Черен и бял списък на фризьорите!?

  • 259 000
  • 898
  •   1
Отговори
# 885
  • София
  • Мнения: 93
ауу ужас.Аз не знам,часовете ли не им стигат на обучението,не ги бива ли,какво ли...?!Според мене е редно да се оплачеш някъде,в защита на потребителите ли,в техните си там фризьорски институции ли.Трябва на такива да им взимат правата и да не си правят експерименти повече с главите на хората.Тоя сигурно оплешивява най малко 10 човека на ден,сигурно е някакъв ужас при него.

# 886
  • Мнения: 0
Бих се жалвала с голямо удоволствие някъде, но не знам къде. За щастие косата ще порасне - единствено самочувствието ми в следващите 5-6 месеца ще бъде подложено на страшни мъки. Не знам обаче дали, все пак не е важно, да има как такива случаи да се санкционират. За съжаление анархията и почти пълната нерегламентираност във взаимоотношенията обслужващ-потребител става много по-страшна  и гаврата е много по-голяма , със здравето ни например.. Но се чудя не е ли редно, ако искаме да има истински санкции за сериозните неща , за лекарските грешки примерно, дали не е време да започнем да надигаме глас всеки път, когато ни се случват дори подобни,не чак толкова значителни простотии..

# 887
  • Мнения: 383
Черен списък! ВНИМАНИЕ! Безкрайно некадърен фризьор!
Мястото е студиото за красота “Effecto” , на бул. Джеймс Баучер No 77 (в София), фризьора е Кристиян Кирилов.  За съжаление и от личен опит, смея да твърдя, че този човек е от типа фризьори, на които не им дреме да експериментират с недопустими манипулации върху косите на нищо неподозиращите си клиентки и естествено да достигат до крайности, от които резултата, поне при мен , беше тотално унищожена коса.  Цялата простотия имаше 2 фази:
Първата фаза: за първи път посещавам въпросното разкрасително студио – исках да ми боядисат корените на русата коса (това включва обезцветяване на корена и боя със съответния нюанс). Процедурата съм я правила няколко пъти,  без никакъв проблем, при една и съща фризьорка – уви, точно в този момент нямаше как да отида пак при нея :”.  Интересното е , че след като уточнихме цвета на боята – ледено русо (натурална боя, без амоняк), той ми обясни , че краищата на косата ми не са съвсем руси (бях на руси кичури преди да започна да се изрусявам изцяло)  и тоя цвят може и да не стане много равен, но не можело да се направи иначе, защото косата ми щяла да падне . ОК, казах – не искам да ми пада косата,  дори и  с цената на това цвета да не е равномерен (Голям Праз!) . След сладки приказки и фукане „колко съм добър”, накратко, оттук насетне човекът направи следното – намаза корена, държа ме около час и половина, изми го, реши, че не му харесва, намаза цялата коса + корена още веднъж за около 45 мин, изми ме, намаза ме с леденото русо, заряза ме за около час, защото яде пица , накрая ме подстрига и изсуши. Станах като кукла – прекрасна, но уви само до следващата сутрин, когато косата ми започна да пада със страшна сила! Разбрах, че съм прецакана много яко, но какво да се прави – никой не ме би да ходя да правя такива неща с непознати фризьори – като е некадърен, какво да прави човекът ..
Втора фаза: Отивам пак във въпросното студио след 3 дена бесен косопад и рев – косата не падаше от корен , а се късаше на около сантиметър от скалпа – на места изглеждаше все едно, че  някой ме беше щавил с много тъп нож.  Повярвайте, отидох без капка агресия (стаих я дълбоко, защото така или иначе нямаше да ми помогне с нищо – станалото – станало!), много учтиво и спокойно му обясних как стоят нещата и го помолих да си оправи бакиите – да спаси каквото е останало от косата, с маска или някаква терапия и да ме подстриже много късо – поне да не изглеждам като Дейвид Бауи в „Лабиринт”, осветен отзад (за тия дето не са гледали този доста стар филм – вида ми можеше  да се сравни с рисунка на слънце правена от 6 годишно дете –все едно лъчите са ми косите..).  Това,  което направи фризьора Кристиян Кирилов беше следното: Сложи ми една маска (може да е била свръх силна – незнам) и ме подстрига. Дотук сравнително приличен трийтмънт, въпреки , че като оставиш една жена да изглежда като раково болна в главата, според мен, си трябва много сериозна терапия за косата и то за сметка на фризьорският салон. Но както и да е - и без това не държах много този човек да ми се занимава повече с косата, важното за мен беше подстригването. Всичко би могло да свърши дотук и аз да преглътна това злощастно събитие мълчаливо (почти като мъж, защото и без това така взех да изглеждам с толкова късата, вече нова, подстрижка, пък и смятах, че факта , че попаднах на некадърник си е и мой избор) , но уви нещата не спряха дотук.  Фризьорът Кристиян реши да ме обезвъзмезди, или да ме впечатли, или може би да ме докара до пълна плешивост  – незнам!!! Докато ме „разкрасяваше” ми подаде една кутийка и ми препоръча да се мажа със съдържимото й всеки ден. Аз се зачетох в етикета, на който пишеше черно на бяло , че била маска за къдрава коса и непокорни къдрици. Брех, помислих си, къдрава не съм била никога, пък след това унищожително изрусяване по-умряла от това косата ми няма как да стане – къде го видя тоя човек това непокорство и тия къдрици! Тъкмо да го запитам какво чудо смята, че е постигнал с маската, която ми е направил , той грабна кутийката от ръцете ми и каза, че се е объркал – даде ми шишенце, на което пишеше – Schwarzkopf BC  Repair-Rescue. OK, Bonacure,  си помислих – това вече звучи по-уместно. Уви, оказа се , че не е точно така. След като си тръгнах от салона с наставлението да мажа ВСЕКИ ден от чудотворното шишенце с Repair-Rescue сместа, се зачетох в етикета (написан на чист български междудругото). Ето какво приблизително гласеше той:  Ексфолиант, прилага се върху силно увредена коса ЗАДЪЛЖИТЕЛНО с колагенова терапия (Колагеновата терапия  се оказа , че се прави с друг продукт от същата серия, който обаче не ми беше даден). ‘Начи, ексфолианта премахва увредената структура на косъма, белтъци и прочее епидермални подробности . Т.е. стана ми тутакси ясно , че ежедневната употреба на този препарат тотално ще ми зачисти и без това пършивите вече косми по главата..  и без колагена за подхраването накрая, ще си махна косата от главата съвсем – за какво ми е..?). Но аз упорствах – ОК , човекът беше така добър да ми даде бонакюр (ползвала съм тази серия преди – добра е!) , ще си купя колагена – голяма работа . Е, да, ама не! За капак докато ровех из нета за да търся колагена се оказа , че колагеновата терапия на шварцкопф е една архаична серия - тя не се произвежда от около 2 години! Ами да , наистина,  като погледнах  срока на годност на дареното ми шишенце се оказа, че е изтекъл януари тази година..  Ако бях само малко по-заблеяна и доверчива (каквато съм си по-принцип), и бях започнала да се мажа с тази „спасителна” помада – сигурно щях да се докарам до много ексцентричната прическа тип „Шиниъд О’Конър”, благодарение на този човечец – фризьора Кристиян Кирилов от студиото за красота “Effecto”.

Mandragora , благодаря, че сподели с нас! Разказът ти е много въздействащ! Тръпки ме побиха, докато го четях! Съчувствам ти искрено....Tired Face Може би не е уместно да го отбелязвам тук, но  все пак - имаш чудесен изказ Peace Пожелавам ти само щастливи поводи оттук нататък, за да те четем отново  bouquet

# 888
  • Мнения: 3 576
Моля споделете има ли някой ходил скоро в Академия Стефан ,
доволни ли сте от боядисване и кичури там ?

Не, въобще не съм доволна от тях и точно за изсветляване не ти ги препоръчвам  Naughty
Описала съм си неволите в една друга тема и сега не ми се повтаря, но накратко - абсолютно неадекватни по отношение на цветове и боядисване.
Отидох за корен на руса коса - излязох с оранжев корен, лилавееща и матирана, потъмнена и без блясък коса.
Как успяха да постигнат всичко това накуп сигурно е професионална тайна.
Не знам с какви очи ме пуснаха да изляза така от салона, че фризьорчето което ме прави ме гони като излязох, да ми каже, че следващия път щели да ме държат по-малко с лилавото  ooooh!
Следващ път при тях никога няма да имам  #Cussing out

Иначе за постригване и сешоар са ОК, стават, особено при тези цени.

# 889
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
За черния списък - фризьорката от салон "Естетика", Благоевград, до м-н "Копче" срещу Младежкия дом. Показах снимка, обясних много ясно какво искам, и тя като започна реже ли реже...накрая бях постригана почти на каре, само че най-долния пласт коса ми беше до средата на гърба...ужас...това беше най-ужасната прическа, която съм имала от години...

За белия списък - човекът, който успя за 2 постригвания да оправи поразията - Салон "Ем Стил", кв. "Еленово", Благоевград, фризьорът се казва Емо. Страхотен професионалист. Много внимателен, никога не съм се харесвала с прическа, отколкото сега. Много съм доволна, наистина, а и не взима скъпо. Постригване плюс изсушаване - 15 лв. Намира се в от другата страна на кооперацията, където е разположено кафе "VIPS". Ако някой проявява интерес, ще дам телефон за записване.

# 890
  • Мнения: 60
Здравейте,

Някой от вас ходил ли е в салон за красота Харем - София, ''Лайош Кошут'', 32 ?
Аз ходя там на солариум, но не съм се престрашила да ползвам фризьорските им услуги... Купила съм си коса на клипс и искам да ми я подкъсят и да подстрижат и моята така че да се слива с екстеншъните... А при моя фризьор няма свободни часове следващата седмица, нетърпението ме гони да сложа новата дълга косичка...

# 891
  • Мнения: 176
За черния списък една супер некадърна фризьорка при,която попаднах случайно и ми съсипа косата и сега съм с около 30см по-къса коса заради нея.
Фризьорския салон се намира в София кв.Красна поляна бул.Никола Мушанов бл.331 до банка Пиреус
За съжаление не и знам името.Те са две, а въпросната е към 20 годишна с много дълга  черна коса

# 892
  • Мнения: 34
Бих препоръчала моята фризьорка - Лили. Фризьорският салон се намирана ул. Лайош Кошут - Lhair, в София. След неколкократни проби при некадърни фризьори, най-накрая намерих това което търся. Винаги е много любезна и се съобразява с изискванията ми. Дава и съвети дали определена прическа би ми отивала, тъй като се е случвало и аз да отида при нея със снимка.

# 893
  • Мнения: 648
Препоръчайте ми добър фризьор във Варна, моля ви, че до гуша ми дойде  Peace

# 894
  • Бургас
  • Мнения: 16
искам добър фризьор за кичури в Бургас

# 895
  • Мнения: 0
Здравейте,
За белия списък предлагам моята фризьорка - Светломира. Салона се намира в "Х. Димитър", до ОМV. След първото посещение просто сядам и не обяснявам илидори да реша да променям нещо тя просто ме разбира от половин дума.

# 896
  • Мнения: 289
Момичета, издирвам една фризьорка - казва се Регина, работеше в салона на Капанов в хотел Рила, а той вече е затворен. Мисля, че беше украинка. Моля, ако някой има нейни координати, да съдейства.

Също така, имате ли актуални впечатления от салон Чиликови? Назад имаше едно-две мнения, но са доста отдавна.

# 897
  • Мнения: 35 968
Момичета, подгответе следващата тема, тази е за ключ  Grinning

# 898
  • Мнения: 11
Имам нужда от официална прическа за сватба в Банско. Моля, препоръчайте ми фризьор, като не държа да бъде в самия град. Мога да отида да някой от околните.

Общи условия

Активация на акаунт