Забременели след инвитро 53

  • 31 258
  • 583
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 140
Здравейте, момичета.
Моят първи трансфер завърши с аборт поради хематом в 7г.с. Няма да изпадам в подробности, само ще кача че хематома бутна сакчето и нямаше как да продължи бременноста.
Имам замразени ембриони и ми казаха да изчакам 3 цикъла без да броя този след кюретажа. Според вас това много ли е или малко. Ноември отново очаквам чудото да се случи….

# 16
  • Мнения: 766
И аз имам кюретаж в 8 гс, беше спряло да се развива.. Също ми казаха да изчакам 3 цикъла. Важно е средата да се възстанови, за да имате успех после. След седем трансфера имам едно детенце и второ на път, и при двете много трудни бременности, но накрая всичко си заслужава ❤

# 17
  • Мнения: 1 258
Добро утро, момичета!
Имам въпрос относно пиенето на аспирина.
Изписан ми е аспирин акард и трябва да го пия до 36 седмица,  преди него пиех аспирин протект. Пия го вечер към 19 -20 часа.
Да, ама след поредната безсънна и кошмарна нощ съм убедена, че аспирина ми влияе много зле. От един месец, че и повече не съм спала като хората и легна ли в леглото започва ужасно сърцебиене и задух, на моменти мислех, че ще умра. Ако не го пия, нощите ми са що годе спокойни.
На вас как ви действа и по кое време го пиете?
Ако го спра до прегледа при доктора другата седмица, фатално ли ще е?
Просто вече не мога да издържам да спя седнала и после цял ден съм като парцал.

# 18
  • Мнения: 211
Аз съм в същото положение и мисля, че е от акарда... Не съм спала спокойно в последните 2 месеца, лягам към 23ч и вече в 4ч съм на крак!
Но все пак го пия 😩

# 19
  • Мнения: 1 258
Да, но аз получавам страхотно сърцебиене и задух и то посред нощ,  което е ужасно. Отделно, че почти будувам и спането не е спане ами някаква дрямка.
Когато споменах пред Чачева за проблема, тъй като тя ми го изписа аспирина, тя с усмивка отговори, че така ще е до края.

# 20
  • София
  • Мнения: 161
Здравейте, момичета. Включвам се в темата и аз. В 12та седмица съм. През 10та ме приеха в отделениено в Надежда с отлепване и хематом (само от разходки и никакво натоварване) Откакто са ме изписали почти постоянно лежа и вече имам уплах да се движа, а непрестанно чета колко е важно да не се обездвижваш в този период. Съответно се побърквам психически сама по цял ден затворена вкъщи. Имам преглед за следене чак на 19ти. Моля ви да споделите ако сте минали през същото и как се справихте.

# 21
  • Мнения: 766
Здравейте, момичета. Включвам се в темата и аз. В 12та седмица съм. През 10та ме приеха в отделениено в Надежда с отлепване и хематом (само от разходки и никакво натоварване) Откакто са ме изписали почти постоянно лежа и вече имам уплах да се движа, а непрестанно чета колко е важно да не се обездвижваш в този период. Съответно се побърквам психически сама по цял ден затворена вкъщи. Имам преглед за следене чак на 19ти. Моля ви да споделите ако сте минали през същото и как се справихте.
Аз все още се справям със ситуацията. Имах кървене заради хематом в 17 гс, сега съм в 23 гс. Поне две седмици след като ме изписаха от болницата бях с кървене.. Лежане, хапчета и молитви! Друго няма… Да не говорим, че съм и с малко дете, което си търси вниманието и ми е все по-трудно са лежа. Много ме е страх да не прокървя пак, с ниска плацента съм, която казаха, че няма да се вдигне вече в тези седмици и общо взето трябва да е пазене до края..

# 22
  • Мнения: 222
Здравейте, момичета. Включвам се в темата и аз. В 12та седмица съм. През 10та ме приеха в отделениено в Надежда с отлепване и хематом (само от разходки и никакво натоварване) Откакто са ме изписали почти постоянно лежа и вече имам уплах да се движа, а непрестанно чета колко е важно да не се обездвижваш в този период. Съответно се побърквам психически сама по цял ден затворена вкъщи. Имам преглед за следене чак на 19ти. Моля ви да споделите ако сте минали през същото и как се справихте.



Аз съм в 13 седмица и от няколко дни имам странно зацапване.Бях при 2-ма лекари на преглед и според тях всичко е наред.Някъде 6 г.с прокървих и от тогава съм в къщи и вече ми е доста трудно със справянето психически /да не се натоварвам, дали всичко е наред/,а има още доста🙏🏻
От днес имам една тежест ниско отпред ,някоя дама имала ли е такъв момент?

# 23
  • Мнения: 753
Здравейте, момичета. Включвам се в темата и аз. В 12та седмица съм. През 10та ме приеха в отделениено в Надежда с отлепване и хематом (само от разходки и никакво натоварване) Откакто са ме изписали почти постоянно лежа и вече имам уплах да се движа, а непрестанно чета колко е важно да не се обездвижваш в този период. Съответно се побърквам психически сама по цял ден затворена вкъщи. Имам преглед за следене чак на 19ти. Моля ви да споделите ако сте минали през същото и как се справихте.



Аз съм в 13 седмица и от няколко дни имам странно зацапване.Бях при 2-ма лекари на преглед и според тях всичко е наред.Някъде 6 г.с прокървих и от тогава съм в къщи и вече ми е доста трудно със справянето психически /да не се натоварвам, дали всичко е наред/,а има още доста🙏🏻
От днес имам една тежест ниско отпред ,някоя дама имала ли е такъв момент?
Да, имах такава тежест. Казаха ми че  е от натоварване от увеличаващата се матка. Както и от разширяване на таза.

# 24
  • Мнения: 24
Здравей stellissima, аз получих много силен кръвоизлив в 6 с.г., в последствие се видя хематом и отлепване.
Не ме приеха в болница, докторът ми ми спря аспирина, който тогава приемах, каза два дни плътно лежане, а след това спокоен режим без натоварване - никакво вдигане на тежко, избягване на стълби и т.н.
В началото също бях доста наплашена, но започнах лека по лека да излизам, да се разхождам, после увеличих разходките и започнах да усещам сама кога имам нужда да седна да почина, кога да полегна.
Сега съм 12 г.с., хематомът и отлепването все още се виждат, но плодчето се развива нормално.
Имам епизодични зацапвания, пазя се, но водя нормален начин на живот и страхът лека по лека премина.

Мислиш ли да правиш ранна фетална морфология? Питам те, защото тя би била скоро щом си 12 г.с. и там също ще се види състоянието на плодчето, за твое успокоение.

Здравейте, момичета. Включвам се в темата и аз. В 12та седмица съм. През 10та ме приеха в отделениено в Надежда с отлепване и хематом (само от разходки и никакво натоварване) Откакто са ме изписали почти постоянно лежа и вече имам уплах да се движа, а непрестанно чета колко е важно да не се обездвижваш в този период. Съответно се побърквам психически сама по цял ден затворена вкъщи. Имам преглед за следене чак на 19ти. Моля ви да споделите ако сте минали през същото и как се справихте.

# 25
  • София
  • Мнения: 161
Благодаря ти, и аз се опитвам да се разхождам всеки ден умерено. Минах биохимичен скрийнинг и за момента хематома все още се вижда, но се чисти и тече на етапи (което док ми каза е по- добре да стане). Лично за мен психическото напрежение на моменти е нетърпимо, особено с тези задължителни морфологии, още нещо което ме хвърли в нервна криза след проблемите с отлепването, а на лекарите това не мисля, че им минава през ум.


Здравей stellissima, аз получих много силен кръвоизлив в 6 с.г., в последствие се видя хематом и отлепване.
Не ме приеха в болница, докторът ми ми спря аспирина, който тогава приемах, каза два дни плътно лежане, а след това спокоен режим без натоварване - никакво вдигане на тежко, избягване на стълби и т.н.
В началото също бях доста наплашена, но започнах лека по лека да излизам, да се разхождам, после увеличих разходките и започнах да усещам сама кога имам нужда да седна да почина, кога да полегна.
Сега съм 12 г.с., хематомът и отлепването все още се виждат, но плодчето се развива нормално.
Имам епизодични зацапвания, пазя се, но водя нормален начин на живот и страхът лека по лека премина.

Мислиш ли да правиш ранна фетална морфология? Питам те, защото тя би била скоро щом си 12 г.с. и там също ще се види състоянието на плодчето, за твое успокоение.

Здравейте, момичета. Включвам се в темата и аз. В 12та седмица съм. През 10та ме приеха в отделениено в Надежда с отлепване и хематом (само от разходки и никакво натоварване) Откакто са ме изписали почти постоянно лежа и вече имам уплах да се движа, а непрестанно чета колко е важно да не се обездвижваш в този период. Съответно се побърквам психически сама по цял ден затворена вкъщи. Имам преглед за следене чак на 19ти. Моля ви да споделите ако сте минали през същото и как се справихте.

# 26
  • Мнения: 206
Здравейте!
Някой от вас ,който да е правил инвитро в МЦ Димитров? Blush

# 27
  • Мнения: 38
Здравейте, предстоеше ми стимулация миналия месец, но ми откриха полип който след това го премахнаха с хистероскопия. Този месец пуснах изследванията преди стимулация и ми излезе положителен за хламидия и резултат от цитонамазка PAP II B. Това е поредния месец, в който отлагаме стимулацията...
Притеснена съм за този резултат PAP II B и какво значи и дали може да е от хламидията. Сега доктора ми изписа антибиотик и пробиотик за хламидията, но не знам другото какво ще го правя...

# 28
  • Мнения: 35
Здравейте, дами! Имам въпрос: кои/колко специалиста ви следяха след позитивен тест след инвитро? С тромбофилия съм, която се следи от хематолог. Моят репродуктивен е в Турция и вече трудно отговаря. Записах час при АГ с рискови бременности, обаче той не изражда.
Отделно трябва ли да ходя при АГ, който изражда, за да се покрива и от касата?

Моля, насочете ме към тема, защото не мога да се ориентирам. Благодаря!

# 29
  • Мнения: 2 523
Steph, честито и лека бременност!
Хубаво е да имаш хематолог при който да ходиш. Вече си записала час и  при АГ което среди рискова бременност.
Аз лично бих избрала и лекар който изражда (може той да ти е по каса) и то в болница с хубава неоантология. Ако от рано те следи после ще е по-лесно да поеме случая, както и ако се наложи да лежиш в болницата и тн, ще имаш къде и ще имаш познат лекар там.
Разбира се можеш да намериш и лекар за раждане в късните седмици,  но на мен лично не би ми било спокойно.
Най-важно е АГ който вече си избрала и хематолог. Другото е по твое усмотрение.

Общи условия

Активация на акаунт