Първолачето езици учи, в ЕС трябва да сполучи

  • 14 114
  • 289
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 937
И Ралица чете на английски - думите, които са взели, например частите на тялото.
Правят тестове постоянно.
Това е визуална памет, методиката набляга на разпознаването, транскрипция не изучават, но е факт че освен да съставя изречения и задава въпроси, успява да прочете написаното.
Свободно пише цветовете, които също включва в изречения. Оправя се с притежателните местоимения.
Последният проект беше на тема - My friend.
Пропуснах да кажа, че всичко това е за курса по английски, който посещава вече втора година.
В училище не ходи на СИП.

# 46
  • ново
  • Мнения: 5 977
Ками, най-важното е детето да се оправи бързо. Няма да изпусне кой знае колко.
Днес говорих с мисис Уизли в училищния двор  Grinning и тя ми каза, че на доста места имало епидемии и се говорело за грипни ваканци.
Само това ни липсва!

Днес по БТВ новините казаха, че е обявена вече грипна епидемия в Благоевград. Предстои да се обяви и за Стара Загора, Хасково, Сливен и Кюстендил Sad

Ками, бързо оздравяване на Иво и не го тормози с домашни, докато не се чуства добре. Ще навакса като се оправи.

# 47
  • София
  • Мнения: 223
Ками бързо да оздравявате,не тормози детето докато е болно! Wink
Вердат и ние последно писахме този проект,трябваше днес да го предаде,но им отложиха часът.
Иначе при нас няма нищо ново.Днес моят разбойник не си е дописал домашното,защото много му се играело LaughingТа сега като се прибера ще му го издиктувам WinkПонякога се замислям,от уроци,английски и плуване,не му остава никакво време,все тичаме насам натам!При вас как е?Не мислите ли че твърде бързо пораснаха децата ни?

# 48
  • Мнения: 2 768
И моите деца са болни от понеделник  Sad
Кристина не е посещавала кабинета на лекаря цяла година !, но...сега сдаде фронта, с гнойна ангина е. София пък има херп ангина. Ту едната е с 40 Т, ту другата. Не съм я карала да учи, невъзможно е в това й състояние. Не е ставала от леглото вече втори ден.

# 49
  • Мнения: 1 937
Борзо оздравяване на всички първолачета!

Ирка, как се справяш с воденето и взимането с всичките тези мероприятия?
Постоянно се питам къде е границата между собствената ми амбиция и възможностите на дъщеря ми.
Все ми се ще да й дам нещо повече, виждайки я че може.
Това обаче е абсолютно за моя сметка, особено когато съпругът ми отсъства.

Снощи със сетни сили направихме диктовка. Търпението ми е на изчерпване.
От днес ще пробвам друга схема - свекърва ми е наблизо, ще пращам Ралица за час, със списък от задачи, колкото и да не ми се ще, или пък докато не ми откажат  Confused
Да видим.

Не успявам да обърна достатъчно внимание на малката. Чувствам се гузна, а детето се затваря в себе си.

# 50
  • Мнения: 1 180

[/quote]Казваш ,че детето ти пише на английски и чете newsm78много ми е чудно това.Взели ли са всичси букви?А за четене да не говорим.Ми транскрипция се учи във втори клас.ТО може да ти прочете без такава,но въпросът е колко е вярно прочетеното......
[/quote]

E, не чете свободно някакъв текст, а думите, които са взели и кратки изречения - цветовете, числата до 10, някои животни, части на тялото, различни предмети, благодаря, здравей, ЧРД- ей такива нещица. Не знам точно каква е системата - взели са всички букви. Думите ги пишат, пишат, пишат - може би се набляга на визуалната памет, незнам. Тестове се правят всяка седмица и се оценяват.

# 51
  • Мнения: 15 243
Здравейте!
Съчувствам на болните и дано по-бързо се оправите. Чух, че и тук - Ст.Загора обявиха грипна епидемия. Моля се да ни се размине ......
При нас няма нищо интерестно. Ваканцията им дойде дългичка, особено за дъщеря ми. Указа се, че и липсва най-добрия й приятел - много симпатично момченце от класа им. Бяха много мила картинка - хванати за ръце и си говарят, говорят .....
С материала се справят поне за сега. Английски учат за първа година и в сравнение сме доста назад.
Много сме организирани сутрин, чак съм изненадана. Вечер заспиват много рано още 20.30 са в леглата по собствено желание.
Искам да ви попитам, ползвате ли някакви сборници по математика извън тези от комплекта и какви са?

# 52
  • Мнения: 1 258
В класа на Лори са 13 деца на училище от вчера.Много гаден грип.

Аз мисля,че допълнителните занимания трябва да са само такива,на които децата съзнателно ходят с удоволствие.
Лора ходи на гимнастика и на театрална школа.И ако аз нямам възможност да  я заведа,направо и се плаче от мъка.Ходи с голям кеф.Аз също изпитвам срахотно удоволствие като я виждам със светналите очички след любимите и занимания.Не бих я водила на нищо насила.

Тя сама се отказа от плуването.Не я записах на Алианса,защото съм сигурна,че ще трябва да я водя насила,като знам стила и методиката на обучение там. Sad

Ние пробвахме на друго място за език,но се отказахме след съветване с нея.

За Британика съм чувала само добри отзиви.Имам познато детенце,което ходи с радост.Но знам,че трудно успява с домашните.


Чували ли сте,че според новата методика на МОН всички деца ще трябва да преминат една задължителна  цяла година в изучаване на чужд език(като подготвителния клас в езиковите гимназии)?Доколкото знам,така ще се замести целият осми клас.

# 53
  • Мнения: 15 243

Чували ли сте,че според новата методика на МОН всички деца ще трябва да преминат една задължителна  цяла година в изучаване на чужд език(като подготвителния клас в езиковите гимназии)?Доколкото знам,така ще се замести целият осми клас.

Това го чух преди време. Министъра на образованието го беше казал, но като проект. За окончателно решение нямам информация.

За допълнителни занимания - ходим един път седмичо на тенис и танци, но по скоро с цел разтоварване, без някакви амбиции.

# 54
И нашия клас е наполовина, има много болни деца  Sad
Това да се учи език 1 година не съм го чула, но мисля че не е лошо, аз бях така в 8-ми клас, но не в езикова, а в математическа. Чесно казано наученото тогава ми остана за цял живот, не може да се сравни с никакви курсове. И беше забава, имахме само език, български и математика, физическо. Езика по 2, 3 часа на ден, абсолютно доказан метод да се научи поне според мен.

# 55
  • Мнения: 1 937
Това беше едно от предложенията на Министъра от Националната програма за развитие на училищното и предучилищното възпитание и подготовка до 2015 г.
Законът за народната просвета беше променен през 2006, макар че лично аз не видях този 8 клас да е отделен с подобно предназначение  newsm78

В страничката на министерството има интересни връзки към Национален образователен портал
е-образование и Знам.bg

# 56
  • Мнения: 3 342
И Дани е болен - всъщност все още не се е разболял окончателно, но го боли глава и очите му са едни такива... Tired Естествено, остана си вкъщи. Доколкото разбрах, вчера са били едва седем деца в класа/или може би седем са били болни newsm78 - не можа точно да ми обясни/. Би трябвало да обявят грипна епидемия вече... Какво чакат... Да се разболеят всички... Confused

Между другото, днес имам имен ден. Почерпете се, макар и виртуално:



И честит имен ден на всички празнуващи днес!  bouquet

# 57
  • Мнения: 1 492
Тони да си жива и здрава и ти, и Дани  bouquet

Иво вече е добре, но почти всички деца около нас са болни, не знам що няма епидемия и в София.

# 58
  • София
  • Мнения: 223
Здравейте!Честит Имен Ден Тони да си жива и здрава и детенце също!
 При нас все още няма толкова болни и дано така продължава Praynig
 Вердад справям се някак,Понеделник,Сряда и Петък ходи на плуване,записахме го от 19.15-20.00часа.Той ходи с голямо желание и се чувства страхотно затова немога да му го отнема.Вторник и Четвъртък е на Британика.Тичането е безумно,но няма как.Лично аз съм доволна,защото детето научи много неща за отрицателно време,ходи с желание и интерес.Наистина с домашните му е малко сложно ,но аз не го насилвам,изработил си е система и малко по-малко се справя ,за да не му се събира много WinkНямам болни амбиции и не бих го накарала да прави нещо асила,но има неща от които не трябва да се отказва,така мисля аз  bouquet

# 59
  • ново
  • Мнения: 5 977
Тони, честит имен ден! Да си здрава и щастлива!  bouquet

Бързо оздравяване на болните дечица желая.
При нас нищо ново. Справя се с уч. материал за сега. Сутринта за малко да закъснеем, за което аз съм виновна Embarassed пооспах се.

Общи условия

Активация на акаунт