Бързи здравословни въпроси и отговори – 42

  • 21 548
  • 747
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 861
Добре дошли!

Заповядайте в четиридесет и втората поред тема, в която споделяме личен опит, полезни непрофесионални съвети и практики от здравословно естество. doctor

Моля, имайте предвид, че обсъжданите в темата идеи и предложения следва да служат само за насока към подходящ специалист, който да назначи адекватно на заболяването или здравословния проблем лечение. Съветите в темата не бива да бъдат приемани като диагноза и не трябва в никакъв случай да са повод за самолечение!

Линкове към старите теми: #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9, #10, #11, #12, #13, #14, #15, #16 #17, #18, #19, #20, #21, #22, #23, #24, #25, #26, #27, #28, #29, #30, #31, #32, #33, #34, #35, #36, #37, #38, #39, #40 и #41.

Вместо запис, можете да отговорите на въпроса: "Имате ли понастоящем някакви здравословни оплаквания от неизяснено естество, за които се чудите към какъв тип специалист да се обърнете?", или просто да копирате въпроса си от миналата тема, ако е бил публикуван непосредствено преди отварянето на новата тема и – по тази причина – е останал без отговор от страна на останалите потребители.

Моля, нека спазваме благия тон и съблюдаваме добронамереността в изказа си. Благодаря! bouquet

Последна редакция: пт, 15 сеп 2023, 17:47 от Гърне без похлупак

# 1
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 283
Здравейте, бебето ми е на 11м има сополи, вчера бяхме на преглед - чисто дишане. След прегледа започна да кашля, най - вече вечерта докато спи , като личната каза, че е от стичането на сополите. Тази вечер тъкмо заспа и не спира да кашля, моля ви кажете какво мога да направя.Напръсках със Стеримар, Издърпвах ги,после Виброцил сложили сме капки,не спира да кашля.

Също и при слагането на Виброцил, понеже много шаваше, мисля че сложих цяла пипета, личната, каза, че щом не се е давила, най-вероятно не е попаднала цялата. Но аз се притесних доста, ако е попаднала дали е много сериозно?
Ще отговоря тук, нищо че има нова тема.

Имате ли инхалатор? Много помага за сополи на малко бебе. Правят се инхалации с физиологичен разтвор за около 4-5-6 минути няколко пъти дневно. Другото, което много помагаше на моите бебета е да издърпвам сополите с помпа за сополи, която се включва в прахосмукачката. Прави се по веднъж дневно, преди сън. За Виброцила мисля, че няма страшно от няколко капки в повече.

# 2
  • Мнения: 19 297
Магнолия, ако четеш, може да запазите час за гастроентеролог. Детето е достатъчно голямо за колоноскопия. Ще се огледа хубаво всичко. Прави се с лека пълна упойка и нищо няма да усети от изследването. Само подготовката е малко неприятна, тъй като не се яде от предния ден.

# 3
  • Мнения: 5 132
Магнолия, ако четеш, може да запазите час за гастроентеролог. Детето е достатъчно голямо за колоноскопия. Ще се огледа хубаво всичко. Прави се с лека пълна упойка и нищо няма да усети от изследването. Само подготовката е малко неприятна, тъй като не се яде от предния ден.

Да, чета и следя отговорите, всяко мнение ми е полезно. Това вече е най-сериозното изследване, по-точно от прегледа. Ще обмисля и него.
Такъв проблем /кървенето/, ако премине от само себе си налага ли задължително посещение на лекар?

# 4
  • Мнения: 1 436
Е, една седмица е кървила! Естествено, че   трябва да се проучи, трябва да знаете причината. Дали е хемороид, фисура или друго, при всички случаи диетата й от сухоежбина и липса на фибри е утежнила положението. Отидете на гастроентеролог

# 5
  • Мнения: 195
Здравейте, може ли да се изследва ЦРП и СУЕ  кръв от пръста?

# 6
  • Мнения: 42
Здравейте, в сряда бях на гинеколог защото преди 2 седмици имах сърбежи, които минаха след 4 дни ползване на клотримазол по моя преценка. Той не видя странно течение, нито миризма. Виждам, че на изследванията във вагиналния секрет няма нищо, но ме притеснява леко директната микроскопия. Ще съм благодарна ако може да ми обясните за какво става въпрос.

Вагинален секрет: НЕ СЕ ИЗОЛИРАХА ПАТОГЕННИ МИКРООРГАНИЗМИ      
Директна микроскопия: Единични сегментоядрени левкоцити.Лактобактерии слабо представени. Епителни клетки.

# 7
  • Мнения: 1 719
В предната тема питаха как съм с кръвното, не зная как да прехвърля цитата. Добре е, преди беше ниско, но от както напълнях е идеално, винаги около 120/80. В  моментите когато не ми стига въздух и ми се вие свят също е ОК кръвното.

# 8
  • Мнения: 83
Здравейте,
тази сутрин при изхождане по голяма нужда на хартията видях (простете за натурализма) нещо като слуз, с няколко см дължина, с цвят на изпражнение. Какво може да е? Нямам никакви оплаквания, пия от време на време Алое кристали за поддържане на редовно изхождане (дозировката е два пъти на ден, а аз вземам по веднъж на 2-3 дни), освен това от около седмица пия пробиотик+колаген. Дали е някаква шлака... В първия миг си помислих, че направо някой орган ми е излязъл... Scream

# 9
  • Мнения: 5 674
Случвало ми се е да имам кафява слуз.
По повод алоето на кристали да Ви пиша.
Аз също винаги съм била със запек и съм пробвала доста неща, за да предизвикам дефекация. Пих алое на кристали известно време- всеки ден по веднъж, два месеца +-.
По други причини правих колоноскопия и се видя, че от алоето ми е оцветена вътрешността-меланоза.
Алоето замина в коша.
Успешно го замених с магнезиев цитрат.

# 10
  • Мнения: 1 006
Извинявайте за грешката, да за таблетки от 1000 IU витамин Д3 става въпрос, като на шишето пише по една таблетка дневно. В такъв случай каква трябва да е дозата при дефицит?

    Последна редакция: сб, 16 сеп 2023, 17:26 от Serene__

    # 11
    • Мнения: 5 861
    Зависи от дефицита. Дозата би могла да е дори по 6-7000 IU на ден, но е хубаво да се съчетае с приема на витамин K2.

    # 12
    • Мнения: 710
    Аз също винаги съм била със запек и съм пробвала доста неща
    Бих ви препоръчала
    https://siltona.bg/
    Аз си купих 1л

    пия по една супена лъжица 3 пъти дневно преди хранене за други цели (запек нямам, но мисля че ще помогне особено ако приемате на гладно час преди закуска), описани в сайта и освен че ги постига, но и отслабнах (чувствително намаля усещане за глад).

    # 13
    • Мнения: 5 674
    Предполагам заради ЧД го пиеш. Би ли споделила повече?
    Горчи ли маслото?
    Аз мисля да си го взема на таблетки но нещо все други добавки са наред и не стигам до белия трън.

    # 14
    • Мнения: 710
    Предполагам заради ЧД го пиеш. Би ли споделила повече?
    Горчи ли маслото?
    Аз мисля да си го взема на таблетки но нещо все други добавки са наред и не стигам до белия трън.
    Обща детоксикация, "антиоксидантният му ефект е десет пъти по-силен, отколкото при витамин Е", храносмилане, "подхранва кожата, засилва растежа на косата, подобрява зрението, повишава тонуса на организма"...
    Аз по принцип обичам масла, чайове, билки и освен тях пия една шепа редуващи се хранителни добавки, до лекарства не стигам почти никога. Здравето за мен е от първостепенно значение.
    Конкретно белият трън като масло ще ви даде повече ползи, отколкото като таблетки.

    Общи условия

    Активация на акаунт