На какво ли се дължи?

  • 6 770
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 620
А плочките с фуги ли са лепени? На моята колежка така се отлепиха / буквално гърмяха/ плочките . Казаха им / някакъв майстор по тия работи/, че е защото не били достатъчни фугите и с времето се натрупвали разни напрежения / от слягане на блока, температурни и други някакви/ и така в един момент плочките се разхвърчаха. Сега са с нови плочки и без подобни проблеми.

Да, с фуги са! Но странното е, че се отлепиха само в средата на стаята, а по края не са мръднали. Но след този случай ще се слага ламинат. Не ми се мисли какво е в чисто новите кооперации Shocked

Майстора много добре си го е казал човека.Точно това напрежение е причината да се изкорубят плочките ви.А се е случило именно в средата на стаята,защото четирите стени създават въпросното напрежение малко по малко,леко по леко,и колкото и да не ти се вярва по този начин стесняват и притискат плочките,които са централна (и пресечна точка).И ние имахме такъв проблем  yes Не се притеснявай духове нямате Wink Laughing Peace....не е работа на нечисти сили newsm10

# 31
  • Мнения: 658
Останал е някъде въздух при лепенето и и с времето е станало това което е обяснил и майстора. При нас това се случи  в 30годишен блок с плочки лепени преди 10 год. Не се шашкай толкова.

# 32
  • Мнения: 6 039
единствената причина това да се случи са температурните разширения, на теракота, ако е гранитогрез те са по-малки. Затова на определено разстояние де оставят т.нар деформационни фуги, които да поемат разширенията. или се използват пластигфикатори.
лепилата от едно време, са преди всичко цимент, който не е пластичен, затова такак се получава

грешката е в майстора

ако се наруши констр. на сградата и се одреже колкона или шайба, повярвай ми, теракота ти изобщо няма да реагира. Пукнатини ще се появят по други места, но както й да е


за сведение - архитект съм

# 33
  • Мнения: 1 063
Нашите плочки в банята паднаха долу-горе по подобен начин, само че от стената и не стана изведнъж, а постепенно се надигаха, надигаха, и един ден си паднаха Laughing

Явно,трябва да си контролираме по-изкъсо майсторите Crossing Arms

# 34
  • Мнения: 983
Аз каквато съм пъзла , ако ми се случи подобно нещо ще пукна от страх, лошото е, че и сина ми се е метнал досущ на мен Sad
Ние имаме теракот в кухнята и в коридора, панела е на около 20 години, дано да няма подобни случки, че само това ни липсваше.
Пролетта ни чака голям ремонт и ще ни глътне доста средства.

# 35
  • Мнения: 6 039
Rouz,
какво страшно има в това, не мога да разбера, че чак половината дето пишат, не знаят ако има се случи какво ще правят.........

ами приеми го като някаква повреда, авария, все едно си изпрала кашмирен пуловер на 90 градуса - повредата е необратима, купваш нови плочки и лепиш -това е. Нищо страшно и опасно.

# 36
  • Мнения: 200
Най-верятно проблемът е в плочките. За по-сигурно се консултирайте със строителен инженер за състоянието на конструкцията, но ако пораженията са само във вашият апартамент е малко вероятно проблемът да е там. Все пак ако плочата провисне плочките могат да се спукат. При проблеми с конструкцията( ако се опасявате ,че нещо не е в ред с нея) не се обръщате към аритект, а към инженер!

Последна редакция: нд, 07 яну 2007, 09:20 от Zara73

# 37
  • Мнения: 6 039
еее, как така провисва плоча след 10 години?

# 38
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Вече говорихме с всички съседи и при никой няма абсолютно никакви поражения Thinking Това до някъде ме успокоява, защото значи, че причината не е в самия блок, а в нашия апартамент. И по точно в качеството на лепене на плочките Rolling Eyes
Нямам търпение другия месец да се преместим в новия апартамент.
Да ви кажа аз също не съм много страхлива и на теория не бих се стреснала от такова нещо, но като видях как се надига пода под краката ми, местят се мебелите и се праскат плочките, доста се стреснах. А ако имах и детенце, незнам Rolling Eyes
Изводът е, че трябва много да се мисли и проучва преди да пуснеш майстор у дома си Naughty

# 39
  • Мнения: 3 360
Горката!Ако на мен ми се случи сигурно ще се паникьосам...Ужас!И последно в майстора ли е бил проблема?

# 40
  • Мнения: 200
еее, как така провисва плоча след 10 години?

При промяна на подпорните условия може и да провисне,както и при промяна на натоварването, но явно това не е валидно в случая.

Общи условия

Активация на акаунт