Предстои ми хистероскопия - да поговорим - Тема 5

  • 11 981
  • 240
  •   1
Отговори
# 165
# 166
  • Мнения: 77
На мен ми вляха венозно атибиотици, докато лежах след хистероскопията и чаках да ме пусне упойката и да започна да ставам.

# 167
  • Мнения: 104
На мен ми изписаха антибиотик за три дни след манипулацията.

# 168
  • Мнения: 361
Здравейте, откриха ми полип 10 мм и лекарката препоръчва премахване с хистероскопия. Някой ползвал ли е допълнително здравно осигуряване при такава интервенция?

# 169
  • Мнения: 104
Здравейте, откриха ми полип 10 мм и лекарката препоръчва премахване с хистероскопия. Някой ползвал ли е допълнително здравно осигуряване при такава интервенция?

Може, да. Зависи обаче към коя компания ви е ДЗО и какви са условията по договора. Обикновено, когато е с болничен престой, го приемат и изплащат изцяло, а когато е без престой се приема като извънболнична помощ и изплащат част от сумата.

# 170
  • Мнения: 361
Благодаря за отговора. Към Уника съм, разширения им пакет. Питам тук, защото лекарката каза, че ако попитам фонда, ще ме насочат към варианта с хоспитализация (но там ще трябва да си платя избор на екип, което естествено не се покрива) и предложи да направим хистероскопията и да издаде фактура.

# 171
  • Мнения: 104
Проверете си договора с Уника. Възможно е да покрива и избор на екип. Нашият, например, към Доверие само че, знам, че покрива. Само че моята ХС беше без хоспитализация, та сега чакам епикриза, за да подам иск за възстановяване и да видя каква част от сумата ще ми покрият.

# 172
  • Мнения: 937
Момичета, има ли забременели след отстраняване на сраствания ? Появяват ли се отново, след като се отстранят ?

# 173
  • Мнения: 213
Привет момичета, някоя скоро да е правила хистероскопия в Неовитро при Д-р Сенкова? Знаете ли с каква упойка се прави? Има съмнение за полип и трябва да се вземе биопсия.

# 174
  • Мнения: 937
Аз днес правих хистероскопия при д-р Димитров от Надежда. Упойката е пълна, смисъл че спиш, докато ти правят процедурата. Но после като те вкарат в стаята се събуждаш и след два часа си тръгваш.

# 175
  • Мнения: 168
Аз днес правих хистероскопия при д-р Димитров от Надежда. Упойката е пълна, смисъл че спиш, докато ти правят процедурата. Но после като те вкарат в стаята се събуждаш и след два часа си тръгваш.
Здравейте може ли малко информация за самата процедура и също мнение за доктора

# 176
  • Мнения: 218
Аз правих Юли миналата година. Приспиват те напълно, венозно. Не ми се иска да казвам, че е пълна, защото бях чела, че при пълната си на командно дишане и т.н., а тук не е така. Понеже не съм сигурна как се нарича и да не те подведа - приспиват те чрез анестезия през абокат 😄

Д-р Сенкова е страхотна и всичко мина много бързо и леко. Почти никаква болка нямаше, така че не се притеснявай.

Привет момичета, някоя скоро да е правила хистероскопия в Неовитро при Д-р Сенкова? Знаете ли с каква упойка се прави? Има съмнение за полип и трябва да се вземе биопсия.

# 177
  • Мнения: 937
Аз днес правих хистероскопия при д-р Димитров от Надежда. Упойката е пълна, смисъл че спиш, докато ти правят процедурата. Но после като те вкарат в стаята се събуждаш и след два часа си тръгваш.
Здравейте може ли малко информация за самата процедура и също мнение за доктора
Да, самата процедура е за 15 Мин, в стаята бяхме 7 момичета, през 20 Мин ни викаха една по една. Упойката е венозна, не те интубират и после само леко ти се спи, поспиваш си 30 Мин и се събуждаш, слагат ти система обезболяваща (болката е като при цикъл) и още една банка с електролити. Като ти изтече банката, те карат да станеш и отиваш до тоалетна. После ти дават кафенце, айрянче и сандвич. Минава доктора и ти казва как е минало, какво са открили и тн, и те изписват.
През цялото време в стаята има лекар, който ни наблюдава. Това е в болница Надежда.
А от д-р Тодор Димитров съм много доволна, страхотен лекар и човек. Препоръчвам го с две ръце!!!

# 178
  • Мнения: 105
Привет момичета, някоя скоро да е правила хистероскопия в Неовитро при Д-р Сенкова? Знаете ли с каква упойка се прави? Има съмнение за полип и трябва да се вземе биопсия.
Д-р Сенкова е единственият лекар, на когото имам безрезервно доверие. Следя се при нея и при нужда правим разни интервенции от години.  Хистерото ми предстои след месец-два и не мога да кажа как е било, но определено може да й се доверите.

Последна редакция: пн, 25 мар 2024, 20:08 от Nancy93

# 179
  • Мнения: 168
Аз днес правих хистероскопия при д-р Димитров от Надежда. Упойката е пълна, смисъл че спиш, докато ти правят процедурата. Но после като те вкарат в стаята се събуждаш и след два часа си тръгваш.
Здравейте може ли малко информация за самата процедура и също мнение за доктора
Да, самата процедура е за 15 Мин, в стаята бяхме 7 момичета, през 20 Мин ни викаха една по една. Упойката е венозна, не те интубират и после само леко ти се спи, поспиваш си 30 Мин и се събуждаш, слагат ти система обезболяваща (болката е като при цикъл) и още една банка с електролити. Като ти изтече банката, те карат да станеш и отиваш до тоалетна. После ти дават кафенце, айрянче и сандвич. Минава доктора и ти казва как е минало, какво са открили и тн, и те изписват.
През цялото време в стаята има лекар, който ни наблюдава. Това е в болница Надежда.
А от д-р Тодор Димитров съм много доволна, страхотен лекар и човек. Препоръчвам го с две ръце!!!
Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт