Мами в Италия - Част 33

  • 13 043
  • 292
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 5 476
Сега, нямам международен опит, може би Джорджа Ще е добре да поясни, но не съм убедена, 4е да ре4ем на един италианец в Щатите му признават автомати4но дипломите. Rolling Eyes
Да не говорим, 4е минимум минимум, един приравнителен по езика си задължителен.

  Няма такива филми в САЩ-нищо не ти признават освен гимназията,ако искаш да учиш обаче може да си приравниш дипломата ... Rolling Eyes
 Thinking За всичко това  си има много простичко обяснение.Като започнах да уча Мастер-а имах един познат от старата (преди 10 ноември)емиграция...оплаквах му се ,че нито Бг ,нито Ит ми лауреи  са признати...той ми каза :"Един висшист тук плаща стотици хиляди долари за обучение ,които се вливат в икономиката на страната! Peace Ясно е,че ако се започне поголовно признаване на чужди дипломи няма да може да се поддържа стандарта на обучението тук...и е прав..." Wink

  Хайде бягам!  Hug
 
 Sunglasses  Феиамче,взе да ми харесва да съм домакиня(майната му на лауреите)....след години бачакне и учене сега си гледам  кефа (детето,къщата,себе си )по цял ден  Sunglasses

# 241
  • Мнения: 3 388
Добро утро и от мен! Събудих се преди 30 минути и още не мога да се разсъня. А имам тежък следобяд с доста ходене и пътуване с колата  ooooh!

Да е жив и здрав Даниел! Да расте обичан и щастлив! На мама Клеми- бързо възстановяване Hug

# 242
  • Мнения: 1 467
Честито на Клеми, ей това е най-хубавото нещо Hug

Знаете ли, аз винаги съм подкрепяла България и все се караме с мъжа ми, когато той започне да италианства Crossing Arms Обаче сега, когато чакам детенце, започвам да съм все повече на неговото мнение...
Обаче има нещо друго, и с италиански паспорт, винаги ще ми личи, че съм българка, най-малкото по акцента и винаги ще има риск да те третират по различен начин, както ми се случи онзи ден в една клиника, когато ходих да си правя изследвания. Когато си в такава ситуация, италианският ти паспорт не важи, ей в такива моменти се чувствам супер гадно. Още повече, че когато ми се качи кръвното от яд и започвам страшно да греша на италиански и не мога да подбера подходящите фрази, умирам си от яд  #Cussing out

Хайде сега за нещо по-хубаво:) Вчера ходих на гинеколог и с бебето всичко изглежда ок:) Вече е 1 кг и 100 гр.Simple Smile Не е за вярване:)
Хора, а как става избора на педиатър?

# 243
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
         Една много щастлива баба!!!!!!

# 244
  • Мнения: 1 467
Добро утро и от мен! Събудих се преди 30 минути и още не мога да се разсъня. А имам тежък следобяд с доста ходене и пътуване с колата  ooooh!

Да е жив и здрав Даниел! Да расте обичан и щастлив! На мама Клеми- бързо възстановяване Hug

Сонита, а ти в коя зона живееш в Милано?

# 245
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Честито на Клеми, ей това е най-хубавото нещо Hug

Знаете ли, аз винаги съм подкрепяла България и все се караме с мъжа ми, когато той започне да италианства Crossing Arms Обаче сега, когато чакам детенце, започвам да съм все повече на неговото мнение...
Обаче има нещо друго, и с италиански паспорт, винаги ще ми личи, че съм българка, най-малкото по акцента и винаги ще има риск да те третират по различен начин, както ми се случи онзи ден в една клиника, когато ходих да си правя изследвания. Когато си в такава ситуация, италианският ти паспорт не важи, ей в такива моменти се чувствам супер гадно. Още повече, че когато ми се качи кръвното от яд и започвам страшно да греша на италиански и не мога да подбера подходящите фрази, умирам си от яд  #Cussing out

Хайде сега за нещо по-хубаво:) Вчера ходих на гинеколог и с бебето всичко изглежда ок:) Вече е 1 кг и 100 гр.Simple Smile Не е за вярване:)
Хора, а как става избора на педиатър?


Винаги Ще е така, ако ти го вярваШ.
Освен това по разните у4реждения третират кофти и самите италианци.
А за подходяЩите фрази... дай си време. Аз, когато поискам, съм по_хаплива от кореняк италианец. На мъж ми му се изправя косата, като усети, 4е "отлепям" Mr. Green

# 246

Винаги Ще е така, ако ти го вярваШ.
Освен това по разните у4реждения третират кофти и самите италианци
.
А за подходяЩите фрази... дай си време. Аз, когато поискам, съм по_хаплива от кореняк италианец. На мъж ми му се изправя косата, като усети, 4е "отлепям" Mr. Green
Точно така. Аз пък съм доволна, ако ми личи, обикновено стават по-любезни, особено мъжете.  Laughing

# 247
  • Мнения: 1 467
То Е така, вярвам или не. Това е лично наблюдение. Освен това, не съм от нахаканите жени, а италианките обикновено са. Но не мога да променя характера си, а и не искам. Не всички умеят да са самоуверени до небето.
А това за мъжете е вярно:)) Аз говоря в частност за жените, има нещо твърде самоуверено в тях тук, което не ми харесва и определено ме потиска. Тук е въпрос също и на манталитет, не само на националност, май...

# 248
  • Мнения: 3 388
Morgause, ти защо им се хващаш на думите! Гледай си бебето и майната им на всички.
За бебчо- супер, много се радвам, че всичко е наред  Hug Междудругото, ти в коя седмица си видя за пръв път бебчето при доки?
Иначе, ние живеем в зона север-запад, извън града, но сме все в провинча ди Милано, в едно малко градче, а което са само къщи и сега строят много, а скиера и виле синголе. В посока на Малпенса сме и на Маджента, за ориентир  Wink

# 249
  • Мнения: 1 467
Morgause, ти защо им се хващаш на думите! Гледай си бебето и майната им на всички.
За бебчо- супер, много се радвам, че всичко е наред  Hug Междудругото, ти в коя седмица си видя за пръв път бебчето при доки?
Иначе, ние живеем в зона север-запад, извън града, но сме все в провинча ди Милано, в едно малко градче, а което са само къщи и сега строят много, а скиера и виле синголе. В посока на Малпенса сме и на Маджента, за ориентир  Wink

Ами аз видях едно бобово зърно на първия ми преглед, за да разбера дали наистина съм бременна, чрез вътрешен видеозон, а и за да определи термина ми, защото имам много нередовен цикъл и не си спомнях последната си менстурация. След това я видях в третия месец много обстойно, когато ми направиха traslucenza nucale, и това беше първият ехограф, на който видях направо бебе:) Всеки месец ме гледа набързо, за да види дали всичко е ок, но по принцип имах обстоен ехограф и в петия месец (това е прегледът на второто тримесечие) и следващият, последен, ще бъде в седмия месец (трето тримесечие). Значи общо са три (първо, второ и трето тримесечие). И трябва да ти кажа, че разликата е огромна! Направо се шашкаш колко е пораснал бебока:)

Последна редакция: чт, 21 дек 2006, 12:23 от morgause

# 250
Grinta ти трябва, момиче, че после като си бебе ептен. Twisted Evil
я да видиш другите чужденци, дето едва свързват 2 думи  в едно изречение, как се оправят и как си търсят правата!!!

# 251
  • Мнения: 1 467
Grinta ти трябва, момиче, че после като си бебе ептен. Twisted Evil
я да видиш другите чужденци, дето едва свързват 2 думи  в едно изречение, как се оправят и как си търсят правата!!!


Гринта имам:) Ама не мога да съм нахална:) А тяхното граничи с нахалство:)

# 252
  • Мнения: 6 167
Добре дошъл на Даниел!
Да живее в по-уреден и красив свят и да е много щастлив!  bouquet
На родителите ( и бабите) - здраве и търпение!

# 253
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

Винаги Ще е така, ако ти го вярваШ.
Освен това по разните у4реждения третират кофти и самите италианци
.
А за подходяЩите фрази... дай си време. Аз, когато поискам, съм по_хаплива от кореняк италианец. На мъж ми му се изправя косата, като усети, 4е "отлепям" Mr. Green
Точно така. Аз пък съм доволна, ако ми личи, обикновено стават по-любезни, особено мъжетеLaughing

ще умра от смях Joy

То Е така, вярвам или не. Това е лично наблюдение. Освен това, не съм от нахаканите жени, а италианките обикновено са. Но не мога да променя характера си, а и не искам. Не всички умеят да са самоуверени до небето.
А това за мъжете е вярно:)) Аз говоря в частност за жените, има нещо твърде самоуверено в тях тук, което не ми харесва и определено ме потиска. Тук е въпрос също и на манталитет, не само на националност, май...



не си мисли... и аз не съм от супер самоуверените, въпреки че създавам такова впечатление. Но не и от неуверените. А за италианките имам толкова "добро" мнение, че хич не могат да ме притеснят са каквото и да било поведение.
Да не говорим, че избиват "лек" комплекс от жените от Източна Европа дето идват тук бедни и непретенциознида да им крадат мъжете, ... като гледам тука какви сме се събрали, дааа, сигурно ще да са прави.  Twisted Evil

# 254
  • Мнения: 3 388
         Една много щастлива баба!!!!!!

Честито и на баба Краси! Да се радва на още едно здраво и послушно внуче  Hug Heart Eyes  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт