Сладкиш "Крем карамел"-стъпка по стъпка

  • 74 021
  • 274
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 724
Чувала съм за полуфабрикат, които е на прах и не се пече .А тази рецепта с крем -карамела и блата я правя с малко по различни продукти: пак карамелизирам захар на дъното на тавичката ,но приготвям смес за класически карамел :1 л пр мляко ,1 ч захар, ванилия и 6 яйца ,за блата разбивам 4 яйца ,1ч захар, 1 ч брашно ,1 бакпулвер и ванилия .След като изпека крем карамела ,отгоре обилно поръсвам орехи и тогава изсипвам другата смес. Наричам я крем -карамелова торта. Отгоре я гарнирам със сметана и шоколад .Става много калорична ,но аз я правя за определени случаи .

# 91
  • София
  • Мнения: 36 093
За да не пускам нова тема имам един въпрос, чували ли сте за крем карамел , който не се пече на водна баня и ако да как става , в смисъл пак ли е на ниска температура и въобще ще стане ли нещо ?
Освен че съм чувала и съм правила - става обаче на шупли, което на мен пак ми харесва - сиропа влиза в шуплите.
Майка ми винаги така го е правила.

# 92
  • Мнения: 9 095
аз още не съм събрала смелост да го направя, ама ще пробвам, най- много и аз да се оплача Joy

# 93
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Момичета, един бърз въпрос. Някои от вас казаха, че правят такъв сладкиш с кроасани и козунак. Имам един съсипан кекс от вчера. Пеках го според рецептата, проверявах го, уж изпечен беше, бухнал... Извадих го, на сутринта беше спихнал. Като го разрязах се оказа недоопечен. Ако му направя карамелена заливка и го запека още, дали ще става за ядене, че ми е жал да го хвърлям, а и една приятелка ще идва следобед на гости. И как точно се прави заливката в този случай?

Вероятно си си решила проблема, но, ако ти се наложи друг път, споделям опит  Mr. Green
Начупих на хапки проваления кекс, отгоре сложих тук-там сладко, не помня вече от какво, начупени орехи, стафиди и кокосови стърготини, залях го с карамелена смес, осатавих го да постои, за да се поеме сместа от цялата маса и го опекох. С този сладкиш посрещнах майка и една нейна приятелка и беше много смешно, че тя няколко пъти ме пита как съм го правила, а аз все й отговарях "Ще ти кажа", но така и не си изказах "специалния" сладкиш, защото ме беше срам  Embarassed След това се оказа, че не трябвало чак толкова да се срамувам, защото наистина им харесал  Joy

# 94
  • Мнения: 139
искам да попитам за този сладкиш, като се изсипе тестото, то не отива ли на дъното на тавичката в която печем???? Малко ме съмнява да стане като на картинката?

# 95
  • София
  • Мнения: 36 093
Първо потъва тестото и после излиза на повърхността - при печенето.
Колкото и да е чудно - получава се.

# 96
  • Мнения: 2 784
Включвам се с доклад. Кекса го нарязах на парченца, наредих го в карамелизираната тавичка, залях го със сместа и го пекох около час на водна баня. Стана разкошен, на места не е попил съвсем, но пак е хубав. Следващият път ще се възползвам от съвета на Арина.  bouquet. Като изстина, го обърнах, изглеждаше точно като карамелена торта.  chef Не само, че спасих положението, а и е почти изяден.
Лео, отново благодаря!  bouquet Heart Eyes Hug

# 97
# 98
  • Мнения: 47
Момичета запалихте ме и мен с този сладкиш та и аз в момента го пека  chef.Сториха ми се много тези ванилии и сложих само 2х1 в тестото и в млякото.Изглежда тестената част бухва мнага заради пакетчето бакпулвер.може би трябва 1/2 от пакетчето.
Имам въпросче:ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ли трябва да престои 10ч. не може ли по рано да се изяде newsm78 Embarassed

# 99
  • Мнения: 590
Момичета запалихте ме и мен с този сладкиш та и аз в момента го пека  chef.Сториха ми се много тези ванилии и сложих само 2х1 в тестото и в млякото.Изглежда тестената част бухва мнага заради пакетчето бакпулвер.може би трябва 1/2 от пакетчето.
Имам въпросче:ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ли трябва да престои 10ч. не може ли по рано да се изяде newsm78 Embarassed

Изчакай го поне хубаво да изстине .Ако не е изстинал и го обърнеш може да "седи глетав"/баба ми ползва този израз/ -недоизпечен, доста мек става блата и може да се сплеска/ако е топъл/.

# 100
# 101
  • Мнения: 47
такаааа,испече се.Оставих го да истине,обърнах го благаполучно,но защо ми стана твърдо newsm78 може би затова трябва да престоява повече Crazy
иначе на вкус е неповторим Hug

# 102
  • Мнения: 372
Ето го и моят опит, правих го в кексова форма - цвете, затова е неравномерен крем карамела. Вс. в къщи мн. го харесахме. Мерси за рецептата  bouquet

# 103
  • София
  • Мнения: 36 093
anni78 станал е супер. Браво на теб!
Колко см ти е формата?

# 104
  • под тепетата
  • Мнения: 9 421
И сестра ми го направи и е супер доволна. Нейната щерка обаче не яде какао и шоколад, затова блата го направи без какаото и пак стана много вкусен.
  Довечера ще пробвам с увеличена доза за крем карамела, стискайте палци! Утре след обръщането ще докладвам за резултата. Ще имам гости, а по законите на Мърфи....знаете  Wink

Общи условия

Активация на акаунт