Изследване на ХОРМОНИ – 26 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 36 430
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 187
Здравей Денис,  моля за коментар на изследванията. На 48 години съм. С Хашимото и на хормон. Какво ще кажеш за половита хормони? Относно Витамин B12 и Хомоцистеин  предстои консултация  хематолог.
Благодаря.

# 16
  • София
  • Мнения: 35 950
Здравей Денис,  моля за коментар на изследванията. На 48 години съм. С Хашимото и на хормон. Какво ще кажеш за половита хормони? Относно Витамин B12 и Хомоцистеин  предстои консултация  хематолог.
Благодаря.
Скрит текст:
Здравей!
ТСХ е добре, Т4 показва че дозата може още малко да се повиши... но, ти си преценяваш ( ако имаш някакви неприятни симптоми, които се дължат на ЩЖ).
Антителата са високи - показват Хашимото, но степента ти си я преценяваш ( или лекуващия лекар/Ендокринолог), на база предходни изследвания ( как варират самите антитела).
Ако са правени на 3 ден от МЦ - Е2 е висок, възможно е да има киста... ако няма, лекаря трябва да прецени какво се случва. Ще чакам да споделиш какво е неговото мнение, моля.
ЛХ и ФСХ са високи, като за пременопауза... показват НЯР.
Хомоцистеинът е висок... това носи риск за ССС-ма... той се контролира/коригира чрез В12, ФК ( при теб са ниски) и В6... трябва да приемаш метилирани форми.
Най-общо, нищо притеснително - всичко това може да се коригира.
Провери за дефицити на вит. Д и т.н. Железен панел... ако желаеш Simple Smile

# 17
  • Мнения: 79
Здравейте!

Писах в старата тема и в няколко други. Sad
Предния понеделник имах фоликул 16мм и denis също както лекаря предположи, че до 2-3 дни ще има овулация.
Изпращам изследванията от днес и много се отчаях.

Още от неделя ме боли корема и започва полека розово зацапване...
Сигурно е заради прогестерона. Надявах се да е по-добре положението. Сякаш нещо след овулацията се счупва..
Слагам и графиката на БТ.


Пила съм дуфастон миналата година, първия месец беше ок, втория месец започна кървене обилно от 16 ден..
Преди това също съм пила 3 месеца, беше по-добре, но без успех.
Не са ми казвали да имам СПКЯ.

Последна редакция: ср, 21 юни 2023, 18:42 от purple_heart

# 18
  • Мнения: 2
Здравейте, denis©, бихте ли коментирали изследванията ми?

Скрит текст:


Последна редакция: чт, 22 юни 2023, 13:20 от DropsOfGod

# 19
  • София
  • Мнения: 187
Благодаря, Денис. Да, хормоните са пускани на 3 ден от цикъла. На гинеколог ще ходя, така или иначе предстои  профилактичен преглед. Задължително ще споделя неговото мнение. Иначе съм с дефицит на Вит. D, по съвет на Ендокринолог приемам Вигантол. Железен панел не съм пускала до сега. Може би е време Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 35 950
Потребителят 'mam' е забранил получаването на лични съобщения
- не мога да върна отговор на ЛС

# 21
  • Мнения: 90
Здравейте. Бих искала да помоля за коментар на тези изследвания на полови хормони, правени на 3ти ден на МЦ
Скрит текст:
(на 36 години съм).

LH - 8.63 mUI/mL

FSH - 7.35 mUI/mL

Estradiol 154 pmol/L
Здравей!
ЛХ е висок и показва ПКЯ... проявена или не, вижда се на УЗ.
Не е страшно - трябва да се следи дали всеки МЦ има О., да се търси причината/-те за СПКЯ ( ПКЯ е само проява, симптом на СПКЯ) и да се коригира.
По принцип, ПКЯ не е пречка за зачеване, но самия хормонален дисбаланс, който съществува при нея, може да създаде известен риск при износване.

Благодаря за коментара, denis! Честно казано не съм имала никакви симптоми на СПКЯ, тестостерон в норма, тегло в норма, нямам акне, редовен цикъл (на 28 дни). Нямам инсулинова резистентност, никакви кисти по яйчниците.  Имам редовна овулация, следя я с тестове и при моя гинеколог.  Имам повърхностна ендометриоза, оперирана съм преди 8 години от ендометризони кисти на десен яйчник. Тромбофилия и MTHFR. Имам 4 бременности и 1 успешна (момиченцето ми е на почти 7 години). И се борим за второ детенце, но не се случва. През 2018 имах извънматочна (бебето се беше имплантирало в белега от секциото, тогава ми направиха и реконструкция на матката). Миналата година имах една биохимична.  Дали е възможно тези стойности да са моментни? Има ли нещо друго, което мога да проверя, за да изключа/потвърдя СПКЯ? Благодаря!

# 22
  • София
  • Мнения: 35 950
Скрит текст:
Здравейте. Бих искала да помоля за коментар на тези изследвания на полови хормони, правени на 3ти ден на МЦ
Скрит текст:
(на 36 години съм).

LH - 8.63 mUI/mL

FSH - 7.35 mUI/mL

Estradiol 154 pmol/L
Здравей!
ЛХ е висок и показва ПКЯ... проявена или не, вижда се на УЗ.
Не е страшно - трябва да се следи дали всеки МЦ има О., да се търси причината/-те за СПКЯ ( ПКЯ е само проява, симптом на СПКЯ) и да се коригира.
По принцип, ПКЯ не е пречка за зачеване, но самия хормонален дисбаланс, който съществува при нея, може да създаде известен риск при износване.
Благодаря за коментара, denis! Честно казано не съм имала никакви симптоми на СПКЯ, тестостерон в норма, тегло в норма, нямам акне, редовен цикъл (на 28 дни). Нямам инсулинова резистентност, никакви кисти по яйчниците.  Имам редовна овулация, следя я с тестове и при моя гинеколог.  Имам повърхностна ендометриоза, оперирана съм преди 8 години от ендометризони кисти на десен яйчник. Тромбофилия и MTHFR. Имам 4 бременности и 1 успешна (момиченцето ми е на почти 7 години). И се борим за второ детенце, но не се случва. През 2018 имах извънматочна (бебето се беше имплантирало в белега от секциото, тогава ми направиха и реконструкция на матката). Миналата година имах една биохимична.  Дали е възможно тези стойности да са моментни? Има ли нещо друго, което мога да проверя, за да изключа/потвърдя СПКЯ? Благодаря!
Дано да е нещо моментно. Трябва да следиш МЦ да е нормален, да има всеки МЦ О. и нивата на хормоните, които пряко или непряко влияят на МЦ и О.... напр. ако си с Хипофункция на ЩЖ и от там, отклонения и при други хормони ( Пролактин, Андростендион... това са примери и не се хващай за тях)
Възможно е и да е от самата ЕМ... и вместо един ДФ, този МЦ, да се образуват напр. 2-3 Ф, с по-големи размери.
ЛХ се повишава, най-често и основно ( и не толкова притеснително), когато започнат да нарастват и да се развиват повече фоликули от нормалното ( грубо казано), както е при ПКЯ.
Добре е да те видят и на УЗ... сега, този МЦ (при тези изследвания) и лекаря да прецени, каква точно е причината... друга причина, да е някоя Лутеинова киста, от ЛУФ..?!

# 23
  • Мнения: 454
Здравейте. Бих искала да помоля за коментар на тези изследвания на полови хормони, правени на 3ти ден на МЦ
Скрит текст:
(на 36 години съм).

LH - 8.63 mUI/mL

FSH - 7.35 mUI/mL

Estradiol 154 pmol/L
Здравей!
ЛХ е висок и показва ПКЯ... проявена или не, вижда се на УЗ.
Не е страшно - трябва да се следи дали всеки МЦ има О., да се търси причината/-те за СПКЯ ( ПКЯ е само проява, симптом на СПКЯ) и да се коригира.
По принцип, ПКЯ не е пречка за зачеване, но самия хормонален дисбаланс, който съществува при нея, може да създаде известен риск при износване.


Здравейте,
ще бъда благодарна на коментар на моите изследвания. Дали съм с ИР?
Скрит текст:
На 31 години съм и се боря да забременея.

Благодаря ви предварително и желая успех на всички момичета да получат това, за което мечтаят Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Здравей!
Според мен си с ИР ... защото, Инсулин на гладно е висок и защото отиваш в Хипогликемия ( на 180 мин... и Браво! на лекаря, че е поискал и изследване на 180 мин).
Спазено ли е условието за покой, между отделните пробовземания?!,... защото има известно несъответствие  при приема на глюкоза и КЗ.


Здравейте Simple Smile
Бих искала да помоля за коментар на резултатите от изследванията ми от вчера. Направени са на 3 ден от МЦ,
Скрит текст:
очаквам след седмица и резултат на Инхибин. На 40 г. съм и виждам, че нещата показват изчерпан ЯР. Запазила съм си час чак след месец за репродуктивен лекар и дотогава ми се иска да имам някаква представа какво предстои.

Пускани са ми и изследвания на 19 ден от МЦ, където и резултата от прогестерона ми беше извън нормите: рез. 113 от реф.гр.лутеална фаза- 5.82-75.9; ТСХ - 4.04, като за него ми изписаха най-ниската доза на Еутироксин. Вит Д - малко се покачи и в момента е 42.
Ще съм много благодарна на вашите мнения.


Здравей!
Да, изследванията показват НЯР, но шанс винаги има. Дано Инхибин В да е по-висок.
Пролактинът е висок, много вероятно да е от по-високия ТСХ... ТСХ трябва да е в границите 0,5-1,0. Винаги го изследвай заедно с Т3 и Т4.
Вит. Д - трябва да е 50-60ng/ml.
В12 да е около 550... и след като попълниш дефицитите ( провери и за други) това може да повлияе положително АМХ и Инхибин В (... и влияе добре и на кач-вото на яйцеклетките, а това е особено важно, в случая, при НЯР)
За високия прогестерон - не е проблем, понякога се случва... може да е изследван (улучен) по-голям (висок) пик ... той се синтезира пулсово.
Благодаря ви denis Heart

# 24
  • София
  • Мнения: 35 950
Здравейте!
Скрит текст:
Писах в старата тема и в няколко други. Sad
Предния понеделник имах фоликул 16мм и denis също както лекаря предположи, че до 2-3 дни ще има овулация.
Изпращам изследванията от днес и много се отчаях.

Още от неделя ме боли корема и започва полека розово зацапване...
Сигурно е заради прогестерона. Надявах се да е по-добре положението. Сякаш нещо след овулацията се счупва..
Слагам и графиката на БТ.


Пила съм дуфастон миналата година, първия месец беше ок, втория месец започна кървене обилно от 16 ден..
Преди това също съм пила 3 месеца, беше по-добре, но без успех.
Не са ми казвали да имам СПКЯ.
Здравей!
За Графиката - къде мериш? Доста играе БТ, не трябва да е така... спазваш ли точен час на измерване? ... иначе, горе-долу, като конфигурация,  е добре.
За Прогестерон и Е2... според мен, е било рано и затова и стойностите на прогестерона са още ниски?!
Ако на 12.06 ДФ е бил 16... О. трябва да е в периода: 14-15-16.06... т.е днес (23.06) в също вероятно да е 7-ми ден след предполагаема О.
Розовото зацапване, нищо не означава (т.е. може да означава много неща Simple Smile ) ... според мен, ако може да си го позволиш - повтори Прогестерон и Е2
Имаш много сериозен дефицит на вит. Д... мног е възможно да имаш и други дефицити.
Вит. Д прием на 7-8000IU + К2 ( МК-7, 200мкг) за поне 2 месеца прием + 20 дни почивка => контрола
Ще чакам да споделиш какви други дефицити имаш, моля... когато пускаш В12, ФК изследвай и Хомоцистеин


Здравейте, denis©, бихте ли коментирали изследванията ми?
Скрит текст:


Здравей!
Според мен си дехидратирана... но и ЛЛ да погледне ПКК
Имаш ИР, но и КЗ е висока... преразгледай храненето.
ТСХ е висок, показва Хипофункция на ЩЖ ... трябва да си на терапия, според мен, но решението си е твое.
ИР много трудно се контролира, ако не контролираш Хипофункцията на ЩЖ ( защото самата ЩЖ контролира метаболизма на въглехидрати, мазнини...или при Хипофункция на ЩЖ и метаболизма е понижен/забавен...неправилен)
Антителата са високи - дали е Хашимото, лекар преценява след преглед с УЗ.
Имаш дефицит на В12 ( доста сериозен) - вземи мерки ... провери и за други дефицити... и ги попълни, ще ти е по-лесно и ще се чувстваш много по-добре ( физически и психически)
В12 по 2-2500мкг + ФК ( 400мкг) + В6 ( 40-50мг) за 2-3 месеца прием + 20 дни почивка => контрола, заедно с Хомоцистеин.

Последна редакция: пт, 23 юни 2023, 07:49 от denis©

# 25
  • Мнения: 79
Скрит текст:
Здравейте!
Скрит текст:
Писах в старата тема и в няколко други. Sad
Предния понеделник имах фоликул 16мм и denis също както лекаря предположи, че до 2-3 дни ще има овулация.
Изпращам изследванията от днес и много се отчаях.

Още от неделя ме боли корема и започва полека розово зацапване...
Сигурно е заради прогестерона. Надявах се да е по-добре положението. Сякаш нещо след овулацията се счупва..
Слагам и графиката на БТ.


Пила съм дуфастон миналата година, първия месец беше ок, втория месец започна кървене обилно от 16 ден..
Преди това също съм пила 3 месеца, беше по-добре, но без успех.
Не са ми казвали да имам СПКЯ.
Здравей!
За Графиката - къде мериш? Доста играе БТ, не трябва да е така... спазваш ли точен час на измерване? ... иначе, горе-долу, като конфигурация,  е добре.
За Прогестерон и Е2... според мен, е било рано и затова и стойностите на прогестерона са още ниски?!
Ако на 12.06 ДФ е бил 16... О. трябва да е в периода: 14-15-16.06... т.е днес (23.06) в също вероятно да е 7-ми ден след предполагаема О.
Розовото зацапване, нищо не означава (т.е. може да означава много неща Simple Smile ) ... според мен, ако може да си го позволиш - повтори Прогестерон и Е2
Имаш много сериозен дефицит на вит. Д... мног е възможно да имаш и други дефицити.
Вит. Д прием на 7-8000IU + К2 ( МК-7, 200мкг) за поне 2 месеца прием + 20 дни почивка => контрола
Ще чакам да споделиш какви други дефицити имаш, моля... когато пускаш В12, ФК изследвай и Хомоцистеин
Здравей! Меря всеки божи ден в 08:30 без изключения. Sweat Smile До преди няколко дни мерих само орално, но лекарят ми каза, че по-добре анално. Купих даже нов термометър и има огромна разлика между двата, имам чувството, че проблемът е в тях..А ми се е случвало с един и същ термометър да меря два пъти един след друг и да има доста отклонение.  
Вчера лекарят ми каза, че няма да ми даде прогестерон понеже всичко друго изглеждало супер. Розовото зацапване било нормално. Ще почакам известно време май. Изпуснах днес да го изследвам.
Фолиева киселина пия от месец и половина, но ще взема и други витамини и ще ходя да пусна още изследвания. Благодаря ти, denis, много!

# 26
  • Мнения: 8
Здравейте, благодаря за отговора в предната тема. Пуснах и инсулин. Изглежда ми в норми.         

# 27
  • Мнения: 3 640
Здравейте!
Какво мислите за тези резултати?
Преди 48ч ЧХГ беше 68 и нещо.

# 28
  • София
  • Мнения: 35 950
Здравейте!
Какво мислите за тези резултати?
Скрит текст:
Преди 48ч ЧХГ беше 68 и нещо.
Здравей!
Добре са. Тихичко, Честито!
ПП.
В12 и вит.Д трябва да са по-високи. Не приемай високи дози вит. Д ( до 4000IU/дн.), В12 1000мкг.
Следи ФК и Хомоцистин

# 29
  • Мнения: 49
Здравейте, момичета 😊 Къде най - добре да си пусна хормоните . В обикновена лаборатория или в някоя инвитро клиника . Става въпрос за София.

Общи условия

Активация на акаунт