Предстои ми инсеминация - тема 34

  • 20 546
  • 693
  •   4
Отговори
# 510
  • Мнения: 1 753
Не се притеснявай . На 2-ри ден от МЦ ще броят антрални фоликули най-вероятно , а тогава трябва да си в менструация . Извършва се с вагинален ехограф , както всеки гинекологичен преглед в чистите дни .

# 511
  • Мнения: 1 430
Здравейте, момичета! Някоя от вас била ли е на преглед по време на цикъл? Трябва да отида на преглед на 2-рия ден, но тогава цикълът ми е доста обилен, как се случват нещата? Доста неприятно ми звучи и нямам идея с превръзка, тампон или как да отида.

Превръзка

# 512
  • Мнения: 730
Здравейте, момичета! Някоя от вас била ли е на преглед по време на цикъл? Трябва да отида на преглед на 2-рия ден, но тогава цикълът ми е доста обилен, как се случват нещата? Доста неприятно ми звучи и нямам идея с превръзка, тампон или как да отида.
Аз отидох с тампон. По хигиенично ми е от превръзката. Махаш тампона, когато се събличаш правят прегледа с вагинален ехограф и после се обличаш. Аз си бях взела и мокри кърпи, но те ти дават. Аз много го мислех преди това, но те докторите грам не ги бърка в каква среда ще бъркат.

# 513
  • Мнения: 562
Просто трябва да имаш кърпички под ръка. Аз веднъж даже по пода покапах след прегледа. От тогава гледам да си имам кърпичка, за да си сложа веднага нещо.

# 514
  • Мнения: 29
Believe23 - не, не ми пусна хормони. Макар че миналия месец, като ми разказваше за процедурата, каза че ще пускаме.

Спомена също нещо от сорта, че в момента нямало разлика между инсеминация и това да си правим опити вкъщи. Може да е казала защо, но .. като нещо се отмени, съм паника и не запомних.. чудя се дали влошената спермограма може да е причината.. на ден 9 не остана доволна, защото имах 3антрални в единия яйчник и 2антрални в другия, които бяха по-големи. Предните месеци имах по 7-10Ф в яйчник. Чудя се може ли това да е причината? Също от ден 9 с два Ф по 14мм на ден 15 бяха по 20-21мм .. дали пък е очаквала да са по-големи?
При всички положения малко се зарадвах, че ще имаме опити вкъщи още един месец.. (след ЦС миналия месец мислех, че ще каже да пробваме 3м вкъщи, но каза инсе). Но пък от друга страна вече 2г не се получава и психически започва да ми се отрязява много негативно… за друго не мисля …

Лина, и аз по-скоро затова реших да питам тук.. разбира ли се по нещо кога ще се спука Ф или не? Док каза, че очаквала да се е спукал и спомена, че ако не се спука навреме яйцеклетките се “скапват”.

Иначе си действаме.. някак силно вярвах, че този месец ще се случи чудото, но.. днес нещо ми потънаха надеждите и започвам да се отчайвам.

Много е странно на каква база е решила, че няма да се спукат.. Щом има слуз, значи най-вероятно предстои. Странно е и че не е пуснала хормони. Според мен си предстои и си действайте, както са посъветвали момичетата по-горе, пък дано ви е на късмет Simple Smile

# 515
  • Мнения: 407
Любаник за 15ти ден 20мм е напълно нормално, точно би трябвало да им предстои пукане. На мен Овитрел ми сложиха на 19мм, на другия ден беше 20,5мм пред пукане. Не знам защо така те е върнала. И другото странно е, че след ЦС веднага са ти назначили инсеминация. На нас ни казаха минимум 6 месеца да пробваме естествено и след това докато имаме търпението. Освен ако вие не сте настоявали да се ускорят нещата или имате някакъв сериозен проблем, заради който изчакването не е ок.

# 516
  • Мнения: 29
Благодаря за информацията! Значи има надежда за мен този месец.
Резултатът от ЦС февруари беше, че тръбите пропускат при повишено налягане. И заради това “повишено” каза, че следващите 3-4м опити са най-подходящи и затова инсе.
Реално аз от 10м съм при нея. В началото ми каза, че имам полип, който полип за 1г и 6м 3 различни АГ не го видяха и всеки каза, че всичко ми е наред. Съответно реших, че иска само да ми вземе парите за излишни операции. Върхнах се при последния АГ да провери и той и той каза: а, да, има (бях потресена, че ттябваше да му го спомена, за да го види). 3м изгубих при него, каза че може с дуфастон да се махне. И след 3м без успех ме насочи и той към хистеро.
И като цяло след този период изградих много силно доверие към сегашната ми докторка и съм напълно убедена, че знае какво прави(друг е въпросът, че аз съм паника и не запомням всичко). До миналия месец нито инвитро е споменала, нито инсе. След махане на полипа каза да правим 3м опити. Ако не стане, ЦС. И очаквах и след ЦС да каже също още 3м опити, но каза “насочване към инсеминация”.
Тази година ставам на 34г, с хашимото съм, откриха ми висок пролактин, за който започнах да пия достинекс и ендото каза, че можело да се продължи към инсе. АМХ последно беше 0.69. Бяха минали 3м от последната спермограма и накара да пуснем една миналата седмица. Тя беше доста влошена. Така че предполагам не е само един факторът да отложи. Но просто направи и коментар за фоликулите и че очаква да са се пукнали, също и че летрозолът не ми е повлиял добре. Даже ги нарече “ехонегативна формация”, което не знам какво значи. Може би цялото ми шашкане дойде от това, че ми изписа противозачатъчно за 10дни.. и аз се стъписах и я питах дали може да правим опити и тя каза: ама вие секс само за бебе ли правите? Simple Smile и после ми обясни, че Хапчето действало като противозачатъчно, ако се взима отнначалото на цикъла. От средата нататък само подпомагало.
Също, ако може някоя да ми обясни какво точно значи “инсеминация на естествен цикъл”, ще съм много благодарна!

Любаник за 15ти ден 20мм е напълно нормално, точно би трябвало да им предстои пукане. На мен Овитрел ми сложиха на 19мм, на другия ден беше 20,5мм пред пукане. Не знам защо така те е върнала. И другото странно е, че след ЦС веднага са ти назначили инсеминация. На нас ни казаха минимум 6 месеца да пробваме естествено и след това докато имаме търпението. Освен ако вие не сте настоявали да се ускорят нещата или имате някакъв сериозен проблем, заради който изчакването не е ок.

# 517
  • Мнения: 730
На естествен цикъл означава, без хапчета, без инжекции овулация както е всеки месец. Следене на фоликулите и насрочване на процедурата. Макар че, понякога за по голяма точност се слага инжекция за спукването на фоликулите. Но

# 518
  • Мнения: 36
Believe23 - не, не ми пусна хормони. Макар че миналия месец, като ми разказваше за процедурата, каза че ще пускаме.

Спомена също нещо от сорта, че в момента нямало разлика между инсеминация и това да си правим опити вкъщи. Може да е казала защо, но .. като нещо се отмени, съм паника и не запомних.. чудя се дали влошената спермограма може да е причината.. на ден 9 не остана доволна, защото имах 3антрални в единия яйчник и 2антрални в другия, които бяха по-големи. Предните месеци имах по 7-10Ф в яйчник. Чудя се може ли това да е причината? Също от ден 9 с два Ф по 14мм на ден 15 бяха по 20-21мм .. дали пък е очаквала да са по-големи?
При всички положения малко се зарадвах, че ще имаме опити вкъщи още един месец.. (след ЦС миналия месец мислех, че ще каже да пробваме 3м вкъщи, но каза инсе). Но пък от друга страна вече 2г не се получава и психически започва да ми се отрязява много негативно… за друго не мисля …

Лина, и аз по-скоро затова реших да питам тук.. разбира ли се по нещо кога ще се спука Ф или не? Док каза, че очаквала да се е спукал и спомена, че ако не се спука навреме яйцеклетките се “скапват”.

Иначе си действаме.. някак силно вярвах, че този месец ще се случи чудото, но.. днес нещо ми потънаха надеждите и започвам да се отчайвам.

Много е странно на каква база е решила, че няма да се спукат.. Щом има слуз, значи най-вероятно предстои. Странно е и че не е пуснала хормони. Според мен си предстои и си действайте, както са посъветвали момичетата по-горе, пък дано ви е на късмет Simple Smile
Кога ще се спука фоликула може да се определи от стойностите на LH и Естрадиол и ехографския преглед. 1 ден преди моята инсеминация докторката ми каза, че имам пик на LH и трябва сложим таймираща инжекция и да направим инсеминацията на следващия ден. На следващия ден фоликула още не се беше спукал, но я направихме на не спукан и се оказа успешна. Странно ми е малко защо е казала, че не си се повлияла от стимулацията, аз от летрозола си направих само един единствен фолукул и за мен два са супер резултат, имайки предвид, че това се води лека стимулация. Следващия път разпитай малко за изследванията за хормоните и за таймиращата инжекция, най - вероятно докторката има някакво обяснение защо не ги прави или кога смята да ги направи.

# 519
  • Мнения: 70
Момичета, това е моя резултат от четвъртата инсеминация 😊 Днес е пуснат сутринта, в Понеделник ще пусна още един, стискайте ми палци всичко да е наред 🍀🍀🍀

# 520
  • Мнения: 254
Момичета, това е моя резултат от четвъртата инсеминация 😊 Днес е пуснат сутринта, в Понеделник ще пусна още един, стискайте ми палци всичко да е наред 🍀🍀🍀

Ехаааа изглежда като за честито! Стискам палци!!!

[spoiler/] По въпроса с втория ден и прегледа и аз много се притеснявах и дори писах на момиче от групата, защото не си го обяснявах как става. Работата е там, че няма от какво да се притесняваме, те това работят и в същия ден ще минат още поне 10 такива прегледа. Отделно столът е подготвен за неразположението (слагат повече пластове хартия) и когато станеш веднага си слагаш пак хартията и имай мокри кърпи под ръка при авария. Аз ако е точно второ ден задължително съм и с тампон и с превръзка и непосредствено преди да вляза в кабинета отивам до wc и махам тампона. [/spoiler]

# 521
  • Мнения: 82
Честито. Положителен е.
При мен са 13 дни ,уринния отрицателен и днес,онзи ден спрях Утрогестан. Нямам сили да отида на кръвен . Чакам да ми дойде.

# 522
  • Мнения: 254
Съжалявам, karakostova.
Моя репродуктивен иска само кръвен и то на 14 ден. Едва след като му го изпратя спирам утрогестана. Може при теб да е различно.

На мен също ми дойде днес…този месец бяхме на домашни опити. Явно ще се захващаме с инсеминация номер 3.

# 523
  • Мнения: 82
Не ми е дошло,имам кафяво зацапване само.

# 524
  • Мнения: 109
Ехааа, тихичко честито Dilyana! Стискам палци следващия път да се покачило драстично чхг Simple Smile
Момичета, това е моя резултат от четвъртата инсеминация 😊 Днес е пуснат сутринта, в Понеделник ще пусна още един, стискайте ми палци всичко да е наред 🍀🍀🍀

Общи условия

Активация на акаунт