Изследване на ХОРМОНИ – 26 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 36 424
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8
Моля за коментар и на моите изследвания по-горе, понеже съм на лекар чак след месец..

# 31
  • София
  • Мнения: 35 950
Здравейте, благодаря за отговора в предната тема. Пуснах и инсулин. Изглежда ми в норми.      
Скрит текст:
 
Здравей!
Според мен имаш ИР... защото  КЗ на гладно ми се струва висока... инсулина на 60 мин се увеличава доста за да я понижи и въпреки това на 120 мин. КЗ си е дори още по-висока, отколкото на гладно... а Инсулина продължава да си се повишава, т.е. не успява да я понижи. Може би трябва да се провери какво се случва и на 180 мин.?!
По-добре си мисли, че си с ИР и просто се храни правилно, като за ИР ...и без това този вид хранене е много по-здравословно Simple Smile
Сподели, моля, какъв е коментара на лекаря Simple Smile



Здравейте, момичета 😊 Къде най - добре да си пусна хормоните . В обикновена лаборатория или в някоя инвитро клиника . Става въпрос за София.
Цибалаб, Кандиларов - са Ок.
То и без това,  някои клиники по репр. медицина ползват тях Simple Smile

За Кандиларов си вземи ваучери ( по-изгодни са ) - посочено в нулевия пост

Последна редакция: пн, 26 юни 2023, 06:45 от denis©

# 32
  • Мнения: 8
Здравейте, благодаря за отговора в предната тема. Пуснах и инсулин. Изглежда ми в норми.      
Скрит текст:
 
Здравей!
Според мен имаш ИР... защото  КЗ на гладно ми се струва висока... инсулина на 60 мин се увеличава доста за да я понижи и въпреки това на 120 мин. КЗ си е дори още по-висока, отколкото на гладно... а Инсулина продължава да си се повишава, т.е. не успява да я понижи. Може би трябва да се провери какво се случва и на 180 мин.?!
По-добре си мисли, че си с ИР и просто се храни правилно, като за ИР ...и без това този вид хранене е много по-здравословно Simple Smile
Сподели, моля, какъв е коментара на лекаря Simple Smile



Здравейте, момичета 😊 Къде най - добре да си пусна хормоните . В обикновена лаборатория или в някоя инвитро клиника . Става въпрос за София.
Цибалаб, Кандиларов - са Ок.
То и без това,  някои клиники по репр. медицина ползват тях Simple Smile

За Кандиларов си вземи ваучери ( по-изгодни са ) - посочено в нулевия пост


Благодаря! 😊 Ще споделя!

# 33
  • Мнения: 8
Скрит текст:
Скрит текст:
Здравейте,
ще бъда благодарна на коментар на моите изследвания. Дали съм с ИР?
Скрит текст:
На 31 години съм и се боря да забременея.

Благодаря ви предварително и желая успех на всички момичета да получат това, за което мечтаят Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Цитат
Здравей!
Според мен си с ИР ... защото, Инсулин на гладно е висок и защото отиваш в Хипогликемия ( на 180 мин... и Браво! на лекаря, че е поискал и изследване на 180 мин).
Спазено ли е условието за покой, между отделните пробовземания?!,... защото има известно несъответствие  при приема на глюкоза и КЗ.
Здравейте,
да лекарят ме накара да направя четирикратно изследване на инсулин и глюкоза точно заради високия инсулин на гладно. Спазила съм условията за покой между взиманията на кръв, но и на мен ми се стори странно, че на 180 минута е толкова ниско нивото на инсулин. Според лекаря трябва приемам Глюкофаж, но ще се свържа с него да ми определи дозата.
Много благодаря за коментара Simple Smile
Инсулинът е нисък, защото и КЗ е ниска... той се повишава за да държи КЗ в нормални граници...т.е. проблема е по-ниската КЗ на 180 мин. , а не ниския Инсулин.
Ще чакам да споделиш какво е мнението на лекаря.
Глюкофаж е добро решение... започни с ниска доза ( че това някои лекари го пропускат, а високата доза може да ти създаде СЧДискомфорт... а това, отказва много момичетата, да го приемат редовно Simple Smile
И само да вметна, че при ИР, най-важно е храненето Simple Smile ... след това спорт (гори КЗ и на тялото не му се налага постоянно да отделя много инсулин... грубо казано) и едва след тях, медикамент и добавки.
[/quote]
Много ти благодаря за мнението. Ще споделя какво ми е препоръчал лекарят. Опитвам се да се храня възможно най-чисто, но явно ще трябва да спазвам режим за ИР и да включа тренировки.
Хубав и усмихнат ден ти желая Simple Smile
[/quote]

Здравей, Денис,

само да кажа, че се свързах с лекаря си и той каза, че на този етап не е необходимо да приемам Глюкофаж, а да избягвам да ям сладки неща, за да може инсулинът на гладно да спадне.
Усмихнат ден Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 35 950
Здравей, Денис,
само да кажа, че се свързах с лекаря си и той каза, че на този етап не е необходимо да приемам Глюкофаж, а да избягвам да ям сладки неща, за да може инсулинът на гладно да спадне.
Усмихнат ден Simple Smile
Благодаря, че сподели.
Да, за ИР, най-важно е храненето и ако успееш, само чрез него, без медикамент - това е супер.

# 35
  • Мнения: 16
Здравей, Денис! Би ли коментирала тези изследвания, които са правени на 3ти ден цикъла. С мъжа ми искаме на имаме бебе, но и той също е с лоша морфология под 1 %. От 3 месеца приемам Л-Тироксин от 50 мг, като в началото ТСХ беше 6.0. Също приемам вит Д 5 000 UI, вит Е 400 UI, селен , инозитол по 4 гр дневно, убиквинол 100 мг, NAC, L - Arginin, Omega 3, витамит С по 1гр дневно, вит b12(метилкобаламин) , вит b6. В рамките на 2 месеца прием на тези добавки fsh скочи от 8.5 на 11.8. Поне имах някаква надежда , че може да спадне, но сега като видях резултата и се отчаях нацяло. В момента чакаме да се подобри и морфологията, тъй като мъжът ми пие добавки, изписани от андролог. Мога ли през това време и аз нещо да направя за подобряване на ЯР. Много ти благодаря предварително за отговора!
 

# 36
  • София
  • Мнения: 35 950
Здравей, Денис! Би ли коментирала тези изследвания, които са правени на 3ти ден цикъла. С мъжа ми искаме на
Скрит текст:
имаме бебе, но и той също е с лоша морфология под 1 %. От 3 месеца приемам Л-Тироксин от 50 мг, като в началото ТСХ беше 6.0. Също приемам вит Д 5 000 UI, вит Е 400 UI, селен , инозитол по 4 гр дневно, убиквинол 100 мг, NAC, L - Arginin, Omega 3, витамит С по 1гр дневно, вит b12(метилкобаламин) , вит b6. В рамките на 2 месеца прием на тези добавки fsh скочи от 8.5 на 11.8. Поне имах някаква надежда , че може да спадне, но сега като видях резултата и се отчаях нацяло. В момента чакаме да се подобри и морфологията, тъй като мъжът ми пие добавки, изписани от андролог. Мога ли през това време и аз нещо да направя за подобряване на ЯР. Много ти благодаря предварително за отговора!
 
Здравей!
ТСХ е все още висок... трябва да се увеличи дозата. Заедно с ТСХ и Т4, винаги изследвай и Т3.
Пролактинът е много висок... предполагам от по-високия ТСХ - дано скоро да се понижи, защото, той също причинява хормонален дисбаланс и пречи на О. (потиска я), а когато нещо пречи на О. - ФСХ се повишава.
След като ФСХ е бил по-нисък, а сега е по-висок, много е вероятно да е имало проблем с О., напр. киста, ЗФ... които да търпят обратно развитие, защото Е2 не е много висок. Това са само предположения - добре е да те видят и на УЗ.
Добавките не са причина, най-вероятно е някакво съвпадение. Те или помагат или не, но никога не вредят... е зависи и от самата комбинация, но в случая тези са Ок., дано дозите и формите да са хубави, защото това е много важно.

# 37
  • Мнения: 1 736
Здравей Денис .Може ли отново коментар...изследванията са пускани в две лаборатории...за това някой се повтарят...едните са от вчера...другите от днес...пиех б12 1000 по 1т на ден и вигантол по 5 капки на ден ..8 дни не съм ги приемала преди изследванията...не съм спирала неофолик мета...пия по 1т. На ден ...как ти се струва този феритин много ли е нисък....преди да забременея беше все около 70...и в двете лаборатории ми казаха,че не извършват изследване на трансферин в малък град съм...та него ще го пусна като отида при АГ...възможно ли е феритина да е паднал,защото от 20 дни пия цитровит,а вътре има цинк...чела съм някъде ,че при не добър баланс на цинк и мед феритина се понижава...
И глюкозата не е толкова висока...после е повторен резултата и е 4.53...б 12 една седмица преди да разбера,че съм бременна беше 410...въпреки това започнах прием...сега е по ниско...витамин д беше 16...значи се е покачил малко...
Ето и резултатите ми
Това е от днес


Тези са от вчера


# 38
  • Мнения: X
Здравей, Денис,

Моля те за мнението ти за това изследване. На 32 г съм и напоследък се чувствам много отпаднала, реших да направя обременяването с глюкоза, като изследвах и инсулин (четох по-назад в темите, че препоръчваш и той да се изследва). Спазено е всичко по изследването - бях в покой между пробовземането, глюкозата изпих на малки глътки в рамките на 5 мин. Благодаря!

# 39
  • Мнения: 8
Здравей, Денис. Според тези изследвания ми предлагат инсеминация, а аз мисля че съм за инвитро. Какви витамини, билки или изследвания да започна? Да търся ли друг специалист или хематолог?

# 40
  • София
  • Мнения: 35 950
Здравей Денис .Може ли отново коментар...изследванията са пускани в две лаборатории...за това някой се
Скрит текст:
повтарят...едните са от вчера...другите от днес...пиех б12 1000 по 1т на ден и вигантол по 5 капки на ден ..8 дни не съм ги приемала преди изследванията...не съм спирала неофолик мета...пия по 1т. На ден ...как ти се струва този феритин много ли е нисък....преди да забременея беше все около 70...и в двете лаборатории ми казаха,че не извършват изследване на трансферин в малък град съм...та него ще го пусна като отида при АГ...възможно ли е феритина да е паднал,защото от 20 дни пия цитровит,а вътре има цинк...чела съм някъде ,че при не добър баланс на цинк и мед феритина се понижава...
И глюкозата не е толкова висока...после е повторен резултата и е 4.53...б 12 една седмица преди да разбера,че съм бременна беше 410...въпреки това започнах прием...сега е по ниско...витамин д беше 16...значи се е покачил малко...
Ето и резултатите ми
Това е от днес


Тези са от вчера


Здравей!
Скоро била ли си болна - дори и лека настинка... някои показатели, според мен, показват това ( напр. лимфоцитите, СРП и т.н.) - не че е проблем, само да се ориентирам. Simple Smile Възможно е дори и да не си обърнала внимание Simple Smile
КЗ - 5.61 е висока ...внимавай с храненето
TSH e нисък, Т3 висок - трябва да се коригират дозите, консултирай се с лекаря си... възможно е
 причината да е и в самите антитела ( ако са стимулиращи?!) - лекар трябва да прецени, но при бременност трябва да се следят.
По принцип, по-общо - DHA ( omega 3) и ФК, могат, донякъде да ги контролират, т.е. влият добре ... просто да го имаш предвид, не ти пречи да опиташ.  DHA 1000mg/дн., но ако е чиста, т.е. да е само DHA, може и до 1500
Хомоцистинът е малко нисък, може да е нещо моментно, следи го  - по принцип не е проблем  ( по-малкото зло Simple Smile ) ... включи много и различни антиоксиданти
В12 е нисък... 1000мкг/дн е добре
Вит. Д е нисък ... до 4000IU дневно, т.е. не приемай високи дози, защото си бременна... за да не избутваш много калий.
Трябва да приемаш желязо, според мен ... то все повече ще намалява с напредване на бременността ... защото ще трябва и за бебчо, докато расте и се развива.
Най-общо, нищо притеснително... всичко това, може да се коригира и лесно се контролира. Следи ги през цялата бременност - на 1-2 месеца поне.
Лека, безпроблемна и спокойна бременност.



Здравей, Денис,

Моля те за мнението ти за това изследване. На 32 г съм и напоследък се чувствам много отпаднала, реших да
Скрит текст:
направя обременяването с глюкоза, като изследвах и инсулин (четох по-назад в темите, че препоръчваш и той да се изследва). Спазено е всичко по изследването - бях в покой между пробовземането, глюкозата изпих на малки глътки в рамките на 5 мин. Благодаря!

Здравей!
Според мен, имаш някаква начална форма на ИР, по-добре вземи мерки, защото си още млада Simple Smile
КЗ е добре, там нямаш проблем, което означава че Инсулина добре се справя ... но на гладно ти е малко висок, а и на 120 мин. остава висок...т.е. продължава да се повишава, а това не е много добре... при теб ще започне да се понижава, предполагам на 180 мин. , а това показва че му е малко трудно да функционира нормално.
Прости внимавай с храненето - намали въглехидратите.
Консултирай се все пак и с лекар - така е редно... не че лекарите обръщат внимание, преди ИР да се е разгърнала напълно Simple Smile .

Последна редакция: ср, 28 юни 2023, 08:12 от denis©

# 41
  • Мнения: X
Здравей, Денис,

Моля те за мнението ти за това изследване. На 32 г съм и напоследък се чувствам много отпаднала, реших да
Скрит текст:
направя обременяването с глюкоза, като изследвах и инсулин (четох по-назад в темите, че препоръчваш и той да се изследва). Спазено е всичко по изследването - бях в покой между пробовземането, глюкозата изпих на малки глътки в рамките на 5 мин. Благодаря!

Здравей!
Според мен, имаш някаква начална форма на ИР, по-добре вземи мерки, защото си още млада Simple Smile
КЗ е добре, там нямаш проблем, което означава че Инсулина добре се справя ... но на гладно ти е малко висок, а и на 120 мин. остава висок...т.е. продължава да се повишава, а това не е много добре... при теб ще започне да се понижава, предполагам на 180 мин. , а това показва че му е малко трудно да функционира нормално.
Прости внимавай с храненето - намали въглехидратите.
Консултирай се все пак и с лекар - така е редно... не че лекарите обръщат внимание, преди ИР да се е разгърнала напълно Simple Smile .
[/quote]

Благодаря ти Simple Smile Бъди здрава и много успешен ден ти желая Simple Smile

# 42
  • Мнения: 1 736
Много ти благодаря Денис!
Да малко съм хремава..още от началото на бременността си имам някаква задна хрема...със затишие и обостряне,но нищо сериозно...
Те хормоните ми си вървят така от началото на бременността...увеличаваме по малко дозата на пропицила,ама  те не мърдат...ендо каза,че не му се рискува да увеличава много дозата ,за да не падне много фт4,който бил най важен сега за бебето...каза,че тсх не е много важен...по важни са т3 и т4...
Така ли е незнам...аз слушам и изпълнявам...днес съм пак при ендо ще видим какво ще измисли...ще си потърся омега 3,а за желязо ще попитам АГ след седмица съм на преглед... Хомоцистеинът не е ли възможно да е нисък заради приема на неофолик мета,защото не съм го прекъсвала преди изследването.Ще споделя какво е измислил ендо,че и той се включва в изписването на добавки...а КЗ е висока,защото в 3 часа вечерта изядох 1 доста голям сладолед и в 8 сутринта дадох кръв...след това повторих изследването и беше 4.53,но аз и без това щитовидните хормони и КЗ и ПКК + желязото си ги следя на две седмици...така иска ендо...
Денис редактирам се...видях,че нещо съм се объркала и едните изследвания от едната лаборатория съм ги качила без готовите резултати на хормони и феритин...ето ги и тях

Последна редакция: ср, 28 юни 2023, 11:18 от Надежда Х

# 43
  • Мнения: 2 872
Здравейте, дами и Денис!
Ние от декември правим неуспешни опити за бебе.
Имам от един гинеколог диагноза ПКЯ и липса на ову (като всеки месец имам типичните симптоми) (на база единствено ехограф), а от друг, мнението е, че всичко е наред.

Днес (4ти или 5ти ден от МЦ), правих назначени от втория гинеколог изследвания. Не съм стояла седнала за пролактина и пътувах с кола до лабораторията. Кортизолът е  висок, защото в момента съм в стресов период.

Дали ще можете да ми дадете мнение и най-вече за DHEA, антимюлеров и тестостерон? Благодаря! На 31 години съм.

Последна редакция: ср, 28 юни 2023, 17:59 от KPP

# 44
  • Мнения: 36
Здравейте, ще помоля за коментар на моите резултати. Напрамени са на 4-ти ден от цикъла. На 33г. съм.

Общи условия

Активация на акаунт