Втора бледа черта на теста за бременност

  • 40 051
  • 881
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 31
Здравейте, момичета. Тази сутрин реших да си направя тест, като според календарчето ми съм на 3-ти ден закъснение (там съм въвела цикъл 31 дни), въпросът е, че не ми е особено редовен ( юни - 33 дена, юли - 28, юни -29). Гърдите са ми чувствителни и по-големи  но се съмнявам в хормонален дисбаланс. Все пак тестът показа някаква много бледа черта. Какво мислите?

# 46
  • Мнения: 4 832
Положителен е.

# 47
  • Мнения: 1 327
Notengo и на мен ми изглежда положителен. Направи друг тест след 2 дни, чертичката трябва да е по-наситена.

# 48
  • Мнения: 10
А какво да отговоря на “редовен ми е цикълът, но ми закъснява с много дни и тестовете са отрицателни”? Отговарям според каквото ми изглежда статистически най-висока вероятност. Ако потребителката знаеше как ѝ работи овулацията и я беше следила нямаше да задава този въпрос, щеше и сама да прецени какво може и какво не може - то не е много сложно. Ако за нея е много 2 - хубаво, за мен много е 20. На така формулирани въпроси какво да се отговори въобще.

Аз не съм в хора, който на всеки отрицателен тест дружно кряка “биохимична” 😅


Защото не виждам смисъл да пиша кога ми е овулацията,колко дни ми закъснява и така нататъка,след като аз си знам и моя въпрос е дали някой друг освен мен вижда втората чертичка на теста или си въобразявам. Щом казвам,че ми закъснява много означава ,че повече от седмица и то при редовен цикъл,иначе нямаше да пиша тук.

# 49
  • Мнения: X
Ти може да не виждаш, но смисъл има.

Ако знаеш кога ти е овулацията и знаеш, че е била късна, значи би трябвало да знаеш и кога тестът трябва да покаже. Не ние да гадаем дали си бременна като ти закъснява много без друга информация.

Този тест колко дни след овулация е правен? Ама засечена, не да ти е показало приложението на телефона.


Не, аз нищо не виждам. Тестът ми изглежда отрицателен на тази снимка.

# 50
  • Мнения: 745
И за мен е отрицателен. Confused
А питаме за овулация и лутеална фаза, защото тук има много жени, които считат за достоверна информацията от календарчето или не знаят изобщо какви са фазите на цикъла.
Преди 8м и аз бях така, а дойде ми по-рано с 2-3дни, а закъсня ми с 2-3 дни. Като почнах с опитите се поинтересувах и четох какво ли не. Та оттогава си следя О с ленти и лутеалната фаза, защото в зависимост кога е била О си броя 14-15 дни и ми идва цикъла. Затова и преди съм се чудила защо така по-рано, по-късно, а то О е била в различни дни.
Моят съвет за желаещите бебе, прочетете основната информация що е то О и цикъл във всичките му фази, както и за имплантацията и ЧХГ. Трябва информираност, не за друго, а защото много често лекарите не обясняват или може да попаднете на подвеждащи мнения тук.

Последна редакция: пт, 29 сеп 2023, 18:14 от Anigo

# 51
  • Мнения: X
Може би някакви елементарни неща трябва да се сложат на първа страница, защото учудващо много хора не знаят ама наистина съвсем нищо за цикъла си и се задават едни и същи въпроси на всяка страница, за да дойде някоя накрая и да ни каже как нямало значение кога ѝ била овулацията.

# 52
  • Мнения: 10
Може би някакви елементарни неща трябва да се сложат на първа страница, защото учудващо много хора не знаят ама наистина съвсем нищо за цикъла си и се задават едни и същи въпроси на всяка страница, за да дойде някоя накрая и да ни каже как нямало значение кога ѝ била овулацията.

Тази някоя знае кога е в овулация,знае и кога се прави тест за бременност. Не съм неграмотна както ме описваш,нито пък ме познаваш и такива груби езици на друго място. Благодаря за отговора,че не виждаш втора черта,другото е излишно!

# 53
  • Мнения: 4 832
Аз виждам сянка, но не мога да кажа нищо без информация кога е била овулацията точно.

# 54
  • Мнения: X
Ми като знаеш кога е била овулацията и кога се прави тест за бременност и се предполага, че тогава си го направила, значи няма съмнение, че тестът е отрицателен?

# 55
  • Мнения: 10
Аз виждам сянка, но не мога да кажа нищо без информация кога е била овулацията точно.

Овулацията беше на 16тия ден,имам закъснение вече седмица.

# 56
  • Мнения: 3 137
При това условие втората черта на теста щеше да свети ако имаше бременност. Тоест причината за закъснението е друга

# 57
  • Мнения: 745
Gabriela, щом знаеш кога имаш О, си виж календарчето 3м назад поне и изброй колко дни след О ти е идвал цикълът. Това е лутеалната фаза, варира между 12 и 17 дни (за всяка жена е различно, при мен примерно е 14-15 дни). И като видиш колко дни е, брой за този месец, и ако закъснението ти от една седмица е след лутеалната фаза, имаш моето извинение.

# 58
  • Мнения: 42
Според мен е положителен. Пусни си чхг. Тихичко честито

# 59
  • Мнения: 2
Здравейте момичета извинявам се нова съм тук бих искала да попитам този тест положителен ли е не съм следяла колко минути се е минало просто го оставих на шкафчето и след 1 час го видяг направен е 4 дена преди МЦ възможно ли е да е положителен или испарителна ? Благодаря  🥲

Общи условия

Активация на акаунт