Частна детска ясла в София

  • 192 993
  • 1 039
  •   1
Отговори
# 990
  • Мнения: 13
Мами, можете ли да ми дадете инфо за частни ясли в кв. Хаджи Димитър (за Подуяне и Оборище знам няколко, но в самия квартал Хаджи Димитър  Thinking )
и аз живея в този район, но няма частни ясли. Има в Левски и до Исул доколкото разбрах от разни теми пускани тук във форума Sad Моля те пиши ми на лични,ако искаш за да не набъбва много темата,кои точно частни ясли имаш впредвид в Подуяне и Оборище)  Praynig

# 991
  • Мнения: 130
Миналата седмица посетих частна градина (ясла) Звездичка, Павлово. Приемат над 2,5 години (може и по-рано, по договорка...).  Работно време - за мен абсолютно неприемливо - 8,00 до 17 (17,30). 2 етажа в нова кооперация. Втори етаж - за малки деца, трети етаж - за по-големи. Стаите за игра са обпирни, с естествен паркет. Беше доста задушно вътре - въздухът беше някак си доста спарен -= поне навън беше студено и на мен така ми се стори. Малъл собствен двор, добре ограден. Иначе не мога да дам никакви лични впечатления за директор, възпитатели и т.н.

# 992
  • Мнения: 2 039
Като цяло стигнах до един извод-частните детски заведения в София са някакви места, зорлан пригодени за такива, не отговарящи на никакви изисквания, мизерни и тесни. Особено потресена съм от Съни-който е дал разрешение тази смрадлива, неугледна дупка да работи, е луд  Close Как има родители, които си дават децата там, не знам, не им ли се свидят  Sick Да не говорим, че директорката изглежда и говори като невменяема  ooooh!
И така, в тези мизерии вземат парите на родители, които нямат друг избор, като по този начин се свеждат до минимум критериите за това какво е нормален живот за нашите деца  Tired

# 993
  • Мнения: 85
Леи, имаш ли по-подробна информация. Беше споменала преди пак за Съни.

Аз лично се отказах от всякакви български варианти, но за другите мами.

# 994
  • Мнения: 2 039
Аз бях разказала подробно за там преди време, става въпрос за Съни до Исул  Peace

# 995
  • Мнения: 103
можете ли да ми препоръчате частна детска градина/ясла в района на оборище/орлов мост/дондуков/сточна гара
малкия е на 1,8 и изпуснахме срока за държавните за септември т.г., тъй като мислех направо от догодина, като направи 3, но мн се разглезва покрай бабите и се чудя дали да не го пусна по-рано.
благодаря ви

# 996
  • Мнения: 5
 
Здравейте мами, първо много благодаря за инфото (на helenblondy най вече за отсеяното инфо), изчетох цялата тема във форума от самото начало и всъщност знаех за яслите които сте ми писали в лични (някои съм посещавала лично) , но все пак много благодаря за отзивчивостта. Единствената ясла, която ми направи впечатление (миналата година я посетих- около 08.2008)  е "Доверие" кв.Редута , но се надявах че има нещо по-близо и в самия квартал Хаджи Димитър. Посетих лично още „Съни” ( ул. Бяло море 11, до ИСУЛ)  и „Вила Вилекула” , но като че ли "Доверие" най ми допадна. Като цяло все пак съм много разочарована от частните ясли, и по-точно в това че нямат собствени дворове за извеждане на децата, такива каквито има в държавните (просторни, оградени и принадлежащи на самата ясла само), разочарована съм и от големината на помещенията в които отглеждат децата ни-обикновено 2- или 3-стайни апартаменти.И всъщност  единственото в което се надяваш да е по-добре от държавите е в персонала (именно затова "Доверие"  ми допадна най-вече) - но и това не е сигурно, особено когато става въпрос за по-малки деца които не могат да говорят. Започвам изобщо да се замислям дали все пак държавните ясли/градини  не са най-добрата алтернатива за децата ни  newsm78

# 997
  • Мнения: 5
Напълно подкрепям мнението на LEI (писано в « #995 Понеделник, 23 Февруари 2009, 11:31 »). Трябва да се изисква някакъв минимум от условия за да може изобщо да се регистрират такива частни заведения- ясли. Трябва да има органи които да проверяват и контролират условията  в частните заведения за отглеждането на НАШИТЕ деца .

# 998
  • Мнения: X
разочарована съм и от големината на помещенията в които отглеждат децата ни-обикновено 2- или 3-стайни апартаменти.И всъщност  единственото в което се надяваш да е по-добре от държавите е в персонала (именно затова "Доверие"  ми допадна най-вече) - но и това не е сигурно, особено когато става въпрос за по-малки деца които не могат да говорят. Започвам изобщо да се замислям дали все пак държавните ясли/градини  не са най-добрата алтернатива за децата ни  newsm78

И какво точно очакваме от държавните ясли, в които персоналът работи за минимална работна заплата? Влизала ли си в държавна детска градина, не като родител? Защото аз съм и съм потресена от макаренковските методи - на децата се крещи, забранява им се да говорят докато се хранят, строяват ги като в казарма, заплашват ги с унижения пред всички: "Ако някой не слуша, ще го съблека гол пред всички", подиграват им се грозно: "Каква е тая тъпа къща дето си направил от конструктора, ако я духна и ще падне", "Ауууу, кой се е накаал пак в гащите, я да покажем на всички, да се смеят!" - репликите са чути преди 4 години, докато собствената ми майка работеше там. Не вярвам нещо да се е променило, защото не е дошъл нов персонал, който да е обучен как се гледат деца, как не трябва да ги унижаваме и обиждаме, защото са просто деца и не могат да се защитят. За бой, наказания и т.н. няма да говоря...

# 999
  • София
  • Мнения: 4 059
Малко мишленце, извини ме, но това са глупусти. Вярвам ти,че може и да има такава градина, но по-скоро е изключение. Даже най-вероятно е някоя изперкала лелка, патологични случаи има навсякъде. Нали се сещаш,че децата в градините могат да говорят, повечето деца в яслите-също. Предтавяш ли си,че ще има нещо такова и родителите няма да разберат. Достатъчно е един родител да го разбере и ще бъдат уведомени всички. Как си представяш,че ще съблекат дете голо пред всички или даже ще го заплашат с нещо такова и родителите ще си трайкат?
Синът ми си казва кога са го наказвали и как. Незнам защо, но не смята, че е нещо лошо и почти гордо ми обяснява,че са го сложили да седи на столче "да си почине" или са му правили забележка, да мълчи докато другите си казват стихчетата. Примерно говоря. Нито е травмиран, нито изживява някакъв стрес. Но знам колко бърза да тръгне сутрин за градина. И помня как се затичваше да гушне госпожата(сестрата) в яслата.
Няма лошо да предпочитате частните заведения. Но да разказваш такива хоръри и да обясняваш,че е практика-хайде стига!

# 1 000
  • Мнения: X
Няма лошо да предпочитате частните заведения. Но да разказваш такива хоръри и да обясняваш,че е практика-хайде стига!

Всъщност, винаги съм се надявала това, което съм видяла да е едно голямо изключение. Не си позволявам да кажа, че е практика. Просто мен това ме е потресло и още го помня. Но продължавам да не вярвам много в добрия персонал в държавните заведения...

# 1 001
  • София
  • Мнения: 4 059
Е, то и мен ме потресе, докато го четях! Представям си да го чуеш от майка си- все пак е 100% сигурно, няма какво да те лъже.  Peace

# 1 002
  • Мнения: 7 947
И каква е гаранцията, че в частно заведение всички са лъчезарни, мили, добри, внимателни, спокойни и усмихнати и обгръщат децата с обич и внимание и т.н. newsm78 Винаги съм се дразнела, когато се правят подобни обобщения  Tired

# 1 003
  • София
  • Мнения: 4 059
Е, не, в частната поне са по-малко деца и съответно на 1 леля се падат 3-5 деца. В държавните-не е баш така.  Whistling Имат си плюсове, имат си и минуси-всеки има глава на раменете и може сам да решава. Да не се превръща в спор за и против, няма смисъл.

# 1 004
  • София
  • Мнения: 2 437
Малките деца изключват лошите моменти от съзнанието си. Много често и да ги питате ще отричат и само в игра може да го хванете.
Моето сподели какво се е случвало чак след като спря да посещава яслата. На една майка от форума голямата дъщеря- също (пак за същата ясла). Когато забелязах проблеми в поведението на детето и ги споделих ми намериха обяснения, естествено.

Лошото на частните ясли е, че там всичко се свежда до няколко жени, които контролират всичко и си е м/у тях.
Пред родителите може да са едни, а с децата- други.
Така, че имайте едно наум и наблюдавайте дечицата си.

Общи условия

Активация на акаунт