Частни ДГ София - моите впечатления

  • 128 171
  • 645
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 10 825

Мерси, че ме отмени, Лио! Hug

# 31
  • София
  • Мнения: 10 825
Не мога да си редактирам първия пост newsm78
Тук ще напиша за Ерих Кестнер, моля модераторите да го добавят към първия ми пост Praynig

Ерих Кестнер
Градината е в един двор с училището (бивша държавна ДГ), но е с отделен вход и отделен двор за игра, т.е малките и учениците не се "мешат" много, което е хубаво - избягват се неприятни инциденти. Приемат се деца от 2 годишна възраст. Разделени са на 4 групи, като в първите 2 се приемат максимум 14 деца.  Имат големи занимални и стаите за спане са отделени с портал от занималните. През първата половина на деня с децата се комуникира на немски, а следобяд на български. Направи ми впечатление, че много деца и от ДГ и от учениците говорят помежду си на немски. ДГ работи от септември до юни, почива също и през зимната и пролетната ваканции. Предлага транспорт.

Мислех да си замълча, ама на....Та за "Пламъче" -...

Защо да си мълчиш? Нали точно това е идеята да споделим лични впечатления и да обменим информация

# 32
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 742
Браво на Lady Charm и Liorena   bouquet  Страхотна работа!
Ще следя темата с интерес, че аз съм на тази вълна в момента  Grinning

# 33
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 742
Ежко Бежко
Там пък не ходих, тъй като лятото щели да правят голям ремонт и било безмислено да гледам сега

Това означава ли че градината няма да работи през лятото?

Бояна
Къща на 3 етажа ...
За първи път чувам за тази градина, би ли ми дала координати, моля!

# 34
  • София
  • Мнения: 10 825

Това означава ли че градината няма да работи през лятото?
Едва ли ще работи по време на ремонта!


За първи път чувам за тази градина, би ли ми дала координати, моля!
ул. Ал. Пушкин 63
856 8586

# 35
  • Мнения: 771
Не мога да си редактирам първия пост newsm78
Тук ще напиша за Ерих Кестнер, моля модераторите да го добавят към първия ми пост Praynig


Това означава ли че градината няма да работи през лятото?
Едва ли ще работи по време на ремонта!


За първи път чувам за тази градина, би ли ми дала координати, моля!
ул. Ал. Пушкин 63
856 8586
Ерих Кестнер       Може ли да получа повече информация за педагози/директори/програма в Кестнер?
Градината е в един двор с училището (бивша държавна ДГ), но е с отделен вход и отделен двор за игра, т.е малките и учениците не се "мешат" много, което е хубаво - избягват се неприятни инциденти. Приемат се деца от 2 годишна възраст. Разделени са на 4 групи, като в първите 2 се приемат максимум 14 деца.  Имат големи занимални и стаите за спане са отделени с портал от занималните. През първата половина на деня с децата се комуникира на немски, а следобяд на български. Направи ми впечатление, че много деца и от ДГ и от учениците говорят помежду си на немски. ДГ работи от септември до юни, почива също и през зимната и пролетната ваканции. Предлага транспорт.

Мислех да си замълча, ама на....Та за "Пламъче" -...

Защо да си мълчиш? Нали точно това е идеята да споделим лични впечатления и да обменим информация

# 36
  • София
  • Мнения: 2 967
Понеже отделих време и обиколих всички частни детски градини, за които съм чувала, мисля че ще е хубаво да споделя това, което видях в тях с вас за да можете да се ориентирате по-лесно и да спестите малко време Sunglasses

Бояна
Къща на 3 етажа - на пръвия са групата на големите, на втория децата спят, на третия са малките. Лошо впечатление ми направи, че когато отидох ги малките бяха "курдисани" пред един стар телевизор електрон и зяпаха някакво филмче с ужасно прескачаща картина. Може да пускат телевизора един път седмично, но аз се паднах точно тогава. Нещо и директорката не ми допадна много. Имат мед. сестра. И май като цяло условията са добри. В съседна къща щеправят и ясла от септември. Имали са транспорт, но в момента няма желаещи за него.



За коя точно в Бояна говориш, защото има няколко частни ДГ?

# 37
  • Мнения: 1 922
Преместих го в друга градина, пак частна, пак в района - е, там го омагьосаха и там си изкара до предучилищна.
Може ли да ми кажеш къде е тази друга частна градина в Борово?

# 38
  • София
  • Мнения: 10 825

За коя точно в Бояна говориш, защото има няколко частни ДГ?

Говоря за градина, която се казва Бояна. По-горе съм писала адреса и телефона.

# 39
  • Мнения: 1 883

За коя точно в Бояна говориш, защото има няколко частни ДГ?

Говоря за градина, която се казва Бояна. По-горе съм писала адреса и телефона.

Ако имаш координати на другите градини , моля за такива   bouquet

# 40
  • София
  • Мнения: 10 825
Ако имаш координати на другите градини , моля за такива   bouquet

По-горе в темата Лиорена ме е отменила и е дала линкове към всички детски градини от темата

# 41
  • В офиса
  • Мнения: 4 019
Прекрасна тема. Ако някой направи такава и за училищата.

Чуден Свят и Wonder World
И двете в Драгалевци (Иса, не си права колко далече е българската - стига се за едно и също време до двете). Wonder World е в нова, голяма къща с голям двор и много цветя (преместиха се това лято) На децата се говори само на английски.
Да допълня Иса с инфото (личен опит само с Чуден Свят, за Wonder World не гарантирам достоверност)
Децата са в групи според възрастта, т.е. общо 4-5 групи. В група са по около 10-тина. Имат отделни помещения за сън. Работят на кабинетна система, т.е. имат кабинети по рисуване, природа, математика, български. Имат и кът за игра, куклена къща, ала-бала. Всеки месец освен меню, се получава програма по дни на планираните заниятия в месеца. Всяка седмица за големите и всеки ден за малките се пишат рапорт шийтове, в които се описва как се е чувствало детето и какво ново е научило (за малките и колко е яло, пикало и спало). Има и набор от стандартни въпроси за социалното развитие и уменията, на които се отговаря само с чекове - често, средно, рядко. Почиват само на официалните празници. Ако детето отсъства, за тези дни се плаща 50% такса. Има транспорт. Децата се водят веднъж в седмицата на плуване (+ тенис за по-големите), и пак веднъж в седмицата в двореца на децата - там имат 'часове' по гимнастика, легозала и природа. Лятото по 1 седмица в месеца са на Витоша, зимата пак по 1 седмица на ски (пак на Витоша)
Нямат телевизор.
В българската имат всеки ден английски, 3 пъти в седмицата музика и толкова танци. Преподавателите по музика и танци са приходящи. Има постоянно мед. сестра и жива охрана. Също на разположение на 2-те градини и училището има лекар.
Дворът на българската не е най-доброто, което сме виждали. Но не е и най-лошото. Често ги извеждат навън.
Позитивен подход при възпитанието. Няма наказания и заплахи. Награждават ги със стикери, или картинки за оцветяване Simple Smile
В българската няма предучилищна група. Мисля, че предучилищна има само в училището.

# 42
  • Мнения: 1 427
Ще помоля модовете да заковат тази тема-информацията е изключително ценна, и би помогнала на много родители! Peace

# 43
  • Мнения: 7 821
Съжалявам, но не могат да се заковат всички хубави и полезни теми - те са доста. И така при отваряне на страницата на форума голяма част е заета от заковани теми. Даже мислех да откача част от тях.
Темата е включена в Библиотечната за градините, има и търсачка.
Поздрави,
Ели

# 44
  • Мнения: 1 101
Първо, благодаря на авторката на темата за полезната информация, която ни предостави   bouquet
След което искам да попитам някои има ли информация за ЧДГ "Мария Монтесори" в Горна Баня  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт