МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 19

  • 19 626
  • 407
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 952
Момичета, знаете ли добър доктор, може би ендокринолог, който да пусне на ММ полови хормони и евентуално да види дали там има някакви проблеми. Чух че на някои мъже са им пускани Инхибин, ЛХ, ФСХ, а ние две години се мотаем с мъжки фактор по инвитро и нито един доктор не му е назначил изследвания, вкл и в Турция. Там пък беше най-голямото фиаско, не си губете времето. На мъжете внимание не обръщат. Но ми се иска да видим как са му хормоните, ако трябва да му назначи нещо (четох че на някои мъже се дава Клостилбегит), разбира се само с предписание от доктор и това ни е последната надежда. Явно ние се движим отзад напред, но просто съм обезверена вече. Ние сме от София, но няма значение къде е доктора, ако трябва и в друг град ще отидем.

# 16
  • Мнения: 912
Въпреки че не е ендокринолог, при нас Кацаров назначи на ММ хормони и му изписа Клостилбегит заради нисък тестостерон. Иначе покрай моите Хашимото истории съм чувала, че Начев е много добър, но не знам дали се справя добре с мъжки инфертилитет.

# 17
  • Мнения: 1 130
Д-р Кондов в Надежда назначи на мъжа ми тези (само ТСХ и фт4 аз го накарах да си пусне допълнително):

Не сме ги обсъждали още и не мога да дам мнение за разчитането от него. Д-р Бъчваров в Щерев навремето също му беше пуснал основните полови + ТСХ, но както и преди съм писала тогава не попаднахме на читав ендокринолог, който да обърне внимание на високото ТСХ.

# 18
  • Мнения: 116
Момичета, тези добавки за ММ добри ли са?

# 19
  • Мнения: 138
Момичета, тези добавки за ММ добри ли са?

Моят мъж ги пие. Предписа му ги д-р Кацаров и каза че има шанс за подобрение към 20%, защото сме и със установено варикоцеле, но за момента отказахме операция. Все още не сме правили спермограма за да видиме дали има подобрение..

# 20
  • Мнения: 116
Didkaa_17, много благодаря за отговора Blush


quote author=Didkaa_17 link=topic=1598064.msg47106586#msg47106586 date=1698087228]
Момичета, тези добавки за ММ добри ли са?

Моят мъж ги пие. Предписа му ги д-р Кацаров и каза че има шанс за подобрение към 20%, защото сме и със установено варикоцеле, но за момента отказахме операция. Все още не сме правили спермограма за да видиме дали има подобрение..
[/quote]

# 21
  • Мнения: 104
Моят мъж ги пи и доведоха до леко подобрение на фрагментацията (повторихме спермограмата след 3 месеца прием).
По състав са много сходни на добавките на Стаменов в Надежда, но са по-ниско дозирани и честно казано по-лесни за прием - не гълташ по две шепи хапчета на ден. Когато отидохме на консултация в Надежда, мъжът ми вече пиеше Ортомол и ни казаха, че можем да ги продължим и че са добри.

# 22
  • Мнения: 359
Момичета аз съм А- мъжа ми Б+ кръвни групи , да се безпокоя ли , чета за някакъв резус фактор , но не разбирам много и само се шашкам .

# 23
  • Мнения: 116
anieste, тези добавки на Стаменов продават ли се свободно или тпй на място в Надежда ги продава. Благодаря


quote author=anieste link=topic=1598064.msg47107116#msg47107116 date=1698091210]
Моят мъж ги пи и доведоха до леко подобрение на фрагментацията (повторихме спермограмата след 3 месеца прием).
По състав са много сходни на добавките на Стаменов в Надежда, но са по-ниско дозирани и честно казано по-лесни за прием - не гълташ по две шепи хапчета на ден. Когато отидохме на консултация в Надежда, мъжът ми вече пиеше Ортомол и ни казаха, че можем да ги продължим и че са добри.
[/quote]

# 24
  • Мнения: 104
Не се продават свободно - само в Надежда могат да се закупят и като цена излизат малко по-скъпи от Ортомол, но горе долу същото.
Но доктор Стаменов сам ни каза, че може Ортомол да продължи да взима мъжът ми, щом ги имаме така или иначе, няма нужда от неговите добавки.. той все пак реши да ги пробва, защото повече от година взимаше Ортомол. От двете имаше положителен ефект, но спермограмата не стана перфектна - предполагам защото не си промени другите навици (застояване, пушене, топли вани…). Но при нас беше ясно, че нещата клонят към инвитро, та засега се молим все някой от ембрионите ни да се хване..

# 25
  • Мнения: 116
Благодаря, anieste, пожелавам ви успех Simple Smile

Не се продават свободно - само в Надежда могат да се закупят и като цена излизат малко по-скъпи от Ортомол, но горе долу същото.
Но доктор Стаменов сам ни каза, че може Ортомол да продължи да взима мъжът ми, щом ги имаме така или иначе, няма нужда от неговите добавки.. той все пак реши да ги пробва, защото повече от година взимаше Ортомол. От двете имаше положителен ефект, но спермограмата не стана перфектна - предполагам защото не си промени другите навици (застояване, пушене, топли вани…). Но при нас беше ясно, че нещата клонят към инвитро, та засега се молим все някой от ембрионите ни да се хване..

# 26
  • Мнения: 34
Момичета, тези добавки за ММ добри ли са?

Моят мъж ги пие. Предписа му ги д-р Кацаров и каза че има шанс за подобрение към 20%, защото сме и със установено варикоцеле, но за момента отказахме операция. Все още не сме правили спермограма за да видиме дали има подобрение..

Здравейте, не знам защо сте отказали операция за сега, това си е ваше решение , всеки има право на избор, ако сте млади разбира се може и може да чакате, не пречи да опитвате и без да е опериран. Просто съм чела много и знам, че ако имате открито варикоцеле, без да е опериран и да пие добавки , просто си давате парите на вятъра и  подобрението в морфологията и като цяло в спермограмата, не би бил кой знае какъв, да не кажа, че може и да е никакво подобрение.. ММ е опериран в началото на годината, дори не се замислихме, понеже силно искахме да имаме дете и всичко останало не ни интересуваше. Варикоцелето предполагам знаете , разширени вени на тестиса или на двата в по лошия случай. Дано при вас е поне на единия. При което тези вени пречат и в следствие на тях сперматозоидите са дефектни и в повечето случаи най вече с главични дефекти, което е много много минимален шанс за нормално забременяване. Разбира се аз не знам каква ви е морфологията, ако искате може да споделите колко % е . Ако е 4 или над 4% разбира се има по голям шанс за нормално забременяване и без операция, така че това си е ваш избор.
Поздрави и стискам палци да греша и все пак да има подобрение в спермограмата, а съвсем скоро да имате и положителни резултати.

# 27
  • Мнения: 23
Момичета аз съм А- мъжа ми Б+ кръвни групи , да се безпокоя ли , чета за някакъв резус фактор , но не разбирам много и само се шашкам .
не се притеснявай науката е толкова напред вече, че това не е повод за притеснение и при нас е така аз съм с резус фактор отрицателен, при евентуална бременност тогава се правят кръвно изследвания за групата на плода.

# 28
  • Мнения: 138
Момичета, тези добавки за ММ добри ли са?

Моят мъж ги пие. Предписа му ги д-р Кацаров и каза че има шанс за подобрение към 20%, защото сме и със установено варикоцеле, но за момента отказахме операция. Все още не сме правили спермограма за да видиме дали има подобрение..

Здравейте, не знам защо сте отказали операция за сега, това си е ваше решение , всеки има право на избор, ако сте млади разбира се може и може да чакате, не пречи да опитвате и без да е опериран. Просто съм чела много и знам, че ако имате открито варикоцеле, без да е опериран и да пие добавки , просто си давате парите на вятъра и  подобрението в морфологията и като цяло в спермограмата, не би бил кой знае какъв, да не кажа, че може и да е никакво подобрение.. ММ е опериран в началото на годината, дори не се замислихме, понеже силно искахме да имаме дете и всичко останало не ни интересуваше. Варикоцелето предполагам знаете , разширени вени на тестиса или на двата в по лошия случай. Дано при вас е поне на единия. При което тези вени пречат и в следствие на тях сперматозоидите са дефектни и в повечето случаи най вече с главични дефекти, което е много много минимален шанс за нормално забременяване. Разбира се аз не знам каква ви е морфологията, ако искате може да споделите колко % е . Ако е 4 или над 4% разбира се има по голям шанс за нормално забременяване и без операция, така че това си е ваш избор.
Поздрави и стискам палци да греша и все пак да има подобрение в спермограмата, а съвсем скоро да имате и положителни резултати.

Здравейте! Отказахме операцията понеже така или иначе правиме инвитро опити понеже аз имам запушени тръби. Под 30 години сме и за момента решихме да пробваме само с добавките и ако не се получи този опит тогава ще мислиме за операция. По принцип подвижността и броя са ни добре, а морфологията е 1%, което не е много добре, но вярвам, че с ICSI оплождане ще успеем. ДНК фрагментацията също ни е добра 11%. А варикоцелето е от 2-ра степен на левия тестис. Та затова решихме първо да направиме опит и след това да мислиме за операция ако евентуално  не стане..

# 29
  • Мнения: 79
Скрит текст:
Момичета, тези добавки за ММ добри ли са?

Моят мъж ги пие. Предписа му ги д-р Кацаров и каза че има шанс за подобрение към 20%, защото сме и със установено варикоцеле, но за момента отказахме операция. Все още не сме правили спермограма за да видиме дали има подобрение..

Здравейте, не знам защо сте отказали операция за сега, това си е ваше решение , всеки има право на избор, ако сте млади разбира се може и може да чакате, не пречи да опитвате и без да е опериран. Просто съм чела много и знам, че ако имате открито варикоцеле, без да е опериран и да пие добавки , просто си давате парите на вятъра и  подобрението в морфологията и като цяло в спермограмата, не би бил кой знае какъв, да не кажа, че може и да е никакво подобрение.. ММ е опериран в началото на годината, дори не се замислихме, понеже силно искахме да имаме дете и всичко останало не ни интересуваше. Варикоцелето предполагам знаете , разширени вени на тестиса или на двата в по лошия случай. Дано при вас е поне на единия. При което тези вени пречат и в следствие на тях сперматозоидите са дефектни и в повечето случаи най вече с главични дефекти, което е много много минимален шанс за нормално забременяване. Разбира се аз не знам каква ви е морфологията, ако искате може да споделите колко % е . Ако е 4 или над 4% разбира се има по голям шанс за нормално забременяване и без операция, така че това си е ваш избор.
Поздрави и стискам палци да греша и все пак да има подобрение в спермограмата, а съвсем скоро да имате и положителни резултати.

Здравей! И ние сме месец и половина след операция. При вас имаше ли подобрение?

Общи условия

Активация на акаунт