Предстои ми хистероскопия - да поговорим - Тема 5

  • 11 605
  • 238
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 407
Здравейте,

Има ли подготовка или изисквания преди хистеро?
Правено ми е преди 5г и тогава беше с пълна упойка, сещам се че искаха рентген на бял дроб и сърце.
Сегя пак ще ми правят, но офис хистеро без упойка. Нищо не са ми казали за снимка…
Ако се види нещо офис хистерото автоматично ли се превръща в оперативна?

# 181
  • Мнения: 2 505
Мимоза, аз имам две хистероскопии, с пълна упойка и без упойка. Никога не са ми искали снимка...

# 182
  • Мнения: 932
И на мен нищо не ми искаха, преди интервенцията ми пуснаха кръв и кардиограма и ме преслушаха, но аз бях в болница Надежда.
Ако се види нещо по време на процедурата се отстранява.

# 183
  • Мнения: 101
Даже и не са ме преслушвали. Докторът каза да си пусна предварително кръвни изследвания - ПКК и глюкоза и да му изпратя резултата и после като отидох, директно си ме вкараха за манипулацията. Явно на различните места е различно. Може би ако е с болничен престой пускат на място изследвания и преглеждат, като за прием в болница. В медицински центрове, които не се водят болница го карат по-свободно Simple Smile

# 184
  • Мнения: 932
Има ли някое момиче с запушен канал, срастване на цервикалния канал в следствие на аборт. След хистероскопия отвориха канала, има ли пак вероятност да се затвори ?

# 185
  • Мнения: 80
Здравейте, вчера ми откриха полип на матката и ще правим хистероскопия за премахването му. Бях много шашната вчера поради други резултати от други изследвания и не прецених добре кога ще ми приключи цикъла. Запазихме час за вторник за манипулацията, но това ми е 11 ден и сега като чета май е малко късно - обикновено е най-добре веднага след края на цикъла. Лошото е, че то при сестрата запазвах час, а лекарят ми беше казал, че най-добре да се направи в петък процедурата. Може ли някой да сподели на кой ден от менструацията са му махали полип?

# 186
  • Мнения: 601
Питай лекаря си. Аз прочетох много противоречиви мнения. Понякога тези полипи се премахват и докато кървят за да се спре обилното и продължително кървене. Та на кой ден нека каже лекарят.

# 187
  • Мнения: 56
Искам да попитам възможно ли е полупа да причинява остра болка ниско долу, усеща се като силна остра вагинална болка.

# 188
  • Мнения: 601
Лекар може да каже. Иначе полипа може да причинява болезнена минструация и усещане като натиск. Вече дали ще се усеща като вагинална и къде е разположен полипа само лекар може да ви отговори конкретно.

# 189
  • Мнения: 8
Здравейте, преди 2 седмици преминах през хистероскопия за премахване на полип и хистологията показа “фрагментиран аденоматозен полип”. Някой сблъсквал ли се е с подобна диагноза и какво последва?

# 190
  • Мнения: 101
Здравейте, преди 2 седмици преминах през хистероскопия за премахване на полип и хистологията показа “фрагментиран аденоматозен полип”. Някой сблъсквал ли се е с подобна диагноза и какво последва?

Абсолютно същото излезе и при мен. Във вторник съм на контролен преглед и ще разбера какво следва.

# 191
  • Мнения: 80
Здравейте, мина и моята хистероскопия във вторник. Съвсем малка болка усетих и си тругнах 2-3 часа след манипулацията. Всичко изглежда ок, но от днес като уринирам много ме щипе ( все едно има раничка). Имала съм цистит и определено не е това. По скоро усещам като нещо протрито ... незнам дали на някой му се е случвало?

# 192
  • Мнения: 932
Да не би да са гъбички, заради антибиотика ?

# 193
  • Мнения: 601
Здравейте, мина и моята хистероскопия във вторник. Съвсем малка болка усетих и си тругнах 2-3 часа след манипулацията. Всичко изглежда ок, но от днес като уринирам много ме щипе ( все едно има раничка). Имала съм цистит и определено не е това. По скоро усещам като нещо протрито ... незнам дали на някой му се е случвало?
Случвало ми се е една много груба лекарка да ме протрие при вагинален ехограф и при преглед така, че още няколко часа след прегледа имах дразнене, а след това се сдобих и с гъбички.
Вероятно механично протриване от инструментите, но не е лошо да попитате лекаря.

# 194
  • Мнения: 80
Да не би да са гъбички, заради антибиотика ?

не мисля, имала съм и това и то е по скоро сърбене при гъбички а и с антибиотика пия и противогъбично

Общи условия

Активация на акаунт