Стана ли ви пуйката?

  • 8 949
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
Принципно за 5 часа и агне би се опекло, но...пуйки пека от много години- старая се да сваря предварително ако може (понякога е прекалено голяма и няма как...). С варене, времето за печене се намалява многократно и възможност месото да е сухо просто не съществува.

# 31
  • Мнения: 1 425
От много години правя пълнена пуйка и винаги става супер крехка,но мисля че е много важно точно каква е пуйката.Аз правя домашна/американски пуйки ,които стават по 7-8кг./ едва влиза във фурната/за варене и дума не може да става,защото трябва да я варя в казан.Но аз си имам един трик,поне 12 часа престоява в кофа с подсолена вода.След това се пече на 200градуса 4 часа под фолио.И като се извади после направо се разпада от кокалите толкова крехка става.Да ви е сладко на всички.Тази нова година пак ще правя!  bouquet

# 32
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
ти ме взе за мезе  Laughing
кажи как я режеш........ само съм гледала по американските филми как я боцват с голямата вилица и после вадят едни филийки, все едно таз пуйка има само цици  Mr. Green
Маринованите пържоли са поне 4 бр - готови за сервиране, веднъж като ги изровиш изпод плънката в пуйката. Иначе от другото месо - като с всяко печено добиче - с вилица и нож правиш порции, които е малко вероятно да са оформени като филии.

# 33
  • Мнения: 1 352
И моята пуйка стана страшна! Беше 5 кила. Пекох я 3 часа под фолио и още около час без фолио.

# 34
  • Мнения: 7 106
Искам за добавя и моята пуйка към вашите, защото стана невероятно вкусна, въпреки че импровизирах. Гледах, избирах рецепти и накрая, както обикновено, не се придържах към нито една  Mr. Green.



Та, да кажа първо, че моето птиче беше 3,300 кг. Размразих я и я накиснах в подсолена студена вода с добавени сока от 1 лимон и 1 портокал. За една нощ. На следващата сутрин я извадих, отцедих и осолих.
Плънката - 500 гр. кайма, 500 гр. пресни гъби, 2 к.ч. ориз, 2 сварени яйца, 2 глави лук
отделно 1 малка кисела зелка
Всички зеленчуци се режа и запържват за кратко. Каймата също. Яйцата се нарязват и се добавят към каймата, ориза и зеленчуците също и се подправят със черен пипер, червен пипер и подправки по желание (аз имам домашна пикантина от смляни пресни зеленчуци и треви, иползвам нея).
Посолената пуйка се пълни и зашива ( тук се опитах да махна гръдната кост, но тъй като в момента бях сама, а ми трябваше асистент, се отказах). От плънката остава поне половината, но нея я използвах по-нататък, затова за момента се прибира в хладилника.
Зашитата пуйка се слага в тава, сипват се 1-2 чаши вода (зависи от големината на тавата), покрива се и се запечатва с фолио и се пече 3 часа на 180-200 гр. После се маха фолиото, киселата зелка се нарязва на дребно и се омшва с останалата плънка, самата пуйка се намазва със разтопено масло и червен пипер и се допича още 1 час, като през 10 минутки се полива със соса.
Пуйката стана много сочна, даже бялото месо беше омекнало и ставаше за ядене  Mr. Green.

Общи условия

Активация на акаунт