Уреаплазма и Микоплазма - 5

  • 6 084
  • 170
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 352
АГ каза, че пък няма значение, в гугъл в сайтове на различни лаборатории както казах при някои има срок макс 5 дни, на други да е само минимум 3.. абе мн се обърках и аз...


Във въпросът ви се крие отговора . Не по малко от 3 дни и не повече от 5  т.е на 4тия ден би било чудесно според това което описвате като изискване и на двете места които сте проверила 😉
Здравейте, нова съм тук, случайно намерих темичката, но ме интересува. Имам биохимична бременност и мисед в 8г.с... изисках изследвания на мен и на съпруга ми, като за него назначиха изследване на еякулат за уреаплазма, микоплазма и микробиология... интересува ме колко време трябва да се е въздържал от еякулация преди изследванията, защото някъде пише Не по-малко от 3 дни и не повече от 5, а на други места изискванията са само Не по-малко от 3 дни
 Благодаря предварително.

# 31
  • Мнения: 51
Бях обещала да споделя след поредното ми лечение този път с Клацид, тъй като предното беше с Вибрамицин и сега бях резистентна. Та не знам да се радвам ли ама е отрицателно! Чак не ми се вярва, честно! След месец пак ще пусна за всеки случай, че и след Вибрамицина беше отр. Ама 6 месеца по късно даде положителна проба. Иначе като инфо сега тествам 2 месеца след проведено лечение.

# 32
  • Мнения: 277
Бях обещала да споделя след поредното ми лечение този път с Клацид, тъй като предното беше с Вибрамицин и сега бях резистентна. Та не знам да се радвам ли ама е отрицателно! Чак не ми се вярва, честно! След месец пак ще пусна за всеки случай, че и след Вибрамицина беше отр. Ама 6 месеца по късно даде положителна проба. Иначе като инфо сега тествам 2 месеца след проведено лечение.

По каква схема ви беше предписан Клацид?

# 33
  • Мнения: 51
Схемата беше 10 дни х 2 на ден Клацид  SR  + Флуконарик 3ти,7ми, 11 ден + Пробиотик + Лактобар вагинални 7 дни от ден 1ви. И това същото трябваше да се повтори след 30 дни пак! Но аз леко го промених на своя глава. След 30 дни направих курса с Клацид пак + пробиотик+ Флуконарик, само замених Лактобар вагиналните с Макмирор комплекс пак вагинални. И излседване пускам 2 месеца след лечението, така бях посъветвана от докторката.

Бях обещала да споделя след поредното ми лечение този път с Клацид, тъй като предното беше с Вибрамицин и сега бях резистентна. Та не знам да се радвам ли ама е отрицателно! Чак не ми се вярва, честно! След месец пак ще пусна за всеки случай, че и след Вибрамицина беше отр. Ама 6 месеца по късно даде положителна проба. Иначе като инфо сега тествам 2 месеца след проведено лечение.

По каква схема ви беше предписан Клацид?

# 34
  • Мнения: 277
Схемата беше 10 дни х 2 на ден Клацид  SR  + Флуконарик 3ти,7ми, 11 ден + Пробиотик + Лактобар вагинални 7 дни от ден 1ви. И това същото трябваше да се повтори след 30 дни пак! Но аз леко го промених на своя глава. След 30 дни направих курса с Клацид пак + пробиотик+ Флуконарик, само замених Лактобар вагиналните с Макмирор комплекс пак вагинални. И излседване пускам 2 месеца след лечението, така бях посъветвана от докторката.

Бях обещала да споделя след поредното ми лечение този път с Клацид, тъй като предното беше с Вибрамицин и сега бях резистентна. Та не знам да се радвам ли ама е отрицателно! Чак не ми се вярва, честно! След месец пак ще пусна за всеки случай, че и след Вибрамицина беше отр. Ама 6 месеца по късно даде положителна проба. Иначе като инфо сега тествам 2 месеца след проведено лечение.

По каква схема ви беше предписан Клацид?


Благодаря. Пожелавам ви никога да не се завръща гадината!

# 35
  • Мнения: 51
Дано! Макар , че не съм много сигурна. Няма ли я след още 3 месеца примерно тогава чак ще си отдъхна. За сега запазвам спокойствие и идните месеци ще я тествам пак. И това което е, че парене при уриниране или след това все още имам понякога. Абе психясана съм на 100 % , че то си мина цяла година лечения…

quote author=Irelia link=topic=1615394.msg47462309#msg47462309 date=1704977701]
Схемата беше 10 дни х 2 на ден Клацид  SR  + Флуконарик 3ти,7ми, 11 ден + Пробиотик + Лактобар вагинални 7 дни от ден 1ви. И това същото трябваше да се повтори след 30 дни пак! Но аз леко го промених на своя глава. След 30 дни направих курса с Клацид пак + пробиотик+ Флуконарик, само замених Лактобар вагиналните с Макмирор комплекс пак вагинални. И излседване пускам 2 месеца след лечението, така бях посъветвана от докторката.

Бях обещала да споделя след поредното ми лечение този път с Клацид, тъй като предното беше с Вибрамицин и сега бях резистентна. Та не знам да се радвам ли ама е отрицателно! Чак не ми се вярва, честно! След месец пак ще пусна за всеки случай, че и след Вибрамицина беше отр. Ама 6 месеца по късно даде положителна проба. Иначе като инфо сега тествам 2 месеца след проведено лечение.

По каква схема ви беше предписан Клацид?


Благодаря. Пожелавам ви никога да не се завръща гадината!
[/quote]

# 36
  • Мнения: X
Maya85, може ли да споделиш при кой лекар ходиш?
 Аз май няма да се справя с Клацида, 8-ми ден ми е, а течението ми грам не е намаляло, мисля да отида при някой, който ще ми направи и антибиограма, така на сляпо да пия антибиотици е несериозно. Много съм се отчаяла...

# 37
  • Мнения: 51
При мен минаха общо 4 месеца и все още имам леки смущеения, надявам се да отшумят… Така , че не бързай да правиш изводи на 8ми ден от лечението. Според мен сега както си го почнала си го довърши, малко ти остава! След това изчакай 1 месец и пусни отново проба примерно в Геника или някъде където в твоя град пускат заедно с антибиограма. Но да се надяваме, че сега ще убиеш тази гад нахална! Да, много тъпо, че без антибиограма са ти дали АБ, но пук от друга страна ще те утеша, че преди година на първата ми положителна проба аз не бях резистентна към нищо. Така че и при теб може да е така и сега Клацида да ти помогне… нищо че е на сляпо, все пак е един от АБ които се борят с това. Но вече си в играта и го пиеш, няма смисъл в момента да се спира..
[b[/b]
Maya85, може ли да споделиш при кой лекар ходиш?
 Аз май няма да се справя с Клацида, 8-ми ден ми е, а течението ми грам не е намаляло, мисля да отида при някой, който ще ми направи и антибиограма, така на сляпо да пия антибиотици е несериозно. Много съм се отчаяла...

# 38
  • Мнения: X
Да, да, ще довърша Клацида , но после си мисля да сменя гинеколога, за София става въпрос.
 Много е неприятно  това течение, от лятото е, какви ли не глобули слагах, защото първоначално уж беше, че нямам  лактобацили, после пуснаха другите изследвания.
 А в Геника как става изследването?

# 39
  • Мнения: 7
Здравейте момичета , открих и диагностицирах сама уреоплазмата , след болки след полов акт в уретрата , чакам антибиограмата си , за да започна адекватно лечение . Имам въпрос , понеже мен ме болеше по време на полов акт , затова не съм имала такъв с партньора ми от ноември месец , по време на лечението това отново няма да се случи , до след контролата . Вие имате ли подобни проблеми , болка при полов акт? След лечение или след излекуване все още ли ще има болка ? Да си тегля въжето направо и да ходя в някои манастир ?!😂

# 40
  • Мнения: 51
Ахах ами теглете си го и аз си го мисля 😂😂😂
Шегувам се, но и аз не си спомням вече от кога съм в манастира 😂, има няма минаха си 6 месеца. Да имах болка и парене след уриниране, аз също сама си открих Уреаплазмата. След ходене на доктори близо 5 месеца… Не мога да кажа как е след , тъй като още съм в манастира 😁
Здравейте момичета , открих и диагностицирах сама уреоплазмата , след болки след полов акт в уретрата , чакам антибиограмата си , за да започна адекватно лечение . Имам въпрос , понеже мен ме болеше по време на полов акт , затова не съм имала такъв с партньора ми от ноември месец , по време на лечението това отново няма да се случи , до след контролата . Вие имате ли подобни проблеми , болка при полов акт? След лечение или след излекуване все още ли ще има болка ? Да си тегля въжето направо и да ходя в някои манастир ?!😂

# 41
  • София
  • Мнения: 1 370
И аз пак чакам резултати. Вече 9 месеца омагьосан кръг. Гинеколожката, при която ходя сега каза, че в момента има бум на уреаплазмата и лекарите нямат обяснение. Според нея бактерията е мутирала и станала силно устойчива и резистентна към голяма част от антибиотиците. Каза, че преди с две таблетки Аззакс са я унищожавали, сега и с 10 не ставало. Обсъждали с колеги почти всеки ден  дали има ново лечение или дали се очаква изкарване на нов антибиотик. Каза ми не си сама, много сте в момента , което не ме успокоява. Но пред кабинета бяхме няколко за взимане на проба за гадината. Ама момичета как по 6 месеца монахини, мият мъж досега да е полудял 😅

# 42
  • Сф
  • Мнения: 4 765
Аз болка и симптоми нямах, открих я при профилактични прегледи. Излекувах я от втория път, разредихме секса, пазихме се с презервативи.

# 43
  • Мнения: 634
И аз пак чакам резултати. Вече 9 месеца омагьосан кръг. Гинеколожката, при която ходя сега каза, че в момента има бум на уреаплазмата и лекарите нямат обяснение. Според нея бактерията е мутирала и станала силно устойчива и резистентна към голяма част от антибиотиците. Каза, че преди с две таблетки Аззакс са я унищожавали, сега и с 10 не ставало. Обсъждали с колеги почти всеки ден  дали има ново лечение или дали се очаква изкарване на нов антибиотик. Каза ми не си сама, много сте в момента , което не ме успокоява. Но пред кабинета бяхме няколко за взимане на проба за гадината. Ама момичета как по 6 месеца монахини, мият мъж досега да е полудял 😅
Аз си бях говорила с един гинеколог, че покрай пандемията масово се приемали азитромицин и доксициклин ей така профилактично срещу ковида, и вече много резистентни се появявали пред него. Пият по 1-2 хапчета и хем не се спасяват от ВИРУСА, хем и на бактериите вече не влияят, а антибиотичната резистентност се предава от човек на човек директно с щама.

# 44
  • Мнения: 7
Хора ще се побъркам моля ви какво да правя
 Положителните резултати са взети от личната ми гинеколожка , тези в геника също са с цервикален секрет взети от гинеколог , които не е мои личен но е взета посявка от АГ специалист и занесен от мен в петък , резултат получавам днес отрицателен 😫 шокирана съм . Имах оплаквания , но те са на приливи и отливи . Течение нямам след лекуване на Кандида . Само болки в уретрата и парене след уриниране , имах болки в бъбреците за ден два . Стерилна урина съм правила и какво ли още не , отчаях се . Колко пари и още колко изследванкя да мина , не съм пила антибиотици. Исках да ми излезне антибиограма от геника и сега уви отрицателни?

Общи условия

Активация на акаунт