климатик или печка на дърва

  • 24 494
  • 106
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 198
Твърдо ЗА климатик. По-чисто, по-удобно, по-евтино Peace

 определено климатик Simple Smile

# 61
  • Home sweet home
  • Мнения: 54
Климатик - по-чисто, по-удобно и конфортно.А иначе струва също колкото и да си купиш дърва.

# 62
  • Мнения: 159
Климатик, много по-удобно, чисто и еднаква температура за детето.

# 63
  • Мнения: 1 080
И аз съм за климатик - на нас ни излиза по-евтино от дървата

# 64
  • Монреал
  • Мнения: 631
С камина с водна риза на дърва. Температурата в целия апартамент, вкл. баня и тоалетна не пада под 21 гр. дори нощем, / 00ч . до 8 ч. не слагаме дърва/. А в хола, където е камината е 24гр.
Сестра ми е с 2 инверторни климатика. Колкото и скъпи да са, топлят само 2 стаи. В останалите е кучешки студ. Сметката само за тях е 140 лв. на месец. Моята също е толкова /като сметна 2 и пол. кубика дърва за месец/, даже и по-малко, зависи кога и откъде си купя дърва Wink , ако е директно от Горското, цената на кубик пада почти двойно. Та за тази сума топля целия апартамент с  по 1 конвектор в стая, в банята имам лира, бойлера също стоплям с водата от парното.
Толкова топло никога не е било у нас.

# 65
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Определено климатик. Можа и да излиза малко по- скъпо, но съм готова да платя, за да избегна хамалуването по дървата.

# 66
  • Сливен
  • Мнения: 894

По скоро чистотата и удобството от климатика е незаменима.Станеш ЦЪК  ,легнеш ЦЪК ,Топло ЦЪК ,студено ЦЪК, чисто Цък
да точно така smile3521
 

# 67
  • Мнения: 4 668
Ще възразя малко за камината с водна риза - свекърите си сложиха такава , защото не послушаха никой , по повод инвенторните климатици ... тяхна си работа , но какво виждам аз :
1. Винаги мирише на пушек в тях , съответно и те самите ... моля никой дза не ми обяснява ,че не мирише  Naughty Колкото пъти отида на гости , някъде с такава камина , не мога да изтрая да се изкъпя после и да си махна осмърдените дрехи  Confused
Печка с дърва ... не искам да си представям просто ...
2. Мъкненето на дърва е много неудобно , а и не е най - чистото нещо на света ...
3. Колкото и да топли камината / печката _ през нощта обикновено изгасва и сутрин докато се напали и загрее си е студ .
4. Печка с дърва в апартамент е много странно , най - малкото ...
5. Офисът ни е с климатици - учудващо ниски сметки плащаме  Grinning

Това е лично мое мнение от странични наблюдения , в къщи сме с ТЕЦ .

# 68
  • На морето!
  • Мнения: 5 764
Климатик - по-чисто, по-удобно и конфортно.А иначе струва също колкото и да си купиш дърва.
точно така е, от личен опит казвам newsm10

# 69
  • Разград
  • Мнения: 3 110

По скоро чистотата и удобството от климатика е незаменима.Станеш ЦЪК  ,легнеш ЦЪК ,Топло ЦЪК ,студено ЦЪК, чисто Цък
да точно така smile3521
 

Абсолютно вярно.С два климатика сме,ще сложим и още един.

# 70
  • Мнения: 1 494

Права си, неподготвена се изказах... Embarassed Laughing Ми да уточня- апартамента е около 100кв., югоизточен, с лоша дограма, само една вътрешна стена- в коридора, никаква изолация.... Laughing Какво да се прави- това е положението. Въздържаме се да инвестираме засега, поради неуредени истории. В момента сме с камина с водна риза и радиатори в две стаи. На мен ми е супер. Но мъжа ми почна да го боли кръста и не ще да мъкне дърва. Изкарваме с около 10 кубика. Значи най--много 600лв. Но тока си ни е около 50-60 лв.
Искам хубав климатик- в смисъл, който не харчи  много, а и топли. Разбрах, че те са доста скъпи. а с тези изходни точки горе, се съмнявам, че ще е добър вариант. Да не говорим, че стаите са лошо разположени, както вече казах.

# 71
  • Мнения: 214
Здравейте на всички. В къщи ще разкажа как е .Живея в къща от 240 кв. и както се досещате сме със камина със водна риза . Не обичам да ни е студено , и затова разхода ни на дърва е 10-12 кубика на година.Отоплява се цялата къща и се затопля и водата. За хамалогия не мисля че може да се говори, защото разпалването трае не повече от 5 минути, все пак като хвърлиш сухи дърва върху въглени до 3-4 минути се разпалват. Доставката на дървата ни я правят всяка пролет- 10-12 кубика нарязани , нацепини и сме се спазарили със фирмата доставчик , че ни ги и нареждат. Паралелно  с водната риза имаме и котле на ток. Ако случайно температурата падне под 23 градуса се включва автоматично на ток. От 2 години насам се е включвало само когото сме на ски за по няколко дни. Хайде сега ми кажете колко ще ми струва това удоволствие на ток!!!!!!!!!!! Кубик дърва е 50 лева в момента - това е с доставка, цепене и нареждане. Всичко е въпрос на личен избор.

# 72
  • Мнения: 533
Здравейте на всички. В къщи ще разкажа как е .Живея в къща от 240 кв. и както се досещате сме със камина със водна риза . Не обичам да ни е студено , и затова разхода ни на дърва е 10-12 кубика на година.Отоплява се цялата къща и се затопля и водата. За хамалогия не мисля че може да се говори, защото разпалването трае не повече от 5 минути, все пак като хвърлиш сухи дърва върху въглени до 3-4 минути се разпалват. Доставката на дървата ни я правят всяка пролет- 10-12 кубика нарязани , нацепини и сме се спазарили със фирмата доставчик , че ни ги и нареждат. Паралелно  с водната риза имаме и котле на ток. Ако случайно температурата падне под 23 градуса се включва автоматично на ток. От 2 години насам се е включвало само когото сме на ски за по няколко дни. Хайде сега ми кажете колко ще ми струва това удоволствие на ток!!!!!!!!!!! Кубик дърва е 50 лева в момента - това е с доставка, цепене и нареждане. Всичко е въпрос на личен избор.



За отоплението на тези 240 квадрата , 12 кубика дърва ми се виждат прекалено малко. newsm78

# 73
  • Мнения: 1 494
Може изолацията да е добра...А и зависи от капацитета на камината май.  Thinking

# 74
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Зависи от много неща. Peace
 

Общи условия

Активация на акаунт