чета много по темата и се информирам , антибиотици и то силни с такива дълги курсове сама без адекватно лечение и без адекватни резултати няма да предприема . Просто отново сега ново изследване, ново чакане , още напрежение и губене на време . Докторите често неглижират тези микроорганизми и ние трябва сами да натискаме да ни лекуват .
Пробвай цервикален секрет в  бодимед, а за стандартна микробиология ти препоръчвам пълмед Пловдив! Аз съм мъж, пълмед успяха да изолират от еякулат уреаплазма уреалитикум и то от първия път! Оказа се, че съм бил резистентен към два от антибиотиците, които са стандартни за тази бактерия!

Последна редакция: чт, 18 яну 2024, 13:02 от Nike90

# 51
  • Мнения: 7
Не си правете PCR няма смисъл , дори и от урина не е сигурен и надежден начин да се хване , мъжете - еякулит . Два пъти давам цервикален секет само това и толкова се надявах в Геника просто да си ми излезне положителна за да си я лекувам . Сега бях в лабораторията , за да ги питам и да им покажа положителния ми резултат от МиЛаб , те бяха шокирани как едно и също изследване едва ли не в най-надеждната лаборатория им е излязло отрицателно . Аз медикаменти антибиотични не съм използвала .  Единствено антихестамин и седативни понеже заради тази бактерия си подсилих хипохондрията . Имуностимулиращи билки и магнезии , друго не съм пила . Секрет един и същ 🤷🏼♀ чета много по темата и се информирам , антибиотици и то силни с такива дълги курсове сама без адекватно лечение и без адекватни резултати няма да предприема . Просто отново сега ново изследване, ново чакане , още напрежение и губене на време . Докторите често неглижират тези микроорганизми и ние трябва сами да натискаме да ни лекуват .
Пробвай цервикален секрет в  бодимед, а за стандартна микробиология ти препоръчвам пълмед Пловдив! Аз съм мъж, пълмед успяха да изолират от еякулат уреаплазма уреалитикум и то от първия път! Оказа се, че съм бил резистентен към два от антибиотиците, които са стандартни за тази бактерия!


Сподели при кой отиде в Пълмед , аз записах час за доктор Вълканов младши много го прехвалиха . Бях през нефролог , уролог , гинеколог . Вчера гинеколожката при която ми излезе позитивен резултат при това , че и споделих отрицателен ми обясни че с имунитет съм подтиснала бактерията и едва ли не без медикаменти съм я убила 😂😂😂 ехааа звучи невероятно , не им вярвам . На никого без адекватно обяснение не мога да повярвам , докато имам симптоми . Днес пуснах еякулит в Геника на моя приятел , да видим . 🤷🏼♀ той хич не ми се вързва на акъла защото няма оплаквания . Вие имате ли , че решихте да се изследвате?

# 52
  • Мнения: 69
Не си правете PCR няма смисъл , дори и от урина не е сигурен и надежден начин да се хване , мъжете - еякулит . Два пъти давам цервикален секет само това и толкова се надявах в Геника просто да си ми излезне положителна за да си я лекувам . Сега бях в лабораторията , за да ги питам и да им покажа положителния ми резултат от МиЛаб , те бяха шокирани как едно и също изследване едва ли не в най-надеждната лаборатория им е излязло отрицателно . Аз медикаменти антибиотични не съм използвала .  Единствено антихестамин и седативни понеже заради тази бактерия си подсилих хипохондрията . Имуностимулиращи билки и магнезии , друго не съм пила . Секрет един и същ 🤷🏼♀ чета много по темата и се информирам , антибиотици и то силни с такива дълги курсове сама без адекватно лечение и без адекватни резултати няма да предприема . Просто отново сега ново изследване, ново чакане , още напрежение и губене на време . Докторите често неглижират тези микроорганизми и ние трябва сами да натискаме да ни лекуват .
Пробвай цервикален секрет в  бодимед, а за стандартна микробиология ти препоръчвам пълмед Пловдив! Аз съм мъж, пълмед успяха да изолират от еякулат уреаплазма уреалитикум и то от първия път! Оказа се, че съм бил резистентен към два от антибиотиците, които са стандартни за тази бактерия!


Сподели при кой отиде в Пълмед , аз записах час за доктор Вълканов младши много го прехвалиха . Бях през нефролог , уролог , гинеколог . Вчера гинеколожката при която ми излезе позитивен резултат при това , че и споделих отрицателен ми обясни че с имунитет съм подтиснала бактерията и едва ли не без медикаменти съм я убила 😂😂😂 ехааа звучи невероятно , не им вярвам . На никого без адекватно обяснение не мога да повярвам , докато имам симптоми . Днес пуснах еякулит в Геника на моя приятел , да видим . 🤷🏼♀ той хич не ми се вързва на акъла защото няма оплаквания . Вие имате ли , че решихте да се изследвате?
Не съм посещавал лекари там, само използвах микробиологичната им лаборатория! Да имам симптоми, уретрит и зачервяване на гланса на пениса!

# 53
  • Мнения: 634
За микробиология в Пловдив единствените консистентно адекватни са д-р Йорданчев на Васил Априлов и (с уговорки) Торакс. Пиша от дългогодишен опит. С тестването на мъжкия еякуат положението е малко на късмет дали ще излезе, особено ако бактерията се е капсуловала в простатата. И най-сигурният начин на изследване е уретралният секрет. Уви, не е виновна Гениката, нито пък са някакви страшни специалисти в Пълмед. Бодимед и Писанец са тотален минус, бих препоръчала да ги избягвате (имам познати, които работят там и не съм чувала хубави работи, давали са ми и сумати фалшиво отрицателни резултати).

# 54
  • Мнения: 119


Сподели при кой отиде в Пълмед , аз записах час за доктор Вълканов младши много го прехвалиха . Бях през нефролог , уролог , гинеколог . Вчера гинеколожката при която ми излезе позитивен резултат при това , че и споделих отрицателен ми обясни че с имунитет съм подтиснала бактерията и едва ли не без медикаменти съм я убила 😂😂😂 ехааа звучи невероятно , не им вярвам . На никого без адекватно обяснение не мога да повярвам , докато имам симптоми . Днес пуснах еякулит в Геника на моя приятел , да видим . 🤷🏼♀ той хич не ми се вързва на акъла защото няма оплаквания . Вие имате ли , че решихте да се изследвате?
И аз съм с отрицателен тест без да съм се лекувала последните месеци. Преди това година мъчих да преборя уреаплазмата без резултат. Но и аз продължавам да имам оплаквания - бял секрет / течение.

# 55
  • Мнения: 68
Много интересно.. аз също се боря с нея вече над половин година, но безуспешно.. Да не би да сте засилили имунитета по някакъв начин и да са ви останали някакви симптоми? Приемали ли сте пробиотици или имуностимуланти?

# 56
  • София
  • Мнения: 1 370
Според мен лекарите или не са напълно наясно с тази бактерия или тестовете на лабораториите не са чувствителни към нея ако , както се казва е станала супер устойчива. Според лекарите само антибиотик я лекува и ако я има няма как да не се хване с изследвания. Е да ама то все сме били положителни, все си имаме симптоми, изследванията казват нищо няма и ситуацията е патова. Не се чувстваш добре, но чисти изследвания и лечение не се полага...

# 57
  • Мнения: 68
Интересното в моя случай е, че аз нямах никакви симптоми преди да почна да я лекувам, откакто я лекувам и то с няколко АБ по антибиограма все по зле става .. явно е много резистентна наистина...

# 58
  • Мнения: 7
Интересното в моя случай е, че аз нямах никакви симптоми преди да почна да я лекувам, откакто я лекувам и то с няколко АБ по антибиограма все по зле става .. явно е много резистентна наистина...

Знаете ли , точно поради тази причина не съм започнала антибиотичен курс , срещам няколко дами вече , които са се натровили с различни антибиотици и дори състоянията им са се влошили . Първия път когато отидох на уролог , тя ми предписа без изследвания на нейна си глава Доксациклин за 5 дни и Левокса за 7 дни , аз съм голям хипохондрик и неверник на тема доктори , предписа ми ги с диагноза остър цистит , но както казах на нейна глава . Пих само левокса за 5 дни , симптомите ми станаха по-зле , започна да ме боли корема и бъбреците , кръста адски много и спрях . После направих въпросното изследване в МиЛаб , което излезе положително и пак НЕ предриех антибиотици въпреки , че гинеколожката ми предписа някаква рецепта без антибиограма , сега в Геника отрицателни . Пия много имуностимулиращи и пробиотични съставки , много плодове , червеното цвекло го хрупам всеки ден , някак си по време на цикъл и след него нямам никакви симптоми , но преди цикъл уретрата ми се възпалява . Явно тогава получаваме спад на имунитета , ако тези силни антибиотици които изписват повечето доктори отслабват имунитета е възможно и симптомите да се засилват . Пак казвам това са мои разсъждения , които споделям с вас и съм благодарна , че открих тази тема във форума , за да може да си помагаме и обменяме опит .

# 59
  • Мнения: 403
Здравейте,
Въпросът ми е следният -показва ли микробиологията наличие на уреплазма и микоплазма ... ясно че конкретно не, но дава ли  индикация за бактерия и възпаление в момента ?
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт