Първолачето езици учи, в ЕС трябва да сполучи

  • 14 118
  • 289
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 937
Пишат с химикали почти от самото начало.

Ета, и от мен успех на страхотната София. Grinning

Приятни почивни дни, мили момичета.

# 31
  • гр.София
  • Мнения: 4 158

Моля ви,който има време,да ми обясни. Децата имат задача да отгледат вкъщи зародиш от зрънце-сложила съм лещени зърна в памук,напоен с вода. Има ли значение,къде ще държим чашата с памука, трябва ли периодично да поливам, трябва ли да има отворче в памука,откъдето да избие стъбълце?!? А за колко време ще поникне?
 Питам вас,защото заради бебето почти не стъпвам в училище, а на информация от таткото много не вярвам (щом не става дума за техника). smile3547

# 32
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
За леща не си спомням, но мисля че за нея трябва направо да си е покрито почти с вода. Боб май ставаше по-лесно. Памук боб и отгоре накъсан памук и винаги трябваше да е мокро. До една седмица май експеримента ставаше.

# 33
  • гр.София
  • Мнения: 4 158
dorothy, благодаря! Просто имах само леща,но сега ще заредя и други "култури"-пък,което стане...

# 34
  • Мнения: 1 671
С химикал пишат от края на септември.

Ама моя много грозно пише, бееее? Дайте идеи кво да го правя Mr. Green

# 35
  • Мнения: 2 768
С химикал пишат от края на септември.

Ама моя много грозно пише, бееее? Дайте идеи кво да го правя Mr. Green

Не се кахъри, децата ще пишат само по клавиатурата след някоя друга година  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 1 671
С химикал пишат от края на септември.

Ама моя много грозно пише, бееее? Дайте идеи кво да го правя Mr. Green

Не се кахъри, децата ще пишат само по клавиатурата след някоя друга година  Mr. Green

Ета, той моичкия отсега тренира, викаш да не се кахъря...  Joy

# 37
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
А не само на клавиатура, ами и на латиница - като почнат да пишат направо се чудя за какво ходат на училище /нали имам и петокласник/

# 38
  • Мнения: 826
С химикал пишат още от самото начало  Peace Грозно не грозно- това е положението  newsm78 А и като гледам краснописа на таткото ... Гого от сега пише по- красиво от него  hahaha

# 39
  • Мнения: 2 768
А не само на клавиатура, ами и на латиница - като почнат да пишат направо се чудя за какво ходат на училище /нали имам и петокласник/

Над това размишлявах и аз, за какво бяха 2 месеца писане на ченгели, бастунчета, лулички и прочие чудесии? Ами що нерви!...Абсолютно е ненужна загуба на време.

# 40
  • ново
  • Мнения: 5 977
Мойто първолаче днес си забравило учебникът по Роден край Confused .Обади ми се разтревожена и аз отидох да го занеса. Хм, отдавна си приготвя сама раницата, по едно време я проверявах, но спрях  Embarassed , май ще започна пак да проверявам, но според нея това е форма на недоверие.  Преди я проверявах като спи, за да не ми се сърди, ще си връщам пак старата тактика  Simple Smile

# 41
  • Мнения: 1 937
И Ралица не пише особено красиво, но съм доволна от диктовките.
Странно ми е как така почти не греши при тях, а с четено вижда голям зор.

Раницата не проверявам. Разбрали сме се, че това е неин ангажимент.
Ако забрави нещо си е за нейна сметка.
Не помагам и с обличането сутрин. Приготвя си дрехи от вечерта.

Хубавото е, че покрай нея и малката изгражда навици.


# 42
  • Мнения: 1 492
Здравейте мацки,
аз само да споделя, че вчера Иво ми беше с 39,6 градуса температура Cry .Едва успях да я сваля и днес не е падал от 37,2 надолу. Ужас направо....Цяла седмица ще сме си в къщи и се чудя, дали в моментите, когато се чувства добре да не преглеждаме новите неща, че доста ще пропусне за една седмица. Жал ми е да го тормозя, ама май няма начин, после ще му е по-зле в училище Confused

# 43
  • Мнения: 1 937
Ками, най-важното е детето да се оправи бързо. Няма да изпусне кой знае колко.
Днес говорих с мисис Уизли в училищния двор  Grinning и тя ми каза, че на доста места имало епидемии и се говорело за грипни ваканци.
Само това ни липсва!

# 44
  • Мнения: 352
Моят първолак вече чете свободно, решава задачки /с условие, със скоби/ до 20, пише на английски и чете /думички и кратки изречения/. По писане буквите ги взимат разбъркано, но още не са взели всички. Малко е зле с диктовките. Между двата срока ще имат 5 дена ваканция - най-вероятно ще го изпратя на ски, организират ги от училище. Миналата зима изкара курса и беше много доволен. Дано да навали хубав сняг до тогава!
Казваш ,че детето ти пише на английски и чете newsm78много ми е чудно това.Взели ли са всичси букви?А за четене да не говорим.Ми транскрипция се учи във втори клас.ТО може да ти прочете без такава,но въпросът е колко е вярно прочетеното......

Общи условия

Активация на акаунт