Забременели след инвитро 53

  • 31 294
  • 583
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 92
Здравейте ! В 9гс съм и от 7гс съм във болница за задържане след голям кръвоизлив и хематом по-голям от плодния сак. Инвитро клиниката в Търция ми казаха да спра в 10гс включително всички инжекции от раз, а чета че е доста опасно в моя случай. На вас по схема ли ги спираха ? Благодаря

# 46
  • Мнения: 952
Здравейте ! В 9гс съм и от 7гс съм във болница за задържане след голям кръвоизлив и хематом по-голям от плодния сак. Инвитро клиниката в Търция ми казаха да спра в 10гс включително всички инжекции от раз, а чета че е доста опасно в моя случай. На вас по схема ли ги спираха ? Благодаря

Прогестерон при рискови бременности се слага поне до 12 г.с и НЕ СЕ спира, особено пък от РАЗ! Не знам как доктор може да ви го каже това, още повече, че сте в болница. Спирането става с постепенно намаляне на дозата. Намерете си добър следящ доктор за рискови бременности тук в България. ЗА пореден път се убеждаване, че в Турция никой не разбира от следене на бременности, а и да се следи " онлайн" ...нямам коментар даже за това.

# 47
  • Мнения: 482
Salsera е абсолютно права. Прогестерона е много важен в момента, аз го слагах до 15 г.с. заедно със всичко изписано. В коя болница сте, ако там има репродуктивни, консултирайте се с тях.

# 48
  • Мнения: 37
И аз бях в същата като вашата ситуация през 2019. От Турция ми бяха казали това за рязкото спиране, но реално тук продължих с прогестерона до 16г.с. Успех!

# 49
  • Мнения: 83
Най-добре обсъдете въпроса с наблюдаващите ви лекари тук и те трябва да кажат според конкретно вашата ситуация, т.е. състоянието ви, както и след какъв трансфер сте - свеж, стимулиран ЗЕТ или ЗЕТ на спонтанен цикъл.
Аз съм след ЗЕТ на спонтанен цикъл и проследяващият ме тук в БГ ми каза, че щом съм на спонтанен цикъл мога да спра прогестерона още тогава, (когато бях 8г.с. с една седмица намаляване на дозата на половина,) защото тялото ми го произвежда. От Турция казаха до 10 г.с. включително, но явно така им е по протокол.

# 50
  • Мнения: 236
Здравейте ! В 9гс съм и от 7гс съм във болница за задържане след голям кръвоизлив и хематом по-голям от плодния сак. Инвитро клиниката в Търция ми казаха да спра в 10гс включително всички инжекции от раз, а чета че е доста опасно в моя случай. На вас по схема ли ги спираха ? Благодаря

Най-вероятно от Турция са ви казали да спрете аспирина или ако сте имали кръворазреждащи инжекции. Прогестероновите не се спират поне до 10та седмица.

# 51
  • Мнения: 92
Да, за прогестероновите става въпрос. Казаха до 10 гс включително

# 52
  • Мнения: 753
Утрогестан слагах до 20.г.с и го намалявах постепенно.

# 53
  • Мнения: 109
Здравейте момичета, ако имате положителен тест за бременност, бихте ли яли суши без риба( например само с авокадо , морков и т.н) ?
А бихте ли отишли на бар, ако имате рожден ден? (Без алкохол)

Не знам как да подходя. Имам положителин кръвен, но чак след повода е прегледа при лекаря за потвърждение.
След толкова чакане и инвитро , сега съм се филмирала дали всяка стъпка е правилна .

# 54
  • Мнения: 4 832
Ако ще бъдеш по-спокойна, ако не ходиш на такива места, недей. Но според мен няма опасност. И на бар съм ходила, и по ресторанти, и суши съм яла, басейни, пътувания. Прави това, което те кара да се чувстваш компортно.

# 55
  • Мнения: 3 213
Здравейте момичета, ако имате положителен тест за бременност, бихте ли яли суши без риба( например само с авокадо , морков и т.н) ?

Кое в сушито с авокадо е притеснително? Аз не бих яла, защото не обичам суши, но иначе нищо му няма. Преполагам, че заради суровата риба, някъде е споменато да не се яде суши.
https://moebebe.com/article/preporchytelny-y-zabraneny-chrany-po … eme-na-bremennost

# 56
  • Мнения: 1 258
Има ли тук някоя мама която да е имала малки  кисти на гърдите преди да забременее?
Аз вследствие многото опити ин витро си имам около 7-8  малки кисти на гърдите, които според докторите в София не са проблем за кърменето.  На мен малко ми остава до финала и съм пред голяма дилема дали да кърмя. Искам, но ме е страх от усложнения, четох какви ли не страховити истории.
Ако някой е бил в сходна ситуация, моля да сподели.

# 57
  • Мнения: 2 797
Има ли тук някоя мама която да е имала малки  кисти на гърдите преди да забременее?
Аз вследствие многото опити ин витро си имам около 7-8  малки кисти на гърдите, които според докторите в София не са проблем за кърменето.  На мен малко ми остава до финала и съм пред голяма дилема дали да кърмя. Искам, но ме е страх от усложнения, четох какви ли не страховити истории.
Ако някой е бил в сходна ситуация, моля да сподели.
Здравейте,аз съм с фиброкистозна мастопатия от 15 години. След първото ми раждане се сдобих с множество кисти в гърдите. Първото ми дете е заченато естествено. Сега с второто бях вече след инвитро. Аз не съм кърмила поради други причини. Спрях си кърмата с хапчета.Няма проблем да кърмите. Не четете информация която ви насажда отрицателни емоции и страхове☺ Дъщеря ми е на година и четири месеца вече. Покрай децата все не ми оставаше време за преглед,но след две седмици съм на ехография за гърдите☺

# 58
  • Мнения: 112
Здравейте, мами,

След като забременях си избрах специалист, който да ме следи по здравна каса, като се уговорихме, че понеже касата не покрива достатъчно неща, ще правим и допълнителни платени изследвания с нея. Но ММ обича да се презастрахова, особено сега в нашата ситуация, когато сме чакали 10г за тази бременност и ме кара да намеря втори лекар за второ мнение. А аз съм доста изморена от прегледи и прочие и идеята за още едно паралелно проследяване не ме кефи. Но и него го разбирам и съм склонна да направя отстъпки, за да е спокоен и той.
Въпроса ми е има ли от вас някоя, която се проследява при двама специалисти и всички ли прегледи повтаряте или ходите при втория специалист в конкретни седмици? (ако е така, кои?)
Не знам как да подходя в случая…

# 59
  • Мнения: 2 797
Здравейте, мами,

След като забременях си избрах специалист, който да ме следи по здравна каса, като се уговорихме, че понеже касата не покрива достатъчно неща, ще правим и допълнителни платени изследвания с нея. Но ММ обича да се презастрахова, особено сега в нашата ситуация, когато сме чакали 10г за тази бременност и ме кара да намеря втори лекар за второ мнение. А аз съм доста изморена от прегледи и прочие и идеята за още едно паралелно проследяване не ме кефи. Но и него го разбирам и съм склонна да направя отстъпки, за да е спокоен и той.
Въпроса ми е има ли от вас някоя, която се проследява при двама специалисти и всички ли прегледи повтаряте или ходите при втория специалист в конкретни седмици? (ако е така, кои?)
Не знам как да подходя в случая…
Аз се следях при двама специалисти. Единият по каса,а другият на частно. То реално по каса няма много неща. Имах три ехографа,три пъти кръвни и след като ги минах ехограгфите още в началото започнах да плащам и на доктора по каса,ако искам да ме гледа с ехограф на консултациите. Прегледите ми бяха на 10 дни после на 2 седмици. Редувах двамата гинеколога

Последна редакция: ср, 06 дек 2023, 21:11 от Милото

Общи условия

Активация на акаунт