Медицински център за асистирана репродукция Варна ( есенна тема 2022)

  • 25 132
  • 438
  •   2
Отговори
# 390
  • Мнения: 697
Ембрионите се отглеждат в лепило , при трансфер в пипетата има достатъчно лепело . Важното е по пипетата да няма кръв след трансфера . Вижте в сайта на клиниката е описано всичко стъпка по стъпка.
Това че не ви вземат допълнително пари за лепило не означава, че не го използват и слагат .
Говорете и с лекаря си . Аз питах за всичко което ме интересува след като съм се запознала със всичко описано в сайта им .

# 391
  • Мнения: 92
Здравейте, момичета! Малко по-различен въпрос и несвързан с МЦАР конкретно.  При последния преглед при АГ ми препоръча да повторя някои изследвания (витамин Д, Пролактин, Прогестерон), както и да пусна следните изследвания:

NK cells (CD3-/CD16+)
Анти-фосфолипиден синдром скрининг (ACL; b2GPI; anti-Protrombin)
Предразположение към вродени тромбофилии

До момента всички изследвания съм си ги правила в Лаборекспрес (Варна), като АГ ме насочи към Кандиларов за всички, но за Кандиларов получих смесени отзиви. Прочетох някои мнения, че имунологията и диагностиката за тромбофилия е хубаво да бъдат в Геника. Някой може ли да даде мнение за лабораториите във Варна и къде пускате своите изследвания?

Последна редакция: пн, 26 фев 2024, 11:09 от busteeeed

# 392
  • Мнения: 389
Ембрионите се отглеждат в лепило , при трансфер в пипетата има достатъчно лепело . Важното е по пипетата да няма кръв след трансфера . Вижте в сайта на клиниката е описано всичко стъпка по стъпка.
Това че не ви вземат допълнително пари за лепило не означава, че не го използват и слагат .
Говорете и с лекаря си . Аз питах за всичко което ме интересува след като съм се запознала със всичко описано в сайта им .

Аз също съм питала за всичко . В това което се отглеждат ембрионите си е специална хранителна среда . Лепилото , или Гала нареченото PRP се прави след като се вземе ваша кръв няколко пъти и се изработи така нареченото лепило . Когато слагат ембриона няма как да не сложат и от средата в която са живели . Лично ми е обяснени , но това не е лепило .

# 393
  • Мнения: 53
Абсолютно съм съгласна! Миналата седмица ми правиха РВМС и ми взимаха кръв през два дена, за да се изработи това т.н. лепило- лекарство , което после  доктора ми го върна вътре може би в матката незнам...и след това вече спрямо имплатационния прозор/който също се прави чрез изследване/ се прави трансфера.
Но аз говоря за друг МЦ, в МЦАР Варна никога не са ми предлагали такива процедури, а съм имала две стимулация при тях. Надявам се да съм била полезна Simple Smile
[b[/b]
Ембрионите се отглеждат в лепило , при трансфер в пипетата има достатъчно лепело . Важното е по пипетата да няма кръв след трансфера . Вижте в сайта на клиниката е описано всичко стъпка по стъпка.
Това че не ви вземат допълнително пари за лепило не означава, че не го използват и слагат .
Говорете и с лекаря си . Аз питах за всичко което ме интересува след като съм се запознала със всичко описано в сайта им .

Аз също съм питала за всичко . В това което се отглеждат ембрионите си е специална хранителна среда . Лепилото , или Гала нареченото PRP се прави след като се вземе ваша кръв няколко пъти и се изработи така нареченото лепило . Когато слагат ембриона няма как да не сложат и от средата в която са живели . Лично ми е обяснени , но това не е лепило .

# 394
  • Мнения: 697
Аз споделих това което знам от старши и младши.
Лепилото е с хиалуронова киселина.

# 395
  • Мнения: 389
Аз споделих това което знам от старши и младши.
Лепилото е с хиалуронова киселина.

Това е средата с хиалуронова киселина

# 396
  • Мнения: 406
Д-р Александров старши е напълно против лепилото разбрах, било нещо като “мит” така че не слагат на всички и като цяло май не слагат. Може би ако настояваш.
Аз самата не знам до колко и помага де…
Но си има и произведено спец лепило знам, не само от кръвта ни.

# 397
  • Мнения: 252
Тромбофилия съм съм пускала в Геника, а NK клетки в Рамус. Там ме бяха насочили и имаше най-добри отзиви. Другите неща  можеш във всяка лаборатория да ги пуснеш.

# 398
  • Мнения: 3 124
Кандиларов и Лина не са ок

# 399
  • Мнения: 105
Здравейте, знаете ли дали в МЦ правят спермограма с ДНК фрагментация?

# 400
  • Мнения: 612
Здравейте,имам един успешен опит,финансиран от фонда.Имам ли право на второ финансиране?

# 401
  • Мнения: 208
Здравейте,имам един успешен опит,финансиран от фонда.Имам ли право на второ финансиране?
Здравей, имаш право на 4 финансирани опита, независимо дали да успешни предходните или не . Успех 🤞🏻

# 402
  • Мнения: 3 124
Разбира се
При мен първият опит бе с биохимична бр
Вероятно неоткрит проблем, водим се с неизяснен стер.
После решавах проблеми с щитовидна и с пролактина

Вече ми изтичаше заповедта след месец- два и нямаше как да чакам ще стане ли няма ли и имаме 2 опит по фонда, който бе успешен и имаме дете на 4г

Успех!

# 403
  • Мнения: 612
Здравейте,момичета,моля ви спешно за помощ-какви бяха четирите кръвни изследвания,които се пускат на втория ден от цикъла?

# 404
  • Мнения: 406
FSH, LH, Estradiol, Testosterone

Общи условия

Активация на акаунт