МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 19

  • 19 626
  • 407
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 113
Loly1, ние направихме разширена спермограма с ДНК фрагментация в IVF Sofia по препоръка на д-р Кацаров, за други места нямам впечатление. Предишната ни беше в Афродита, разширена без ДНК фрагментация.

Чакаме резултатите от втората спермограма днес, но почти сигурно ще се насочваме към инвитро, все пак се надявам на приемливи доколкото е възможно резултати...

# 46
  • Мнения: 285
Благодаря ви за мненията. И ние не бяхме сигурни къде първоначално да направим спермограмата, както и каква точно да пуснем.
Като мъжът ми обсъди с д-р Кацаров проблема, ще видим дали ще му назначи втора. Сегашните показатели хич не са добри.

# 47
  • Мнения: 119
Здравейте, момичета. Мъжът ми си направи нова спермограма след половин година прием на добавки и добрата новина е, че морфологията се е повишила от 1 на 3 %. Като цяло обемът се е понижил, но пък подвижността се е повишила. Има промяна в ph, повишено е, не знам това дали има значение... Като цяло ми се вижда някаква положителна промяна, дано донесе до желания резултат.  С такава спермограма възможно ли е естествено забременяване? Утре сме при репродуктивната за коментар и на моите изследвания...

# 48
  • Мнения: 60
Здравейте дами, след 10 месеца опити мъжът ми си пусна спермограма, дали ще може да ми я разчетете?

# 49
  • Мнения: 79
Здравейте дами, след 10 месеца опити мъжът ми си пусна спермограма, дали ще може да ми я разчетете?

На мен ми изглежда чудесна!

Здравейте, момичета. Мъжът ми си направи нова спермограма след половин година прием на добавки и добрата новина е, че морфологията се е повишила от 1 на 3 %. Като цяло обемът се е понижил, но пък подвижността се е повишила. Има промяна в ph, повишено е, не знам това дали има значение... Като цяло ми се вижда някаква положителна промяна, дано донесе до желания резултат.  С такава спермограма възможно ли е естествено забременяване? Утре сме при репродуктивната за коментар и на моите изследвания...

Не съм специалист, но при нас морфологията е 5%, но за сметка на това подвижните от тип а са ни 10% (>25%) а+b са ни 31% (>50%), а обща подвижност имаме 44% (>60%)
Вие имате доста хубава подвижност.
Ще се надяваме на естествена бременност + надежда, че след операцията за варикоцеле нещо ще се подобри.

Последна редакция: чт, 26 окт 2023, 15:25 от purple_heart

# 50
  • Мнения: 119
Purple heart за пръв път виждаме толкова добра подвижност. Това е трета спермограма от този януари. Не знам дали да се надявам вече. Мъжът ми не е с варикоцеле, но беше до миналия май на имуносупресорна терапия заради автоимуннозаболяване,  отделно преди 10 години е лекуван с радиоактивен йод заради карцином  и тази спремограма е в такъв вид в последствие на тези медикаменти. Надявам се все пак  всички добавки най-накрая да имаме резултат. Ще видим и нашата лекарка какво ще каже.

# 51
  • Мнения: 79
В България не знаят как да лекуват мъжкия инфертилитет.Не казват какви изследвания да се пуснат и хората се лутат, и на своя глава пускат изследвания.Защо само при жените има лекуване?

# 52
  • Мнения: 79
Purple heart за пръв път виждаме толкова добра подвижност. Това е трета спермограма от този януари. Не знам дали да се надявам вече. Мъжът ми не е с варикоцеле, но беше до миналия май на имуносупресорна терапия заради автоимуннозаболяване,  отделно преди 10 години е лекуван с радиоактивен йод заради карцином  и тази спремограма е в такъв вид в последствие на тези медикаменти. Надявам се все пак  всички добавки най-накрая да имаме резултат. Ще видим и нашата лекарка какво ще каже.

Стискам ви всички палци!!!

В България не знаят как да лекуват мъжкия инфертилитет.Не казват какви изследвания да се пуснат и хората се лутат, и на своя глава пускат изследвания.Защо само при жените има лекуване?

Аз се чудех същото преди седмица. Как може да има толкова гинекологични кабинети, изисквания, изследвания, задължителни прегледи за жените, а за мъжете не се коментира.
Спомням си първия път като бях на ехограф и колко малка съм била, притеснявала съм се, а след това при прегледите още повече. Но знаеш, че трябва и отиваш!
Някой ден ако имам син, ще го заведа на лекар в пубертета поне да видят дали се развива добре. Повечето мъже разбират за варикоцеле или хормонални отклонения например като видят лошата спермограма след месеци опити и отидат на лекар.
Вече има все повече двойки с мъжки фактор и не знам защо се подценява всичко...

# 53
  • Мнения: 912
Gery, страхотни новини! Браво на ТМ за усилията и нека бъде много здрав занапред, много хубава е спермограмата. Откъм мъжки фактор съвсем спокойно може да си стане спонтаннта бременност.

Winter, по-перфеткна не знам дали може да е спермограмата Wink .

Успех момичета! Докторите не знам дали ще обърнат внимание на мъжкия фактор, но вие добре се справяте.

# 54
  • Мнения: 119
Благодаря, момичета Wink стискам палци и на вас и най-вече никакво предаване Simple Smile сигурна съм, че нашите малки чудеса си ни чакат някъде, някога ...дано да се случат по-скоро...

# 55
  • Мнения: 649
Здравейте, момичета. Мъжът ми си направи нова спермограма след половин година прием на добавки и добрата новина е, че морфологията се е повишила от 1 на 3 %. Като цяло обемът се е понижил, но пък подвижността се е повишила. Има промяна в ph, повишено е, не знам това дали има значение... Като цяло ми се вижда някаква положителна промяна, дано донесе до желания резултат.  С такава спермограма възможно ли е естествено забременяване? Утре сме при репродуктивната за коментар и на моите изследвания...

На мен ми изглежда супер тази спермограма, не виждам причина да не се получи Hug Теб какво те притеснява в случая?

# 56
  • Мнения: 119
3 % морфология ме притесняват и това, че няма краен резултат.  Април месец излезе спермограма с 1 % морфология и доста по-ниска подвижност.  Като добавим и възрастта ни - 37 и 38 съответно и  времето - вече година стана, откакто правим опити... Както писах и по-горе и двамата с ММ имаме и допълнителни здравословни проблеми, хронични заболявания, но не се предаваме... Но след всички обнадеждаващи думи, съм по-положително настроена Simple Smile Hug

# 57
  • Мнения: 23
В България не знаят как да лекуват мъжкия инфертилитет.Не казват какви изследвания да се пуснат и хората се лутат, и на своя глава пускат изследвания.Защо само при жените има лекуване?
Не само, че не знаят, но имайте впредвид, че при спермограмите ин витро клиниките нарочно занижават резултатите, за да всяват смут и така за много двойки започва едно лутане и ходене по мъките. Не забравяйте, че спокойствието и положителната нагласа са не малко определящ фактор за правилно функциониране на организма като цяло. Ние лично вече година и половина вървим по този трънлив път, като прибавим и въпросите на познати “хайде няма ли да имате деца?”, тъй като не е много ок да кажеш на целия свят, че имаш проблем(въпрос на гледна точка , според мен темата е малко табу, добре, че е форума да се образоваме една друга, но апелирам хората, които не са успели някъде дали тук или в Турция да споделят, за да може всяка една двойка да вземе информирано решение какво да предприеме. Ясно е, че всеки хвали мястото,където е успял. Смятам, че трябва да пишат и неуспелите. Ние сме с тежък мъжки фактор - Сертоли синдром и никъде не се намира специалист или някой който му се занимава да изясни причината за проблема, по-лесно е да кажеш избери си донор от каталога..Жалко е, че няма спецалисти дори и да си готов да си платиш отново на никой не му се занимава…

# 58
  • Мнения: 79
Искра 943 Не сте длъжна да се обяснявате на всеки за децата ,контрирайте такива коментари.Хората трябва да се научат да не си навират носа ,където не трябва .Това са лични въпроси ,които касаят само една двойка.Хората си чешат езиците и са доста нетактични .

# 59
  • Мнения: 113
Момичета, излязоха и резултатите от втората ни спермограма:

Морфология - 4%
Концентрация в мл - 12 млн/мл
Общо подвижни - 39%
С нарушена ДНК фрагментация - 15.6%

Честно казано съм много изненадана, тъй като морфологията преди месец беше 0.5%. ММ има претърпяна операция като дете във връзка с крипторхизъм и от там се обясниха според лекарите влошените резултати. От 1 месец е на терапия Кломифен + Полукс Форте, не вярвам това да е повлияло резултата.

Общи условия

Активация на акаунт