Сладкиш "Крем карамел"-стъпка по стъпка

  • 74 019
  • 274
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 36 093
Направих го преди 2 дена, но не стана както трябва.
Крем-карамела - тънък слой, блата дебел.
Спазих точно рецептата.
Мисля, че проблема е в тавата - май използвах по-голяма.
Днес ще го направя пак
Иначе е вкусен много - изяде се.

# 76
  • под тепетата
  • Мнения: 9 421
Следващия път ще пробвам да увелича количеството на продуктите за крем-карамела -4 яйца, 3ч.ч. мляко и т.н., струва ми се, че ще стане още по-добре.

# 77
  • Мнения: 7 474
И аз мисля да увелича крем-карамела и моя стана тънък newsm78
А иначе намерих в тефтера на майка ми една рецепта за такава торта, много стара , където крем карамела се пече първо  и след това блата, но като я пробвам ще ви кажа как е станало Laughing

# 78
  • София
  • Мнения: 36 093
Следващия път ще пробвам да увелича количеството на продуктите за крем-карамела -4 яйца, 3ч.ч. мляко и т.н., струва ми се, че ще стане още по-добре.
Peace  И аз.
Току що го направих пак - но този път използвах форма за кекс - пак същата работа - крема малко , блата много.
Дори този път сложих на крема 3 яйца и 2 1/2 чч мляко
Според мен 3 чч  мляко пак ще е малко.
Ще опитам с 3 1/2 чч мляко и ще докладвам  Wink

# 79
  • София
  • Мнения: 36 093
И аз мисля да увелича крем-карамела и моя стана тънък newsm78
А иначе намерих в тефтера на майка ми една рецепта за такава торта, много стара , където крем карамела се пече първо  и след това блата, но като я пробвам ще ви кажа как е станало Laughing
Лео, твоят пак е супер - моят първият е по-малко от 1 см ooooh! крема.

# 80
  • Мнения: 7 474
Той на снимката изглежда така, но като го разрязах крема беше 1 см. Laughing

# 81
  • София
  • Мнения: 36 093
Той на снимката изглежда така, но като го разрязах крема беше 1 см. Laughing
Значи сме в един отбор Party - накрая все ще успеем да го направим както трябва - с общи усилия  Wink

# 82
  • Мнения: 5 254
Ако намалим продуктите за блата на половина, дали няма да се получи  newsm78

# 83
  • София
  • Мнения: 36 093
И вторият ми опит е провал - дори по-голям.
Не го правете във форма на кекс - нестава. Блата дори остана и суров по средата. Изобщо неможе да се яде.
   

В тавата стана дори по-хубав :

# 84
  • Мнения: 2 784
Момичета, един бърз въпрос. Някои от вас казаха, че правят такъв сладкиш с кроасани и козунак. Имам един съсипан кекс от вчера. Пеках го според рецептата, проверявах го, уж изпечен беше, бухнал... Извадих го, на сутринта беше спихнал. Като го разрязах се оказа недоопечен. Ако му направя карамелена заливка и го запека още, дали ще става за ядене, че ми е жал да го хвърлям, а и една приятелка ще идва следобед на гости. И как точно се прави заливката в този случай?

# 85
  • Мнения: 7 474
Момичета, един бърз въпрос. Някои от вас казаха, че правят такъв сладкиш с кроасани и козунак. Имам един съсипан кекс от вчера.

ЗАПОВЯДАЙ Hug
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13854.0

# 86
  • Мнения: 2 784
Момичета, един бърз въпрос. Някои от вас казаха, че правят такъв сладкиш с кроасани и козунак. Имам един съсипан кекс от вчера.

ЗАПОВЯДАЙ Hug
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13854.0
Мерси за бързата реакция, Лео!  bouquet Heart Eyes
Ще го направя и ще докладвам.

# 87
  • Мнения: 127
сладкиша наистина изглежда много добре и вкусно. Ас правя нящо подобно, но след като исипя разтвора за крем-карамел в тавата слагам и нарязяни на филийки кроасани и тогажа слагам да пека.И понеже по този начин не ни хареса много започнах кроасаните да ги заливам с нишесте-много е вкусно. А още по - вкусно става ако с разтвот на крем-карамел се залее 1-2 пакета юфка и се запече-става страхотна сладка баница. Grinning

# 88
  • Мнения: 127
denisd, аз като правя кекс предварително загрявам фурната на 150,слагам кекса и пека първо отдолу за 5 мин. а след това включвам отгоре и отдолу.

# 89
  • Мнения: 1 046
За да не пускам нова тема имам един въпрос, чували ли сте за крем карамел , който не се пече на водна баня и ако да как става , в смисъл пак ли е на ниска температура и въобще ще стане ли нещо ?

Общи условия

Активация на акаунт