Частна детска ясла в София

  • 193 004
  • 1 039
  •   1
Отговори
# 1 020
  • София
  • Мнения: 1 555
Някой дали има впечатление от частни ясли Маргаритка или Мери-Ленд?
Аз също се интересувам за Маргаритка. От октомври може би ще записвам там детето, но още се чудя. А Мери-Ленд и тя ли е в същия район?

За Мери-Ленд - намира се близо до Маргаритка в кв. Павлово, улицата е Купените 8. Яслата се намира в една къща като втория етаж е за яслата, на първия живее собственичката. Има стая за игра, спане, хранене, баня. Има прилично голям южен двор къщата, не гледа към улицата. Когато ходих беше затрупано със сняг, но собственичката каза, че имат съоръжение и т.н. Яслата е за 10 дечица като ще ги гледат 3 жени. Работят от 8 до 19 часа. Общо взето - хареса ми отношението на собственичката, успя да заинтригува дъщеря ми.
  Ходих и в Маргаритка - там ми хареса повече обстановката, по-нова сграда, хубаво изрисувани стени, повече играчки като че ли. Двете възпитателки, които срещнах ми се сториха симпатични, въпреки че не съм успяла да разговарям с тях, децата бяха спокойни, дъщеря ми също се заигра за малко. Това, което ме притеснява в Маргаритка - стълбите (въпреки че децата няма да имат достъп до тях), чудя се след като се съберат две групи (ще са 2 групи по 10 деца) - и двете ли ще играят на партерния етаж (това ще го уточня следващия път като отида), искам да уточня каква ще е закуската, като че ли не обръщат много внимание на това да научат децата на гърне и да ги научат да пият от чаша, на другите места тези неща ми ги подчертаваха специално.

Клоня повече към Маргаритка, в понеделник евентуално и договор ще подпиша, за да започне дъщеря ми от 1 април. Все пак ще се радвам, ако се включи и майка, чието дете ходи в някоя от двете ясли и даде информация от първа ръка.  Ту клоня към едната, ту към другата, ту и съвсем други ясли започвам да гледам и пак не мога да убедя себе 100%, че ще направя правилния избор.  Confused

# 1 021
  • Мнения: 766
viliko може ли малко повече инфо за тази градина зад баня Мадара  newsm78 Офиса ми е там, но не съм виждала такова нещо  Rolling Eyes

# 1 022
  • Мнения: 7 947
И аз работя точно там, но никога не съм я виждала. Просто един ден видях нашите познати, заговорихме се и от тях разбрах, че детенцето им я посещава. Намира се на ъгъла срещу военния строеж, лежи на улицата на Фантасктико. Мога да поразпитам и утре да дам още инфо. Само зная, че родителите са доста капризни и взискателни и това ме навежда на мисълта, че не е лоша яслата  Wink

# 1 023
  • Мнения: 766
Много ще съм ти благодарна  Hug
Може и на ЛС за да не разводяваме темата  Peace

# 1 024
  • Мнения: 7 947
Намесвам се в темата с въпрос: Имали часна детска ясла в района на кв. Хаджи Димитър, Суха Река, Стефан Караджа и т.н. в околността? Предварително благодаря!
Преди водех сина си в един клуб, подобен на детска ясла, до Попа, бях писала за това. Той обаче се развали и сега зная, че жените гледат дечица в един апартамент до Герена. Казвам го, защото лично аз бях изключително доволна от тях и с чиста съвест ги препоръчвам. Ако някой се интересува - мога да дам координати.

# 1 025
разочарована съм и от големината на помещенията в които отглеждат децата ни-обикновено 2- или 3-стайни апартаменти.И всъщност  единственото в което се надяваш да е по-добре от държавите е в персонала (именно затова "Доверие"  ми допадна най-вече) - но и това не е сигурно, особено когато става въпрос за по-малки деца които не могат да говорят. Започвам изобщо да се замислям дали все пак държавните ясли/градини  не са най-добрата алтернатива за децата ни  newsm78

И какво точно очакваме от държавните ясли, в които персоналът работи за минимална работна заплата? Влизала ли си в държавна детска градина, не като родител? Защото аз съм и съм потресена от макаренковските методи - на децата се крещи, забранява им се да говорят докато се хранят, строяват ги като в казарма, заплашват ги с унижения пред всички: "Ако някой не слуша, ще го съблека гол пред всички", подиграват им се грозно: "Каква е тая тъпа къща дето си направил от конструктора, ако я духна и ще падне", "Ауууу, кой се е накаал пак в гащите, я да покажем на всички, да се смеят!" - репликите са чути преди 4 години, докато собствената ми майка работеше там. Не вярвам нещо да се е променило, защото не е дошъл нов персонал, който да е обучен как се гледат деца, как не трябва да ги унижаваме и обиждаме, защото са просто деца и не могат да се защитят. За бой, наказания и т.н. няма да говоря...

Ми то какво да очакваш след като майкати се е държала така. Надявам се да са се оправили нещата след като се е махнала.... #2gunfire

# 1 026
  • България
  • Мнения: 181
viliko моля давай кординати!

# 1 027
  • Мнения: X
Ми то какво да очакваш след като майкати се е държала така. Надявам се да са се оправили нещата след като се е махнала.... #2gunfire

Другарката, този извод откъде си го извади?! И ако имаш нещо да кажеш по темата, защо не излезеш от анонимност, нещо срам ли те да застанеш зад думите и емотиконите си?

# 1 028
  • Мнения: 7 947
viliko моля давай кординати!
домашен: 945 22 30
мобилен: 0876 243 356
ЛИДИЯ, за Герена
 Hug

и http://www.bgmaps.com/map.aspx?sid=0f27588ee808e5cab963912eed959 … &initsearch=1 това е адреса на яслата зад баня Мадара

# 1 029
  • Мнения: 5
viliko , моля за повече информация за двете жени, които гледат деца до Герена

# 1 030
  • Мнения: 7 947
viliko , моля за повече информация за двете жени, които гледат деца до Герена
За да не пишем едно исъщо - ако искаш върни темата назад и потърси мненията ми. Иначе това са майка и дъщеря, майката е била учителка, работила е в МЗ, дъщерята е студентка. Помага им още една жена, роднини са всички. Най-важното обаче за мен беше отношението, такива мили жени са, толкова обичливи и внимателни, че предразположиха детето от първия път и винаги ходеше с усмивка. И до ден днешен пита за тях  Wink Гледаха го като тяхно дете  Peace

# 1 031
  • Мнения: X
viliko , моля за повече информация за двете жени, които гледат деца до Герена
За да не пишем едно исъщо - ако искаш върни темата назад и потърси мненията ми. Иначе това са майка и дъщеря, майката е била учителка, работила е в МЗ, дъщерята е студентка. Помага им още една жена, роднини са всички. Най-важното обаче за мен беше отношението, такива мили жени са, толкова обичливи и внимателни, че предразположиха детето от първия път и винаги ходеше с усмивка. И до ден днешен пита за тях  Wink Гледаха го като тяхно дете  Peace

Потвърждавам, моето дете в момента го гледат в техния дом. Питай на лични.

# 1 032
  • София
  • Мнения: 180
Здравейте момичета, искам да помоля ако някоя от вас има актуален тел. частна градина Доверие да ми го напише, много благодаря предварително

# 1 033
  • Мнения: 1 114
Savicha, писах ти на ЛС.

# 1 034
  • Мнения: 1 986
Здравейте, момичета!
Искам да попитам някой знае ли нещо или нечие дете посещава ли ЧДГ "Пейо Яворов", която се намирала при Руски паметник? Знам само името и нищо повече, а ми се иска да разбера подробности! Моля, ако имате актуална информация за тази градина да я споделите! Благодаря предварително!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт