Клиника Афродита - доволни настоящи и бъдещи майки (7)

  • 38 529
  • 700
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 306
AfterShock_2023, сега вече става по-ясно.
Моят съвет е щом си вземете заповедта да му се обадите, защото така сте се разбрали, за да уточните как ще процедирате. Нашата уговорка беше да се чуем, след като се възстановя от хистероскопията. В разговора уточнихме кой ще е протоколът. На по-следващия ден сутринта бях при него, тъй като аз му звъннах на 1-ви ден от МЦ. Пусна изследвания, прегледа ме. Вечерта пак бях в клиниката, за да изкоментираме изследванията, лекарствата- взех ги и започнахме.
Микробиология и вирусология не помня кога ги пуснахме, мисля, че на следващия преглед, а на по-следващ ПКК и т.н, но те са за пункцията.
Успех и действайте смело! Тук сме- ще помагаме, както можем.

# 16
  • Мнения: 94
Lemon Blossom, Lemon Blossom,
Много ви благодаря за съдействието.
Д-р Станулов ми се обади в 19часа още от клиниката и ни извика днес в 8 в клиниката (честно казано не знам как издържа с тази програма). Пусна изследвания, прегледа ме и ако всичко е в норма утре започваме къс протокол на 2-ри ден от МЦ.

П.С. извинявам се за глупавите въпроси, но ни е първи опит и някак нещата се случиха доста бързо, за да имам достатъчно време за да се ориентирам.

# 17
  • Мнения: 306
Няма глупав въпрос, има незададен.
Радвам се много! И аз не знам как издържа, а ме е викал и в събота!
И на нас ни беше първи опит и аз не знаех къде се намирам, обаче питах.

# 18
  • Мнения: X
Към момичетата, които са минали дълъг протокол:
Само една инжекция ли се поставя в предходния цикъл или и там се бият всеки ден?(блок инжекцията)
До сега съм била само на къс протокол и много се притеснявам за дългия.
Звучи ми страшно да ти се "блокира" хипофизата , да се вкарат само изкуствено хормони и след това да се разчита, че организмът ще си възстанови функциите нормално.
Предполагам, че се филмирам излишно.За това ми се иска някой минал този протокол да даде малко повече информация.Четох в нета, но там има само сухо написана информация.
И още един въпрос имам- след стартиране на стимулациите, по колко инжекции се бият на ден?
При късия протокол имах 3.
Предполагам, че може да е строго индивидуално, но моля да споделите своя опит Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 114
Към момичетата, които са минали дълъг протокол:
Само една инжекция ли се поставя в предходния цикъл или и там се бият всеки ден?(блок инжекцията)
До сега съм била само на къс протокол и много се притеснявам за дългия.
Звучи ми страшно да ти се "блокира" хипофизата , да се вкарат само изкуствено хормони и след това да се разчита, че организмът ще си възстанови функциите нормално.
Предполагам, че се филмирам излишно.За това ми се иска някой минал този протокол да даде малко повече информация.Четох в нета, но там има само сухо написана информация.
И още един въпрос имам- след стартиране на стимулациите, по колко инжекции се бият на ден?
При късия протокол имах 3.
Предполагам, че може да е строго индивидуално, но моля да споделите своя опит Simple Smile

На 21 ден от цикъла ви дават декапептил. На мен ми дадоха за 14 дни. Първата ти я бият в клиниката, после ти си ги биеш. Чакаш цикъл до 10 дни и като ти дойде отиваш на преглед. Тогава ти дават още декапептил и той се бие до пункция. В същото време ти дават още инжекции за стимулиране. При мен мериоферт. Та така до пункция

# 20
  • Мнения: X
Благодаря за отговора.
Пише, че блок инжекцията е мускулна.Декапетила така ли се слага?
Защото мускулно поставени инжекции не се слагат лесно като подкожните.

# 21
  • Мнения: 163
Благодаря за отговора.
Пише, че блок инжекцията е мускулна.Декапетила така ли се слага?
Защото мускулно поставени инжекции не се слагат лесно като подкожните.
[/quote аз слагах декапептил е корема. Може и там

# 22
  • Мнения: 25
Благодаря за отговора.
Пише, че блок инжекцията е мускулна.Декапетила така ли се слага?
Защото мускулно поставени инжекции не се слагат лесно като подкожните.

Декапептил ги слагах в корема, всяка сутрин по една, 15-20 дни. Може да се използва и само 1 блокираща инжекция, но д-р Станулов каза, че тогава при някои жени има опасност да се отрази на редовността на цикъла за вбъдеще, тъй като явно е по-ударна доза. От втори ден на цикъла започнах и Мериоферт. Сутрин декапептил, вечер мериоферт. Добре ги понасях, нямах оплакавания.

# 23
  • Мнения: X
Много благодаря момичета! Малко по-спокойна се почувствах.
Lenni, до края само тези 2 ли слагаше?
Аз, при късия протокол, слагах Мериоферт и Фостимон.На 3-тия ден почнах и Цетротид и всичко това накуп, коремът ми беше станал на решето.В един момент нямах вече къде да ги бия, защото мястото беше станало твърдо и болезнено.

# 24
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 430
Как се пуска пролактин? Без секс колко време? Без пипане на гърдите, добър сън. И стоене в лабораторията
Друго?

# 25
  • Мнения: 25
Много благодаря момичета! Малко по-спокойна се почувствах.
Lenni, до края само тези 2 ли слагаше?
Аз, при късия протокол, слагах Мериоферт и Фостимон.На 3-тия ден почнах и Цетротид и всичко това накуп, коремът ми беше станал на решето.В един момент нямах вече къде да ги бия, защото мястото беше станало твърдо и болезнено.

Да, до края само тези двете и ден или два преди пункцията, хориомон за финално узряване на яйцеклетките. След пункцията утрогестан до 12-13-та седмица от бременността. През цялото време пия и ел тироксин, тъй като съм малко завишено tsh. И разбира се витамините с фолиева киселина. Някои бият и инжекции за разреждане на кръвта и разни други добавки, но това е индивидуално.

# 26
  • Мнения: 38
Здравейте, по време на стимулация какво плащахте вие и по колко?

Последна редакция: чт, 26 окт 2023, 22:25 от Victoria Stoyanova 705986

# 27
  • Мнения: 9
Ако сте по фонд се плащат само изследванията-вирусологии(резултатите се използват в рамките на 6 месеца) и микробиологии(валидни 1 месец) за Вас и партньора.Преди пункция се прави тест за алергия-беше 60лв. преди няколко месеца и ПКК(цената зависи от лабораторията).

# 28
  • София
  • Мнения: 35
Здравейте,  момичета,
Питането ми не е много по темата, но просто искам да го обсъдя с някой,  който би ме разбрал и познава доктора.
Негова пациента съм то 4 години, имаме 4 трансфера- 1 свеж и 3 ЗЕТ. Всички бременности приключват преди 8г.с. Всички ме съветват да сменя клиниката, но аз се осмелявам да вървя по този път само заради д-р Станулов ( вярвам му, ценя го, помага ми и при най-мрачните моменти ). На 34 години съм и за момента е открит само мъжки фактор, не сме правили ПИД. Четох за Сигридов,  с идеята да ми подготви тялото, но Станулов не му е голям фен. Приемам всякакви съвети и пожелавам успех на всички!

Пп: за новите момичета искам да уточня, че аз съм една от малкото с неуспехи при Станулов, повечето забременяват бързо Simple Smile

# 29
  • Мнения: 306
Доктор Сигридов е помогнал на много жени - факт. Последно време по темите не се изказват ласкаво, но това не би трябвало да Ви спира. За мен човек трябва сам и лично да изгради мнение.
Доктор Станулов може да не го харесва, но Вие сте длъжна ( най-малкото за Ваше спокойствие) да направите всичко онова, което зависи от Вас.
Пожелавам скорошен успех!

Общи условия

Активация на акаунт