Черен и бял списък на фризьорите!?

  • 259 090
  • 898
  •   1
Отговори
# 870
  • Мнения: 4 275
Май следващия път пак ще ида в Кало или ще пробвам Арлет.
Не останах особено доволна. Иначе се постригах в един салон в Студентски град, препоръчан. Пада се в ляво от семейните блокове.

# 871
  • Мнения: 0
Здравейте. Прочетох доста от мненията, но така и не видях дали някой е останал доволен от Арлет на Узунджовска, извинявам се, ако не съм допрочела всички предни постове. Позната ми ги похвали страшно много, но искам да чуя и други мнения и впечатления. Интересувам се специално за подстригването как се справят, тъй като ми предстои за пръв път да се правя там, а косата ми и без това на нищо не прилича, та ако и прическата ми стане зле, съвсем ще полудея сигурно Sad та затова, много ви моля за отзиви. По-специално за Роси, ако някой е чувал нещо.

# 872
  • Мнения: 1 525
аз бях питала за добър фризьор/ка в Дружба 2... Обаче явно там няма. Какво ще кажете за салон "ХАОС"? На бул. "Ботев", срещу строящия се мол..

# 873
  • Sofia
  • Мнения: 4 057
какви са цените за подстригване, сешоар в Арлет?

# 874
  • Мнения: 1 893
 Дайте бял списък за Враца  Hug

# 875
  • Мнения: 648
Цитат
За Белия списък - Петя от салон Каприз в Слатина. Ходя при нея от 6-7 години и не давам на никой друг да прави нещо с косата ми . Затова и нямам кандидат за Черния списък

happysmile, може ли да дадеш точни координати на салона, защото не го намерих в гугъл и да ми кажеш дали тази фризьорка ще се справи с гъста, чуплива и много непокорна коса

Цитат
Черен списък- Tino Hair

а ninakrasi може ли да кажеш от кой точно фризьор не си доволна, защото те са няколко и в мол Сердика ли ходи?

# 876
  • Мнения: 4 275
какви са цените за подстригване, сешоар в Арлет?

Аз бях попадала на този линк:

http://www.arlet.bg/www/pages/sofia1.html

Не знам до колко са актуални цените, обаче. Thinking

# 877
  • Мнения: 4
здравейте момичета.чета ви от доста време и реших да споделя и аз.преди години когато дойдох в софия,още на първия месец трябваше по спешнос да намеря фризйор,рокля, обувки-въобще всичко за една специална свадба.живеехме в изток и обиколих района.спрях се на един салон до х-л плиска,обясних какво искам-етажи за средно дълга коса.те ми направиха главата като топка.след няколко дни една позната,която ми помогна за другите неща ме закара в салона на мая илиева.едвам ме оправиха за свадбата.всичко мина добре но понеже тогава не можех да се ориентирам в софия не ходих повече там.по късно ми предложиха иван ганев от стилис капанов.вече 7 годино ходя при него и винаги съм доволна.правила съм си кичури,къса,сега съм сбритон.винаги ислушва какво искам ислед това решаваме какво ще бъде най-добре.

# 878
  • Мнения: 1 296


   За Козлодуй в черния списък са всички !
 Никой не става, ама грам!!! Дайте списък за фризьори в Плевен или Враца. В Козлодуй няма да се подстрижа вече за нищо на света,ако ще косата ми да стигне до петите. Ако трябва,ще пътувам до Плевен или Враца всеки месец,за да се подстрижа,само да попадна на професионалист. Аман от аматьори тук!

Да се подразбира ли, че и онзи дето го водеха за ученик на Капанов /в момента просто името му ми изхвърча от главата/ не става също? Имаше салонче до пенсионерския магазин наблизо.

# 879
  • Мнения: 43
Здравейте момичета,

да се оплача: Ходих в салон Омниа в Младост 2 в София до пицария Мармо и мога само да ви предупредя да не ходите там, или поне не при Деси, защото вече втори месец не мога да си оправя косата. Така ме филира, че от тогава косата ми не спира да цъфти и трябваще да я скъся с мин. 7см. за да има някакъв що годе приличен вид и форма. Там има и едно друго момиче, мисля Силвия се казва.. за нея незнам, но май тя е по-добре, т.е. то в сравнение с Деси всеки квартален салон ще е ок.
Ако искате рискувайте, може само при мен да е така.. Sad

# 880
  • Мнения: 1 893


   За Козлодуй в черния списък са всички !
 Никой не става, ама грам!!! Дайте списък за фризьори в Плевен или Враца. В Козлодуй няма да се подстрижа вече за нищо на света,ако ще косата ми да стигне до петите. Ако трябва,ще пътувам до Плевен или Враца всеки месец,за да се подстрижа,само да попадна на професионалист. Аман от аматьори тук!

Да се подразбира ли, че и онзи дето го водеха за ученик на Капанов /в момента просто името му ми изхвърча от главата/ не става също? Имаше салонче до пенсионерския магазин наблизо.




О, за Стилиста Севделин ли питаш? Не знам .... един път е горе-долу, следващия- пълна скръб ....  :mrgreen Е, аз от къде да знам той днес на какъв кеф е , за да се подложа на каквато и да е процедура? Последния път(беше преди 2 години) така ме окепази, че още не мога да се оправя
 Cry Ти от Козлодуй ли си? Ако имаш предвид някой свестен, пиши ми на ЛС, както прецениш Peace

# 881
  • Мнения: 67
Моля споделете има ли някой ходил скоро в Академия Стефан ,
доволни ли сте от боядисване и кичури там ?
Искам да си изсветля косата до светло кестеняво и да и сложат много кичури
Имам дълга ,чуплива коса и последният опит за изсветляването и беше страшен , затова
искам да сменя фризьора , но от толкова четене в темата се обърках тотално
Моля дайте предложения

# 882
  • София
  • Мнения: 4 767
Моля споделете има ли някой ходил скоро в Академия Стефан ,
доволни ли сте от боядисване и кичури там ?
Искам да си изсветля косата до светло кестеняво и да и сложат много кичури
Имам дълга ,чуплива коса и последният опит за изсветляването и беше страшен , затова
искам да сменя фризьора , но от толкова четене в темата се обърках тотално
Моля дайте предложения

Аз се боядисвам в Стефан, правих си и кичури..много съм си доволна. Направиха ми кичури в естествен цвят, какъвто исках и освен това ми боядисаха и цялата коса. Боядисване+кичури+подстригване- 120 лв. Но за Стефан има доста противоречиви мнения като цяло ( аз съм от доволните повече от година вече)

# 883
  • Мнения: 67
illy Много благодаря за информацията , а при кой фризьор ходиш
За Академията става въпрос нали , не за салона ?

# 884
  • Мнения: 0
Черен списък! ВНИМАНИЕ! Безкрайно некадърен фризьор!
Мястото е студиото за красота “Effecto” , на бул. Джеймс Баучер No 77 (в София), фризьора е Кристиян Кирилов.  За съжаление и от личен опит, смея да твърдя, че този човек е от типа фризьори, на които не им дреме да експериментират с недопустими манипулации върху косите на нищо неподозиращите си клиентки и естествено да достигат до крайности, от които резултата, поне при мен , беше тотално унищожена коса.  Цялата простотия имаше 2 фази:
Първата фаза: за първи път посещавам въпросното разкрасително студио – исках да ми боядисат корените на русата коса (това включва обезцветяване на корена и боя със съответния нюанс). Процедурата съм я правила няколко пъти,  без никакъв проблем, при една и съща фризьорка – уви, точно в този момент нямаше как да отида пак при нея :”.  Интересното е , че след като уточнихме цвета на боята – ледено русо (натурална боя, без амоняк), той ми обясни , че краищата на косата ми не са съвсем руси (бях на руси кичури преди да започна да се изрусявам изцяло)  и тоя цвят може и да не стане много равен, но не можело да се направи иначе, защото косата ми щяла да падне . ОК, казах – не искам да ми пада косата,  дори и  с цената на това цвета да не е равномерен (Голям Праз!) . След сладки приказки и фукане „колко съм добър”, накратко, оттук насетне човекът направи следното – намаза корена, държа ме около час и половина, изми го, реши, че не му харесва, намаза цялата коса + корена още веднъж за около 45 мин, изми ме, намаза ме с леденото русо, заряза ме за около час, защото яде пица , накрая ме подстрига и изсуши. Станах като кукла – прекрасна, но уви само до следващата сутрин, когато косата ми започна да пада със страшна сила! Разбрах, че съм прецакана много яко, но какво да се прави – никой не ме би да ходя да правя такива неща с непознати фризьори – като е некадърен, какво да прави човекът ..
Втора фаза: Отивам пак във въпросното студио след 3 дена бесен косопад и рев – косата не падаше от корен , а се късаше на около сантиметър от скалпа – на места изглеждаше все едно, че  някой ме беше щавил с много тъп нож.  Повярвайте, отидох без капка агресия (стаих я дълбоко, защото така или иначе нямаше да ми помогне с нищо – станалото – станало!), много учтиво и спокойно му обясних как стоят нещата и го помолих да си оправи бакиите – да спаси каквото е останало от косата, с маска или някаква терапия и да ме подстриже много късо – поне да не изглеждам като Дейвид Бауи в „Лабиринт”, осветен отзад (за тия дето не са гледали този доста стар филм – вида ми можеше  да се сравни с рисунка на слънце правена от 6 годишно дете –все едно лъчите са ми косите..).  Това,  което направи фризьора Кристиян Кирилов беше следното: Сложи ми една маска (може да е била свръх силна – незнам) и ме подстрига. Дотук сравнително приличен трийтмънт, въпреки , че като оставиш една жена да изглежда като раково болна в главата, според мен, си трябва много сериозна терапия за косата и то за сметка на фризьорският салон. Но както и да е - и без това не държах много този човек да ми се занимава повече с косата, важното за мен беше подстригването. Всичко би могло да свърши дотук и аз да преглътна това злощастно събитие мълчаливо (почти като мъж, защото и без това така взех да изглеждам с толкова късата, вече нова, подстрижка, пък и смятах, че факта , че попаднах на некадърник си е и мой избор) , но уви нещата не спряха дотук.  Фризьорът Кристиян реши да ме обезвъзмезди, или да ме впечатли, или може би да ме докара до пълна плешивост  – незнам!!! Докато ме „разкрасяваше” ми подаде една кутийка и ми препоръча да се мажа със съдържимото й всеки ден. Аз се зачетох в етикета, на който пишеше черно на бяло , че била маска за къдрава коса и непокорни къдрици. Брех, помислих си, къдрава не съм била никога, пък след това унищожително изрусяване по-умряла от това косата ми няма как да стане – къде го видя тоя човек това непокорство и тия къдрици! Тъкмо да го запитам какво чудо смята, че е постигнал с маската, която ми е направил , той грабна кутийката от ръцете ми и каза, че се е объркал – даде ми шишенце, на което пишеше – Schwarzkopf BC  Repair-Rescue. OK, Bonacure,  си помислих – това вече звучи по-уместно. Уви, оказа се , че не е точно така. След като си тръгнах от салона с наставлението да мажа ВСЕКИ ден от чудотворното шишенце с Repair-Rescue сместа, се зачетох в етикета (написан на чист български междудругото). Ето какво приблизително гласеше той:  Ексфолиант, прилага се върху силно увредена коса ЗАДЪЛЖИТЕЛНО с колагенова терапия (Колагеновата терапия  се оказа , че се прави с друг продукт от същата серия, който обаче не ми беше даден). ‘Начи, ексфолианта премахва увредената структура на косъма, белтъци и прочее епидермални подробности . Т.е. стана ми тутакси ясно , че ежедневната употреба на този препарат тотално ще ми зачисти и без това пършивите вече косми по главата..  и без колагена за подхраването накрая, ще си махна косата от главата съвсем – за какво ми е..?). Но аз упорствах – ОК , човекът беше така добър да ми даде бонакюр (ползвала съм тази серия преди – добра е!) , ще си купя колагена – голяма работа . Е, да, ама не! За капак докато ровех из нета за да търся колагена се оказа , че колагеновата терапия на шварцкопф е една архаична серия - тя не се произвежда от около 2 години! Ами да , наистина,  като погледнах  срока на годност на дареното ми шишенце се оказа, че е изтекъл януари тази година..  Ако бях само малко по-заблеяна и доверчива (каквато съм си по-принцип), и бях започнала да се мажа с тази „спасителна” помада – сигурно щях да се докарам до много ексцентричната прическа тип „Шиниъд О’Конър”, благодарение на този човечец – фризьора Кристиян Кирилов от студиото за красота “Effecto”.

Последна редакция: ср, 19 май 2010, 22:38 от Mandragora

Общи условия

Активация на акаунт