Клиника Афродита - доволни настоящи и бъдещи майки (7)

  • 38 563
  • 700
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 239
Здравейте,
Влизам с въпрос към вас, тъй като от няколко дни съм доста объркана и не знам какво да правя, а време няма. Пациент съм на д-р Калчев, който ни насочи към Малинов за инвитро. Получих заповедта в понеделник и чакам да ми дойде за да отидем на първи преглед и да видим каква ще е процедурата. До сега не съм имала среща с доктора. Прочетох обаче не толкова окуражаващи мнения за клиниката. Разбира се има както отрицателни, така и положителни. Почвам да се замислям да сменяме клиниката преди изобщо да сме започнали процедура, обаче имам ли време? Трябва да ми дойде в петък другата седмица а в Афродита едва ли бих могла да си запиша час, а не ми се мака до другия месец. Моля, за съвети и някакво напътствие, защото май се отчаях. Проблема е, че нямаме и много време з а много процедури, тъй като през м.май правя преломната за фонда възраст. Благодаря предварителна на всички отзовали се на молбата ми!🌺

# 46
  • Мнения: 1 114
Здравейте,
Влизам с въпрос към вас, тъй като от няколко дни съм доста объркана и не знам какво да правя, а време няма. Пациент съм на д-р Калчев, който ни насочи към Малинов за инвитро. Получих заповедта в понеделник и чакам да ми дойде за да отидем на първи преглед и да видим каква ще е процедурата. До сега не съм имала среща с доктора. Прочетох обаче не толкова окуражаващи мнения за клиниката. Разбира се има както отрицателни, така и положителни. Почвам да се замислям да сменяме клиниката преди изобщо да сме започнали процедура, обаче имам ли време? Трябва да ми дойде в петък другата седмица а в Афродита едва ли бих могла да си запиша час, а не ми се мака до другия месец. Моля, за съвети и някакво напътствие, защото май се отчаях. Проблема е, че нямаме и много време з а много процедури, тъй като през м.май правя преломната за фонда възраст. Благодаря предварителна на всички отзовали се на молбата ми!🌺
[/quote

Няма как да смените клиниката с тази заповед. Трябва да се обадите в ЦАР и да кажете, че искате да смените клиниката плюс доктор Станулов няма как да ви поеме толкова бързо, защото има и други пациенти. Това е моето мнение. Обадете се все пак в ЦАР и Афродита

# 47
  • София
  • Мнения: 11 571
Отзивите за Малинов не са особено добри, но пък Станулов няма часове обикновено два месеца напред. Можеш да си запишеш час при него и през това време да направиш опит в Малинов. Ако е неуспешен, може после да решаваш вече втори къде да е.

Заповед се сменя лесно, продаваш молба и на следващия съвет, следващия месец ще я разгледат, но в твоя случай трябва да си решиш има ли смисъл да чакаш.

Междувременно си пусни изследвания за тромбофилия, ако нямаш.

# 48
  • Мнения: 239
В общи линии май нямам много голям избор така като ви чета. 🙄 Мислех, че ако не е започната процедура е по-лесна смяната, но уви май не е така.

# 49
  • София
  • Мнения: 11 571
Тя смяната е лесна, може да се пусне още днес и ще мине на това събрание т.е. до края на месеца ще е при теб новата. Само, че трябва да видиш ще има ли той часове и заслужава ли си да чакаш. Ако има за средата на декември, после са празници и може да не може да започнете преди януари.

По принцип логиката е обратната, човек първо се вижда с лекаря, преценява неговият ли е, съответно и той казва какви са шансовете и дали да се направи нещо друго и тогава се кандидатства. Самото кандидатстване е бързо. При вас явно нямате време и се налага на сляпо.

# 50
  • Мнения: 239
Ами ние бяхме насочени както казах от лекаря при който ходя. Не съм запозната с процедурата и това как се случват нещата. Както и да е. Звъннах на Афродита, но много ще се проточи във времето и ще загубя повече от два месеца. Иначе бяха много любезни, дори щяха да ме вмъкнат за началото на декември, но проблема беше смяната на заповедта. Ще се настроя позитивно сега за да не предизвиквам лоши емоции и негативни нагласи.🙂 Ако се наложи да повтаряме ще сменя клиниката и ще действаме бързо. Ако някой е правил това след това първи опит може ли да каже дали се кандидатства отново с документи към Фонда? Късмет на всички.🍀🌺

# 51
  • София
  • Мнения: 1 155
Да си дам непоискания съвет на база скорошен опит с друг лекар.

Имах много големи очаквания към определен лекар. Не бях на себе си от вълнение. Исках всичко да правим във центъра, където работи той. И това го бях решила след първото посещение. Много се бях засилила... И то какво стана, пълен провал и разочарование, че избързах.

С това искам да обясня, че първо трябва да видиш най-малкото лекаря. След това другото.

# 52
  • Мнения: 239
Разбирам и съм съгласна, но не знаех, че така ще се развият нещата.🙄

# 53
  • Мнения: 113
От аптеки Ремедиум.
Момичета, откъде се снабдявате с Prolutex?

# 54
  • Мнения: 388
В общи линии май нямам много голям избор така като ви чета. 🙄 Мислех, че ако не е започната процедура е по-лесна смяната, но уви май не е така.

Здравей, и аз да си дам непоискан съвет. В предвид, че си на 42 г. (предполагам), се настрой, че д-р Станулов няма да е много очарован, а пък ако си с намален яйчников резерв и правиш по 1-2 фоликула в яйчник още по-зле. Така, че преди да си сменяш заповедта, по-добре отиди на консултация с него. Бях по-млада от теб, когато ме попари, че шансовете ми са нищожни и едва ли не да си търся друг лекар. За този срок, който имаш, аз успях да реализирам една заповед на стимулиран цикъл и една заповед на естествен цикъл, където за 4 месеца (аз успях за 5 месеца) да съберем 4 ембриона. Имам общо три инвитро процедури в Афродита. За съжаление, неуспешни.

Последна редакция: чт, 02 ное 2023, 17:33 от Book_79

# 55
  • София
  • Мнения: 1 687
Здравейте, имаме едно дете на 2 години и 2 месеца с помощта на доктор Станулов и имаме 1 замразен ембрион. За трансфер на ембрионът кои изследвания от списъкът трябва да се направят от мен и мъжа ми?

За ЗЕТ не правете предварително изследвания. Обадете се за запазване на час, като съобразите да е поне седмица-две преди цикъл, за да са ви готови изследванията до цикъл и щом ви дойде - да стартирате. Успех!

# 56
  • Мнения: 239
В общи линии май нямам много голям избор така като ви чета. 🙄 Мислех, че ако не е започната процедура е по-лесна смяната, но уви май не е така.

Здравей, и аз да си дам непоискан съвет. В предвид, че си на 42 г. (предполагам), се настрой, че д-р Станулов няма да е много очарован, а пък ако си с намален яйчников резерв и правиш по 1-2 фоликула в яйчник още по-зле. Така, че преди да си сменяш заповедта, по-добре отиди на консултация с него. Бях по-млада от теб, когато ме попари, че шансовете ми са нищожни и едва ли не да си търся друг лекар. За този срок, който имаш, аз успях да реализирам една заповед на стимулиран цикъл и една заповед на естествен цикъл, където за 4 месеца (аз успях за 5 месеца) да съберем 4 ембриона и направих две инвитро процедури. За съжаление, неуспешни.

Благодаря ти!🌺

# 57
  • Мнения: 38
Здравейте, към момичетата със СПКЯ и нередовен цикъл-винаги ли си идва на време след стимулация и как протича ЗЕТ при нередовен цикъл.Защото ако го чакам може и 3-4 месеца да си минат!

# 58
  • София
  • Мнения: 11 571
Имаш ли утрогестан след пункция? При мен си дойде след спирането му, а за ЗЕТ просто не се прави на естествен, когато не може, а се пие естрофем, има фалшива овулация така и горе-долу на 19 ден се прави ЗЕТ.

Последна редакция: пт, 03 ное 2023, 15:06 от Niya-

# 59
  • Мнения: 38
Пункцията ми е в понеделник. Не знам какво ще ми предпишат.Доктора каза, че ще започнем подготовка за ЗЕТ след около 2 седмици ама не разбрах защо точно тогава.

Общи условия

Активация на акаунт