Предстои ми замразен трансфер, да поговорим - Тема 11

  • 25 348
  • 429
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 273
Здравейте! Този месец ще се готвя за ЗЕТ в Мемориал. От там ми казаха, да им пиша на ден 1 и на ден 2 да бъда на преглед тук в София и да им пратя резултати. Можете ли да ми препоръчате клиники или гинеколози за преглед на втори ден?
Благодаря ви предварително !

Д-р Македонова, клиника Адела

Не бих  я препоръчала аз. Лабораторията е супер иначе. От личен опит го споделям.

# 16
  • Мнения: 1 050
В Неовитро, доктор Стойчева. Звъните на ругистратура и обяснявате за какво сте. Реално прегледа е 15 мин., винаги ще Ви вместят в графика.
Здравейте! Този месец ще се готвя за ЗЕТ в Мемориал. От там ми казаха, да им пиша на ден 1 и на ден 2 да бъда на преглед тук в София и да им пратя резултати. Можете ли да ми препоръчате клиники или гинеколози за преглед на втори ден?
Благодаря ви предварително !

# 17
  • Мнения: 6 306
Здравейте момичета.
Вчера бях на преглед (2ри ден) и започнахме подготовката за трансфер.
Стиснете ми палчета всичко да е наред този път, че все нещо се объркваше досега. Disappointed Relieved

Еделвайс,
Какво се случва при тебе? Започнахте ли подготовката?

# 18
  • Мнения: X
Момичета, може ли малко по-подробно обяснение какво представлява ЗЕТ на естествен цикъл?
Виждам стъпките на първа страница, но имам някои въпроси:
- защо се слага таймираща инжекция?или защо не се слага, какво го определя това?
- в точно определен ден и час ли трябва да се случи трансфера и защо, ако да?(може би заради лигавицата, хормони?)
- пише, че първите дни се пускат изследвания, мен ме викат чак на 8-ми, нормално ли е това?
Май е това, за сега.Всякакви съвети и препоръки биха ми били от полза Simple Smile


п.с. извинявам се за анонимния пост, но имам познати тук, които ще видят и, както се казва "цяло село ще разбере".А след всичко, което преминаваме, нямам сили и с това да се разправям.Достатъчно ни е психическото натоварване от всичките процедури и неуспехи.

Последна редакция: ср, 14 юни 2023, 14:18 от Анонимен

# 19
  • София
  • Мнения: 1 156
Днес бях на преглед. Пусна ми док хормони и всичко е окей. Имам и хориомон изписан, който вече си го сложих, от петък циклогест и една изненада за мен, понеделник имам час за поставяне на "лепило". И да чакам обаждане за трансфер.
Какво е това лепило? Нямам никакво понятие, а също така хориомон защо?
И аз като коментиралия над мен се чудя..

# 20
  • Мнения: 1 114
Днес бях на преглед. Пусна ми док хормони и всичко е окей. Имам и хориомон изписан, който вече си го сложих, от петък циклогест и една изненада за мен, понеделник имам час за поставяне на "лепило". И да чакам обаждане за трансфер.
Какво е това лепило? Нямам никакво понятие, а също така хориомон защо?
И аз като коментиралия над мен се чудя..
Лепило за да ти вземат пари. При мен нямаше ефект. Уж подпомагало имплантацията дрънци

# 21
  • София
  • Мнения: 1 156
За пари много неща могат да се измислят, но съм избрала да не разсъждавам по този начин.

# 22
  • Мнения: 1 726
Зависи от лепилото, има няколко вида т.нар. лепило! Аз лично поставям РВМС всеки път, то е вид лепило, което се прави от собствената кръв, но на вас май няма да е такова, щом не споменавате нищо за взимане на кръв Wink ! Последния път освен РВМС, при мен сложиха и някакво друго лепило около час-два преди самият трансфер!

# 23
  • София
  • Мнения: 1 156
Не, не са споменали да е от собствена кръв. Казаха ми, че трансфера ще е вторник-сряда.

# 24
  • Мнения: 952
Анонимен, при мен беше ЗЕТ на ест цикъл, затова казвам от опит.
2-ри ден МЦ -  ходи се на преглед и се гледа колко антрални Ф има и дали няма задържан Ф от миналия месец
Т.к. моята овулация е късна, аз отидох пак на :
12-ти ден да се види колко голям е доминантния Ф и се следи лигавица. Вижда като размер колко е
ф и се изчислява, че горе-долу расте с около 1-2 мм на ден (при мен е 1мм, но аз съм със СПКЯ) и те викат пак след няколко дни. Целта е да се следи кога ще дойде естествената овулация. При мен О беше на 19-ти ден, а на 17-ти ми изписаха Хориомон за таймиране, за да са сигурни, че ще се спука Ф. Аз си го сложих на 17-ти ден късно вечерта, а овулацията ми беше на 19-ти ден рано сутринта към 2.00 ч. Видяха жълто тяло и че Ф се е спукал, следят лигавица и 5 дни по-късно (ако ембриона е 5-дневен) те викат за трансфер. След О включват прогестерон, за да се излъже тялото, че има бременност и да се държи висок. В деня на ЗЕТ изследват прогестерон и го включват допълнително. Часът на ЗЕТ няма значение ,само денят. Ако не можеш да стискаш, не се наливай още от вкъщи с много вода, че при мен ЗЕТ беше за 11.30, влязох 14.30 и буквално пих вода в последния един час, иначе нямаше да издържа.
Не си спомням на мен да са ми пускали хормони на 2-ри ден. Пускаха ми на 17-ти ден за да се види колко е нивото на ЛХ и Естрадиол и кога горе-долу ще бъде овулацията. Пак казвам, при жени с нормална овулация се следи от по-рано, ако очакваната О е към 14-15 ден. При мен е късна, защото съм с дълъг цикъл. Предполагам, че при жени на които не се таймира О се очаква да се пукне сам Ф. При мен има склонност за задържани фоликули и затова, за да са сигурни ме таймираха.

# 25
  • Мнения: X
Salsera, много ти благодаря за изчерпателния отговор!
При мен до сега не се е случвало на нито един преглед да не се е пукнал фоликула, значи да разбирам, че може евентуално и без тази инжекция?
Иначе за водата знам, имам вече 2 трансфера- един свеж и един ЗЕТ, но с Естрофем подготвен.Аз изпивам 500 мл 1 час преди това и повече не пия.То е достатъчно за напълване на мехура, защото и при мен никога не е в часа, когато са ми казали, а около час и нещо след това. Simple Smile
И друго да попитам- забранен ли е незащитения секс в този месец?
Ами, ако по някакво чудо се случи да стане естествена бременност?Това няма как да се види предварително реално, а след закъснение на цикъла.

# 26
  • Мнения: 952
Salsera, много ти благодаря за изчерпателния отговор!
При мен до сега не се е случвало на нито един преглед да не се е пукнал фоликула, значи да разбирам, че може евентуално и без тази инжекция?
Иначе за водата знам, имам вече 2 трансфера- един свеж и един ЗЕТ, но с Естрофем подготвен.Аз изпивам 500 мл 1 час преди това и повече не пия.То е достатъчно за напълване на мехура, защото и при мен никога не е в часа, когато са ми казали, а около час и нещо след това. Simple Smile
И друго да попитам- забранен ли е незащитения секс в този месец?
Ами, ако по някакво чудо се случи да стане естествена бременност?Това няма как да се види предварително реално, а след закъснение на цикъла.

Инжекция се слага според преценка на доктора. Повечето слагат, за да са сигурни, че ще се пукне фоликула, защото ако остане задържан, пропускате опита и месеца. Ние си правехме опити и преди и по време на овулацията (като тук говорим за естествен цикъл, без никакви лекарства). Има, макар и малка вероятност, но може да се случи и естествено зачеване.

# 27
  • Мнения: 12
Здравейте:) Отново се включвам с въпрос. Започнах подготовка за ЗЕТ на естествен цикъл. От Мемориал ми казаха да ида на втори ден от МЦ тук в БГ на преглед за дебелина на лигавицата, дали има задържан фоликул и съответно кръвни изследвания за Естрадиол, LH и Прогестерон. Изпратих резултатите и днес се свързаха с мен и казаха другата седмица да съм на преглед при тях. Дали ви се е случвало и на вас да ви викат така на преглед в Турция, тъй като беше изкоментирано, че проследяването и прегледите ще се извършват в България? Дали това е рутинна практика?

# 28
  • Мнения: 610
Извинявам се, но какво всъщност означава на естествен цикъл?

# 29
  • Мнения: 76
Здравейте момичета.
Вчера бях на преглед (2ри ден) и започнахме подготовката за трансфер.
Стиснете ми палчета всичко да е наред този път, че все нещо се объркваше досега. Disappointed Relieved

Еделвайс,
Какво се случва при тебе? Започнахте ли подготовката?

Аз също бях на преглед вчера.Изследваха ми естрадиол и ми включиха естеофем 2х1.
На 21ви съм на преглед отново нямам търпение.
Стискам палци на всички тази темичка да ни донесе много късмет❤

Общи условия

Активация на акаунт