Сладкиш "Крем карамел"-стъпка по стъпка

  • 73 993
  • 274
  •   1
Отговори
# 255
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 238
Зечова когато сложа при врялото мляко яйцата няма ли опасност да се пресечат newsm78
Краси- на толкова нисък гр.дали ще се изпече блата да не остане суров newsm78
ами аз разбивам с миксер , яйцата и захарта и после пир непрекъснато бъркане на тънка струйка сипвам врялото мляко и не се пресича  Peace

# 256
  • Мнения: 590
Много се радвам, че ви хареса сладкиша  Hug .Видях, че се справяте чудесно, а и подобренията в рецептата си ги бива  Peace

# 257
 newsm51 newsm51 newsm51 страхотно звучи.Благодаря.newsm10 .Сигурна сам, че това ще стане любимия десерт на нашето семеиство  bouquet  bouquet  bouquet

# 258
сега го сложих във фурната, но май тестото за блата ми стана малко редичко Embarassed. Дано не ми се смесят двата пласта Praynig
Чакам с нетърпение резултата Crossing Arms amiiii

# 259
 newsm74 newsm74 newsm74 newsm74 newsm74
Това е най-страхотното несщо на земята. Хиляди благодарности за рецептата newsm51 smile3525 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51  love001  love001 Вярно, че после ще ме е страх да се кача на кантара, но ще се справя с тази дреболия newsm39 newsm39 newsm39

# 260
  • под тепетата
  • Мнения: 9 381
 Браво , Фани! Утре ще е още по-вкусен като преседи в хладилника ( ако остане за утре де Mr. Green)
 А питаш ли ни нас, дето все сме тука!  Embarassed Като видя кантар на улицата се обръщам на другата страна  ooooh!

# 261
Браво , Фани! Утре ще е още по-вкусен като преседи в хладилника ( ако остане за утре де Mr. Green)
 А питаш ли ни нас, дето все сме тука!  Embarassed Като видя кантар на улицата се обръщам на другата страна  ooooh!



Да ти кажа не ми се вярва да остане и за утре. Със сина ми го започнахме, но мъжа ми като се върне може и да го довърши Mr. Green
Утре май пак ще сам на печката Grinning Grinning Grinning

# 262
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Сега го виждам този сладкиш невероятен, ще го спретна и аз, но няма да е сега 4е нямам достатъ4но яйца...После ще се от4ета.. Mr. Green

# 263
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Днес най-накрая го направих  Party
За крема сложих 5 яйца и 4 4аши и половина мляко, така крема ми стана пове4е от блата.По принцип и аз си сварих млякото преди да го прибавя към разбитите със захарта яйца.Но тъй като ги разбивах отделно жълтъци и белтъци със захар и накря смесих двете смеси ми се образува доста пяна, която не можах да изгреба цялата.Пекох го на 170 градуса за 60 мин. като първите 15 минути бях вклю4ила фурната на 200 гр. Водата ми завря в на4алото, но после спря.Блата отгоре само на две места ми зяпна и се вижда отдолу крем4ето, сега го 4акам да изстине в хладилника и дове4ера ще го опитаме.
Ако мога ще ка4а и снимки...

Мерси   bouquet

# 264
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Хайде и аз да се похваля. Направих го за именния си ден, който беше в неделя. Учудващо, но сместа за блата не потъна  Simple Smile

Ето как изглежда самият сладкиш



Благодаря на всяка една от вас за съветите  Hug

# 265
  • до морето
  • Мнения: 494
Здравейте,
в неделя направих сладкиша, като спазвах стриктно рецептата. Позволих си да увелича яйцата с 1 и да добавя още една чаша прясно мляко. Пекох в йенска тенджера на 200 градуса, 50 мин. Благодаря за съвета за горещото мляко. Сладкишът станата разкошен. Престоя едно денонощие и снощи го обърнах за вечеря в плато. Карамелът се беше разтопил и се получи прекрасен сос.
Още веднъж блъгодаря на авторката на темата и на всички останали, които са споделили своя опит  Hug
За съжаление нямам снимка Tired

# 266
  • Plovdiv
  • Мнения: 112
Мили мами, браво на Вас изчетох всичко и реших да го направя,дано и на мен ми се получи само искам да попитам колко време стои в тавата и задалжително ли трябва да е тефлонова?И с какъв диаметър е тавата?Благодаря предварително!!! Praynig

# 267
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Правила съм го и в тефлонова тава, и в алуминиева (която е на майка ми, не мога да си разнасям и тавите като ходя при нея). Според мен няма значение каква е тавата.

# 268
ясно е ,че ще станем по 100 кила

Само това е проблема  Sick

Сладкишът е чуден!

# 269
  • София
  • Мнения: 3 708
Направих го пак днес за рожденния ден на мъжлето- сам си го поиска/значи му харесва/
http://images22.snimka.bg/004829370-big.jpg
  bouquet Hug  bouquet Hug

Общи условия

Активация на акаунт