Малък сечко вън царува, ЮНЧО у дома лудува

  • 10 691
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 234
Привет, мамета Hug!
НЕ помня от кога не съм ви чела. ПРез последния месец толкова ми се струпа, че не занм къде се намирам. КАто се въранхме от БГ ми трябваха 10 дни да оправя на детето съня...и аха да се нсапим като хората нашата взе, че започна да вдига много висока температура, акто държи между 39 и 40,5 и с лек обрив по тялото. Звъня по разни доктори, а всеки само казва давайте Тиленол. НА 5-ия ден вече ядосана отивам в болницата, преглеждат беба, вземат и урина с катетър и ми казват нищо му ням ана детето. ПРибирам се и отново се започва рев, безсъние...на следващия ден при друг доктор. Правят и рентгенова снимка, вземат и кръв от веанта, при което и посиниха и двете ръчички и накрая установяват бронхит. ПРибираме се ние с много силен антибиотик и още преди да съм го дала лекия обрив се пръсва по цялото тяло и стява ярко червен. Аз  #Crazy вече не знам къде да отида и какво да питам. Уморих се от доктори, от лекарств, от безсънието и плачът на беба. Не знам шарка ли имаме, алергия ли показахме...никой нищо не ми казва. Дори снимката от рентгена не ми показаха. Ето...да не си помислите, че в АМерика е по-различно от БГ и това при условие , че детето ми ходи в най голямата и скъпа болница (защото 1-та годинка му е безплатно).
РЕжим на хранене и на спане вече нито аз, нито тя има.
Все си повтарях, че ще вляза само да почерпя  Wine Glass , че днес ставаме на 7 месеца, пък то пак взех че си излях душичката. МОля ви ако някой е имал подобен случаи да ми пише, ако ли пък не...то не се натъжавайте от разказа ми, ами си мислете за нас с усмивка.
ЦЕлувки  bouquet!
Вие измислихте ли подарък по повод св. Валентин за любимия???

# 16
  • Мнения: 903
Добра вечер от мен  Stuck Out Tongue

26 направо съм потресена... мислех, че там, при вас, е различно и до сега съм чувала само хубави отзиви от познати относно вниманието към децата  #Crazy Стискам палци всичко да мине бързо и скоро да се похва;иш, че сте добре Simple Smile
Относно падаръка нямам идея, тъй като мъжо има тогава рожден ден и му стават 2 подаръка  smile3521, но ще измисля нещо пътешком  newsm10

Влизам да ви кажа  newsm24 Wine Glass newsm24 с чаша винце, че съм решила да отпусна края днес , защото ми идва в повече ...

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Пепитка,благодарност за темата  bouquet!Ще си позволя,обаче едно пожелание към теб-разписвай се по-често! Hug

Силве, ще взема да послушам съвета ти и ще се постарая да се разписвам по-чест, но не обещавам  Embarassed
Радвам се, че Божа е добре и сте си вече у дома.

Май доста неща съм изпуснала от миналата тема. Успях по диагонал да прочета, че има доста болнички. Пожелавам на всички скорошно оздравяване и скоро да не чуваме новини за болни дечица и мами. (и моя нещо подсмърча, а сега чувам на бейбифона, че покашля  Sad )

Корнелия, честит рожден ден на една огромна патерица. Бъди най-вече здрава и все така усмихната

Гледам интересни снимки показвате. Аз мисля казах в миналата тема, че сватбена не мога да покажа, тъй като  с милия не само  не сме правили сватба, а даже и не сме подписали  Sad

За снимки от младините ще разровя тези дни и ще публикувам някоя друга, а за сега ви пускам 2 детски:
http://pepina.hit.bg/Photo.jpg - тук съм с брат ми
http://pepina.hit.bg/Photo5klas.jpg - В СССР- 5 клас

И да издам, че на най-продуктивната дата 05.06.06 имаме родени не 8, а 9 бебета. Майката ми писа на лични да ги добавя и се надявам съвсем скоро да се представи и тук.


Май се пооля, което не е типично за мен.
Приятна вечер и много послушни бебчета  Hug


# 18
  • София
  • Мнения: 118
Здравейте мамчета!!!

Честит празник на всички месечинковци! Simple Smile
26 стискам палци бебчо да се оправи колкото се може по-бързо Praynig
liviana да ти е жив и здрав рожденика и много радости да ти носи! Simple Smile
Ние и днес пропуснахме разходката Cry Ники от вчера също е доста кисел.Вече имаме едно избило зъбче и сега можеби избива и второто. Преди Ники заспиваше самичък,а сега през минута влизам при него в стаята! Вечерта също се буди повечко и има фикс идеята да се обръща по коремче докато спи и се събужда с писък,аз го обръщам по гръб и така цяла вечер #CrazyДано по-бързо отмине този период и бебчо да си ми стане пак спокойничък!
А ето и от мен снимки от преди 2-3 години,където съм и с къса коса /другите трябва да ги сканирам/
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=100469
Целувки  bouquet

# 19
  • Мнения: 363
Честита ни нова темичка  bouquet
Пепитка Hug
Анитка, пробвах го този вариант с въпроса ,ама нъц Sick,както и да е вече съм с нов Ник,пък и да има разнообразие Peace
Честит рожден ден на баткото на Ливиана,да е здрав и послушен  bouquet
26,[/ какво си преживяла бе миличка,най-лошо е да не знаеш каво му има на детенце.От казаното от теб,такава висока Т ми се връзва с бронхит,но той на снимката се вижда,а и трябва да кашля бебка,наблюдавай я и я заведи ако трябва на още един лекар, Praynig бързо да се оправи малката
Валкирия , и Тея няма почти никакъв апетит,вчера за цял ден беше изпила 300гр АМ, като и го давах начесто и по малко за да избегна дехидратацията,днес на обед хапна около100гр пюре катоф и морков ,и сега преди да заспи изяде 100гр млако,това е!Да оздравеят бебките ,а пък апетита ще се върне!
Мъжо напира за компа,ако мога после ще намина пак Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 903
Айде и аз да се разпиша... мерси и на Пепи  bouquet.
Ние вече сме на проходилка и за два дена ми гръмна главата от всичките музички... движи се само назад и натиска всички копчета... и не спира да дрънка. То много музики , много нещо. Вече започнахме редовно с кухнята и съм много доволна.Кабранска , препоръчвам ти ги. Наистина е много вкусно , нищо че няма грам сол.
Това е за сега... лека и спокойна нощ. smile3507 lovekiss

# 21
  • София
  • Мнения: 1 750
Добра вечер, мили дами!

Много ми е тъжно като чета за болни бебчета, милите душици.
От сърце се моля да се справят бързо с болестта и да са свежи и енергични!  Praynig

26, кураж и вяра в доброто развитие на нещата, ти пожелавам! Бебка ще оздравее бързо, ще видиш! Усмихни се!  Hug

Ливиана, честит празник на момчето ти! Да е здрав и силен! И да се гордеете с него!
Янан, много сладурски снимки си пуснала Simple Smile
Пепи, ама много си скромна, я дай още снимки. И още веднъж поздрави за хубавата ни темичка!   bouquet

Емси, не си внушавай за ментата. За да има спирателен ефект знаеш ли колко мента трябва да изсмучеш. Споко, че може и от такива мисли да ти спре, а не от бонбонките. Пък и е нормално от болестта да намалее кърмата. И при мен беше така с летния вирус, но след ден-два нещата се нормализираха. Така ще е и при теб, сигурна съм! А на въпроса ти за АМ, до колкото съм чела Аптамила бил най-близко до майчината кърма. Не знам дали е така, но аз купувам от него и Ени си го пие с удоволствие (нищо че смърди ужасно).

Анди, аз не бих пуснала госпожицата си да пълзи по плочките - студено е ми се струва, пък и съм "малко" гнуслива и не мога да си представя детето да пълзи там, където ние стъпваме, ако ще и пет пъти на ден да мия. Ама аз съм си такава. Като гледах съседските деца как лятото лазеха по терасата, по която минаваха и котки и кучета, а после си лапаха ръцете и ми призляваше... Едва ли ще мога да опазя Ени от всички бактерии, но каквото зависи от мен ще направя.


Спокойна нощ! Изпращам ви силно витаминозни и енергични мисли за здраве!

# 22
  • Мнения: 235
  bouquet Здравейте маменца!
Аз съм новичка за вас, което хич не означава не ви чета, ама тайничко де....срам ме беше да се покажа Embarassed..шегувам се разбира се. По-сериозна съм в другия форум..., заради което не мога да смогна да пиша и тук, обаче не се стърпях :roll
Вуждам, че има болни бебенца... Пожелавам скоро да оздравеят милинките! И ние двете с Мариела сме болни. Отминаха вдиганията на температурата, обаче сега има кашлица и то доста гадна, постоянно кашля, особено тази вечер. Предните дни кашляше много малко, сега сякаш се задълбочава. Давам й един сироп Paidoterin и преди малко повърна и малкото количество мляко, което беше изпила Sad
Изобщо няма апетит милото ми дете Sad. На обяд с 42871875 зора яде пюрето.Вече сме на АМ от един месец. В началото си пиеше толкова, колкото трябва. Сега само сутрин си го изпива - 180мл/6 лъж. АМ, следобед изпива от 150 мляко половината, тази вечер от 150 изпи 60мл...направо ужас. Притеснявам се. Мъжа ми вика, че тя си знаела най-добре, ама аз не смятам, че това е нормално Sad
Роди се мънинка и още не може да навакса сякаш... Преди 15 дни беше 7 кг, което ми се струва малко Sad
Така като гледам от първия ми пост лъха само тъжно настроение. Съжалявам! Ама такива мисли са ми сега в главата.
Ще се опитвам да се включвам всеки ден тук Simple Smile Лека вечер на всички!

# 23
  • Мнения: 419
здравейте.и аз подкрепям 26,Америка не е по-добра от Сащ(просто е прехвалена).миличка дано скоро оздравейте.
за гърнето,аз я слагам от 6 месеца и малко и от тогава си акаме само там,и пишкаме(по принци п и в памперса пишка,но според мен се дължи че не я слагам постоянно.)
Пепи много хубава темичка.

# 24
  • Мнения: 419
извинявам се ,ама какво съм написала само:Америка не е по-добра от Сащ,имам в предвид Америка не е по-добра от България(дажже мисля че имаме много добри специалисти.тук обръщат внимание защото много пари се дават.(ако си без застраховка съум чувала че едно секцио е над 20 000 долара).поне в Чикаго ако си секцио на 2-3 ден те изписват,защото застраховката не ти покрива повече.Както и да е.целувки.

# 25
  • Мнения: 81
Добро утро и от нас, чак сега успявам да напиша нещо, че този вятър ни сдуха интернета и само можех да чета досега. Като се наканех да пиша  и страницата изчезваше.
Честита ни темичка много   bouquet  bouquet  bouquet за Пепита! Пепи много си сладка на тези снимки.
Изобщо всички снимки са много хубави, които сте пуснали и темичката се разведрява много.
На патерици и аз да честитя рождения ден на Корнелия с пожелание да е все така лъчезарна и много щастлива  newsm51. Също така РД на баткото на мама Ливиана, да е здрав, весел и много послушен  smile3525.
26, дано бебка оздравее по-скоро, стискам палци   bouquet. И разбира се и на останалите болни по скорошно оздравяване.
Ние консултацията този месец ще я пропуснем заради грипа. Иначе все още нямаме зъби. Боби се опитва да се изправи, но за сега застава само на коленца в леглото като се държи за решетката. Но май ще трябва да взема обиколници че постоянно се удря. Напоследък взе да си ляга по-късно- към 22 часа, но пък вечер почти не се буди. Да ви питам излизате ли навън в това време, то не е студено но много духа.
Лек ден от нас.

# 26
  • Мнения: 1 138
Добро утро и от нас wavey Днес пак е студ в София.
Гледам още никой не е сервирал кафенце та да предложа аз  food010 kaffeetrmker_2  и по една  cook(за мене само виртуално че....   261uu)
Пепи мерси за хубавата темичка, и аз се присъединявам към Сиска с пожелание да ни пишеш по-често newsm03
 welcome на новата ни мама Пенелопе. Дано малката принцеса оздравее по-бързо. Надявам се да се отчиташ честичко и при нас.
Да ви кажа подстигахме Вики, сега си има нова прическа (с бретонче го направи татко му, прилича ми на първокласник от едно време ако помните как ходехме на училище с подстригани косици hahaha е поне мене така ме подстригваха). За съжаление нямам  photo та да го изтипосам да го видите.
Да ви питам какво гърне сте купили, модел да ми кажете newsm78 че гледам имало даже гърнета столчета и се чудя какво да закупиме.
Лек и усмихнат  lovekiss Two Hearts

# 27
  • Мнения: 1 267
Добро утро с чаша кафе и от мен!   thumbsup

Добре дошли в юнската дружинка на Мариелка и  Пенелопе bouquet

Днес няма юнски месечковци, нали юни няма 31 число  Thinking
На всички родени на 31 - здраве и късмет!

На болничките - бързо оздравяване!    remybussi

Пепитка, чудесна си както винаги! Мерси!   bouquet

Муцунка, аз също съм чувала какво ли не за американската здравна система. Чудя се дали не се процедира така само към чужденците?

Таничка
, вземаш най-евтината проходилка. Не си струва инвестицията. Освен това смятам, че тази джаджа въобще не е стабилна и не си позволявам да оставям Стеф сам в нея. Слагам го в крайна нужда, като трябва да свърша нещо на бързо.

26, моля всичко лошо да свършва бързо  Hug

Яна ( Янан) Simple Smile  много си свежа с къса коса. Аз съм с 2 ръце за късата линия  Peace

Вчера бяхме на пазар с мъжО. От извесно време минахме на по здравословен начин на живот, с цел сваляне на кИлата. Купихме соево сирене и кашкавал, така извесното ТОФУ. Горещо го препоръчвам. Оризови макарони и спагети. Тях не мога да ги препоръчам , защото още не съм ги пробвала, но съдържат доста по - пълноценни съставки. За 1 седмица съм минус 1 кг. Скоро иде пролет... така-че подготовка си трябва.

Табби, на снимките разпознах Резово, нали? Едно от най-любимите ми места  Simple Smile

Относно пюретата на SUNVAL , наистина са хубави, но от към разнообразие куцат малко.

дойде време за сутрешен сън Simple Smile

хубав ден от мен    bouquet




# 28
  • Мнения: 3 092
Здравейте милички и от нас !
 София е наистина мразовита днес , но поне има слънце.Пожелавам на болничките мами и бебоци да оздравяват. HugНашият тати в понеделник отиде на работа и се върна зле.Каза че дробовете го болят като диша , снимаха го в белодробна болница и се оказа че са "хванали " съвсем в началото  една пневмония , която била следствие от грипа.Тази Нова година започна с какви ли не неудачи при нас , дано поне да продължи щастливо. Praynig
26 мила нямам думи . Rolling EyesДано бързо се оправи детенце .
Пепи - темичката е прекрасна както винаги.Едно благодаря от мен и по-често да пишеш.
Нана кашля , има сополи , лекува се ...омръзна ми , до смърт се изтощих с мойте мили болнички че като няма кой да помага е така .Но пък кой е казал че цената на свободата е ниска Wink

# 29
  • Мнения: 1 267
Но пък кой е казал че цената на свободата е ниска Wink

Вили, ти си мъжко момиче  Hug Стискам палци за Наниния татко  Wink Той пък трябва да е истински мъж, при такава жена, какъв друг ще да е  Peace

Общи условия

Активация на акаунт